Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morderczo upalny tydzień na Sardynii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2017 18:50

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie wolno wywozić żadnych kamyków ani piasku z Sardynii - jest to obwarowane wysoką grzywną
Wiem, wiem, stąd takie pytanko, mogłam dodać :wink:


Ja jestem legalistą raczej ;)
Ale tak naprawde to te wysokie kary odstraszają

ajdadi napisał(a):Byłem z Wami na Sycylii...będę na Sardynii . :papa:


Tu nie zmarzniesz :)

GOLDEN napisał(a):Kolejna mordercza relacja Tonego...... :oczko_usmiech:
Postaram się dotrwać do końca wyprawy. :mrgreen:


Szacunek, bo Nie wiem, czy ja dotrwam ;)

ruzica napisał(a):Ja Ci nawet Tony, tych upałów trochę zazdroszczę, bo coś marznę tego lata :wink: A poprzednie relacja jak zwykle niedokończona :?: :wink:


Postaram się obie prowadzić równolegle - a wyjdzie penie tak jak zwykle - ale ja zawsze kończe relacje :)

walp napisał(a):Cześć Tony.
To wina "Lucyfera. We Florencji, tak bardzo obniżył się poziomu rzeki Arno, że w muzeum Uffizi padła klimatyzacja wykorzystująca wodę z tej rzeki do chłodzenia. 8O Muzeum zostało zamknięte. Piszą, że branża turystyczna odnotowuje straty.
Jeśli źle znosisz upały to współczuję, no ale - jak to mówią - co nas nie zabije, to nas wzmocni i relacja będzie super. :)
P.S.
Chyba słusznie zrobiłem, że tym razem wybrałem wrzesień na wyjazd. Mam nadzieję, że przegonią tego "Lucyfera". :oczko_usmiech:


Cześć :)
Słyszałem o tej Florencji, ale zobacz niżej jak Krystof tydzień, czy dwa przede mną wymarzł w Itali...
Rozumiem, że relacja z tego wyjazdu znajdzie się na Forum? :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Proponuję mały quiz - Ktoś coś rozpoznaje? ;)

Owszem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Wszystkie? :)

piotrf napisał(a):Zajawką zachęciłeś i to bardzo 8) , do upałów zaczynam się przyzwyczajać - będę tu stałym gościem

Pozdrawiam
Piotr


Ja wolę takie 30 stopni niż upały, no ale jakoś musielismy je przeżyć

:boss:

kataryniarz napisał(a):
tony montana napisał(a):Ja po prostu słabo znoszę upały...

Polecam rześką Skandynawię, przyjemne +15, a puste plaże na Lofotach równie piękne :D Pozdrawiam :papa:


Ja sobie ją zostawiam na "starsze lata" :)
Na razie dzieciaki niech mają frajdę z ciepłego morza (choć coraz starsze są a nie młodsze) ;)

Beata W. napisał(a):O to ja też sobie popatrzę na Sardynię. A śpieszyć się bardzo nie musisz to nie będę miała dużo nadrabiania :oczko_usmiech:


Rozumiem, że zaraz wyjazd? Przypomnij, proszę, dokąd/ :)

Krystof napisał(a):Rozmowy i informacje o pogodzie wprawiają mnie w stan głębokiej zadumy...
Wszędzie słyszę o morderczych upałach, pożarach, suszach, a tymczasem my - pierwszy raz na wakacjach - nie dość, że
..........

Taaa, tak chłodnych wakacji jeszcze nie mieliśmy...



Krysztofie
A może to taka mała "kara" za nie pisanie relacji?
A takie fajne miałeś....


Potter napisał(a):I ja tu dotarłam :papa: .
Zdjęcia nr 2. i 7. z zajawki - wymiatają :mrgreen: .



Późno, bo późno, ale w końcu jesteś ....
8)

Tak, Castelsardo całkiem ładne, La Pelosa też

piekara114 napisał(a):Ale Krystof trafiłeś 8O 8O

A Ty Tony to podzielisz się już fotkami spakowanych walizek, z samolotu i z Sardynii :?: Czas ruszyć się dalej...



Hehe, walizkami tego z czym lecieliśmy (jak zwykle zresztą) bym nie nazwał - zakupiliśmy nawet dwie walizki na kółkach w rozmiarze Wizzair.... dwa godzinne prania podczas pobytu załatwiły sprawę....
:)

Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.08.2017 19:15

tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

Mogą być i słabe, ale ruszmy się już z Trójmiasta...a z ciekawości jaka u Was pogoda?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.08.2017 19:17

tony montana napisał(a):Słyszałem o tej Florencji, ale zobacz niżej jak Krystof tydzień, czy dwa przede mną wymarzł w Itali...

Krystof zwyczajnie miał pecha, jak ten mój kolega, którego namówiłem na wyjazd z deską na Pelješac i ku jego rozpaczy nie wiało. 8O
tony montana napisał(a):Rozumiem, że relacja z tego wyjazdu znajdzie się na Forum? :)

Tony, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włoskiej, tak pięknie na Forum opisuje ten kraj, że co ja marny żuczek mógłbym napisać :?: :?

Chyba, że plan się powiedzie, pogoda dopisze, uda się wrócić przez te alpejskie przełęcze i nastaną jesienne wieczory sprzyjające wspomnieniom ...
to może... :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2017 19:20

tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

A wiesz, że w egonie można sobie wybierać miejsca przy odprawie :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2017 19:27

WSTĘPNIAK

Już rok temu "zasadzałem się" na Sardynkę. Wyszła jednak Kreta po raz drugi, czego absolutnie nie żałuję, bo to ładna wyspa (zresztą znajduję pewne podobieństwo obu wspomnianych wysp). Po relacjach Trinity, Kulek, Mikeee, Wojtka byłem pewien, że musimy tam w końcu skoczyć.....
W tym roku nie licząc na to, że będę miał trochę wolnego w wakacje (nowa praca od niedawna) nic nie rezerwowaliśmy z wyprzedzeniem..... aż WTEM!!! z początkiem czerwca okazało się, że na tydzień możemy gdzieś skoczyć :) 8) :boss:

W drugiej dekadzie czerwca zapadła zatem wiekopomna decyzja - druga największa wyspa MŚ będzie nasza - skromnie, bo tylko na tydzień ale ZAWSZE.....

PAKIET "WIZIRA" za 4,5 tysia za 4 osoby obejmujący lot + hotel
LOT Sobota 29.07 z Okęcia do Alghero (północno - zachodnia część wyspy), powrót sobota 5.08 - zatem włoski sezon urlopowy W PEŁNI (czego zawsze w Italii, a kilka razy tam byliśmy, staraliśmy się unikać)

Lot 9.40 (opóźnił się już po BORDZIE pół godziny z powodu korków powietrznych nad DE), dolecieliśmy jednak prawie o czasie, zamiast 12.25 była 12.35, lot trwał 2h10min
Obrazek

8O :roll:

Hotel Residence Farfalle (motylek) - 3* w miejscowości Tergu (później pokażę na mapkach gdzie to), na wzgórzach, blisko "kurortu" Lu Bagnu oraz pięknego Castelsardo. Hotel oferował na miejscu basen, bezpłatny parking, średnio działające wi-fi oraz dwa krzesełka na plażę oraz parasol (finalnie mieliśmy dwa, bo jednym pogardziliśmy bo lekko podłamany był, więc dostaliśmy drugi, aby za chwilę wpaść na genialny pomysł i przeprosić się też z pierwszym, aby dobić go na "wiatrach" na plaży....(jak się okazało wiatrów zbyt mocnych nie spotkaliśmy.... no, może raz czy dwa)

WIZIR podstawił nam nowego airbusa 321 coś tam, który od "zwykłych" flugów tanich linii oferujących ok. 180 miejsc i 37 metrów długości miał miejsc nieco więcej i długość 44 metry - MASZINA!
Mielismy ROW 20, co okazało sie byc słabe - siedziałem na skrzydle - widoczność słaba

Jako, że lecieliśmy później nad Ligurią mając po lewej daleko od nas Elbę uważam, że lecieliśmy nad jaką Aostą albo okolicach najwyższych szczytów alpejskich.... po czym wnoszę ? Po sniegu pod koniec lipca...
Obrazek

Obrazek

WOJTEK rozpoznajesz ten szczyt?
Obrazek

Tak daleko po lewej - ELBA
Obrazek

CAP CORSE na Korsyce pod nami
Obrazek

Obrazek

Już nad górzystym interiorem Korsyki
Obrazek

Północne wybrzeże Sardynii, które oblatujemy wzdłuż
Obrazek

Aby wylądować w Alghero/Fertilla Aeropuerto....
Jako, że mamy same bagaże podręczne, udajemy się od razu do wypożyczalni Sicili by Car, aby odebrać zamówione auto Toyota Aygo or similar....jesteśmy drudzy, więc moja STANDARDOWA wizja 50 osobowej kolejki nie sprawdza się, na miejscu okazuje się, że otrzymujemy Peugeota 208 w wersji diesel na lekkim wypasie
Trochę czasu zajmuje nam znalezienie auta, ponieważ jak to w Italii postawiony jest on na "polu" Avisa ale w koncu jakoś po numerach i ćwierkaniu pilotem udało się....

JEDZIEMY NA CAPO CACCIA!

CDN
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2017 19:39

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

Mogą być i słabe, ale ruszmy się już z Trójmiasta...a z ciekawości jaka u Was pogoda?


Mówisz - MASZ Beti :)

W dzień wczoraj i dziś ładna pogoda tak 22-24 stopnie, wieczory zimne, wczoraj 14 a chcieliśmy sobie w ogródku posiedzieć, może dziś się uda, póki co - piszę z ogródka, ale w bluzie
Na Sardynii na gołych cycach się siedziało ;) A CO ;)

walp napisał(a):Tony, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włoskiej, tak pięknie na Forum opisuje ten kraj, że co ja marny żuczek mógłbym napisać :?: :?

Chyba, że plan się powiedzie, pogoda dopisze, uda się wrócić przez te alpejskie przełęcze i nastaną jesienne wieczory sprzyjające wspomnieniom ...
to może... :mrgreen:


WALP Ty nie ściemniaj tylko weź się w garść i spisz relację, notuj wszystko skrzetnie i opisuj

Musisz dać coś społeczności, a społecznośc skorzysta przy okazji późniejszych wyjazdów :)

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

A wiesz, że w egonie można sobie wybierać miejsca przy odprawie :oczko_usmiech:


Mycha
Wszystko fajnie - ale ten Egon to poza piękna przyznam Grecją (byłem więcej czasu tam niż Ty) :P
GDZIEŚ LATA???

:lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2017 19:49

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

A wiesz, że w egonie można sobie wybierać miejsca przy odprawie :oczko_usmiech:


Mycha
Wszystko fajnie - ale ten Egon to poza piękna przyznam Grecją (byłem więcej czasu tam niż Ty) :P
GDZIEŚ LATA???

:lol:
W sumie to nie wiem, bo na razie TYLKO Grecja mnie interesuje :oczko_usmiech:


EDIT: Sprawdziłam, lata w CAŁY ŚWIAT :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2017 20:03

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

A wiesz, że w egonie można sobie wybierać miejsca przy odprawie :oczko_usmiech:


Mycha
Wszystko fajnie - ale ten Egon to poza piękna przyznam Grecją (byłem więcej czasu tam niż Ty) :P
GDZIEŚ LATA???

:lol:
W sumie to nie wiem, bo na razie TYLKO Grecja mnie interesuje :oczko_usmiech:


EDIT: Sprawdziłam, lata w CAŁY ŚWIAT :oczko_usmiech:


Do Galicji i Kantabrii lata?

:boss:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2017 20:32

tony montana napisał(a):
Do Galicji i Kantabrii lata?

:boss:

A popatrz se sam tu :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.08.2017 21:12

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):Z samolotu w tę stronę mam słabe fotki bo siedziałem na skrzydle :((((((

Mogą być i słabe, ale ruszmy się już z Trójmiasta...a z ciekawości jaka u Was pogoda?


Mówisz - MASZ Beti :)

W dzień wczoraj i dziś ładna pogoda tak 22-24 stopnie, wieczory zimne, wczoraj 14 a chcieliśmy sobie w ogródku posiedzieć, może dziś się uda, póki co - piszę z ogródka, ale w bluzie
Na Sardynii na gołych cycach się siedziało ;) A CO ;)

Dobrze, że wkońcu ruszyliśmy....U nas dziś temp. zbliżona, z lekkim wiaterkiem. Wróciliśmy po 20 ze spacerku i było rześko :D A upały to mieliśmy w Toskanii, tam gdzie Walp się wybiera i także czekam na jego relację, aby popatrzeć na znajome miejsca...


A ten AE lata tu: https://en.aegeanair.com/discover/route-map/
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.08.2017 23:04

tony montana napisał(a):skromnie, bo tylko na tydzień ale ZAWSZE.....

sam wiesz najlepiej, że i w tydzień można sporo zobaczyć i przeżyć :wink:

tony montana napisał(a):Mielismy ROW 20, co okazało sie byc słabe - siedziałem na skrzydle - widoczność słaba

siedzieliśmy kilka rzędów przed Wami 8) Też mi ten silnik zasłaniał widok, ale Sardynia z góry rzeczywiście się pięknie prezentuje :)

IMG_3076.JPG


pozdrawiam
M
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 08.08.2017 23:41

Sardynia też jest w planach, podobnie jak wiele innych miejsc pokazywanych na forum, nie tylko przez Ciebie (oby udało się te plany kiedyś zrealizować). W najbliższym roku raczej żadne śródziemnomorskie droższe wypady nie dojdą do skutku, ale może kiedyś. Tymczasem popatrzę sobie u Ciebie jak tam jest. :)
pozdr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.08.2017 07:01

Mikeee napisał(a):siedzieliśmy kilka rzędów przed Wami 8) Też mi ten silnik zasłaniał widok, ale Sardynia z góry rzeczywiście się pięknie prezentuje :)

pozdrawiam
M


?!!?!?!

Nie żartuj, że lecieliśmy tym samym lotem ????
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.08.2017 08:24

tony montana napisał(a):
Mikeee napisał(a):siedzieliśmy kilka rzędów przed Wami 8) Też mi ten silnik zasłaniał widok, ale Sardynia z góry rzeczywiście się pięknie prezentuje :)

pozdrawiam
M


?!!?!?!

Nie żartuj, że lecieliśmy tym samym lotem ????


brzmi jak początek tandetnego love story... :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.08.2017 10:15

tony montana napisał(a):[
Beata W. napisał(a):O to ja też sobie popatrzę na Sardynię. A śpieszyć się bardzo nie musisz to nie będę miała dużo nadrabiania :oczko_usmiech:


Rozumiem, że zaraz wyjazd? Przypomnij, proszę, dokąd/ :)



Mam nadzieję, że aż takie upały nas nie dopadną :lol: Wyjazd mam nadzieję (bo jakieś problemy zdrowotne młodszej pociechy nas męczą :evil: ) w piątek. Kierunek Grecja :wink:
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Morderczo upalny tydzień na Sardynii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone