Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.09.2012 09:43

ło matko.. ale przy Luwrze i w Luwrze pusto... to kiedy mówiłeś, że tam byłeś ? W lutym, powiadasz :wink: :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2012 09:59

morgana napisał(a):
FUX napisał(a):Za późno. Wypad... :mrgreen: :papa:

Nie ma szans :P .
Wołami mnie stąd nie wyciągnięcie :twisted: .


heh, widzę, że mamy Bramkarza ;)

Witam serdecznie, wołów nie będzie trzeba :)

Tymona napisał(a):o matko.. ale przy Luwrze i w Luwrze pusto... to kiedy mówiłeś, że tam byłeś ? W lutym, powiadasz


Oui

22 o 9 rano :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 19.09.2012 10:35

A miało być duuużo zdjęć :D .
Jedna z wiernych czeka cierpliwie.
W Paryżu przynajmniej raz w życiu trza być 8) . Chętnie porównam Twoje wrażenia z moimi ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2012 10:43

Potter napisał(a):A miało być duuużo zdjęć :D .
Jedna z wiernych czeka cierpliwie.
W Paryżu przynajmniej raz w życiu trza być 8) . Chętnie porównam Twoje wrażenia z moimi ...


Będzie, będzie :)

Cierpliwości :) :oczko_usmiech: :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2012 11:21

Bardzo krzywy "ŁUK" ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na drugą stronę Seine ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Notre Dame - OMG - a jakie to krzywe, ciemne i zamglone (no, ale cóż, fotograf i aparat był jaki był, a i pogoda swoje dołożyła ;) )

Obrazek

Obrazek

Pompidou - może banał powiem, ale w ogóle mi to do Paryża nie pasuje ;) (ale czy musi pasować?:)

Obrazek

Obrazek

No i cóż ... dalej tak sobie szedłem i szedłem w stronę Gare du Nord Traska (mniej więcej) skręcając to w jedną uliczkę z Bd de Sebastopol, to w drugą - później jednak przestałem skręcać, bo im dalej na północ teren robił się mało przyjazny. Momentami byłem jednym z nielicznych białych (w dodatku w torbą, w której COŚ - np Laptop mogło być.. ;) )

Lekko z duszą na ramieniu ;) obserwowałem "hordy" chłopaków, których zabawą było pohukiwanie z góry na ludzi wychodzących z metra ;) Schowałem aparat, mimo tego, że g.... ;)
Mijałem hinduskich fryzjerów, salony manicure z Jamajki i tajskie i tureckie knajpki.
Mijałem ludzi, którzy z zaciekawieniem patrzyli na białego ;) Mijałem zadymione pomieszczenia sklepów, w których śniadolici :) sprzedawcy i ich kumple rozprawiali o ostatnim meczu rugby...

Aż w końcu zawędrowałem na ...

Obrazek

No to Adieu! Do czerwca ... :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2012 16:48

Jeszcze trochę o lotnisku Charles de Gaulle'a. Trzy terminale. Jadąc na lotnisko pociągiem z Gare du Nord wylądowałem na jednym z nich. Jako, że okazało się, że to nie mój terminal podwiózł mnie bezobsługowy pociąg kursujący między terminalami. Obserwowałem z niego sobie świat: autostrada obok lotniska, samolot kołujący nad autostradą, lądujące co minutę samoloty, hotele przy lotnisku.

Ech, pomyślałem przypominając sobie warsiawskie Okęcie :)

No, ale w końcu miało być o czerwcu nie?

Lecimy zatem

Obrazek

Czy maszyna Air France wytrzyma?

Obrazek

Obrazek

Co może oznaczać w tym miejscu przekreślony ludzik? ;)

Obrazek

Ziemia. SZARL na horyzoncie ;)

Obrazek

19.06 - mało czasu mi zostało. 19.15 z tego co pamiętam (albo 19.30) odjeżdżał autobus do centrum

Obrazek

Aha, bo zapomniałem, spieszyłem się bowiem na mecz Euro 2008: Francja - Włochy. Być w stolicy Francji i nie zobaczyć w knajpie meczu Repry Francji - skandal.

Korek na autostradzie. Pięknie. Francuzi wściekli. Paru Włochów z autobusu też. JA TEŻ

A przecież nie wiem, gdzie jest dokładnie mój hotel, no, gdzieś na Montparnasse...

W końcu miasto .... exif mówi, że 20.43 ... za dwie minuty zaczyna się mecz .. grają Marsyliankę. Trener Francuzów, Raymond Domenech który jedenastkę układał dzięki wróżbom z gwiazd (zwolnili go dopiero w 2010) stoi dumnie wyprężony wspominając biednego Króla Ludwika i równie biednego Robesspiere'a.

Obrazek

Teraz leci Hymn Włoch



A ja w tym cholernym autobusie ...

W końcu dotarłem, rzuciłem bety i do najbliższej, zapełnionej na fulla knajpy ...

W przerwie meczu, gdzieś na Montparnasse ...

Obrazek

Francuzi załamani (porażka 0:2) z Włochami oznacza, że odpadają z turnieju (po remisie z Rumunią, traumatycznej przegranej 1:4 z Holandią), za chwilę zaczyna się lincz Domenecha, wściekli Francuzi krzyczą, palą dramatycznie fajkę za fajką, a ja po dwóch browarkach idę powoli do hotelu.

Nic się nie stało, Francuzi, nic się nie stało chciałoby się krzyknąć. Na własne oczy jednak widziałem, że się STAŁO, że to tylko u nas kibice lepsi od piłkarzy.

W hotelu włączyłem o 24 telewizor. Lincz Domenecha trwał nadal, zewsząd wylewały się łzy zgorzknienia, dawni piłkarze rozrysowując złą taktyke trenera opowiadali, jak to oni lepiej poprowadziliby ten zespół.

Czas spać.

Bonne nuit! :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2012 12:23

Uff Uff :)

No dobra, lećmy dalej...

Zwykła uliczka gdzieś w południowo-zachodnim Paryżu...poranek

Obrazek

A to już zdjęcia popołudniowe - jestem wolny! :)

Inwalidzi

Obrazek

Grand Palais

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dumny Szparag

Obrazek

I'm King of world ;)

Obrazek

Idziemy sobie w stronę Pól Elizejskich....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.09.2012 12:28

Całkiem fajny ten Paryż :P ,
moja Zuzia w maju ma jechać na wycieczkę ze szkoły i już nie może się doczekać 8O ,
a jak ja mówię, że jedziemy do Rzymu, to przewraca oczami i mówi, że znowu będziemy całymi dniami łazić, i łazić, i łazić :roll: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2012 12:29

A naprzeciwko Grand Palais ...

Obrazek

Obrazek

Zaraz wejdę na Champs...

Obrazek

Champs...

Obrazek

Obrazek

Nie mogłem nie zajrzeć ...

Obrazek

Obrazek

Dziwne to ...

Obrazek

Dochodzę do wiadomego miejsca ...

Obrazek

Obrazek

Ja jadę w tę, a Ty a tamte ... ;)

Obrazek

Tak należy parkować w mieście :)

Obrazek

Adieu!
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2012 12:31

mysza73 napisał(a):Całkiem fajny ten Paryż :P ,
moja Zuzia w maju ma jechać na wycieczkę ze szkoły i już nie może się doczekać 8O ,
a jak ja mówię, że jedziemy do Rzymu, to przewraca oczami i mówi, że znowu będziemy całymi dniami łazić, i łazić, i łazić :roll: .


No, w sumie - niczego sobie ;)

Choć fajniejsze zdjęcia będą z 2009, więcej ...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 20.09.2012 12:41

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Całkiem fajny ten Paryż :P ,
moja Zuzia w maju ma jechać na wycieczkę ze szkoły i już nie może się doczekać 8O ,
a jak ja mówię, że jedziemy do Rzymu, to przewraca oczami i mówi, że znowu będziemy całymi dniami łazić, i łazić, i łazić :roll: .


No, w sumie - niczego sobie ;)

Choć fajniejsze zdjęcia będą z 2009, więcej ...

Nie przerywaj ... dawaj 2009 ... zdjęć :mrgreen:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.09.2012 14:36

tony montana napisał(a):"Moja" pierwsza linia w Paryżu to 12.


Ja zaczalem od nr 1, czyli od poczatku. :wink:

tony montana napisał(a):Kolejka do każdej z nóg Eiffel Turm (są osobne kolejki tak dla wyjaśnienia, jeśli ktoś nie był) wydawała mi się spora. Jakże się myliłem (że kolejka jest duża), gdy pod wieżą byłem jeszcze w czerwcu i maju następnego roku :)


W 1980r. kolejka tez byla monstrualna - bylem wtedy na gorze pierwszy i ostatni raz. Potem chyba ze dwa razy zdecydowalem sie dla treningu wlezc piechota na pierwszy poziom.


tony montana napisał(a):Uff, uff, pamiętam do dziś ten ból nóg po bardzo długim dniu...


Mnie to mowisz?.. :wink:


tony montana napisał(a):
Najgłośniej to chyba było na Placu Concorde, normalnie kaszana i jazda z pominięciem jakichkolwiek istniejących bądź nieistniejących pasów drogowych. Ten, co stał z lewej jedzie w prawo, ten ze środka w lewo, a ten po prawej chce go staranować, bo tez jedzie w lewo z prawego pasa :) :oczko_usmiech: 8O



Mysle, ze jak przyjrzales sie temu blizej, to zauwazyles, ze w tym szalenstwie jest metoda.


tony montana napisał(a):
Notre Dame - OMG - a jakie to krzywe, ciemne i zamglone


Podobna budowle widzialem w Pizie. :)


tony montana napisał(a):Pompidou - może banał powiem, ale w ogóle mi to do Paryża nie pasuje ;)



Podobnie, jak piramida w Luwrze - kiedys nie pasowalo, teraz juz pasuje. Czas zmienia nasze nastawienie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2012 14:49

Potter napisał(a):Nie przerywaj ... dawaj 2009 ... zdjęć


Easy Babe ;) :)

"Wszystko" będzie :)


tony montana napisał(a):Kolejka do każdej z nóg Eiffel Turm (są osobne kolejki tak dla wyjaśnienia, jeśli ktoś nie był) wydawała mi się spora. Jakże się myliłem (że kolejka jest duża), gdy pod wieżą byłem jeszcze w czerwcu i maju następnego roku :)


jan_s1 napisał(a):W 1980r. kolejka tez byla monstrualna - bylem wtedy na gorze pierwszy i ostatni raz. Potem chyba ze dwa razy zdecydowalem sie dla treningu wlezc piechota na pierwszy poziom.


No to i tak szacunek. Ja tylko schodziłem "na nogach" :)


tony montana napisał(a):
Najgłośniej to chyba było na Placu Concorde, normalnie kaszana i jazda z pominięciem jakichkolwiek istniejących bądź nieistniejących pasów drogowych. Ten, co stał z lewej jedzie w prawo, ten ze środka w lewo, a ten po prawej chce go staranować, bo tez jedzie w lewo z prawego pasa :) :oczko_usmiech: 8O



jan_s1 napisał(a):Mysle, ze jak przyjrzales sie temu blizej, to zauwazyles, ze w tym szalenstwie jest metoda.


Zgadza się. To było genialne, ale nie widziałem ani jednej stłuczki, tylko sporo trąbili, no ale wiadomo, coś trzeba robić w tym rozgardiaszu ;)


tony montana napisał(a):Pompidou - może banał powiem, ale w ogóle mi to do Paryża nie pasuje ;)


jan_s1 napisał(a):Podobnie, jak piramida w Luwrze - kiedys nie pasowalo, teraz juz pasuje. Czas zmienia nasze nastawienie.


Pełna zgoda. Zegar (długu) Balcerowicza w Warszawie też się przyjął ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2012 15:19

W końcu musiałem pójść pod wieżę Eiffla - w świetle dnia jeszcze jej nie widziałem. Tym razem nie wjeżdżałem, bo kolejki były wielo(set)metrowe, więc dałem sobie spokój

Mega krzywe

Obrazek

Obrazek

Kupa żelastwa ... choc jak na taką wielką konstrukcję wieża jest podobno bardzo LEKKA.

Obrazek

Obrazek

Tłumy...

Obrazek

Tu Jan wchodził piechotą na I piętro :)

Obrazek

Od drugiej strony - Champ du Mars

Obrazek

Obrazek

Józef udaje, że nie zna Pelagii ... + widok na budynek Montparnasse

Obrazek

A to już na Montparnasse...

Obrazek

Fasady na Montparnasse

Obrazek

Gdzieś tu niedaleko mieszkałem ...

Obrazek

A potem poszedłem do knajpy na mecz Rosja - Szwecja. Ale już nie było takich emocji. Następnego dnia rano wylatywałem do domu.

Adieu

Do maja 2011 :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.09.2012 15:38

Kiedyś oglądałem program w NG chyba. Autorzy programu stwierdzili, że obiekty jednoznacznie kojarzące się z danym miejscem muszą dać się narysować 3,4 kreskami.

Wieża Eiffla, most w San Francisco czy Wieża Arabów w Dubaju. Takie obiekty zostają symbolami.

Mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję podążać Twoimi śladami.
8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone