Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Molunat czyli Chorwacja po raz pierwszy.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Molunat czyli Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 24.09.2013 23:16

Na forum jestem od niedawna jako aktywny użytkownik. Wcześniej czerpałam z niego wiedzę anonimowo, czas się podzielić swoimi wrażeniami, może komuś się przyda moje doświadczenie. W zeszłym roku po raz pierwszy z moją 3 osobową rodzinką odwiedziliśmy Chorwację...Ja byłam organizatorem tzn. orientowałam się bukowałam i odpowiadałam głową za urlop ;)
Dosyć późno z różnych przyczyn wzięłam się za rezerwowanie (w lipcu), po godzinach spędzonych w necie padło na Molunat, osadę rybacką przekształconą w osadę wczasową, położoną blisko granicy z z Czarnogórą i blisko perły Adriatyku Dubrovnika.
Podróż z Warszawy do Molunatu zaplanowałam z 3 noclegami. Pierwszy u rodziny w okolicy Raciborza, drugi w miejscowości Otoczac, okolice jezior Plitwickich. Nawiasem mówiąc namiar na kwaterę tranzytową wzięłam właśnie z tego portalu. Kosztowała 50 euro, była okej, chociaż nie tak łatwo było ją znaleźć po nocy. Na telefonie z gospodarzem udało się.
Załączniki:
molunat varszava mapa.jpg
Ostatnio edytowano 28.09.2013 23:30 przez Fanka, łącznie edytowano 2 razy
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 24.09.2013 23:47

Jechało się bez przygód, jedynie ogromne korki w okolicach Wiednia. Pomna przestróg z tego portalu, zaplanowałam tak aby nie jechać przez Chorwację w sobotę. Sprawdziło się ! Zero korków w tygodniu, jedynie troszkę czekaliśmy przy przekraczaniu granicy wąskiego wcięcia z BIH sprawdzali nam paszporty, miasto Neum rozpościerające się poniżej drogi prezentowało się dobrze,aczkolwiek było bardzo gęsto zabudowane, szpilki nie było gdzie włożyć. Nie ma co się dziwić skoro BIH ma tylko taki wąski pasek nad morzem , wykorzystuje go co do cm.
Na luzie bezstresowo, po drodze kupując arbuzy dojechaliśmy do Molunatu. Klima działała bez zarzutu i mimo wysokiej temperatury na zewnątrz powyżej 30, w porywach 37 w samochodzie panowało 22 stopnie.
Załączniki:
F1010020male.jpg
Skała Ryba, chyba najbardziej znana skała z Molunatu.
Ostatnio edytowano 26.09.2013 17:19 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 25.09.2013 04:44

To ja pierwszy zasiadam 8)

Co skusiło Cię żeby na pierwszy raz pojechać aż tak daleko ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.09.2013 06:06

Molunat - pierwsze słyszę 8O (aż wstyd :oops: ), myślałem kiedyś o tym krańcu, ale tak jakoś nie namierzyłem informacji i nie zakodowałem miejscowości, więc nie brałem pod uwagę, raz mi chyba tylko mignął drogowskaz; chętnie obejrzę i poczytam :D
bogdan64
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan64 » 25.09.2013 06:59

Chetnie poczytam,tym bardziej ze Dubrovnik jest w planach na 2014r
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 25.09.2013 07:13

Tam nie byłam :oops: , chociaż Dubrownik odwiedziłam dwa razy, :) poczytam i pooglądam bardzo chętnie.
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.09.2013 07:26

Fanka napisał(a):Na forum (...) po godzinach spędzonych w necie padło na Molunat,


Jeszcze tam mnie nie widzieli więc z ciekawością czekam na zdjęcia i opis.

Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.09.2013 07:55

Ciekawy rejon więc chętnie poczytam i pooglądam.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.09.2013 08:36

Molunat? Fajnie, lubię "końce świata" i choć z Ćavtatu wyleczyła mnie skutecznie i ostatecznie jedna z relacji na niniejszym forum, to o Molunacie chętnie poczytam.

Fanka napisał(a):Podróż z Warszawy do Molunatu zaplanowałam z 3 noclegami. Pierwszy u rodziny w okolicy Raciborza, drugi w miejscowości Otoczac, okolice jezior Plitwickich.

A gdzie trzeci? :lol:

Aha, piszesz, że wyjazd miał miejsce w 2012 roku, ale w jakim dokładnie miesiącu/okresie czasu byliście w Molunacie?
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 25.09.2013 09:08

Widzę, że załapałam się na sam początek. Chętnie dołączę do czytających :papa:
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 25.09.2013 09:16

Witam serdecznie.Z dużą przyjemnością poczytam o Twoich wakacjach, o pobycie w Molunacie.
jestem bardzo ciekawy Twojej relacji , tym bardziej, że w tym roku z rodziną i przyjaciółmi przez 2-tyg.przebywaliśmy w Molunacie
:D :D Pozdrawiam i czekam na relację.
Krzysiek
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.09.2013 12:38

Witam serdecznie szacowne gremium :)

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Marsallach :faktycznie z 2 noclegami (literówka), dzięki za korektę :)
Nasz pobyt datował się na pierwszą dekadę Sierpnia 2012.

Piter_M napisał(a):Co skusiło Cię żeby na pierwszy raz pojechać aż tak daleko ?


Dużo dobrego słyszałam o Dalmacji. Mój pobyt przypadał na największe obłożenie turystyczne, miałam spore wymagania jeśli chodzi o kwaterę, musiała być blisko morza do 50 m, z klimą , w jakimś zacisznym miejscu i nie za jakieś kosmiczne pieniądze. Jak się domyślacie w lipcu nie było łatwo coś takiego znaleźć. Znalazłam w Molunacie, apartamencik za 55 euro z klimą (tak mi się wydawało, ale o tym później)i 10 m od morza...Blisko Dubrownik i inne fajne miejscówki, które można odwiedzić, także Czarnogóra (ale nie uprzedzajmy faktów) Najbardziej skusiło mnie parę metrów do morza. Zależało nam głównie na pływaniu i perspektywa wskakiwania do wody o dowolnej porze bez konieczności siedzenia na plaży bardzo nam się podobała. Okazało się to dobrym pomysłem, chociaż był to nasz 1 szy raz, zostaliśmy fanami snorkelingu i godzinami siedzieliśmy w wodzie.
Załączniki:
F1000016kolormale.jpg
widok z "plaży", a właściwie kamiennego podestu przy naszym apartamencie z którego wygodnie wskakiwaliśmy do wody
Ostatnio edytowano 26.09.2013 17:23 przez Fanka, łącznie edytowano 3 razy
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.09.2013 12:46

Typowy widoczek z Molunatu. Prywatny podest przydomowy. Chociaż słowo prywatny chyba nie jest najszczęśliwsze bo z tego co wiem,wąski pas najbliżej morza jest państwowy i nie można go sprywatyzować.
Załączniki:
F1000014male.jpg
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.09.2013 13:55

Droga wiodąca wzdłuż wybrzeża przy której po jednej stronie umiejscowione kwatery, a po drugiej poniżej plaże, podesty, mini przystanie itp. To widok z naszej kwatery, ale nie tej którą wynajęliśmy jeszcze będąc w Polsce. Mieliśmy małe perypetie z kwaterą. Otóż po przyjeździe okazało się, że w naszej kwaterze nie ma klimy... 8O, Owszem gospodarze mieli kwatery z klimą, ale akurat ta była bez. Nauczka na przyszłość aby potwierdzać do znudzenia mailem parametry kwatery.
Oczywiście dostałam umiarkowanej histerii ;) , gospodarze nie mówili po angielsku, ale zadzwonili do syna , który słabo ,ale mówił, wyszło,że to trochę ich wina bo nie napisali,że klimy nie ma w tym apartamencie, na stronie był informacja o klimie i nie było wyszczególnione,że w niektórych apartamentach nie ma. Stwierdziłam,że sorry ale szukamy kwatery, tym bardziej,że jak wjeżdżaliśmy do Molunatu, zaczepiali nas stójkowi i pytali czy nie szukamy kwatery.
Okazało się jednak,że za 2 dni u naszych gospodarzy zwalnia się fajny apartament z klimą, sporym tarasem i widokiem na morze, był droższy za około 70 eurasi. Jednak gospodarze widząc nasze rozczarowanie stwierdzili, że nie policzą nam za 2 dni tego bez klimy i w rezultacie cena wyszła koło 50 eurasi. Przystaliśmy na takie rozwiązanie bo obiecany apartament był naprawdę fajny, z vi-fi, tel sat dobrze wyposażoną kuchnią, meble były dosyć nowe, wyglądał schludnie, widzieliśmy dobrą wolę gospodarzy. Cena także nas satysfakcjonowała. Byliśmy zadowoleni i nawet targanie rzeczy na 2 piętro oraz myśl,że za 2 dni będziemy je znowu taszczyć nie popsuła nam humoru. Zresztą nie było źle ,a mój mąż, który rysuje rekreacyjnie, narysował najlepsze swoje rysunki właśnie w tej pierwszej kwaterze bez klimy.
Załączniki:
Picture 017male z zaslonieta twarza.jpg
widok z naszego tarasu
Picture 013male.jpg
widok z naszego tarasu na drogę
Ostatnio edytowano 27.09.2013 09:58 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.09.2013 16:19

Tu jeszcze jeden widok z naszej kwatery...kąpielisko przynależące do kwater u naszych gospodarzy, ludzi było mało, zawsze można było znaleźć wolny leżak. My zresztą po kąpieli wracaliśmy do kwatery i mało korzystaliśmy z nabrzeża, tyle co hop do wody. Dla nas przyzwyczajonych do mętnego Bałtyku, było szokiem ile można zobaczyć w wodzie. Mieliśmy szczęście nawet spotkać ośmiornicę ! Oczywiście syn gospodarza jak się dowiedział od razu był chętny, aby mu powiedzieć gdzie ją widzieliśmy, ale nie umieliśmy precyzyjnie pokazać, niech sobie żyje :)
Załączniki:
Picture 014male.jpg
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Molunat czyli Chorwacja po raz pierwszy.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone