Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja trasa Katowice-Plitvicke-Tribunj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
studeo
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.04.2011
Moja trasa Katowice-Plitvicke-Tribunj

Nieprzeczytany postnapisał(a) studeo » 24.04.2011 07:47

Wybieram się do CRO z Katowic do Tribunj, z noclegiem w Plitvicach. Prosiłbym o ewentualne sugestie co do trasy:

Jadę przez Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - potem objazd autostrady SLO przez Mureck,Lenart, Ptuj - i tu pierwsze pytanie, czy warto omijać autostradę po chorwackiej stronie aż do Krapiny? Bo cena za ten kawałek autostrady pewnie niewielka, pytanie jak korki na tym odcinku... Dalej A2 do Karlovac i trasą 1 przez Slunj do Plitvickich Jezer.

I druga sprawa: z Plitvickich jadę trasą 1 aż do Gracac. Stąd mogę jechać albo na Obrovac-Benkovac-Lisane Ostrovicke-Tribunj albo dalej jedynką aż pod Knin i stamtąd przez Kistanje w stronę Tribunj. Która z tych tras jest krótsza / ładniejsza? Będę jechał w dzień.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 24.04.2011 14:36

również w tym roku jadę w sierpniu do Tribunji ( z okolic Katowic)
ale bez omijania auostrady w Słowenii, szkoda czasu na kombinacje, jechałem tak w zezłym roku i było ok
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2011 18:21

To nie jest kwestia czasu tylko honoru!
15 euro za 40 km autostrady to naplucie Słoweńca na nasze prawdziwie polskie rogi ;)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 24.04.2011 19:31

studeo napisał(a): Prosiłbym o ewentualne sugestie co do trasy:



Pomysł z ominięciem kawałka autostrady do Krapiny jest niezły - czasami zaraz za granicą SLO-HR jest korek na autostradzie do pierwszych bramek. Droga do Krapiny równoległa do autostrady jest b.dobrej jakości i pusta.

Co do dalszej trasy to sugerowałbym z Plitvic w Udbinie odbić na autostradę, pokonać masyw Velebitu autostradowym tunelem Św. Rok, a potem zjechać z autostrady w Maslenicy. Trasa przez Gracac, Obrovac i Benkvac będzie tańsza, ale na pewno duuuużo dłuższa - widoki pięknę, ale jednak jestem za przejazdem przez Św. Rok.

Gdzieś tam, na dole, ukryty w kanionie jest Obrovac

Obrazek

Do Tribunj dojechałbym już Jadranką - piękne widoki, a Zadar omija się w zasadzie "górą".
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.04.2011 00:15

studeo napisał(a):Wybieram się do CRO z Katowic do Tribunj, z noclegiem w Plitvicach. Prosiłbym o ewentualne sugestie co do trasy:

Jadę przez Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - potem objazd autostrady SLO przez Mureck,Lenart, Ptuj - i tu pierwsze pytanie, czy warto omijać autostradę po chorwackiej stronie aż do Krapiny? Bo cena za ten kawałek autostrady pewnie niewielka, pytanie jak korki na tym odcinku... Dalej A2 do Karlovac i trasą 1 przez Slunj do Plitvickich Jezer.

I druga sprawa: z Plitvickich jadę trasą 1 aż do Gracac. Stąd mogę jechać albo na Obrovac-Benkovac-Lisane Ostrovicke-Tribunj albo dalej jedynką aż pod Knin i stamtąd przez Kistanje w stronę Tribunj. Która z tych tras jest krótsza / ładniejsza? Będę jechał w dzień.

Co do trasy, każdy ma inne upodobania. Ja wolę Węgry i słynną 86-tkę. Natomiast polecam zatrzymać się w Slunj. Piękne miasteczko, a wieczorne piwko w Rastoke... bezcenne. Może się tam spotkamy.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.04.2011 02:30

el_guapo napisał(a):
studeo napisał(a): Prosiłbym o ewentualne sugestie co do trasy:

Co do dalszej trasy to sugerowałbym z Plitvic w Udbinie odbić na autostradę, pokonać masyw Velebitu autostradowym tunelem Św. Rok, a potem zjechać z autostrady w Maslenicy. Trasa przez Gracac, Obrovac i Benkovac będzie tańsza, ale na pewno duuuużo dłuższa - widoki pięknę, ale jednak jestem za przejazdem przez Św. Rok.

Zgadzam się. Raz pokonałem powyższą trasę i potwierdzić mogę, że piękna i malownicza. Zachowując ją w pamięci masyw Velebitu pokonuję przez tunel Sv.Roka (czyli tzw. tunel zimno-ciepło :wink: ). Zjazd Maslenica to faktycznie pierwszy zjazd do dróg "normalnych" i jeśli destynacja to Dalmacja to pierwsze szybkie doznanie widokowe - czyli nowy most (nieautostradowy) maslenicki - czeka. Warto rozprostować nogi...
gosciak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciak » 24.05.2011 20:45

studeo napisał(a):Wybieram się do CRO z Katowic do Tribunj, z noclegiem w Plitvicach. Prosiłbym o ewentualne sugestie co do trasy:

Jadę przez Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - potem objazd autostrady SLO przez Mureck,Lenart, Ptuj - i tu pierwsze pytanie, czy warto omijać autostradę po chorwackiej stronie aż do Krapiny? Bo cena za ten kawałek autostrady pewnie niewielka, pytanie jak korki na tym odcinku... Dalej A2 do Karlovac i trasą 1 przez Slunj do Plitvickich Jezer.

I druga sprawa: z Plitvickich jadę trasą 1 aż do Gracac. Stąd mogę jechać albo na Obrovac-Benkovac-Lisane Ostrovicke-Tribunj albo dalej jedynką aż pod Knin i stamtąd przez Kistanje w stronę Tribunj. Która z tych tras jest krótsza / ładniejsza? Będę jechał w dzień.


Trasa OK jeżdżę tamtędy od 3 lat, co do objazdu przez Mureck to mi się podoba bo lubię popatrzec jak ładnie wygląda wieś w Austrii i Słowenii :) poza tym jak od razu jadę autostradą do Vodic

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Moja trasa Katowice-Plitvicke-Tribunj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone