Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mokalo

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007
Mokalo

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 18.06.2013 12:59

Muszę podjąć szybką decyzję czy brać apartament w vala-matkovic i bardzo proszę o informację czy w tej małej miejscowości jest chociaż jedna konoba z dobry jedzeniem, wiem , że są przy plaży dwie ale chyba tylko z napojami, piwem??? Gdzie najbliżej można kupić pieczywo? Inne artykuły wiem, że dopiero w Orebić.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 24.06.2013 22:20

Ponieważ apartament już zarezerwowałem podbijam temat i czekam na odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy z Mokalo można pieszo dostać się do Orebicza jakąś inną drogą niż ta asfaltowa?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.06.2013 22:28

ravel napisał(a):czy z Mokalo można pieszo dostać się do Orebicza jakąś inną drogą niż ta asfaltowa?

Moim zdaniem nie.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 24.06.2013 22:52

Tak też myślałem, a może wiesz coś na temat wyżywienia w tej miejscowości? Dla ciebie w Borku to gotują :-) a ja coraz bardziej jestem niepewny co do wyboru swojego pobytu. Do Orebicza trzeba podjechać samochodem więc o piwku czy winku do objadu można zapomnieć. Chciałem dziki Peljesac i nie wiem czy nie przesadziłem.:-(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.06.2013 22:56

ravel napisał(a):Tak też myślałem, a może wiesz coś na temat wyżywienia w tej miejscowości? Dla ciebie w Borku to gotują :-) a ja coraz bardziej jestem niepewny co do wyboru swojego pobytu. Do Orebicza trzeba podjechać samochodem więc o piwku czy winku do objadu można zapomnieć. Chciałem dziki Peljesac i nie wiem czy nie przesadziłem.:-(

Spokojnie, do pół promila można. Aby nie więcej. poza tym wycieczki do Orebića to nie jest codzienność. Nie znam tamtego rejonu, nigdy tam nie mieszkałem.
Nie przesadziłeś.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 24.06.2013 23:05

Bocian napisał(a):
ravel napisał(a):Tak też myślałem, a może wiesz coś na temat wyżywienia w tej miejscowości? Dla ciebie w Borku to gotują :-) a ja coraz bardziej jestem niepewny co do wyboru swojego pobytu. Do Orebicza trzeba podjechać samochodem więc o piwku czy winku do objadu można zapomnieć. Chciałem dziki Peljesac i nie wiem czy nie przesadziłem.:-(

Spokojnie, do pół promila można. Aby nie więcej. poza tym wycieczki do Orebića to nie jest codzienność. Nie znam tamtego rejonu, nigdy tam nie mieszkałem.
Nie przesadziłeś.


Mi raczej nie chodzi o wycieczki a konoby w Orebiczu do których raczej będę musiał częściej jeździć bo żonka powiedziała, że na urlopie też chce odpoczywać i gotować codziennie nie będzie :oczko_usmiech:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2013 23:29

W Mokalo jest beach bar i spokojnie można tam też zjeść, nie jest to jednak jakieś wyszukane jedzenie, ale smaczne. Jest też zdaje się restauracja, ale trudno mi ją ocenić, jakoś tam tłumów nie odnotowałam. Zdaje się, że na plaży jest też druga knajpa, ale tam nie byłam.
I raczej inaczej jak główną drogą się do Orebica dojść nie da. Dobre 3 km będą.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 24.06.2013 23:54

ravel napisał(a):
Bocian napisał(a):
ravel napisał(a):Tak też myślałem, a może wiesz coś na temat wyżywienia w tej miejscowości? Dla ciebie w Borku to gotują :-) a ja coraz bardziej jestem niepewny co do wyboru swojego pobytu. Do Orebicza trzeba podjechać samochodem więc o piwku czy winku do objadu można zapomnieć. Chciałem dziki Peljesac i nie wiem czy nie przesadziłem.:-(

Spokojnie, do pół promila można. Aby nie więcej. poza tym wycieczki do Orebića to nie jest codzienność. Nie znam tamtego rejonu, nigdy tam nie mieszkałem.
Nie przesadziłeś.


Mi raczej nie chodzi o wycieczki a konoby w Orebiczu do których raczej będę musiał częściej jeździć bo żonka powiedziała, że na urlopie też chce odpoczywać i gotować codziennie nie będzie :oczko_usmiech:

No to czeka cię lektura książki kucharskiej :mrgreen:
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.06.2013 06:54

Marek358 napisał(a): No to czeka cię lektura książki kucharskiej :mrgreen:

nie, ja też odpoczywam :oczko_usmiech:
Aldonka napisał(a):W Mokalo jest beach bar i spokojnie można tam też zjeść, nie jest to jednak jakieś wyszukane jedzenie, ale smaczne.

Aldonka, ale są zestawy obiadowe, czy raczej plażowe przekąski typu cevapcici ?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.06.2013 08:44

Na pewno mają naleśniki (bo Jula się nimi zajadała) :D Bardziej plażowe przekąski, choć kartę mieli dość sporą jak na mały beach bar. Była pizza, makarony, risotto, sałatki różne, cevapcici. I piwo, wino oczywiście też mieli :D
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.06.2013 12:01

Aldonka napisał(a):Na pewno mają naleśniki (bo Jula się nimi zajadała) :D Bardziej plażowe przekąski, choć kartę mieli dość sporą jak na mały beach bar. Była pizza, makarony, risotto, sałatki różne, cevapcici. I piwo, wino oczywiście też mieli :D

No to może z głodu nie popadamy. :wink: Czytałem gdzieś jeszcze, że podobno na campie można kupić jakieś pieczywo - czy to prawda?
A i powiedz mi w jakim miesiącu byłaś i czy był bardzo duży tłok na plaży.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.06.2013 13:08

O pieczywie nic nie wiem niestety. Ja mieszkam w Borje zawsze, nieco dalej, do Makalo jeździmy do tamtejszej bazy nurkowej. Byłam tam w sierpniu. Przyznam, że sporo ludzi było na plaży. Na polu namiotowym też sporo, ale nie odnosiło się wrażenia, że sobie ludzie do namiotów zaglądają.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.06.2013 15:44

Aldonka napisał(a):O pieczywie nic nie wiem niestety. Ja mieszkam w Borje zawsze, nieco dalej, do Makalo jeździmy do tamtejszej bazy nurkowej. Byłam tam w sierpniu. Przyznam, że sporo ludzi było na plaży. Na polu namiotowym też sporo, ale nie odnosiło się wrażenia, że sobie ludzie do namiotów zaglądają.


Po plażach Makarskiej w sierpniu w tamtego roku pewnie gorzej nie będzie, a co do pola namiotowego to my będziemy w apartamencie vala-matkovic obok campingu.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.06.2013 20:04

Nie, no tej plaży do Makarskiej daleko :)
Polecam Ci bardzo, jeśli Cię to kręci oczywiście, tamtejsza bazę nurkową. Za 50 euro (tyle było w zeszłym roku) masz nurkowanie z pełnym osprzętem i instruktorem pod ręką. Godzina wspaniałej przygody.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.06.2013 20:57

Aldonka napisał(a):Nie, no tej plaży do Makarskiej daleko :)
Polecam Ci bardzo, jeśli Cię to kręci oczywiście, tamtejsza bazę nurkową. Za 50 euro (tyle było w zeszłym roku) masz nurkowanie z pełnym osprzętem i instruktorem pod ręką. Godzina wspaniałej przygody.


Oczywiście słyszałem o tej bazie i wraku i pewnie wykorzystam tą okazję na nurkowanie. :D

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone