Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mostar

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006
mostar

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 11.09.2006 19:44

mostar jest miejscem niespotykanym, ma urok jakiego - moim zdaniem - może mu pozazdościć nawet Dubrownik

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 11.09.2006 20:24

Ach..i wszystko się przypomina. Wystarczy zamknąc oczy, a tam i most, i meczet, i widok z minaretu, i uliczki, i te wszystkie piękne chusty, buty i tanie perfumy na straganach;].. i miękkie poduchy w kafejkowatej kawiarence..
Zdjęcia, obiecuję, pojawią się kiedyś [razem z relacją], może nawet niedługo.. 8)
Ach, ten Mostar.. :wink:
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 11.09.2006 20:53

Miejsce ma swój charakter - nie da si ukryć. Szkoda, że byłem tam tylko raz i to przejazdem.
Jako że Mnich zapewne oczekuje na konstruktywną krytykę swojej fotograficznej twórczości :-) , pozwolę sobie skomentować jedną fotografię.
Ogólnie wszystko miło się ogląda, ale szczególnie moją uwagę przyciągnęło to:
Obrazek
Przyciągnęło moją uwagę, bo obraz jest ładny, kadr zrównoważony, itp itd i lubię takie ujęcia ale...
Brakuje mi czegoś, co przyciągnie uwagę oglądacza. Nie wiem czy mam patrzeć na ubranie w lewym górnym rogu, czy na drobiazgi na skrzyniach, a może na dzwi po prawej... Tą fotografię widziałbym z właścicielem straganu siedzącym obok (i bez wypiętych w naszą stronę kupujących na drugim planie).
Ale mimo to 4+ w skali 1-5

Zdjęcie ostatnie zrobione ciut za wcześnie (niebo jest za jasne), ale też jest w porządku.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 11.09.2006 20:59

no to teraz już swoich fot nie wkleję :(
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 11.09.2006 21:04

krzysiekrz napisał(a):Brakuje mi czegoś, co przyciągnie uwagę oglądacza. Nie wiem czy mam patrzeć na ubranie w lewym górnym rogu, czy na drobiazgi na skrzyniach, a może na dzwi po prawej...


Może dlatego, że właśnie taki jest przecież Mostar.
Nie wiesz gdzie patrzeć, bo wszystko się świeci, rzuca w oczy, jest kolorowo jak w bajkach Szeherezady..

To Mostar.
I zdjęcie super to pokazuje.
Właśnie takiego zdjęcia straganów brakuje w mojej [naszej] kolekcji.
Ale..jest po co wrócić w przyszłym roku:]
ela100
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela100 » 11.09.2006 23:07

hmuuuuuu,ale mnie te Balkany kręcą coraz bardziej......a tu zima idzie, w Mostarze rok temu bylo cudnie, trzeba wrócić kiedyś, w tym roku uleglam urokowi starego Baru..... i ta kawa, pozdravy dla wszystkich :)
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 12.09.2006 07:30

Ryszard_K napisał(a):no to teraz już swoich fot nie wkleję :(


ja mimo to cos wkleje, moze mnie bardzo nie o......

Obrazek
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 12.09.2006 09:12

krzysiekrz ma trochę racji co do tych zdjęć. starałem się zeby miały charakter przedewszystkim dokumentalny - tak do oglądania w jesienne wieczory i pokazania tym co nie byli. komentowane przez ciebie zdjęcie zrobiłem jakoś rano, może ok. 9-10, sprzedawcy jeszcze nie usiedli a ich pozycje nie są najszczęśliwsze (delikatnie mówiąc). ech gdyby mieć dość czasu by tam siedzieć/stać i przymierzać się do zdjęć...
dzięki za słuszne uwagi, pozdr, mich
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 12.09.2006 18:29

Czas? Dziecko marudzi, żona kawy by się napiła, plażę obiecałeś i skup się tu na fotografowaniu.
Słuchaj, czytaj, patrz, a Ty już dużo widzisz.
Pozdrawiam
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 12.09.2006 18:33

slawek66 napisał(a):
Ryszard_K napisał(a):no to teraz już swoich fot nie wkleję :(


ja mimo to cos wkleje, moze mnie bardzo nie o......


nie żebym o..... ale taki krakowski klimacik.
pozdrawiam
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.09.2006 18:51

Obrazek

warto zwrócić uwagę na słabowidoczny napis pod napisem Energopetrol
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 12.09.2006 19:31

Obrazek
no popatrz rich ja swoje zrobiłem tego samego dnia o 19.33i tez tak zeby widac było napis. świat jest mały
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.09.2006 22:32

mich świat jest bardzo malutki dzięki netowi :wink: :lol:

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone