Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje miasto

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 18.10.2007 11:17

Maciek ja tylko zartowalem- tak Kazik kiedys spiewal
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 18.10.2007 11:32

Leszek Skupin napisał(a):Dobra... stało się - trudno spróbujmy potraktować to tak... tu będzie architektura naszych miast... w moim wątku ludzie piszą o swoich podróżach po Polsce i najpiękniejszych jej zakątkach przyrodniczych

Pozdrav :papa:



Przeciez nie ma sprawy , :) ja tez zakładałam wątki tematyczne,które zostały pod innymi tytułami zdublowne...każdy z nas ,który od dość dawna jest na FORUM ma takie odczucia,że już to gdzieś było ,w/g mnie jest to bardzo dobrze zawsze jest cos innego.

:D :D :D
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 18.10.2007 11:37

Teraz kolej na mnie. Kilka zdjec z miasta Swietej Wiezy. Mojego rodzinnego miasta.

Na poczatek Dom Xiencia
Obrazek

Ratusz
Obrazek

Odnowiona III Aleja NMP zamieniona w deptak
Obrazek

A nazwe tego budynku na rogu Al. NMP i ul. Kosciuszki zapomnialem
Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2007 11:50

Siem pozmieniało w tej Częstochowie... jakoś tak wyładniała :D
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 18.10.2007 11:57

drzin napisał(a):Teraz kolej na mnie. Kilka zdjec z miasta Swietej Wiezy. Mojego rodzinnego miasta.


Witam witam no w końcu ktoś jeszcze z Częstochowy, bo tak jakoś czułam się tu osamotniona.
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 18.10.2007 12:09

Witam Zmrol. Bardzo lubie swoje miasto i AZS. Jednoczesnie tesknie za nim bo musialem wyjechac. Pozdrawiam :papa:
Teraz kilka zdjec z mojego nowego miasta

High Street z widokiem na Katedre
Obrazek

Dalsza czesc High Street juz tylko dla spacerowiczow
Obrazek

Big Arch
Obrazek

800-letnia Katedra w ktorej byly robione zdjecia do filmu Kod Leonarda da Vinci z Tomem Hanksem. Byl on u nas w miescie ale nie dane mi go bylo zobaczyc.
Obrazek

High Street przed Bozym Narodzeniem
Obrazek
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 18.10.2007 18:04

http://picasaweb.google.com/rafalkrason ... andomierza

piękny sandomierz zmasakrowany kompresją :wink:

pozdrawiam
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 18.10.2007 22:09

Obrazek

Poznańskie jezioro Rusałka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2007 23:20

Szopisko napisał(a):Poznańskie jezioro Rusałka.

Dobre, bardzo mi się podoba. Troszkę brakuje niebieskiego nieba, ale czasem rzeczywiście niebio jest białe.
Pozdrawiam
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 18.10.2007 23:50

wiech napisał(a):
Szopisko napisał(a):Poznańskie jezioro Rusałka.

Dobre, bardzo mi się podoba. Troszkę brakuje niebieskiego nieba, ale czasem rzeczywiście niebio jest białe.
Pozdrawiam


hmmm... właśnie zauważyłem, że w wodnym odbiciu niebo jest... niebieskie ;)

Co źle zrobiłem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2007 00:26

Szopisko napisał(a): hmmm... właśnie zauważyłem, że w wodnym odbiciu niebo jest... niebieskie ;)
Co źle zrobiłem?

Nie wiem. Jest tu wielu specjalistów, którzy z pewnością udzielą fachowych rad. Moja ocena jest wyłącznie emocjonalna, estetyczna. Oczywiście, niepotrzebny jest pień z lewej strony, ale na zdjęciu odpowiada mi gama kolorów, miłe dla oka światło popołudniowego, czy zachodzącego słońca, spokojna woda, grupka wędkarzy itd. Wszystko to budzi prywatne wspomnienia, tym cenniejsze, że według prognoz tegoroczna jesień już się skończyła. A szkoda.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2007 07:28

Szopisko napisał(a):...Co źle zrobiłem?

Prawdopodobnie brak na obiektywie filtra CPL czyli polaryzacyjnego kołowego. Chyba, że posiadasz kompakt to wtedy nie bardzo jest jak go założyć. Ale jak posiadasz hybrydę lub lustrzankę to kup sobie taki filterek.
Pozdrav :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.10.2007 09:13

Filtr niewiele tu pomoże. Woda mam wrażenie jest bardziej zrównoważona tonalnie i tak na moje oko ze 2 działki przysłony ciemniejsza niż powietrze. Co za tym idzie - jeśli chcemy dostać niebieskie niebo na górze wyjdzie na wodzie niedoświetlenie, natomiast jeśli wodę zrobimy na cacy to otrzymamy prześwietlenie na górze, czyli jakby się nie obrócić zawsze dupa z tyłu. Co do CPLa - może się zdarzyć, że spieprzymy nim odbicie, bo w końcu do likwidacji tego ten filtr służy. Rada - szare pół na 2 działki przysłony lub więcej, albo przyjąć zdjęcie takim jakim wychodzi bo w tym miejscu nie ono jest motywem głównym :wink:

Ps. Co do Twojej fotki Szopisko, to najbardziej przeszkadza mi ten pień drzewa, bo zaburza odbiór tematu głównego jakim jest odbicie ściany lasu w jeziorku a niebo niech pozostanie białe :wink:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.10.2007 12:05

szara połówka neutralna raczej nie pomogłaby uzyskać błękitnego nieba w warunkach takich jak na fotce Szopiska - ten filtr obniża jedynie kontrast - przyciemnia kadr w zakresie działania filtru nie wpływając zasadniczo na kolorystykę.
są oczywiście filtry połówkowe barwione - taki napewno by dał radę.
bez filtra barwionego można było spróbować zmierzyć światło punktowo na niebo, zablokować ekspozycję, przekadrować i ... sprawdzić efekt. jeżeli matryca dałaby radę z rozpiętością tonalną powinno być ok... oczywiście jeżeli niebo było w tym czasie niebieskie :wink:
:papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 19.10.2007 15:03

Po ciszy wyborczej zareklamuję moją wioskę :D (żeby teraz nikogo broń boże nie gorszyc czy też coś insynuowac :wink: )
Swoją szosą mam problem ,może mi pomożecie-nie działa mi w laptopie literka "ci" , wszystkie inne działają, co to może byc?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Moje miasto - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone