Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montenegro moim okiem

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 25.06.2011 20:32

tambylec?
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tambylec? » 26.06.2011 07:18

Tę stronę udało mi się już wcześniej odszukać. Jeśli znajdziesz linka do ich gazetki promocyjnej, będzie super.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 26.06.2011 13:39

:?
darkmen1978
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkmen1978 » 08.07.2011 15:13

majka017 napisał(a):Hej:) jeśli ktoś planuje wakacje w Czarnogórze to osobiście polecam miejscowość Bar jako miejsce noclegowe. cenu od 20(poza centrum) do 40 zł/os. wszędzie blisko. Piękne plaże i widoki. Mozna tam spotkać wielu Polaków. Jeśli ktoś byłby zainteresowany mam namiary na tanie noclegi (sprawdzone - byłam w zeszłym roku). Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl



Witam Majka jak możesz podaj mi te namiary za tydzień tam się wybieram, jaka trasę wybrałaś ? z góry dzięki , pozdrawiam :)
darkmen1978
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkmen1978 » 09.09.2011 13:01

Byłem w MNE, Petrovac Na Moru :) Jest tam wspaniale polecam! CRO w porównaniu z Montenegro słabo wypada...
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 03.10.2011 09:26

Ale fajne zdjęcia.

Pozdr.
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 08.07.2012 22:49

Witajcie,
Może podepnę się z tematem. W zeszłym roku byłem w Cro i teraz czas na Czarnogórę.
Niestety nie mogę się coś zdecydować na miejsce zamieszkania. Rozważam Petrovac lub Becici.
Możecie może polecić coś. Jadę z dzieckiem więc najważniejsze są plaże, ale lubię też pozwiedzać, więc rozważam także jedno z nich jako bazę wypadową.

Dzięki.
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 09.07.2012 06:27

darkmen1978 napisał(a):Byłem w MNE, Petrovac Na Moru :) Jest tam wspaniale polecam! CRO w porównaniu z Montenegro słabo wypada...


No nie wiem , kwestia gustu . Ja w zeszłym roku po czterech dniach w Swetym Stefanie i przejechaniu całego wybrzeża spyliłem szybko do Chorwacji . Mi niestety nie odpowiadał wszechobecny brud , sterty śmieci na plaży (poza milionami niedopałków) i tłok na plażach mimo września.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 09.07.2012 12:03

Mrowkad napisał(a):Witajcie,
Może podepnę się z tematem. W zeszłym roku byłem w Cro i teraz czas na Czarnogórę.
Niestety nie mogę się coś zdecydować na miejsce zamieszkania. Rozważam Petrovac lub Becici.
Możecie może polecić coś. Jadę z dzieckiem więc najważniejsze są plaże, ale lubię też pozwiedzać, więc rozważam także jedno z nich jako bazę wypadową.

Dzięki.


Byliśmy w Petrovacu, fajne małe miasteczko z niewielka promenadą przy plaży, plaża "żwirkowata" średnio czysta ale to nie kamienista Croatia. Petrovac leży na środku więc spokojnie mozna sobie z niego pojechać do Baru, Ulcinj, czy też do Budwy i Sv. Stefana. Plaże większe są w okolicy Baru i Ulcinj i piaszczyste. Ale ja Petrovac polecam, przynajmniej poza sezonem wypadla naprawdę fajnie, kameralnie, wlaściwiena ulicy codziennie spotykalo sie te same osoby. My nocowaliśmy u wlaściciela lodziarni przy promenadzie. Polecam fajne warunki i cenę mozna było spokojnie negocjować , oczywiście klima :D jest kilka fajnych knajpek , najbardziej "spektakularna oczywiście "ponta" ale wzdł€ż promenady jest kilkanascie miejsc gdzie mozna zjeść smacznie i w rozsądnej cenie :D
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 09.07.2012 12:58

Mrowkad napisał(a):Witajcie,
Może podepnę się z tematem. W zeszłym roku byłem w Cro i teraz czas na Czarnogórę.
Niestety nie mogę się coś zdecydować na miejsce zamieszkania. Rozważam Petrovac lub Becici.
Możecie może polecić coś. Jadę z dzieckiem więc najważniejsze są plaże, ale lubię też pozwiedzać, więc rozważam także jedno z nich jako bazę wypadową.

Dzięki.


Jeśli rozważasz pomiędzy Becici a Petrovacem, to moim zdaniem tylko Petrovac. Becici to typowy kombinat turystyczny z kosmiczną ilością turystów zakwaterowanych w hotelach, natomiast Petrovać jest dość ładnym kameralnym miasteczkiem. Jeśli zależy Ci na plażach to polecam taką:


[url][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/69/velikaplaa.jpg/]Obrazek[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]

Ale taka plaża jest jeszcze bardziej na południe , zaraz za Ulcijnem. Idealna dla małych dzieci. Poza tym około 500 metrów w morze woda jest od kostek do maksymalnie po pas. Ja stacjonowałem w Petrovacu,ale większość czasu na plaży spędzałem za Ulcijnem.

A tak wygląda Petrovac z główną plażą:


[url][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/825/petrovac.jpg/]Obrazek[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]

i druga plaża w Petrovacu:
[url][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/228/petrovac2.jpg/]Obrazek[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
Ostatnio edytowano 09.07.2012 21:47 przez Jacck77, łącznie edytowano 1 raz
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 09.07.2012 21:16

Dzięki za info. Chyba mnie przekonaliście. Zresztą wiele osób poleca Petrovac.

W sumie to nie lubię siedzieć za długo w jednym miejscu więc planowaliśmy kilka dnia na północy, a potem kolejne kilka na południu Czarnogóry (dokładnie Ulcinj).

Tak więc teraz będzie Petrovac, a potem Ulcinj.

@Italiano, masz może namiary jeszcze na waszą kwaterę? W sumie to planuję jechać w Ciemno (Wrzesień), ale z małym dzieckiem jak przyjedziemy po południu może się już nie chcieć za wiele szukać.

Lukasz
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 09.07.2012 21:54

Dokladnego adresu nie mam bo jeździmy w ciemno i szukamy na miejscu, ale opowiem może tak :D : Jak się zjeżdża główną ulicą Petrowaca to do saamego dołu do słupków przed promenadą na wprost starego portu przy plaży i ta lodziarnia i apartmani są w ostatnim budynku tej ulicy przed promenadą po lewej stronie. Lodziarnię prowadzą dwaj bracia (bardzo sympatyczni :D ), na przeciwko lokalu o nazwie "konoba" dołączę zdjęcie niestety tylko mam z balkonu. jest możliwość apartnmani z widokiem na morze ale wtedy na balkonie przypieka słońce więc myśmy wzieli boczny.
Obrazek
może rozpoznasz balkon :D
ale czekaj spróbuje jakos na mapie pokazać
Obrazek

PS i gdybyście się tam zatrzymali to proszę pozdrówcie wlascicieli od majowego ich gościa i jego żony z czarnej kia sorento :D
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 12.07.2012 23:02

Dzięki.

Ta butelka wygląda znajomo :D . Oczywiście gdybyśmy tam zawitali, to pozdrowię.

Lukasz
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 13.07.2012 21:07

Jim Beam jeszcze z Ukraińskich bezcłowych Hrebenno-Rawo Ruskich zapasów :D :D
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 15.07.2012 22:57

Hej,
Jeszcze jedno pytanko - planujemy być w Czarnogórze co najmniej tydzień. Jako, że siedzenie na plaży całymi dniami to nie dla nas, to chcielibyśmy coś pozwiedzać.

Możecie coś polecić, lub może jakiś link gdzie to już ktoś jakoś fajnie opisał?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Montenegro moim okiem - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone