Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja przygoda z Marusią

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.08.2008 01:37

hhhhhhhhhhhh
Ostatnio edytowano 18.01.2010 00:56 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 26.08.2008 10:12

@Popiel
swiat jest rzeczywiscie maly. na Twoim zdjeciu widac golfa IV, ktorym do Cro pojechali...moi znajomi :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.08.2008 11:56

hhhhhhhhhhhhh
Ostatnio edytowano 18.01.2010 00:56 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 26.08.2008 13:07

POPIEL :
Dziekuje za odpowiedzi na moje pytania ... są naprawdę bardzo szczegółowe. Już dziś szukam czegoś pod kątem przyszłych wakacji stąd moje zainteresowanie tematem Marusici . Alternatywnie szukam też czegoś w okolicach Dubrovnika , żeby wyskoczyć do Montenegro . Rejon Makarskiej , Omisa i Splitu zdążyłem już spenetrować :lol:

Pozdrav !!!
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 26.08.2008 13:33

Malwii :

Tobie również dziekuje za wypowiedź ... właśnie takich szczerych opinii jak wasze ( Popiela i Twoje ) oczekuję .

W ogóle to coraz bardziej mnie to Marusici przekonuje

Do POPIELA :

Gdybyś jeszcze na którymś ze swoich zdjęć mógł zaznaczyć wymieniany app.IRENA ( jeśli można ) Jakoś tak ten właśnie lokal mi zaczyna odpowiadać ... jest na 4 osoby , spory - przestronny , ma klime i łącze do internetu a ja jestem już troche rozpaskudzony wygodami :-) Wieczorami rozmawiam przez Skype z rodzicami a moi chłopcy ( 14 i 16 lat ) z kolegami i ... koleżankami ... rozumiesz :P
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 26.08.2008 14:16

hellraider napisał(a):POPIEL :
Dziekuje za odpowiedzi na moje pytania ... są naprawdę bardzo szczegółowe. Już dziś szukam czegoś pod kątem przyszłych wakacji stąd moje zainteresowanie tematem Marusici . Alternatywnie szukam też czegoś w okolicach Dubrovnika , żeby wyskoczyć do Montenegro . Rejon Makarskiej , Omisa i Splitu zdążyłem już spenetrować :lol:

Pozdrav !!!


Wprawdzie to ponad 100 km od Dubrovnika ale znajomi polecali mi Mokalo koło Orebicia (byli tam), a konkretnie kamping Vala (mają tam również kwatery) http://www.vala-matkovic.com. Ponoć jest to miejsce w klimacie plaż przypominające Marusici, chociaż nie mam pewności, bo tak stwierdzili znajomi po obejrzeniu naszego filmiku z Marusici - ja jeszcze tam nie byłam.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.08.2008 15:37

hhhhhhhhhhhhhh
Ostatnio edytowano 18.01.2010 00:57 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 28.08.2008 11:34

Bardzo fajna relacyjka,my też bardzo miło wspominamy nasze Marusici,ap.Silvana też godny polecenia, mimo tego pionowego zejścia na plażę.W jakim apartamencie mieszkaliście?Bardzo fajny,te kwiaty super.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.08.2008 13:45

hhhhhhhhhhhhhhhh
Ostatnio edytowano 18.01.2010 00:57 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.08.2008 14:40

Popiel napisał(a):Stres minął, wysiedliśmy z autokaru i dobrano nas w grupy do pontonów. Kaski, kapoki i do wioseł. W naszym było sześć osób - turystów, plus dowodząca, drobnej postury Marina.


Faktycznie filigranowa dziewczyna, ale jak steruje pontonem to poezja - jest jedną z nielicznych kobiet-skipperów w HR i podobno stoi całkiem wysoko w hierarchii. Dodam tylko że nasz skipper (facet) przez cały czas wzdychał do niej i jej umiejętności - o tym że były wysokie niech świadczy fakt, że my co chwila lądowaliśmy w krzakach, choć polecenia wykonywaliśmy na 101%. Załoga Mariny gładko przechodziła przez wszelkie zwężenia i progi.
Pełna relacja w poście "Rafting na Cetinie"
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.08.2008 15:20

hhhhhhhhhhhhhhhhhh
Ostatnio edytowano 18.01.2010 00:57 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 28.08.2008 22:31

Już gdzieś znalazłam nazwę Waszego apartamentu,nie pamietam ile dokładnie płaciliśmy, ale wychodzi mi jakieś 70-80 za apartament dla 7 osób.Zgodnie a cennikiem podanym na znanej stronce :) ,pzdr
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 29.08.2008 08:25

AnetaA napisał(a):Już gdzieś znalazłam nazwę Waszego apartamentu,nie pamietam ile dokładnie płaciliśmy, ale wychodzi mi jakieś 70-80 za apartament dla 7 osób.Zgodnie a cennikiem podanym na znanej stronce :) ,pzdr


Apartament na samym dole (cały dół: 2 podwójne łóżka małżeńskie w 2 sypialenkach + 3 rozkładane wersalki w kolejnym pokoju) w domu o którym piszesz ma kosztować w przyszłym sezonie 80 Euro (chodzi oczywiście o cenę w pełni sezonu, przed sezonem 70 Euro)
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 30.08.2008 09:45

Popiel piszesz:
"11 sierpnia wybraliśmy się do COLONIA MARTIA IULIA SALONA pod Splitem.
Salona powstała ponad 2000lat temu w najpiękniejszej zatoczce jak na owe czasy, na wschodniej części wybrzeża adriatyckiego, w ujściu rzeki Jadro. Ruiny stolicy dawnej rzymskiej prowincji, gdzie urodził się cesarz Aurelius Valerius Diocletianus, czyli Dioklecjan. W czasach władzy Djoklecjana Salona była miastem bardzo zaludnionym. Miasto ciągnęło się przez dwa kilometry wzdłuż wybrzeża oraz kilometr w głąb lądu i na przełomie III i IV w. liczyło 60 tys. mieszkańców. Było miniaturą Rzymu, czyli posiadało to wszystko, co stolica imperium: amfiteatr, akwedukty, teatr, świątynię... Tu właśnie w 245 r. urodził się Dioklecjan, który mając 40 lat, wstąpił na tron i władał rzymskim imperium przez dwadzieścia lat.
Bilet wstępu 20kn. Nie wszyscy go jednak płacą, gdyż pana biletera często nie było. Można też wejść na teren Salony od innej strony zupełnie za darmo. Jest to teren nie ogrodzony przy którym są działki i domy. Zobaczycie gdy dojdziecie do amfiteatru. Jednak 20kn nie majątek i każdy grosz przyda się by zachować to miejsce."

Chorwacja jest mała - jak widać na fotce zamieszczonej pod linkiem spotkaliśmy się już wcześniej niż w Marusici.
http://picasaweb.google.pl/zygwaz/Croat ... 6986683682
Ja również polecam wybierającym się w te strony zorganizowanie wycieczki do Salony. Całkiem niedaleko jest też mało znane ale bardzo ciekawe miejsce - Klis, a w nim twierdza oceniana przez historyków jako jedna z najcenniejszych tego typu budowli w Dalmacji.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.08.2008 10:47

malwii napisał(a): Chorwacja jest mała - jak widać na fotce zamieszczonej pod linkiem spotkaliśmy się już wcześniej niż w Marusici.


malwii góra z górą... a Cromaniak zawsze :lol:

nawet sympatycznemu Panu w bieli z olkiem w rękach robiłem zdjęcia jego aparatem, by również miał pamiątkę... mam nadzieje, że sesja się udała hehe :wink:

malwii zachęcam Cię do napisania własnej relacji. Masz dużo ciekawych spostrzeżeń i dla innych forumowiczów szukających swojego miejsca w Cro każda opinia jest cenna, nawet jeśli miałabyś powtórzyć moje słowa, iż Marusici jest perełką całej Riviery Omis.



SRDACAN POZDRAV 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Moja przygoda z Marusią - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone