Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz. II Tinos

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Maraska
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maraska » 23.09.2018 16:52

Mysza żebyś nerwów dzisiaj do końca nie straciła to zamiast oglądać mecz plizzzzz kolejne zdjęcia poproszę:-)
Rozwijasz się grecko cudownie :-) zazdrościłam Ci już Peloponezu sprzed roku, zazdroszczę teraz Tinos.... ja w zeszłym roku akurat wycieczkę odwrotną zrobiłam...stacjonarnie byłam na Syros a na Tinos tylko jeden dzień, ale spodobała mi się bardzo i bardzo chcę tam wrócić, więc z rozkoszą wielką oglądam twoje zdjęcia, tym bardziej że to (na szczęście) wciąż mało turystyczna i mało popularna wysepka.
Pozdrawiam
Beata
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2018 17:13

Maraska napisał(a):Mysza żebyś nerwów dzisiaj do końca nie straciła to zamiast oglądać mecz plizzzzz kolejne zdjęcia poproszę:-)
Rozwijasz się grecko cudownie :-) zazdrościłam Ci już Peloponezu sprzed roku, zazdroszczę teraz Tinos.... ja w zeszłym roku akurat wycieczkę odwrotną zrobiłam...stacjonarnie byłam na Syros a na Tinos tylko jeden dzień, ale spodobała mi się bardzo i bardzo chcę tam wrócić, więc z rozkoszą wielką oglądam twoje zdjęcia, tym bardziej że to (na szczęście) wciąż mało turystyczna i mało popularna wysepka.
Pozdrawiam
Beata

No to jak już tu wpadłaś (bardzo mi miło ofkors :D ), to Cię " wykorzystam" :smo:
Jak Ci się Syros podobał, polecasz?
Bo chciałabym na za rok jakąś kolejną wyspę, no i też wolę te mniej turystyczne :wink:

A kolejny odcinek będzie oczywiście, ale jutro, bo teraz Facunowi kibicuję, a potem tak czy siak na naszych popaczę ... :roll: ... całe szczęście pierwszy mecz Czarnych już 12 października (bendem w tv :smo: ), karneciki już zakupione :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.09.2018 19:58

Kolejny super odcinek!
Bardzo fajne klimaty no i Mycha w skrzydełkach

Oglądam ten mecz z Serbią - chyba wygramy CO????

8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.09.2018 11:44

tony montana napisał(a):Oglądam ten mecz z Serbią - chyba wygramy CO????

Bardziej Serbowie to przegrali niż my wygraliśmy :roll: ... ale gramy dalej ... znowu ze Serbami :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.09.2018 11:45

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

Loutra - Krokos - Skalados - Volax - Koumaros

No to ruszamy w teren ...
Dziś plan ambitny, bo aż 5 wiosek :oczko_usmiech:
Na pierwszy rzut Loutra - 37°35'06.6"N 25°09'42.5"E
Na stronie tinos360.gr również kilka ciepłych słów o tej wiosce ...
Nie wspominałam chyba jeszcze, ale razem z autem dostaliśmy mapę wyspy i zaznaczone wszystkie plaże i wioski, które wg Mario watro zobaczyć ...
No i Loutra też tam była ...
Ja swoją mapkę tworzyłam dawno temu (jakoś w listopadzie :wink: ), więc już nie bardzo pamiętałam co i gdzie mnie zaciekawiło ...
No ale skoro Loutra była i u mnie i u Mario ... to może coś tam jest :? :roll: :wink:
Parkujemy na fajnym parkingu, na którym stoi mały busik i grupka ludków ... z mapą ... znaczy turyści :wink:

Idziemy ... nie wygląda najgorzej ...
Obrazek


A nawet całkiem, całkiem ... :roll:
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Najfajniejsze w Loutrze były chyba opuncje :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek


I to tyle :roll: :roll: :roll:
Klasztor Urszulanek był zamknięty i bardzo starannie ukryty, tak więc nawet nie mam zdjęcia ...
Sorki, ale Loutra to było moje wielkie greckie nieporozumienie ... :? ... jedno z dwóch 8O ... aczkolwiek to drugie mąż uważa za największy hit :wink:



No ale jedziem dalej ...
Krokos - parkujemy tu: 37°35'21.5"N 25°09'38.9"E
Idziemy ...
I już na wstępie wita nas takie oto stworzonko ... :roll:
Obrazek


No i szczerze mówiąc nic więcej tam nie było ... :wink:
Jak zwykle ... podziemne uliczki ... biały kościół ... cisza i spokój ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Z Krokosa fajnie widać Loutrę ...
Obrazek


I Skalados ... do którego teraz pojedziemy ...
Obrazek


No i już jesteśmy w Skalados: 37°35'25.9"N 25°09'47.9"E
Na początek fajny kurnik ... gołębnik znaczy ... :oczko_usmiech:
Obrazek



Tu już było coś więcej ... :lol: ... aczkolwiek bez szału :smo:
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 13:15

Ten gad (i jego wielkość) bardzo mi się nie podoba....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.09.2018 13:51

piekara114 napisał(a):Ten gad (i jego wielkość) bardzo mi się nie podoba....

Mnie też :?
Mąż koniecznie chciał wrócić i ją (tę żmiję znaczy) ratować, bo twierdził, że wlazła na kamienne schody i dalej se nie poradzi :roll:
Ile ja się musiałam nagadać, że nigdzie nie pójdzie, bo jeszcze go ugryzie i po lekarzach będziemy jeździć ... :roll:
Stwierdził nawet, że jak takie dwie żmije (znaczy ja i Zuzia :evil: ) go nie zabiły, to tamta tym bardziej ... :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 14:24

Mój ratować by nie poszedł, chyba że z siekierą jakąś... A co do ostatniego komentarza to Twój z moim chyba się znają albo w genach takie teksty dostają :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.09.2018 18:42

Agnieszko
Na zdjęciu z kościołem i campanile NIEBO CI SIĘ POPSUŁO :)
Takie niebo bowiem nie istnieje....

:lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.09.2018 18:59

tony montana napisał(a):Agnieszko
Na zdjęciu z kościołem i campanile NIEBO CI SIĘ POPSUŁO :)
Takie niebo bowiem nie istnieje....

:lol:

Ależ Marcinie, takie NIEBO ISTNIEJE ... ale w Grecji, bo w Szkocji to tylko ... od czasu do czasu :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.09.2018 10:29

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

Loutra - Krokos - Skalados - Volax - Koumaros ciąg dalszy


Teraz jedziemy do Volax :oczko_usmiech:
Tu akurat dobrze pamiętam co ma być - kamienie ... dużo kamieni :lol:

A już najbardziej zapamiętałam zdjęcie: "Kulka na kulce" :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek



Parkujemy tu: 37°35'29.7"N 25°10'45.0"E
Idziemy ...
Dobrze trafiliśmy ... jest pierwszy kamień ... dość spory ... i jakiś chyba specjalny, bo pod dachem :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Ale nie samymi kamieniami Volax żyje ... :mrgreen:
Obrazek



Obrazek


Ten pan jakby bardzie wydajny jest ... :wink:
Obrazek



Obrazek



Obrazek


W ogóle wioseczka jest malutka, ale bardzo, bardzo klimatyczna ... to chyba moja ulubiona wioska na Tinos 8)
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Są fajne drogowskazy ... aczkolwiek rozszyfrowujemy je troszkę intuicyjnie ... :lol:

θεατρο - teatr :?:
Obrazek



Obrazek



Widownia nieliczna ... :oczko_usmiech:Obrazek


μουσείο - muzeum :?:
Obrazek

Εκκλησια κ μονσειο - kościół i muzeum :?:
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Dochodzimy do kamieni ... :oczko_usmiech:
Co ciekawe, te kamienie są tylko tu ... nigdzie indziej na Tinos ich nie ma ... 8O

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek





Kamienie całkiem fajne ... ale ja jednak wolę pomyszkować jeszcze troszkę we wiosce ... :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Mimo, że Volax jest cudny, my kierujemy się już do samochodu, bo jeszcze jedna wioska tego dnia przed nami ... a słoneczko już coraz niżej ... :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.09.2018 13:28

Wioska jest kapitalna, kamienie też niczego sobie.
Ale czy wiesz o co chodzi z tymi napisami na drzwiach i ścianach budynków.
Takie drobniutkie te literki, że w oczach migają a odczytać ich nie można :oczko_usmiech:.
Maraska
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maraska » 25.09.2018 14:51

Myszko Skalados i Volax bardzo mi się podobały...natomiast te dwie pierwsze faktycznie można odpuścić:-) Ja już tam jakąś listę sobie tworzę w głowie:-) Ja bym chciała na Tinos pojechać tak, żeby móc tam dużo chodzić między tymi wioskami...no zobaczymy.
Zaś co do Syros, koleżanka spisała to co jej wysyłałam w trakcie pobytu..jest tu
https://betaki.pl/pages/wasze_podroze/s ... ickiej.php
dodatkowo jeszcze sama wcześniej przygotowała dla mnie
https://betaki.pl/pages/wasze_podroze/s ... _Syros.php
natomiast podsumowując w kilku zdaniach... Syros nie jest taką typową cykladzką wyspą, już samo Ermopouli jest chyba jedynym taki miastem na Cykladach. Po drugie mnie tam w sumie mocne lenistwo ogarnęło więc nie wiele po samej wyspie podróżowaliśmy. była wycieczka na Mykonos, był Tinos i Ateny na koniec, a sama Syros to bardziej plażing, basening, knajpig i dużo wina:-)
Mieszkaliśmy w Azolimnos, bardzo mi się tam podobało, zresztą sama Syros w sumie z perspektywy czasu też...i chyba na nią też wrócę za rok w innym składzie;-) ogólnie jest fajnie położona.

Natomiast tak bardziej to bym chyba jednak polecała Paros - jak na razie moja ulubiona z greckich Cyklad, albo Milos - też fantastyczna. Tylko one z pewnością bardziej komercyjne i turystyczne:-) Jakby co pytaj oczywiście.

a w ogóle jeszcze z innej beczki, jak Czarni na mecz z Gdańskim Treflem będą przyjeżdżać to zapraszam, zabierzcie się z nimi:-) kawę wypijemy wspólnie, o Grecji pogadamy...tony montana chyba też z okolic Gdańska, prawda?? ja jeszcze jakoś tak nie do końca rozeznana tutaj who is who i skąd:-) ale jakieś mikro spotkanie przy okazji....
a na meczu dobra będziemy kibicować przeciwnym drużynom ale co tam:-)

Pozdrawiam
Beata
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.09.2018 16:41

megidh napisał(a):Wioska jest kapitalna, kamienie też niczego sobie.
Ale czy wiesz o co chodzi z tymi napisami na drzwiach i ścianach budynków.
Takie drobniutkie te literki, że w oczach migają a odczytać ich nie można :oczko_usmiech:.
Też się zastanawiałam co to za elaboraty były (oczywiście po grecku :wink: )
Szukałam potem nawet w internecie, ale nic nie znalazłam ... :?


Maraska napisał(a):Natomiast tak bardziej to bym chyba jednak polecała Paros - jak na razie moja ulubiona z greckich Cyklad, albo Milos - też fantastyczna. Tylko one z pewnością bardziej komercyjne i turystyczne:-) Jakby co pytaj oczywiście.
Paros był moim pierwszym pomysłem :oczko_usmiech: , tylko czy tam nie będzie za dużo ludków ... :?
Ale może nie będzie tak źle, bo ja w przyszłym roku koniec czerwca mam w planie :smo:

Maraska napisał(a):a w ogóle jeszcze z innej beczki, jak Czarni na mecz z Gdańskim Treflem będą przyjeżdżać to zapraszam, zabierzcie się z nimi:-) kawę wypijemy wspólnie, o Grecji pogadamy...tony montana chyba też z okolic Gdańska, prawda?? ja jeszcze jakoś tak nie do końca rozeznana tutaj who is who i skąd:-) ale jakieś mikro spotkanie przy okazji....
a na meczu dobra będziemy kibicować przeciwnym drużynom ale co tam:-)

Pozdrawiam
Beata
A co do meczyków Czarnych z Treflem ... pierwsze starcie już w przyszły piątek w Radomiu o 18.30 ... :oczko_usmiech:
Pójdę popatrzeć jak obie ekipy przed sezonem się prezentują :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.09.2018 16:47

mysza73 napisał(a): ja w przyszłym roku koniec czerwca mam w planie :smo:

O, a kiedy Ci się sesja letnia kończy - oczywiście termin podstawowy, nie dożynki? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz. II Tinos - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone