Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Motocyklem przez Chorwację ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ja1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 13.12.2010 22:14

Witam i pozdrawiam kolegów motocyklistów. Ja w ty roku zaliczyłem Bałkany, w tym i Chorwację . Jak ktoś lubi oglądać fotki to zapraszam tutaj http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=5923
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 20.12.2010 20:28

witam !!
fajna wyprawa Justa 38 - do zobaczenia gdzieś na trasie :roll:

o ... i kolega z podkarpacia ja 1 - czytam właśnie Twą relację,
planuję Bałkany tour 2011 na moto, więc w razie pytań będę walił na PW

szerokości :D
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.01.2011 14:21

Witam - przepraszam za długa nieobecność, życie... :roll:
Mam pytania do autora tematu w związku z tym, że wybieram się w podobna podróż na początku maja. Mamy zamiar jechać jednym ciągiem do CRO przez Słowację i Węgry. Taka trasa z uwagi, że była już 5 razy robiona samochodem, więc zgubić się będzie trudniej. Pierwszy nocleg planujemy na kempingu PLITVICE (Lucko), następnie drugiego dnia przejazd 600 km do Dubrownika i po noclegu na kempingu w Milini dalsza podróż dzielona na odcinki 150-200 km dziennie jadranką przez Split, Zadar, Rijekę, Pulę aż do Umagu.

1- nie zwracałem na to uwagi będąc poprzednie razy samochodem ale czy jest rozbudowana jakaś sieć serwisów motocyklowych na trasie np. kupno opony w razie awarii, naprawa zerwanego łańcucha, linka gazu, regulator napięcia itp. Motocykl będzie przygotowany perfect ale licho nie śpi.
2- jak na kempingach jest z opłatą za motocykl ? W cennikach nic na ten temat nie widziałem. Tylko opłata za namiot i osobę. Motocykl stojący obok namiotu zabiera jednak trochę miejsca...
3- czy parkowanie motocyklem np. na chodniku jest karalne ? Chodzi mi o miejsca np. przy starówkach miast np. Dubrownik, Trogir, Pula ale również chodnik przy sklepie. Nie chodzi mi tutaj o oszczędności na parkingach ale o to, że na motocyklu będą zamontowane sakwy tekstylne, namiot, śpiwory itd. I wolałbym go mieć na oku podczas np. zakupów chociaż wiem, że nie kradną. Parkowanie jak najbliżej np. starówki to ominięcie konieczności przebierania się na parkingu - chodzenie w motocyklowych ciuchach to przyjemność znikoma. Kurtkę ściągnę, ale spodnie będzie gorzej. Darmowe kino na parkingu - "Marshall i jego żonka gołymi dupami świecą.." :D :D :D
4- Wypad np. po bułeczki z kempingu do sklepu bez kasku to kłopoty z Policją ? W Vela Luce wszyscy miejscowi jeździli w tamtym roku bez, ale ja mam jednak nasze "blachy" no i wyspa to nie ląd - policji prawie, że brak.
5- Czy na kempingach koniecznością jest rozbrajanie motocykla np. z sakw i chowanie wszystkiego do namiotu, czy mogą one sobie spokojnie wisieć pod plandeką motocykla bez obaw o zmianę właściciela ?

Na razie tyle, przygotowania idą pełną parą. Już odliczamy dni...
Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
lorkaaa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorkaaa » 20.11.2017 16:48

Muszę przyznać, że brzmi to mega ciekawie i sama chce wybrać się w taką wyprawę z tym, że przez Hiszpanie. Znalazłam już ofertę w tej time2moto firmie i nawet mi się podoba. Nie wiem jednak na co powinnam zwrócić uwagę zanim zdecyduję się na daną wyprawę. Macie dla mnie jakieś złote rady? Wiecie swoją przygodę dopiero zaczynam i chce by wszystko było jak powinno.
ardek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ardek » 15.01.2018 13:49

Ja jak na razie wybrałem Hiszpanię z time2moto jednak w przyszłym roku jak mi się spodobają takie wyprawy pojadę przez Chorwację. Wtedy na pewno będę Was prosił o radę jakimi trasami najlepiej się poruszać i co najlepiej jest zobaczyć. No chyba, że ktoś był jeszcze w Hiszpanii to napiszcie mi jakie wrażenia z takiej wyprawy macie i czy warto właśnie ten kraj wybrać na wyprawę motocyklową :)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.01.2018 17:36

Marshall napisał(a):Witam - przepraszam za długa nieobecność, życie... :roll:
Mam pytania do autora tematu

Może być trudno doczekać się na odpowiedź autora gdyż ostatni raz logował się na forum w 2010 roku... No chyba, że zmienił nick...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.01.2018 18:51

Abakus68 napisał(a):
Marshall napisał(a):Witam - przepraszam za długa nieobecność, życie... :roll:
Mam pytania do autora tematu

Może być trudno doczekać się na odpowiedź autora gdyż ostatni raz logował się na forum w 2010 roku... No chyba, że zmienił nick...

Ale, i pytanie zadane było w 2011r :lol:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.01.2018 21:33

elka21 napisał(a):
Abakus68 napisał(a):
Marshall napisał(a):Witam - przepraszam za długa nieobecność, życie... :roll:
Mam pytania do autora tematu

Może być trudno doczekać się na odpowiedź autora gdyż ostatni raz logował się na forum w 2010 roku... No chyba, że zmienił nick...

Ale, i pytanie zadane było w 2011r :lol:

No i ja grzecznie i cierpliwie czekam aż pytający się doczeka odpowiadającego, a tu już następni dosiadają to jeszcze grzeczniej rzucam w eter słów kilka:) :smo:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Motocyklem przez Chorwację ;) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone