Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2012 13:49

Popełniłem kilka mniej lub bardziej udanych relacji
Andaluzja, Algarve, Lizbona i okolice
Wiosenna Malta
Pag/Brać 2012
Kotlina Kłodzka 2012 (Adrspach, Kutna Hora, Praga, Hradec)
Cres 2008 - 1st time in Cro
2000 km po Rodos - 2011
Makarska Riwiera 2009
Trochę wiosny zimą - Cypr Luty 2013
Trochę lata wiosną - Turkiye 2013
BAWARIA, ITALIA, ISTRIA - SIERPIEŃ 2010, RZYM - Maj 2010, APULIA + KAMPANIA 2013
Listopadowa słoneczna Szkocja
Italia 2014 - Garda, Liguria, Dolomity
Kreta - Lipiec/Sierpień 2014
Kreta - Lipiec 2016
Teneryfa Zimą - Styczeń/Luty 2014
Gran Canaria zimą - Luty 2015

oraz

Montana on Tour - zbiór różnych krótkich wyjazdów

=============================================================

Słowo się rzekło.

Rozpoczynam wątek, w którym wklejać będę rzeczy, które nie są ani Chorwacją, ani dłuższymi pobytami, jeno kilku bądź jednodniowe wypady by Montana.

....czas zatem kontynuować....

Spis treści (wzorem Kulek) :) Ale to rzeczywiście bardzo uporządkowuje wątki (a przy niezbyt intuicyjnym działaniu wyszukiwarki Forum php_bb mocno pomaga - sam szukałem nieraz relacji konkretnego autora i napotykałem ścianę niemocy ....)

Jeszcze dokładniejszy spis treści tego wątku pojawi się wkrótce ... a tymczasem dość podstawowy ;)

Berlin Maj 2011

Poczdam Maj 2011

Paryż Luty 2008

Paryż Czerwiec 2008

Paryż Maj 2009

Berlin Wrzesień 2012

Snooker - Turniej Gdynia Open Październik 2012

Tatrańska Łomnica - Luty 2006

Tatrańska Łomnica - Luty 2009

Władysławowo + Ocean Park we Władku

Pieniny 2010

Wrocław, Szklarska, Harrachov, ale głównie Wrocław - Luty 2012 :)

Spacer po naszej Gdyni w mroźne grudniowe południe - Jesień 2012

Sylwester 2012 na Kaszubach

Warszawa Nocą - Styczeń 2013

Lidzbark Warmiński - Czerwiec 2012


Jako, że Mysza73 już mnie trochę wywołała do tablicy zacznę od stolicy Niemiec.

Na początek tylko kilka zdjęć opatrzonych krótkim komentarzem (przekrój, co widzieliśmy w Berlinie, później postaram się napisać nieco więcej i wrzucić sporą resztę fotek.)

ANDIAMO!
a właściwie

Beginnen Sie tony! ;)

Berlin Maj 2011

Jeśli Berlin to oczywiście Fernsehturm - "trochę" symbol dawnego DDR ;)

Obrazek

Berliner Dom czyli po polsku Katedra - oszałamiająca jak dla mnie

Obrazek

Oraz tereny z zabytkami i ogrodami położone obok niej

Obrazek

Obrazek

Als ich ein Junge war, ging ich an der Uni ;)

Obrazek

Zabytki, zabytki ...

Obrazek

Checkpoint Charlie

Obrazek

Potsdamer Platz

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 17.05.2020 08:49 przez tony montana, łącznie edytowano 36 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2012 13:56

Fabryka i "KulturSpielZentrum" ;) Lego

Obrazek

Obrazek

Spree Fiume ;)

Obrazek

Schloss Charlottenburg

Obrazek

Pergammon Museum na Wyspie

Obrazek

Pas z Akwarium

Obrazek

A to już Potsdam - Sansoucci

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Auf Wiedersehen!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.09.2012 13:57

W tytule wymieniłeś miasta, które mnie mało pociągają, ale... te trzy kropki sa intrygujące. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2012 14:07

Franz napisał(a):W tytule wymieniłeś miasta, które mnie mało pociągają, ale... te trzy kropki sa intrygujące. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


hehe no właśnie tego się obawiałem ;) Szumna zapowiedź w postaci trzech kropek a za kropkami mało się w sumie kryje ;)

Mam nadzieję jednak Wojtku, że choć raz na jakiś czas zajrzysz do Berlina, a potem do Paryża ... a potem ... potem się zobaczy ;)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 11.09.2012 14:24

A ja tam z chęcią będę zaglądać, bo i Berlin lubię odwiedzać (szczególnie jak dzięki autostradzie droga z Pyrlandii uległa skróceniu :wink: ), a i po paryskim bruku chętnie z Wami pospaceruję :D A jak z obiecujących trzech kropek coś wyniknie - to nawet lepiej :D

pozdrawiam
:D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 11.09.2012 19:36

tony montana napisał(a):Mam nadzieję jednak Wojtku, że choć raz na jakiś czas zajrzysz do Berlina, a potem do Paryża ...



Tymona napisał(a):a i po paryskim bruku chętnie z Wami pospaceruję :D



Jesli wezmiecie mnie ze soba, to tez sie pisze na ta wycieczke.

Pozdrowienia dla Tymony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.09.2012 10:09

jan_s1 napisał(a):
tony montana napisał(a):Mam nadzieję jednak Wojtku, że choć raz na jakiś czas zajrzysz do Berlina, a potem do Paryża ...



Tymona napisał(a):a i po paryskim bruku chętnie z Wami pospaceruję :D



Jesli wezmiecie mnie ze soba, to tez sie pisze na ta wycieczke.

Pozdrowienia dla Tymony


Janie, weźmiemy, tylko zanim dojedziemy do Paryża to trochę potrwa :).

Ale w końcu dojedziemy, obiecuję :)

Tymona napisał(a):A ja tam z chęcią będę zaglądać, bo i Berlin lubię odwiedzać (szczególnie jak dzięki autostradzie droga z Pyrlandii uległa skróceniu ), a i po paryskim bruku chętnie z Wami pospaceruję A jak z obiecujących trzech kropek coś wyniknie - to nawet lepiej

pozdrawiam


Hej

Dopiero przeczytałem Twoją relację z Berlina - świetny styl, lekkie pióro, poczucie humoru.
Obiecałem sobie doczytać dalsze relacje, jak będę miał więcej czasu

pozdrowienia
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.09.2012 10:50

Jako, że nasze kwietniowo-majowe krótkie wycieczki do europejskich stolic stały się już tradycją (Paris 2009, Roma 2010), postanowiliśmy ta razą wybrać się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

Mimo, że mieszkamy "niedaleko" Niemiec - jakieś 350 km od granicy ;) to historia moich kontaktów ze stolicą tego kraju nie była zbyt bogata: dotychczas przejeżdżałem kilkukrotnie (w podróży do Paryża czy jadąc do Italii w 2010 roku) Berliner Ringiem, a w samym Berlinie byłem tylko raz sporo lat temu, w dzielnicy Koepenick (piszę tak, bo nie mam niemieckich znaków i nie napiszę przecież Kopenick ;) ) parę godzin, ze Szwagritem z dostawą towaru.

Właśnie problemy z dogadaniem się z pewnym, prawdopodobnie niezbyt mocno wykształconym Niemcem, który był stróżem na jednej z inwestycji, do której Szwagrito dostarczał towar (a okazało się, że mamy jechać zupełnie w inne miejsce Berlina, niż sądziliśmy pierwotnie) dały mi asumpt do nauki języka Goethego i Franza Beckenbauera.

Koleś ni w ząb po angielsku czy rosyjsku (wstydziłby się, bo teren na którym byliśmy był w dawnym DDR), my po niemiecku jeno "bitte, danke, ja, nein" - na szczęście koleś zadzwonił do biura i jakaś Polka nadobnym głosem wytłumaczyła nam jak dojechać nad Grosser Muggelsee).

To zdarzenie uświadomiło mnie, że to jednak nasze sunsiady, w końcu tam na południe też są ludzie w innych krajach, którzy nie wiedzieć czemu mówią po niemiecku - czas był coś z tym zrobić.

Anyway - miał być to krótki opis wypadu do Berlina, a nie tłumaczenie w kwestii języka :)
---------------------------------------------------------------------

Wyjechaliśmy po sporych perturbacjach zdrowotnych jednego z członków Rodziny w sobotę 30.04.2011. Późnym popołudniem zameldowaliśmy się w Hotelu, zarezerwowanym wcześniej na popularnej stronie do rezerwacji hoteli ;) :)

Miejsce gdzieś tutaj, w dzielnicy Moabit - na mapie google'a nie ma tego hotelu http://goo.gl/maps/CbMou
stało się naszym domem na trzy noce.

Muszę powiedzieć, że jest to IDEALNE miejsce na zwiedzanie Berlina. Ruch jak na to miasto niezbyt spory, niedaleko płynie rzeka zwana Szprewą ;) :), obok Metro (TurmStrasse), 50 metrów od hotelu przystanek autobusowy, z którego co chwila odjeżdżają autobusy do centrum (także pośpieszne), 5 czy 6 przystanków i jesteśmy przy Hauptbahnhof Berlin http://goo.gl/maps/NU6Tr

Kilka minut i przystanków więcej i jesteśmy przy Brandenburger Tor i Unter den Linden http://goo.gl/maps/cAlKg

No dobra, ale żeby nie zanudzić (jeśli poza Tymoną, Wojtkiem i Janem ktoś to w ogóle czyta ;) ) parę zdjęć z pierwszego wieczoru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Legendarny hotel Adlon

Obrazek

Obrazek

Potsdamer Platz

Obrazek

Takimi jeździli po mieście

Obrazek

Ale widziałem lepszy wynalazek - jeżdżący bar, kolesie pedałują, jeżdżą po mieście i piją piwko, jeden robi za barmana.
Ostatnio edytowano 13.09.2012 11:11 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.09.2012 11:03

tony montana napisał(a):... jeśli poza Tymoną, Wojtkiem i Janem ktoś to w ogóle czyta ...


O mnie zapomniałeś :(








:smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.09.2012 11:12

Również "jadę" z Tobą do Paryża.
Sama miałam wkleić parę zdjęć z maja 2012, ale podejrzewam, że Twoje będą dużo lepsze więc może mi się upiecze :P
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.09.2012 11:13

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):... jeśli poza Tymoną, Wojtkiem i Janem ktoś to w ogóle czyta ...


O mnie zapomniałeś :(








:smo:


Ty - jak zwykle ... UKRYWAŁAŚ się :P 8) :nice: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.09.2012 11:15

Potter napisał(a):Również "jadę" z Tobą do Paryża.
Sama miałam wkleić parę zdjęć z maja 2012, ale podejrzewam, że Twoje będą dużo lepsze więc może mi się upiecze :P


Bardzo mi miło. Proszę jednak o odrobinę wytrwałości, bo najpierw będzie Berlin.

Na zachęte "paryżową" zdradzę, że będa to w sumie zdjęcia z trzech wyjazdów w różnych miesiącach (niestety zabrakło jesieni): luty, kwiecień/maj oraz czerwiec
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.09.2012 11:35

Kolejny dzień w Berlinie został zaplanowany w sposób i dla duszy i dla rozrywki (dziecięcej). Ja miałem swoje zabytki, dzieciaki miały swoje LEGO Center w Sony Center na Potsdamer PLatz. Muszę jednak przyznać, że się tam nie nudziłem ani przez chwilę (w Lego): a to oglądaliśmy film w 4(?)D (oprócz trójwymiaru tryskała także woda to chyba 4 de?), a to jeździliśmy wagonikami i atakowały nas potwory z klocków, oglądaliśmy procedurę powstawania klocków LEGO w fabryce, pani z proszku, który pokazała na początku dokonała cudu, a na koniec każdy (nawet ja) dostał po klocku z proszku. Udało mi się także uruchomić alarm w centrum Lego, którym jakoś dziwnie, bo tak nie po niemiecku - NIKT się nie zainteresował.

No to pójdźmy... ale na razie jeszcze nie do LEGO

Wieża - chciałem wjechać, reszta nie chciała

Obrazek

Oni poszli na kawę, ja stanąłem w kolejce ...

Obrazek

...ale szybko zrezygnowałem ... mając doświadczenie z klasy mat-fiz (do której de facto kompletnie nie pasowałem ;) :) ilość osób przede mną, ile osób bierze winda, wjazdy co 15 albo 30 minut z tego co pamiętam....

Nie pozwolę im tyle kawy pić! ;)

Moja ulubiona prasa codzienna ;)

Obrazek

platz rozkopany

Obrazek

Kościół - wiek XV

Obrazek

Obrazek

Plujące ...krokodyle?

Obrazek

Neptun? Ze swoimi ... potomkami?

Obrazek

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.09.2012 11:48

Ostatnia część heute

Idąc w kierunku Rzeki i Katedry powoli...

Obrazek

Obrazek

Spree, w tle DOM (DUOMO) :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ILJICZ? ;)

Obrazek

To wujkowie Carlo e Frederico ;)

Obrazek

Słup. Za nim DOM

Obrazek

Rubaszny uśmiech ...

Obrazek

DOM - kopuła

Obrazek

Jak z bajki ...

Obrazek

Obrazek

Auf Wiederhoren
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.09.2012 11:49

Mój brat podąża moimi śladami z dawnych lat.
Tropy wiodą przez prerię ku wielkim miastom bladych twarzy i ich wspaniałym gmachom i muzeom...
:)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone