Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje miejsce na (chorwackiej) ziemi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Moje miejsce na (chorwackiej) ziemi

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 11.10.2016 17:28

Witajcie,tak mnie naszło i sobie w tej jesiennej aurze pomyślałam,że można by zalozyc wątek, gdzie Brać cromaniacka może podzielic się taką oto refleksją (jesli jest gdzie podobny,to sprawę uważam za niebyłą):

Gdybyscie pozwiedzali już wszystko co macie zwiedzić, gdzie byscie chcieli ciągle wracać?
Bo ja sobie uzmysłowiłam,że mimo wielu juz razów w Cro, ciagle szukamy TEGO miejsca.
Gdybym mogła,to wzięłabym to kupy zlepiła dzikość Pelješca,urokliwe i ciagle puste plaże z Pagu (Bošana,sv Marko, że o Beretnicy nie wspomnę), toskański klimat Istrii, urokliwe starówki Dalmacji, zieleń sosen piniowych z Makarskiej... ktoś, coś?
Znalezliscie TO miejsce na ziemi??? Zachęcam do opisów, zdjec wklejania itd. O ile wątek zacznie hulać,może jakoś można by podzielic go regionami? Ale nie wiem jak to zrobić. Byłoby niezłe zestawienie naszych westchnień :lol:
Pozdrav :papa:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 11.10.2016 17:35

i własnie nie mam takiego miejsca, bo każde w którym byłam, było cudowne , niepowtarzalne i "to jedyne".
i pewnie dlatego wciąż wybieramy nowe miejsca, bo jest ich całe mnóstwo :)

w naszym przypadku, na chwilę obecną, jedynym warunkiem jest, że MUSI to być wyspa (jeszcze nie byliśmy na stałym lądzie)

p.s. jedyne miejsce, gdzie byłam dwa razy, to Pag, ale to tylko dlatego, że podczas kolejnego wyjazdu, gdzie trasa wynosiła 1500 km, zrobiliśmy sobie trzydniowy nocleg po drodze
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 11.10.2016 17:46

jolcix napisał(a):i własnie nie mam takiego miejsca, bo każde w którym byłam, było cudowne , niepowtarzalne i "to jedyne".
i pewnie dlatego wciąż wybieramy nowe miejsca, bo jest ich całe mnóstwo :)

w naszym przypadku, na chwilę obecną, jedynym warunkiem jest, że MUSI to być wyspa (jeszcze nie byliśmy na stałym lądzie)

p.s. jedyne miejsce, gdzie byłam dwa razy, to Pag, ale to tylko dlatego, że podczas kolejnego wyjazdu, gdzie trasa wynosiła 1500 km, zrobiliśmy sobie trzydniowy nocleg po drodze

A za co cenisz najbardziej dotychczasowe miejsca? Moze jakies fotki?lub opis? Ja np.mam tak,ze jak miwjsce zarypiste,to apatman dobry,ale nie cudny,lub odwrotnie,jak jest klimatycznie (uwielbiam Istrię)to plaże marne... jedyne miejsce do ktorego kilka razy wracalam,to Pag,ale...znow mam ale!!!! Chcialabym z familią na kolację przejsc sie a nie jechać ;-) ech....babskie niezdecydowanie moje....miec ciastko czy...zjeść ciastko... 8O
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.10.2016 17:51

Jeśli nawet są tacy, którzy znaleźli TO miejsce, mam wątpliwości, czy będą się chcieli nim podzielić... ;)

Co innego relacje, a co innego tak wyłożyć kawę na ławę, ryzykując, że w przyszłym sezonie nie znajdzie się miejsca na plaży ;)

Dla mnie to jest cała Chorwacja, jednego miejsca nie mam, choć do kilku mam wyjątkowy sentyment :twisted:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 11.10.2016 17:57

maslinka napisał(a):Jeśli nawet są tacy, którzy znaleźli TO miejsce, mam wątpliwości, czy będą się chcieli nim podzielić... ;)

Co innego relacje, a co innego tak wyłożyć kawę na ławę, ryzykując, że w przyszłym sezonie nie znajdzie się miejsca na plaży ;)

Dla mnie to jest cała Chorwacja, jednego miejsca nie mam, choć do kilku mam wyjątkowy sentyment :twisted:


Moze byc i tak maslinkojak mówisz...choc gusta są bardzo różne. Ja we wrześniu bedac na kilka dni w B.Vodzie bylam w szoku tłumów ciagle jeszcze tam obecnych i nie wyobrazam sobie tam urlopu zwłaszcza w sezonie.ale spotkalam sie z opinią,że sa tacy wsrod nas,co nie wyobrażają sobie inaczej niż bez tłumów....

Nie mam na mysli wskazania dokladnego miejsca,a raczej zestawienie cech różnych miejsc w jednym watku. może faktycznie nie jest to najlepszy pomysł,ale mnie tak naszło. :hut: :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.10.2016 18:02

CroAna napisał(a):Nie mam na mysli wskazania dokladnego miejsca,a raczej zestawienie cech różnych miejsc w jednym watku. może faktycznie nie jest to najlepszy pomysł,ale mnie tak naszło. :hut: :smo:

Ja nie mówię, że zły pomysł :), tylko, że nie wiem, czy ludzie będą się chcieli chwalić... No chyba, że bardziej ogólnie - gdzie najładniejsze krajobrazy, plaże, miasteczka itd.

A że ludzie lubią wypoczywać w tłumie - jasne, instynkt stadny ;) Chociaż ja też tego nie rozumiem :mrgreen:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 11.10.2016 18:13

maslinka napisał(a):
CroAna napisał(a):Nie mam na mysli wskazania dokladnego miejsca,a raczej zestawienie cech różnych miejsc w jednym watku. może faktycznie nie jest to najlepszy pomysł,ale mnie tak naszło. :hut: :smo:

Ja nie mówię, że zły pomysł :), tylko, że nie wiem, czy ludzie będą się chcieli chwalić... No chyba, że bardziej ogólnie - gdzie najładniejsze krajobrazy, plaże, miasteczka itd.

A że ludzie lubią wypoczywać w tłumie - jasne, instynkt stadny ;) Chociaż ja też tego nie rozumiem :mrgreen:

Zobaczmy maslinkoco z tego wyniknie ;-) ostatnio na forum poezja modna,może kto zechce peany jakie stworzyć na okoliczność miejsc wyjątkowych? :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.10.2016 18:36

CroAna napisał(a):Witajcie,tak mnie naszło i sobie w tej jesiennej aurze pomyślałam,że można by zalozyc wątek, gdzie Brać cromaniacka może podzielic się taką oto refleksją (jesli jest gdzie podobny,to sprawę uważam za niebyłą):

Gdybyscie pozwiedzali już wszystko co macie zwiedzić, gdzie byscie chcieli ciągle wracać?

Znalezliscie TO miejsce na ziemi??? Zachęcam do opisów, zdjec wklejania itd. O ile wątek zacznie hulać,może jakoś można by podzielic go regionami? Ale nie wiem jak to zrobić. Byłoby niezłe zestawienie naszych westchnień :lol:
Pozdrav :papa:

Niektórzy już znaleźli takie miejsca.

klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html
klub-milosnikow-imotskiej-krainy-t21270.html

I konkretne miejscowości

sedam-bisera-t30422.html
pakostane-t36911.html
igrane-t37684.html
lokva-rogoznica-t32320.html
podaca-2016-t49803.html
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t32914.html
rogoznica-t42970.html
......

klub-milosnikow-mostaru-t21263.html
klub-milosnikow-sarajewa-t48833.html

Byli też tacy co chcieli masowo uciekać :oczko_usmiech:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 15:14

Janusz Bajcer napisał(a):
CroAna napisał(a):Witajcie,tak mnie naszło i sobie w tej jesiennej aurze pomyślałam,że można by zalozyc wątek, gdzie Brać cromaniacka może podzielic się taką oto refleksją (jesli jest gdzie podobny,to sprawę uważam za niebyłą):

Gdybyscie pozwiedzali już wszystko co macie zwiedzić, gdzie byscie chcieli ciągle wracać?

Znalezliscie TO miejsce na ziemi??? Zachęcam do opisów, zdjec wklejania itd. O ile wątek zacznie hulać,może jakoś można by podzielic go regionami? Ale nie wiem jak to zrobić. Byłoby niezłe zestawienie naszych westchnień :lol:
Pozdrav :papa:

Niektórzy już znaleźli takie miejsca.

klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html
klub-milosnikow-imotskiej-krainy-t21270.html

I konkretne miejscowości

sedam-bisera-t30422.html
pakostane-t36911.html
igrane-t37684.html
lokva-rogoznica-t32320.html
podaca-2016-t49803.html
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t32914.html
rogoznica-t42970.html
......

klub-milosnikow-mostaru-t21263.html
klub-milosnikow-sarajewa-t48833.html

Byli też tacy co chcieli masowo uciekać :oczko_usmiech:
haha, dobre :mrgreen:
co do klubów miłosnych, są, owszem, tyle , ze weź z każdym dyskutuj z osobna, albo...zaneguj co nie co, to dopiero byłaby ucieczka :lool: faktem jest, jak się wątek nie przyjmie, możesz go usunąć do kosza :papa:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.10.2016 20:25

Fajny temat do dyskusji
Przejechałem Chorwację od góry do dołu i nie raz z żoną się zastanawialiśmy czy gdzieś wróciliśmy drugi raz
Choć widzieliśmy kilka cudownych miejsc to... jeszcze wiele do zobaczenia
Wiele sobie obiecuję po Hvarze w 2017 roku
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 17.10.2016 20:43

Każdy ma swoje miejsce na ziemi ;) w Cro moje miejsce to Istria .Uwielbiam ten półwysep , włoski klimat, czerwona ziemia itd. :) Może też sentyment ,ze na 10 pobytów 8 było na Istrii i kampingach ..........i bez względu na koszty zawsze z chęcią tam wracam a moja ulubiona miejscówka to Novigrad, Poreć, Rovinij itd. Brakuje wątku Klub Miłośników Istrii ;) pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2016 20:48

Temcza napisał(a):Każdy ma swoje miejsce na ziemi ;) w Cro moje miejsce to Istria .Uwielbiam ten półwysep , włoski klimat, czerwona ziemia itd. :) Może też sentyment ,ze na 10 pobytów 8 było na Istrii i kampingach ..........i bez względu na koszty zawsze z chęcią tam wracam a moja ulubiona miejscówka to Novigrad, Poreć, Rovinij itd. Brakuje wątku Klub Miłośników Istrii ;) pozdrawiam

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył :lol: :idea:
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 17.10.2016 21:02

Janusz , zaczynam o tym poważnie myśleć :) Myślę ze miałbym mocne wsparcie w Mirko :) Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2016 21:08

Temcza napisał(a):Janusz , zaczynam o tym poważnie myśleć :) Myślę ze miałbym mocne wsparcie w Mirko :) Pozdrawiam

We mnie też :lol: :idea:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 17.10.2016 21:46

Swego czasu nad naszym Bałtykiem mówiłem do żony ,że fajny jest ten bezkres morza ale zastanawiałem się jakby to było gdyby udało się połączyć je z naszymi górami. W Tatrach,które uwielbiam zawsze wrażenie na mnie robi widok Morskiego Oka na tle potężnych szczytów. Od trzech lat jeżdżę w miejsce gdzie mam połączenie gór z morzem plus dodatkowo dodające egzotyki palmy. Moim ulubionym miejscem jest Riviera Makarska a miasteczkiem gdzie zawsze się zatrzymuje Baska Voda.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Moje miejsce na (chorwackiej) ziemi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone