Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

moja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010
moja trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 19.07.2014 15:40

a co powiecie na taka trase? motywem przewodnim bylo zobaczenie jak najwiecej po drodze


http://goo.gl/maps/29wLj
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 19.07.2014 17:03

To zależy ile czasu chcesz jechać do Chorwacji. Jak troszkę dłużej to:
- po zjeździe z autostrady koło Świebodzina masz wielki pomnik Chrystusa, może szmira ale popatrzeć można a co bardziej religijni mogą się chwilę pomodlić (15 minut),
- Kożuchów, bardzo stary ryneczek (15 minut zwiedzania),
- Bolesławiec, ładne wiadukty plus oczywiście huta szkła (1-2 godziny),
- jak masz czas to może Łęknica / Bad Muskau i przepiękny Park Mużakowski (szczególnie po stronie niemieckiej w formie parku, po naszej bardziej w formie rezerwatu leśnego). W Łęknicy jest też pozostałość po okresie odrodzenia, czyli targowisko. Do dzisiaj bardzo tętniące życiem, chociaż sprzedawcy (mało polaków) twierdzą że to już nie to. Można zrobić tam małe zakupy. Czas "zwiedzania" wszystkiego - kilka godzin,
- jak już tam będziesz, to rzut beretem do miejscowości Hornow. Jest tam ciekawa fabryka czekolady http://www.confiserie-felicitas.de/ (zwiedzanie 20 minut),
- Gorlitz / Zgorzelec - dość ciekawe miejsca. W Gorlitz jest naprawdę ciekawy rynek a w Zgorzelcu zabudowania greckie (największe chyba skupisko greków w Polsce), (2-3 godziny na wszystko),
- Bogatynia, tu przejeżdżałem w drodze do Chorwacji w 2010 roku chwilę po powodzi, szok całkowity. Na drogach nie było asfaltu, tylko poniemiecki bruk. Okolice ciekawe dla ludzi interesujących się sztuką industrialną. Kopalnia i elektrownia łatwo mogą przekonać niedowiarków że prąd nie bierze się z gniazdka :) tylko potrzeba do tego niesamowitych urządzeń. Prywatnie polecam, chociaż nie da się zobaczyć "tego" od środka :(, (przejazd, 15 minut),
- Liberec, zamek i ratusz warte zwiedzenia ale nie nalegałbym, (sam przejazd z rozprostowaniem kości 30 minut),
- Mlada Boleslav - siedziba Skody, jak jedziecie takim autem to polecam :), (15 minut),
- Praha - o tutaj można spędzić całe wakacje, miasto przepiękne, (2 godziny - 2 tygodnie),
- Czeskie Budziejowice - miłośnicy piwa wiedzą co należy tam zwiedzić :), (godzinka),
- Linz - jak większość miast w Austrii jest przepiękny. W Austrii też małe miasteczka i wioski żyją swoim życiem. Polecam tak wycelować aby spędzić w Austrii piątkowy wieczór, prawie zawsze można trafić na ciekawy festyn z dobrym jedzeniem, dobrym piwem i cenami do przyjęcia.

Na dzisiaj mi wystarczy :)
Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.07.2014 18:49

Dwa, trzy noclegi w każdą stronę i może być ciekawie.

Zwiedzanie zza szyb samochodu, zwłaszcza jadącego autostradą, zazwyczaj jest fajne dla inicjatora, natomiast strasznie nużące dla pasażerów. Na koniec żałujesz, że nie przeznaczyłeś tego czasu na byczenie się na plaży i kąpiel w Jadranie.

Przed wyjazdem obejrzyjcie sobie W krzywym zwierciadle: Wakacje.
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 19.07.2014 20:36

weldon napisał(a):Dwa, trzy noclegi w każdą stronę i może być ciekawie.

Zwiedzanie zza szyb samochodu, zwłaszcza jadącego autostradą, zazwyczaj jest fajne dla inicjatora, natomiast strasznie nużące dla pasażerów. Na koniec żałujesz, że nie przeznaczyłeś tego czasu na byczenie się na plaży i kąpiel w Jadranie.

Przed wyjazdem obejrzyjcie sobie W krzywym zwierciadle: Wakacje.



to mamy rozne pojecie wypoczynku... albo bardziej trafnie chyba wypoczywamy w inny sposob niz Ty... lezenie na plazy i byczenie sie nie jest dla nas... razem z zona lubimy aktywnie spedzac wakacje... kto powiedzial ze zwiedzanie i ogladanie to dopiero na miejscu w Cro? przeciez rownie dobrze juz po drodze mozna cos ciekawego zobaczyc i niekoniecznie tylko zza szyby samochodu...
w planie mam wyjazd rano...przejazd przez Niemcy i zwiedzanie Drezna (przepiekne stare miasto)... wieczorem akurat powinnismy przejezdzac tuz obok Alianz Areny w Monachium... nocleg zaraz za granica w Austrii... rano przejazd przez Alpy jedna z piekniejszych drog jakie kiedykolwiek widzialem (kochamy gory) i nie bedzie to autostrada - wjazd na Grossglockner... pozniej przez Wlochy (obiad - pizza) do Sloweni i zwiedzanie jaskini Skocjanskiej i Postojna... dalej wjazd do Cro i nocleg w okolicy Krku... rano przyjazd na Makarska... a w drodze powrotnej kawka i torcik w Wiedniu i knedle w Pradze...

czy moze ktos jeszcze cos by dodal ciekawego do zobaczenia wzdluz trasy?

plan jest prosty :P
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.07.2014 20:55

nimm2 napisał(a):
weldon napisał(a):[color=#800000]Dwa, trzy noclegi w każdą stronę i może być ciekawie.

czy moze ktos jeszcze cos by dodal ciekawego do zobaczenia wzdluz trasy?

plan jest prosty :P


Jeśli trochę zboczyłbyś z trasy to w Schwangau jest bardzo malowniczy zamek Neuschwanstein, który został wybudowany przez króla Ludwika II bawarskiego. W tej samej miejscowości jest jeszcze jeden zamek Hohenschwangau, który należał do ojca Ludwika II, Maksymiliana II.

Można zwiedzać go także w środku z audioprzewodnikiem w języku polskim. Wstęp kosztuje o ile dobrze pamiętam 12 euro od osoby dorosłej, młodzież do 18 lat za darmo.

Miejscowość Schwangau znajduje się jakieś 120 km od Monachium.

Zamek Neuschwanstein.

Obrazek

Obrazek

Mi się tam naprawdę podobało. Położenie zamku robi duże wrażenie :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.07.2014 21:09

nimm2 napisał(a):to mamy rozne pojecie wypoczynku...

Bardzo się mylisz. Nie tylko poświęcam sporo czasu na zatrzymywanie się po drodze, ale również będąc już na miejscu staram się tak zagospodarować dzień, żeby tylko najcieplejszą jego cześć spędzić nad wodą.

Dlatego napisałem, że przy kilku noclegach to może mieć sens. Tak samo robiłem przeznaczając na przykład półtora dnia na Budapeszt i drugie tyle na Plitvice i okolice.

Natomiast próbowałem w ten sposób zwiedzać Polskę, jadąc na przykład jednym ciągiem do Gdańska i zaglądając po drodze w różne miejsca: odwiedziłem wówczas Grunwald, Nidzicę, Elbląg i coś tam jeszcze, czego już nie pamiętam, bo było to takie sobie zwiedzanie. Na szczęście nie było zbyt gorąco :)
W planowanym przez ciebie Zgorzelcu/Goerlitz, spędziłem trzy dni i w sumie sporo zobaczyłem, ale tam akurat, w okolicy, po polskiej i niemieckiej stronie, jest bardzo dużo atrakcji, które musiałem ominąć. Tak samo będzie w innych miejscach.

Jeśli nie masz zamiaru nocować i przeznaczać na zwiedzanie jakiejś części dnia, to przypomina mi to kiedy po Europie podróżowaliśmy autokarami - też zobaczyłem wiele, nawet Wiedeń i Orient Express, ale po całodniowej jeździe nie miało to nic wspólnego ze zwiedzaniem. Ot, odfajkowanie.

Mz zaplanuj trasę nie długą, obejmującą wiele punktów, tylko skoncentruj się na dwóch, trzech, którym będziesz mógł poświęcić tyle czasu, ile im się należy.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 19.07.2014 21:14

wieczorem akurat powinnismy przejezdzac tuz obok Alianz Areny w Monachium...



Alianz AReny to ty tam wiele nie zobaczysz.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.07.2014 21:19

Karkołomne.
Sam Ludwiś, nie tylko z tym disneyowskim zamkiem; jest jeszcze kilka w okolicy, Fusen, ale i GaPa z atrakcjami, Monachium, to ze dwa dni.
Bite!
To już są dwa noclegi.

Z autostrady nic nie zobaczycie prócz korków i widoków.
Ja bym nawet D, A i I nie opuszczał.

Albo zwiedzanie, albo leżenie na Makarskiej.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.07.2014 22:36

FUX napisał(a):Karkołomne.
Sam Ludwiś, nie tylko z tym disneyowskim zamkiem; jest jeszcze kilka w okolicy,


Jeśli chodzi o Ludwisia to nie zbaczając wiele ze swojej trasy możesz zahaczyć też o jego pałac.
Ten dla odmiany nie jest w górach tylko na wyspie, która znajduje się na jeziorze Chiemsee (achh ten Ludwiś to miał pomysły).
Też bardzo ładne miejsce.
Wyspa nazywa się Herrenchiemsee.
Fotek niestety nie mam bo padła mi bateria w aparacie :evil:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.07.2014 22:41

:mrgreen:
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 19.07.2014 22:58

No przeciez tego wszystkiego nie bede zwiedzal... najwazniejsze punkty to grossglockner i jaskinie... pomysl z zamkami mniamniuśny, ale za bardzo bym z trasy zboczyl... a zwiedzanie Polski no coz... chyba nie w drodze do Chorwacji... jednak przyznac musze, ze ostatnio dosyc czesto zauwazam jak wiele jest fantastycznych miejsc do obejrzenia w naszym kraju jednak tak slabo rozpropagowanych, ze infrastruktura turystyczna praktycznie w nich nie istnieje... a szkoda bo na zwiedzanie chociazby Dolnego Slaska to i calych wakacji mogloby zabraknac... ale to juz inny temat ;-)
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 19.07.2014 23:02

mszkudlarek36 napisał(a):
FUX napisał(a):Karkołomne.
Sam Ludwiś, nie tylko z tym disneyowskim zamkiem; jest jeszcze kilka w okolicy,


Jeśli chodzi o Ludwisia to nie zbaczając wiele ze swojej trasy możesz zahaczyć też o jego pałac.
Ten dla odmiany nie jest w górach tylko na wyspie, która znajduje się na jeziorze Chiemsee (achh ten Ludwiś to miał pomysły).
Też bardzo ładne miejsce.
Wyspa nazywa się Herrenchiemsee.
Fotek niestety nie mam bo padła mi bateria w aparacie :evil:


Dzieki wielkie... dopisuje do programu wycieczki... bede przeciez obok tego jeziora przejezdzal... nawet nocleg niedaleko planowalem... dziekuje raz jeszcze...
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.07.2014 23:13

nimm2 napisał(a):
mszkudlarek36 napisał(a):
FUX napisał(a):Karkołomne.
Sam Ludwiś, nie tylko z tym disneyowskim zamkiem; jest jeszcze kilka w okolicy,


Jeśli chodzi o Ludwisia to nie zbaczając wiele ze swojej trasy możesz zahaczyć też o jego pałac.
Ten dla odmiany nie jest w górach tylko na wyspie, która znajduje się na jeziorze Chiemsee (achh ten Ludwiś to miał pomysły).
Też bardzo ładne miejsce.
Wyspa nazywa się Herrenchiemsee.
Fotek niestety nie mam bo padła mi bateria w aparacie :evil:


Dzieki wielkie... dopisuje do programu wycieczki... bede przeciez obok tego jeziora przejezdzal... nawet nocleg niedaleko planowalem... dziekuje raz jeszcze...


Nie ma za co.
Jak zobaczyłem Twoją trasę to pierwszy na myśl przyszedł mi zamek Neuschwanstein, ale później zerknąłem jeszcze raz i przypomniałem sobie o tym pałacu.
Tutaj masz stronkę z informacjami na jego temat.
http://www.herrenchiemsee.de/
Na wyspę musisz dostać się statkiem koszt to 7.40E/osoba tam i z powrotem.
Jeśli chcesz zwiedzać pałac i muzea w środku to koszt jest 10E/osoba, my jednak nie zdecydowaliśmy się na to. Obejrzeliśmy go tylko z zewnątrz za darmo :D

Zapomniałem dodać :D
Ja na wyspę płynąłem z miejscowości Prien, ale można też chyba z Bernau.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.07.2014 09:19

https://goo.gl/maps/pFtkO
Koniecznie!
Są nawet grupy dla Polaków z przewodnikiem w naszym języku.
Ze 3h przygotuj. Parking bodaj gratis.


Główny Disney.

Parking.
https://goo.gl/maps/6hFVm

Najlepiej od rana. Bilety zamówisz przez net. Pod górkę z buta ze 20 min. Zamek koło godziny. Wszystko zgrabnie, zgodnie z planem.
Zejście najlepiej górą na kładkę, później kawałek w dół i wzdłuż potoku. Wyjście koło gimnazjum i parkingu.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 20.07.2014 10:38

W Świebodzinie o którym ktoś wczesniej napisal jest fajna knajpa - Mimoza ;)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone