Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montenegro moim okiem

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.06.2011 20:32

Dajcie spokoj,jest smazalnia,a od jutra to podobno 33stopnie,zonie codzienne jakies dziwne smsy z prognoza przesylaja,lecz tutaj 33stopnie to nie to samo co w kraju,katastrofa z tym upalem :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 22.06.2011 21:09

Z Ty mi tu lepiej mów jak Ci tam, co obczaiłeś, co jest be :lol: a co cool :lol:


Co warto a od czego z daleka, byłeś gdzieś?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2011 09:57

Wiolab niestety nigdzie nie bylem,lecz wez ze soba duzoooo.... srodkow na komary,po 21 nie dadza zyc na promenadzie,jestem tu pierwszy raz lecz po rozmowach ze spotkanymi ludzmi uzyskalem informacje ze bardzo duzo sie zmienilo na lepsze od zeszlego roku.Niestety jutro wyjezzam do Breli.
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 23.06.2011 11:36

WIOLAB napisał(a):Z Ty mi tu lepiej mów jak Ci tam, co obczaiłeś, co jest be :lol: a co cool :lol:


Co warto a od czego z daleka, byłeś gdzieś?


Spokojnie możesz zwiedzić całe wybrzeże MN. Napewno warto jechać do Budwy, Baru, Kotoru, wyspa św. Stefana,oraz zobaczyć starowkę i piaskową plażę Ulcinja. Petrovac jest właściwie pośrodku wybrzeża, więc my jednego dnia pojechaliśmy na południe w stronę Albanii a innego w drugą stronę. 8)
małgosia b.
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) małgosia b. » 23.06.2011 12:19

smoki3 napisał(a):Czarnogóra

- Winiety na korzystanie z pojazdów samochodowych opłata ekologiczna:
- Samochód osobowy, mikrobus d 8 miejsc siedzących nie wliczając kierowcy - 10 euro;

Winieta jest roczna z tym, że liczona od czerwca do czerwca ! Pobierana na przejściach granicznych
Dodatkowo opłaty są pobierane za przejazd:

Tunel (Podgorica - Bar):

- Motocykl, samochód osobowy - 2,50 euro;


Witam, w związku z tymi informacjami proszę o parę słów wyjaśnienia.Mianowicie czy opłaty są pobierane od każdego na granicy?Czy trzeba kupić i nakleić kolejną karteczkę na szybie.Jeśli tak to kupić na stacji przed MNE,czy jet na granicy jakiś punkt sprzedazy?.
Dzięki.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 23.06.2011 12:49

Z napisał(a): wez ze soba duzoooo.... srodkow na komary,po 21 nie dadza zyc na promenadzie


:evil: nawet tam mnie znajdą :evil: dzięki za info, ale to mnie bardzo zniechęca bo mnie uwielbiają i dzieci


Udanego wypoczynku po str Cro :)
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 23.06.2011 12:50

justa999 napisał(a):
Spokojnie możesz zwiedzić całe wybrzeże MN.

mam takie zamiar :D

A TY byłaś w Petrovac???


Jak tam knajpki, jakieś znośne i sklepiki?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2011 15:09

Ooooo..... to dopiero teraz sie dowiaduje o winietach,lecz juz wyjezdzam :D
majka017
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka017 » 23.06.2011 16:05

Hej:) jeśli ktoś planuje wakacje w Czarnogórze to osobiście polecam miejscowość Bar jako miejsce noclegowe. cenu od 20(poza centrum) do 40 zł/os. wszędzie blisko. Piękne plaże i widoki. Mozna tam spotkać wielu Polaków. Jeśli ktoś byłby zainteresowany mam namiary na tanie noclegi (sprawdzone - byłam w zeszłym roku). Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 23.06.2011 19:09

WIOLAB napisał(a):
justa999 napisał(a):
Spokojnie możesz zwiedzić całe wybrzeże MN.

mam takie zamiar :D

A TY byłaś w Petrovac???


Jak tam knajpki, jakieś znośne i sklepiki?

W poprzednie wakacje tydzień spędziłam w Petrovacu. Mieszkałam w hotelu Palas (który również mogę polecić, świetny poziom za przystępną cenę) ale widziałam tam mnóstwo fajnych kwater. Wybierając Petrovac kierowaliśmy się również jego położeniem pośrodku wybrzeża by mieć wszędzie w miarę blisko. Miejscowość fajna bo mała, klimatyczna, Przy promenadzie knajpki i sklepiki. Jest tam fajny lokal, (potrząc na morze od strony hotelu najbardziej wysunięte miejsce lewo). Wchodzi się do niego małym tunelem wydrążonym w skałach. Jest tam bar i można coś przekąsić, są też leżaki i można przyglądać się jak o skalisty klif rozbijają się fale. Wieczorami grają tam zespoły (przynajmniej jak my byliśmy to grali). :D

Polecam tę miejscowość na wakacje. Jedynie jeżeli ktoś nie lubi muzyki w nocy i mieszka w pobliżu promenady to może ewentualnie mieć zastrzeżenia. :o
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 23.06.2011 19:12

małgosia b. napisał(a):
smoki3 napisał(a):Czarnogóra

- Winiety na korzystanie z pojazdów samochodowych opłata ekologiczna:
- Samochód osobowy, mikrobus d 8 miejsc siedzących nie wliczając kierowcy - 10 euro;

Winieta jest roczna z tym, że liczona od czerwca do czerwca ! Pobierana na przejściach granicznych
Dodatkowo opłaty są pobierane za przejazd:

Tunel (Podgorica - Bar):

- Motocykl, samochód osobowy - 2,50 euro;


Witam, w związku z tymi informacjami proszę o parę słów wyjaśnienia.Mianowicie czy opłaty są pobierane od każdego na granicy?Czy trzeba kupić i nakleić kolejną karteczkę na szybie.Jeśli tak to kupić na stacji przed MNE,czy jet na granicy jakiś punkt sprzedazy?.
Dzięki.



Przy przejeżdżaniu przez granicę obsługa podeszła do samochodu i sama wyjaśniła, że te naklejki są obowiązkowe. Takze kupiliśmy je nie wychodząc z samochodu.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2011 19:37

Ta knajpa nazywa sie Ponta
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 23.06.2011 19:52

Czyli jedna knajpa warta uwagi, czy jest ich więcej?


Apartamenty które mieliście(macie) miały klimę?
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 23.06.2011 22:04

Myślę, że interesujących knajpek nie brakuje w Petrovacu. My wieczory spędzalismy na spacerach promenadą, na plaży a potem z winkiem na balkonie. Zresztą długo siedzieliśmy po kolacji w restaracji hotelowej przy przepysznym winku w nieograniczonych ilościach . Ale właśnie podczas spacerów nie zauważyłam żeby były jakieś lokale bez klientów.
Co do klimy w apartamentach nie pomogę, choć myślę, że większość z nich jest klimatyzowana. W naszym hotelu była klima. :D
tambylec?
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tambylec? » 25.06.2011 20:08

Przyłączam się do pytań Wiki2001. Szukam strony sieci sklepów Panto (to chyba coś na kształt Lidla), może mają gazetkę promocyjną
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Montenegro moim okiem - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone