Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz. II Tinos

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.09.2018 15:59

Kolorki, uliczki, schodki - bardzo!... 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.09.2018 19:37

Po frappe to ja spać nie mogę więc u mnie jedno na spółkę i to nie codziennie.... A liczące się lody to tylko te nakładane i jak szukam miejscówki to zawsze sprawdzam czy jest tam prawdziwa lodziarnia :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.09.2018 19:54

Mikromir napisał(a):Kolorki, uliczki, schodki - bardzo!... 8)

Ładne 8) . Ale jednej wioski od drugiej bym chyba nie odróżniła :oczko_usmiech: .


mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Takim zwykłym patykowym się zadowolili?

No właśnie tak :oczko_usmiech:
Ale to był najlepszy lód patykowy jaki jedliśmy 8O

Gdyby się tak zastanowić to patykowych lodów już kilka dobrych lat nie jadłam :roll: . Mam tak jak Beata, tylko nakładane :mrgreen: .
A w Portugalii nie jedliśmy lodów w ogóle 8O .


piekara114 napisał(a):jak szukam miejscówki to zawsze sprawdzam czy jest tam prawdziwa lodziarnia

Że też na to nie wpadłam przed wyjazdem :wink: . Gdzie nie zaglądaliśmy za lodami to sam plastik fantastik, kolory jakieś dziwne :? . A do tego dwa razy droższe niż w IT :roll: .
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.09.2018 20:49

:D świetnie się uzupełniacie...

A, propos lodów... W trakcie np. tegorocznego naszego pobytu we Włoszech, zwiedzając Toskanię nie omieszkaliśmy wdepnąć i tu i tam do ichniejszych lodziarni. W San Gimignano znajduje się podobno jedna z najsłynniejszych lodziarni we Włoszech, “Gelateria Della Pizza”, byliśmy i również próbowaliśmy.

Cóż wybór był bardzo trudny, niesamowita ilość smaków, orzech, pistacja, melon, banan, etc, etc, a i pojemność żołądka raczej ograniczona...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.09.2018 21:52

majeczka napisał(a):W San Gimignano znajduje się podobno jedna z najsłynniejszych lodziarni we Włoszech, “Gelateria Della Pizza”, byliśmy i również próbowaliśmy.
Cóż wybór był bardzo trudny, niesamowita ilość smaków, orzech, pistacja, melon, banan, etc, etc, a i pojemność żołądka raczej ograniczona...
Też tam byłam w 2015 r. i nie dość że ilość smaków powala i ciężko się zdecydować to jeszcze, aby pooglądać to trzeba się przepychać do szybki....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.09.2018 11:13

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

SYROS - Ermupoli ciąg dalszy

Schodzimy na dół ...
W okolicach portu też brzydko nie jest ... :mrgreen:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tam byliśmy ... :oczko_usmiech:
Obrazek



I znowu jesteśmy na ratuszowym placu ... :mrgreen:
Obrazek


Obrazek



Myszkujemy troszkę w środku ratusza ... głównie w poszukiwaniu toileta :wink: ... ale przy okazji można coś zobaczyć przecież :lol:
Obrazek


Sufity np mają niebrzydkie ... :lool:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Ale idziemy dalej ... kierujemy się w stronę kościoła Św. Mikołaja (Agios Nikolaos)
Obrazek



Obrazek



Obrazek



No ale jakoś tak wyszło, że doszliśmy nad morze :oczko_usmiech: , choć rzeczony kościół już widać :smo:
Obrazek


Jesteśmy w dzielnicy Vaporia.
Dawniej mieszkała tu zamożniejsza część społeczności Ermupoli, m.in. rodziny kapitańskie. Do tej pory dzielnica uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych.
Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Agios Nikolaos
Obrazek


Obrazek


Zajrzyjmy do środka ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Agios Nicolaos od tyłu :lol:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Do odpłynięcia naszego promu zostało jeszcze trochę czasu ... ale my już nie mieliśmy siły chodzić :roll:
Posiedzieliśmy więc w porcie ... :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Około godziny 18 znowu byliśmy na Tinos 8)
Obrazek


:papa:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 19.09.2018 21:06

Zaznaczam, żeby zobaczyć wszystkie piękne miejsca, które pokazujesz, niestety kompletnie brak mi czasu na porządne czytanie :(
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.09.2018 23:01

Kurczę, ten ostatni prom to chyba jako paliwa używa starych opon. 8O
Zupełnie jak ten ruski lotniskowiec. :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.09.2018 11:53

kkra napisał(a):Zaznaczam, żeby zobaczyć wszystkie piękne miejsca, które pokazujesz, niestety kompletnie brak mi czasu na porządne czytanie :(
Idzie zima :roll: , nadrobisz :smo:


krutom napisał(a):Kurczę, ten ostatni prom to chyba jako paliwa używa starych opon. 8O
Zupełnie jak ten ruski lotniskowiec. :lol:
Wszystkie te promy tak smrodziły :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.09.2018 11:54

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

Loutra - Krokos - Skalados - Volax - Koumaros

Ale zanim będziemy penetrować te wioski ( w których i tak nic nie ma :lol: ), pojedziemy na plażę ofkors :oczko_usmiech:
Tym razem będzie to Stavros beach, a dokładnie tu: 37°32'40.0"N 25°08'57.2"E

Zwykła mała plażyczka z kościółkiem :oczko_usmiech:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Dawniej był tu chyba jakiś port ...
Obrazek



Obrazek



Można podziwiać promy ...
Obrazek


Które czasem robią małe fale ...
Obrazek


:smo:
Obrazek



Obrazek


:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.09.2018 19:36

Biel kościółka na plaży (jak i wielu innych budowli na Twoich zdjęciach) jest zachwycająca. :) Oni to pewnie wszystko malują każdej wiosny na nowo, bo nie ma szans, żeby taki kolor przetrwał zimę bez strat... :roll:

Widzę, że fale nie były bardzo duże, skoro wypuściłaś się prawie na pełne morze... :smo:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.09.2018 22:42

Mikromir napisał(a):Biel kościółka na plaży (jak i wielu innych budowli na Twoich zdjęciach) jest zachwycająca. :) Oni to pewnie wszystko malują każdej wiosny na nowo, bo nie ma szans, żeby taki kolor przetrwał zimę bez strat... :roll:

Widzę, że fale nie były bardzo duże, skoro wypuściłaś się prawie na pełne morze... :smo:


:D nie tylko biel, ale i kolorystyka zdjęć zachwyca.

p.s. motylki są super wierz mi, pływasz świetnie, nawet na pełnym morzu

piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.09.2018 08:53

Agnieszko , rozumiem ( i podzielam całkowicie ) niepokoje związane z sytuacją volleyballową , ale może stres zmniejszy się przy kontynuacji tej niebieskobiałej relacji :idea: :?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2018 10:08

Mikromir napisał(a):Widzę, że fale nie były bardzo duże, skoro wypuściłaś się prawie na pełne morze... :smo:

majeczka napisał(a):p.s. motylki są super wierz mi, pływasz świetnie, nawet na pełnym morzu

:smo:

A co do bieli tego kościółka ... właśnie kończyli malować jak byliśmy :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2018 10:09

piotrf napisał(a):Agnieszko , rozumiem ( i podzielam całkowicie ) niepokoje związane z sytuacją volleyballową , ale może stres zmniejszy się przy kontynuacji tej niebieskobiałej relacji :idea: :?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr

Nawet fatalna gra naszych nie zatrzyma moich wielkich greckich wakacji :wink:
Ale wkurzona jestem to fakt, najbardziej na Heynena i jego bezsensowne wybory :evil:
Bo np co tam robi Kwolek :?: 8O :roll: ... uważam, że Fornal jest lepszym siatkarzem (i wcale nie dlatego, że gra w Czarnych :oczko_usmiech: )
I po chu...steczkę brał 3 atakujących :roll: , a jak wypadł Kubiak, to nie bardzo kto miał go na przyjęciu zastąpić :roll:
No i Heynen to kolejny trener, co to ma pierdolca na punkcie podwójnych zmiam ... :roll:
No i to jego bezsensowne kłócenie się o wszystko i machanie rękami ... przynosi więcej szkody niż pożytku :?
Wczoraj wypowiedziałam nawet zdanie, o które nigdy w życiu bym siebie nie posądzała 8O 8O 8O 8O ... że, już Prygiel byłby lepszym trenerem niż Heynen 8O :oops: 8O :oops: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz. II Tinos - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone