Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje blisko i nieco dalej - Widziane Obiektywem

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty
Re: Moje blisko i nieco dalej - Widziane obiektywem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2016 23:17

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):
Franz napisał(a):pod górę, na serpentynach jakaś ciężarówka próbowała mnie wyprzedzić.

Polonezem na taką wysokość to chyba mu dodałeś do silnika kilka kucy...

Byłaby mnie wyprzedziła, ale akurat z góry wyskoczył samochód, więc musiała przyhamować i się schować, co dało mi oddech.

Pozdrawiam,
Wojtek


Myślę że wjeżdżałeś od strony Titisee-Neustadt.
Pamiętasz już po wjeździe na przełęcz zaczyna się fajny zjazd do Todtnau. Zwłaszcza zimą gdy jest jak mawia nasz Niemiec szturm. Kilkukrotnie sam sprawdzałem stan nawierzchni.
Raz w marcu przy niezłej pogodzie pojechaliśmy do Colmar a tam to już wiosna była, na polach sadzili szparagi.
W drodze powrotnej dopadło nas załamanie pogody śnieg tak sypał że w końcu, wjechałem do kogoś na podwórko bo, nie widziałem drogi.

Pozdrawiam
Krzysiek
Ostatnio edytowano 19.10.2016 23:30 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Moje blisko i nieco dalej - Otwock Wielki - Pałac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2016 23:28

Ten wyjazd do Otwocka od dłuższego czasu chodził mi po głowie. Mam niedaleko i na dodatek fajny zabytek tam na mnie czeka...
Pewien pomysł już mi świta na szybkie dotarcie do owego pałacu.

DSC_8330 (2).jpg
Pałac mile mnie zaskoczył...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Moje blisko i nieco dalej - Widziane obiektywem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.10.2016 23:45

arko2007 napisał(a):Myślę że wjeżdżałeś od strony Titisee-Neustadt.
Pamiętasz już po wjeździe na przełęcz zaczyna się fajny zjazd do Todtnau.

Muszę się przyznać, że już nie pamiętam - to było w 1991 roku...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Moje blisko i nieco dalej - Widziane obiektywem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2016 20:32

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Myślę że wjeżdżałeś od strony Titisee-Neustadt.
Pamiętasz już po wjeździe na przełęcz zaczyna się fajny zjazd do Todtnau.

Muszę się przyznać, że już nie pamiętam - to było w 1991 roku...

Pozdrawiam,
Wojtek


Dawno...dawno temu....

Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2016 21:16

Chcąc dojechać do Pałacu spoglądam na mapy wujka Googla który, sugeruje mi dwie opcje dojazdu.

map3.jpg


Żadna z tych dwu opcji mi nie odpowiada więc, sam wytyczam sobie trasę wprost przez Wisłę.
Jednak wpław płynąć nie zamierzam chociaż...

map1.jpg


Drogą nr. 721 dojeżdżam do Starej Papierni gdzie na rondzie muszę zjechać na Gassy.
Po lewej stronie mijam Mirków.
Tutaj przyda się garść informacji na temat tego miejsca.

Źródło - internet

Tradycje papiernictwa w Jeziornej, stanowiącej dziś część miasta Konstancin-Jeziorna sięgają XVIII wieku. Wtedy to baron Jan Kurtz przedstawił królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu ideę zbudowania nad Jeziorką zakładu produkującego papier. W ten sposób powstała pierwsza na Mazowszu papiernia produkująca papier na masową skalę. Specjalnością fabryki był papier czerpany, którego jakość sprawiła, że na nim wydrukowano dokumenty Sejmu Czteroletniego oraz tekst Konstytucji 3 Maja.

W drugiej połowie XIX wieku bankier i przemysłowiec warszawski Edward Natanson był współzałożycielem Akcyjnego Towarzystwa Mirkowskiej Fabryki Papieru w Jeziornej. Dla spółki wzniesiono nową fabrykę wraz z infrastrukturą mieszkalną. Wraz z powiększaniem się liczby mieszkańców osiedla pracowniczego powstał zamysł wzniesienia kościoła, który miałby służyć zarówno im, jak i mieszkańcom okolicznych wiosek. Inicjatorem budowy był ówczesny proboszcz parafii w Słomczynie ks. Wincenty Tymieniecki. Potrafił przekonać do pomysłu nie tylko pracowników Mirkowa, ale także właścicieli papierni.

Plac pod budowę świątyni oddał zarząd fabryki, który wspierał inwestycję również finansowo. Po dwóch latach od położenia kamienia węgielnego w 1907 r. kościół oddano do użytku. Neogotycki obiekt zaprojektowany przez Hugona Kudera był przez kilkadziesiąt lat kościołem filialnym, dopiero w 1957 r. erygowana została samodzielna parafia w Jeziornie Fabrycznej, której nadano patronat św. Józefa Oblubieńca NMP.

W 2009 r. kościół nad kanałem Jeziorki obchodził 100-lecie istnienia, co stanowiło okazję do jego odnowienia. Kościół najładniej prezentuje się od strony Łęg Oborskich

Mając właśnie po lewej tenże kościół postanawiam się na chwilę zatrzymać.

p.jpg


p1a.jpg


p2a.jpg


p4.jpg
borofka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) borofka » 20.10.2016 21:52

Jak miło, ze podajesz źródło informacji. Może też podpiszesz nazwiskiem wiele ,,Twoich" zdjęć? A moze przyznasz , ktore nie sa Twoje?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.10.2016 23:47

arko2007 napisał(a):Chcąc dojechać do Pałacu spoglądam na mapy wujka Googla który, sugeruje mi dwie opcje dojazdu.

Żadna z tych dwu opcji mi nie odpowiada więc, sam wytyczam sobie trasę wprost przez Wisłę.

Kiedyś próbowałem Googlem narysować trasę po Turcji, a wypadała po drodze przeprawa przez Dardanele. No i były z tym problemy.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Moje blisko i nieco dalej - Widziane Obiektywem - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone