Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Motocyklem do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
milosz_
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2013
Motocyklem do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz_ » 25.07.2013 10:34

Czołem!

Czytam wasze forum już od jakiegoś czasu (3 lat ;)), jednak to mój pierwszy post tutaj. Mam zamiar wybrać się w tym roku motocyklem, byłem już 2 razy jednak zawsze jechałem nocą (raz autem, raz na moto) i przez autostradki, które jak wiecie do tanich nie należą, mimo że dla motocykla są tańsze.

Testował ktoś taki przejazd? Katowice -> Jeziora Plitwickie z ominięciem dróg płatnych. Google wytycza coś takiego:

https://maps.google.pl/maps?saddr=Katow ... ls&t=m&z=7

Mniej więcej podobną trasę proponuje moja navi (Automapa). Dlaczego chce pojechać "bokami"?
- ta sama odległość
- bardziej krajoznawczo
- prawdopodobnie mniejsze spalanie (+oszczędność na opłatach, więcej będę mógł wlać do baku :))

Co mnie martwi, a więc zarazem pytania, do osób które zdecydowały się na taki przelot np. autem
- przejezdność drogi, czy da się komfortowo przejechać czy to raczej ser szwajcarski a nie droga
- czy faktycznie ominę opłaty (może google czegoś nie łapie i gdzieś będę musiał kupić jakąś winiete)
- gdzie warto się zatrzymać, gdzie tankować (muszę tankować co około 300km) ?

Wszelkie inne porady mile widziane!

Pozdrawiam :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.07.2013 10:57

trasa-przez-zachodnie-wegry-t26975.html
dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html

Jeżdżę tak autem. Motorem nawet bym się nie zastanawiał. Dla motocykla drogi wręcz stworzone :D
milosz_
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2013
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz_ » 25.07.2013 11:25

Hmm, jechałem tą drogą na Budapeszt w maju, w Zilinie odbijałem na Martin, jeszcze śnieg leżał w górach. W sumie trasa ok, aczkolwiek bardzo dziurawa (słowacka część gór).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.07.2013 12:06

Za Ziliną to wskakujesz na słowacką autostradę i tniesz do Bratislavy. Dziur nie było :wink:
milosz_
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2013
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz_ » 25.07.2013 12:08

a jak z opłatami na słowackich autostradach?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.07.2013 12:09

milosz_ napisał(a):a jak z opłatami na słowackich autostradach?

Winiety.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.07.2013 12:10

milosz_
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2013
Re: Motocyklem na Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz_ » 25.07.2013 12:15

Dla potomnych. Informacja ze strony PZM

"Z obowiązku posiadania winietki zwolnione są pojazdy 2-kołowe np. motocykl, natomiast motocyklz przyczepą winien już posiadać winietkę"

http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html

Nie ma takiej informacji w FAQ, w tym wątku oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone