Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja kilkukrotna przygoda z Chorwacją

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysiek_Kraków
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.10.2013
Moja kilkukrotna przygoda z Chorwacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiek_Kraków » 10.10.2013 13:02

Witam wszystkich. Rysiek z Krakowa.
Tak sobie przeglądam forum i postanowiłem również ja podzielić się z Wami moją przygodą jaką była ( mam nadzieję że jeszcze będzie :roll: ) CHORWACJA.
Mam 43 lata. Z żoną Dorotą mamy dwóch synów Jerzego i Piotra. Kiedyś parę lat temu na wiosnę siedząc przy stole postanowiliśmy że chyba dojrzeliśmy jako rodzina do letniego wyjazdu urlopowego, dalszego niż Zarabie / Myślenic ! Postanowiliśmy jechać nad morze. Mnóstwo obaw jak my dojedziemy z dziećmi :(
Po kilku dniach podjęliśmy męską ( to znaczy ja :wink: ) decyzję : JEDZIEMY ! :D
Oczywiście naszej odwagi wystarczyło na .... Kołobrzeg. Ale pojechaliśmy. Tam spotkaliśmy dziwnym zbiegiem okoliczności ( świat jest bardzo mały....) naszych znajomych z Krakowa. I tak razem w dwie rodziny jeździliśmy nad polskie morze 3 lata. W ostatnim roku leżymy na plaży, woda zimna ( 11'C) i przy piwku wpadliśmy na pomysł że w przyszłym roku jedziemy do Chorwacji ! Znowu mnóstwo obaw bo nasz wybór padł na południową Dalmację - wyspa Ciovo. To jest ok.1400km 8O . No ale postanowiliśmy. Jedziemy w dwie rodziny, dwoma autami. Razem będzie raźniej. Jedziemy z noclegiem. Przy okazji zwiedzimy jeszcze Budapeszt. Wyjechaliśmy w lipcu, nad ranem. Ok. południa byliśmy byliśmy w Budapeszcie.
DSCF0045 (2).JPG
Budapeszt

Ładne miasto, ale język madziary to mają :evil: Chcieliśmy spytać o drogę : EGOSZ PREGOSZ ZIEMNIOKI
Zapomnij o dogadaniu się :)
Jak nie to nie, jedziemy dalej do Chorwacji. Mijamy Balaton. Dojechaliśmy do granicy LETENYE już praktycznie po zmroku. Postanowiliśmy że przenocujemy w Zagrzebiu. Była ok.22 jak znaleźliśmy hotel 2* i pytamy w recepcji po angielsku. Wiecie ile nam powiedzieli? Za pokój 4 osobowy - 70 euro!!!!!!
Nie ma mowy, nie damy tyle. Efekt był taki że koło północy zatrzymaliśmy się na parkingu motelu ( przy autostradzie z Zagrzebia) i tam .... nocowaliśmy w samochodzie. Trzy dni prostowałem kręgosłup :|
Nigdy więcej takiego błędu.
Rano jedziemy dalej. Jedziemy A1 do rozjazdu ( Istria / Dalmacja) i kierujemy się na Split.
Super droga, asfalt jak wczoraj położony, 150 km/h na budziku i ... świetne tunele.
chorwacja (81).JPG
tunel

No i dojechaliśmy do Splitu, potem na Trogir i mostem na wyspę Ciovo. Nareszcie na miejscu.
chorwacja inne (61).JPG
apartamenty Ciovo

Super wygodny apartament z klimatyzacją, taras, dwa pokoje z kuchnią za ... 42 euro. To już brzmi inaczej niż 70 euro.
chorwacja inne (14).JPG
taras

No i oczywiście CIEPŁO !!! Jak zobaczyłem na termometrze samochodowym 41 'C to prawie zbladłem. W Kołobrzegu wieczorem chodziliśmy .... w polarach. Różnica "banalna". Potem plaża i zwiedzanie.
ja w wodzie.JPG

JUREK_~1.JPG

skoki do wody.JPG

NA_PLA~1.JPG

MY_NA_~1.JPG

To się nazywa życie. Zarówno my jak i znajomi lubimy również zwiedzać. Więc jeden dzień na plaży, jeden zwiedzanie miast.
5 lat rok po roku wyjeżdżaliśmy razem i zwiedziliśmy trochę:
- Istria - wyspa KRK ( Baśka, Punat, Vabiska, Malinska - przepiękna)
- Plitwickie Jeziora ( bajka na ziemi)
- Split , Trogir ( nasze ukochane miasto), Zadar, park KRK
- Sibenik
- Omiś - dwukrotnie prze 2 lata !!!
- wyspa Brac i wspaniały Złoty Róg w mieście Bol
- miasta Brela, Podgora,
- Makarska ( śliczne ale baaaardzo zatłoczone)
my na Makarskiej8.JPG
Makarska prawie z lotu ptaka

No i oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o Dubrowniku.
Dubrownik (13).JPG

Dubrownik (22).JPG

I tak sobie rok po roku wypoczywaliśmy w różnych miejscach, wśród bardzo przyjaźnie nastawionych Chorwatów. Poniżej parę zdjęć z naszych wojaży. Myślę, że będzie się miło oglądało. :P
_IGP7562.JPG

AWECZK~1.JPG
to ja z żoną na ławeczce

Trochę reklamy ... :D
_IGP8221.JPG

Ten facet pośrodku nas to właściciel IVAN. Super gość.
chorwacja n (1789).JPG

Chcieliśmy ten "domek" wynająć , ale ... No, cóż . Nie te finanse.
chorwacja n (1358).JPG

Chorwaci są świetni z tym wieszaniem prania gdzie im pasuje.
chorwacja inne1 (572).JPG

Płynęliśmy też statkiem z "prawdziwym" piratem. Ja też próbowałem się zmienić... Oceńcie który pirat jest "prawdziwszy" ? :D
ja i dwie Dorotki na statku.JPG

Dorotki z piaratem.JPG

ja i Dorotki2.JPG

Bywało też że ścieżką nie przeszliśmy suchą nogą. Ale było bosko! :lol: Prysznic gratis.
mokre Dorotki4.JPG

Czasem upał dawał w kość i trzeba było odpocząć.
WIELKA~1.JPG

Wspaniała roślinność.
dwie Dorotki.JPG

the_best_of_ (50).JPG

the_best_of_ (97).jpg

Trogir (51).JPG

No i inne co ciekawsze fotki.
jacht.JPG

Split (1).JPG

the_best_of_ (31) modified.jpg

the_best_of_ (51).JPG

Trogir (4).JPG

Trogir (40).JPG

Trogir (44).JPG

Trogir (47).JPG

ZACHD_~1.JPG


I tak oto przebiegała nasza kilkuletnia wspaniała przygoda z Chorwacją. W tym roku niestety nie byliśmy nigdzie. I to już czujemy wewnętrznie. Chcemy się zmobilizować aby w następnych latach kontynuować te wyjazdy. Na pewno się uda. Pozdrowienia dla wszystkich Cromaniaków! :D
P.S. Trudno było wybrać tych kilka zdjęć. Niestety aparat cyfrowy nie ułatwia tego. Ja lubię bardzo fotografować, w związku z tym z całej Chorwacji mam ok.8000 zdjęć. Nie było to jak "analog" i dwie klisze po 36 klatek.... :wink:
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 10.10.2013 13:30

Czyli będzie znacznie, znacznie więcej do oglądania?

Miło wrócić choć na chwilę do Trogiru...
Rysiek_Kraków
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiek_Kraków » 10.10.2013 13:34

Oczywiście jeśli tylko będą chętni do oglądania, to jasne że wstawię.
Też uważam, że Trogir jest THE BEST.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.10.2013 13:35

Rysiek_Kraków napisał(a):Oczywiście jeśli tylko będą chętni do oglądania, to jasne że wstawię.
Też uważam, że Trogir jest THE BEST.



Będą.

:mrgreen:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 10.10.2013 13:50

Wskakuję na najniższy stopień podium :D

i czekam na więcej. Ceterum censeo, Trogir est... the best :mrgreen:
Rysiek_Kraków
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiek_Kraków » 10.10.2013 15:08

No i jestem. Trogir, Trogir, Trogir. A ja jestem ciekaw ile osób wie jak się nazywa rynek obok ratusza? Ja dopiero w drugim roku kiedy odwiedzaliśmy "nasz" Trogir zobaczyłem tabliczkę. PLAC IM. JANA PAWŁA II
Trogir (15).JPG
PLAC IM. JANA PAWŁA II

No i pozostałe zdjęcia z Trogiru. W nocy jest mega atmosfera.
chorwacja MNMNMN (8).JPG

chorwacja MNMNMN (124).JPG

DSCFchor (132) modified modified.jpg

_IGP8438.JPG

Trogir (40).JPG

chorwacja n (1732).JPG

chorwacja MNMNMN (51).JPG

_IGP8347.JPG

_IGP8354.JPG

_IGP8411.JPG

chorwacja MNMNMN (228).JPG


Wszystko dotyczy Trogiru.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 10.10.2013 15:14

Rysiek_Kraków napisał(a): A ja jestem ciekaw ile osób wie jak się nazywa rynek obok ratusza? Ja dopiero w drugim roku kiedy odwiedzaliśmy "nasz" Trogir zobaczyłem tabliczkę. PLAC IM. JANA PAWŁA II


Chyba wszyscy ;-) Podobnie w Dubrowniku - i wielu podchodzi z aparatem w ręce, by upamiętnić...

DSCN2733.JPG


A mnie bardziej ciekawi, jak nazywał się wcześniej. Wie ktoś?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.10.2013 21:04

Ryszard

Witaj na Forum, fajna Kamanda :)

Dawaj dalej!:)

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja kilkukrotna przygoda z Chorwacją
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone