Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głownej..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głownej..

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 12:00

Witam,
rok temu odkryłam to forum i wpadłam po same uszy.. :D Po przeczytaniu wielu relacji , też nabrałam ochoty aby podzielić się swoją cząstką wakacji 2012. Wiem że Ameryki nie odkryję i wszystko co pokażę i opiszę już było, ale może dla kogoś moje opowieści będą inspiracją do dziewiczego wyjazdu do Tucepi.
Może napisze jeszcze jak doszło do tego że w ogóle Chorwacja.
Pewnego zimnego i ponurego dnia lutego 2012...snułam się po markecie typu Carrefour i mój wzrok przyciągnęły kolory folderów malutkiego biura podróży. Zaczęłam czytać i oglądać bardzo piękne i zachęcające zdjęcia wspaniałych hoteli i plaż. I gdy tak stałam z wywalonym jęzorem patrząc tęsknym okiem na te cudowności w świecie , podszedł do mnie starszy pan i zagadał. A to że fajne widoczki , a to ze on też jeździ do Chorwacji z żoną na campingi od wielu,wielu lat.I jeszcze tak z pół godziny o tym jak pięknie i żeby jechać i się nie zastanawiać.
Wróciłam do domu , odpaliłam neta i zaczęłam przeglądać różne stronki.W końcu trafiłam na cro.pl i już poszło.Stwierdziliśmy z mężem że damy radę finansowo, podróż też nie taka straszna(oboje lubimy jeździć).No i zobaczymy kawałek lekko egzotycznego świata .Dalej nie będę przynudzać po prostu wkleję parę fotek i trochę opisów.Mam nadzieję że będzie ciekawie...
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 12:20

Wyruszyliśmy 28 czerwca , zaraz po zakończeniu roku szkolnego o godzinie 18. Mieliśmy trasę przez Czechy, Austrię , Słowenię i do chorwackiego wybrzeża, całość autostradami...Jedynie na Słowenii jechaliśmy objazdem ,dzięki bardzo uprzejmym forumowiczom uczącym jak ominąć tą nieszczęsną drogą autostradę słoweńską. Tam mieliśmy też szczęście ponieważ takich cwaniaków jak my było więcej i po prostu podpięliśmy się pod grupę trzech aut ze Słowacji. I razem dojechaliśmy bez problemu chorwackiej granicy .Muszę przyznać że podróż na raz (1400km) była bardzo męcząca i już następnym razem przejedziemy ją w innych godzinach. Ale daliśmy radę a widoki wynagrodziły nam wszystkie jej trudy.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 04.04.2013 12:28

Zasiadam
byliśmy w Tucepi w podobnym terminie (23.06-02.07) i również relacja jedruli skłoniła nas do wyboru Tucepi więc miło będzie powspominać i może się na zdjęciach gdzieś wypatrzę :)
My podczepiliśmy się pod grupę czeskich aut przy przejeździe objazdem przez Słowenię
Ostatnio edytowano 04.04.2013 12:32 przez Nicolae, łącznie edytowano 1 raz
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 12:31

widoczki po drodze
Załączniki:
DSC_0033.JPG
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 12:39

DSC_0048.JPG


i lekko już podmęczony i znudzony najmłodszy uczestnik wyprawy
Załączniki:
DSC_0026.JPG
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 12:42

Witam , dzięki za zainteresowanie . My też po przeczytaniu relacji Jędruli zdecydowalismy sie właśnie na Tucepi.
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 12:56

Kontynuując ...muszę jeszcze wstawić pierwszy widoczek na Jadran , dostaliśmy po tym dawkę zdrowej energii do dalszej jazdy....
DSC_0052.JPG


póżniej już tylko zjazd na bramki , pierwsze wydane pieniążki za przejazd (naprawdę warte tych kun :))i oczekiwanie sięgało zenitu.
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 13:02

DSC_0074.JPG
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 04.04.2013 13:06

zapowiada sie ciekawa relacja
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 13:06

I jeszcze tylko jedno "nieśmiertelne " zdjęcie :)
i już wierzymy że to się dzieje naprawdę ,przejechaliśmy setki kilometrów i mamy 10 dni udanych niezapomnianych wakacji...
DSC_0086.JPG
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.04.2013 13:21

Ponieważ pora była dość wczesna , gdzieś tak koło 11 przed południem ,( a my napchani prowiantem na drogę ) rozpakowaliśmy się tyle o ile i popędziliśmy nad morze....

DSC_0089.JPG


a tam same ochy i achy i kamyczkom nie było końca , i woda cudnie przeźroczysta. Plaża znana mi tylko ze zdjęć okazała się być naprawdę fajna , z łagodnym zejściem do morza ,szeroka i od połowy zacieniona ..

Synuś szczęśliwy bo po pół godzinie pobytu wypatrzył materace i... pierwszy gadżet zakupiony

DSC_0093.JPG


co okazało się dobrym pomysłem bo materac miał sprytne przeźroczyste okienko na wysokości głowy ,co pozwalało na podziwianie uroków podwodnego świata....
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 04.04.2013 13:24

Jestem i czekam na ciąg dalszy:)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 04.04.2013 13:29

W oczekiwaniu na czerwiec chętnie obejrzę kolejne zdjęcia :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.04.2013 14:02

dosiadam się i ja:)
J4ROMIR
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2009
Re: Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głowne

Nieprzeczytany postnapisał(a) J4ROMIR » 04.04.2013 14:15

Chorwacja jest jak nałóg, jak już raz spróbujesz ciężko do niej nie wrócić...;-) Miło powspominać Tucepi kiedy za oknem taka pogoda. Czekam na cd.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja pierwsza przygoda z Chorwacją .Tucepi w roli głownej..
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone