Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja Chorwacja II, czyli jak to w Orebiczu było...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 30.08.2010 19:01

Kasiu zdjęcia bardzo fajnie się ogląda. Orebicz jak cały półwysep to mały raj, zachwyca mnie w szczególności ten lazur wody. :)

A dziś z chętnie oglądam gdzie przebywałaś z Rodzinką, bo może mi też będzie dane zobaczyć te piękne miejsca. :)
Dziękuję za tą świetną foto-relację.

Pozdrawiam serdecznie. :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12732
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.08.2010 20:04

Piękny mieliście urlop, Kasiu :D.
Bardzo mi się podobają te kapitańskie rezydencje, zarówno te w których zażywali życiwocy rokoszy, jak i te, które kryją ich szczątki na wieczność.... Koniecznie muszę kiedyś znów wrócić do Chorwacji chociażby po to, żeby pospacerować po Orebiczu (byłam tylko w porcie :oops: ) i jego okolicach. Bardzo mi się podobał nienieski odcinek :D , jako że błękity, szmaragdy i wogóle zieloności i niebieskości wszelakie, to moje ulubione kolorki.

Szkoda, że to już końcóweczka :( Waszych cro-wakacji, ale dobrze, że jeszcze coś będzie 8) na pożegnanie.
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 30.08.2010 22:32

Kasiu, a ja tam jeszcze tydzień temu byłem :) , oglądając Twoją relację jakbym swoje fotki oglądał :)
Ktoś napisał, że droga przez Peljesac jest stresująca i wąska i w ogóle lepiej nie jeździć tamtędy - bzdura dla mnie to najfajniejszy odcinek jakim mogłem jeździć (pomijając drogę do Neum przez góry BiH). :papa:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 31.08.2010 21:42

Ania W napisał(a):A dziś z chętnie oglądam gdzie przebywałaś z Rodzinką, bo może mi też będzie dane zobaczyć te piękne miejsca. :)
Dziękuję za tą świetną foto-relację.

Pozdrawiam serdecznie. :papa:


A ja z całego serca życzę Wam jak najszybszej realizacji planów :)

dangol napisał(a):Piękny mieliście urlop, Kasiu :D.
Bardzo mi się podobają te kapitańskie rezydencje, zarówno te w których zażywali życiwocy rokoszy, jak i te, które kryją ich szczątki na wieczność.... Bardzo mi się podobał nienieski odcinek :D , jako że błękity, szmaragdy i wogóle zieloności i niebieskości wszelakie, to moje ulubione kolorki.



Szczerze mówiąc to mnie chyba bardziej urzekły te "wieczne" rezydencje tak tam było cicho, spokojnie, akurat żadnej wycieczki nie było no i te widoki z góry piękne :)

Też uwielbiam te niebieskosci i turkusy takie inne od "naszych" :)

bzyku2010 napisał(a):Kasiu, a ja tam jeszcze tydzień temu byłem :) , oglądając Twoją relację jakbym swoje fotki oglądał :)
Ktoś napisał, że droga przez Peljesac jest stresująca i wąska i w ogóle lepiej nie jeździć tamtędy - bzdura dla mnie to najfajniejszy odcinek jakim mogłem jeździć (pomijając drogę do Neum przez góry BiH). :papa:


Droga Przez półwysep rzeczywiście widokowa, mój mąż uwielbia takie trasy, trochę tylko marudził, że daleko bo całą trasę przejechał bez zmiennika (ze mnie to taki "imieninowy"kierowca :oops: ).
Pewnie spodobał by Ci się podjazd do Medugorje i stara jedynka.
Daj nam Boże takie "stresujące" drogi ;)

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, jak to dobrze wiedzieć, że nie piszę tylko sobie a muzom :)

Jutro postaram się dodać jeszcze kilka obrazków z Korczuli, niestety już rozpoczęcie roku szkolnego , trzeba szóstoklasistę przygotować.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 31.08.2010 22:57

Kasiu - dzieki za sliczne fotki i odswiezenie pamieci :D

A jeszcze przed 15 dniami tam bylam... Lezka kreci sie w oku :cry:

Pozdrawiam!
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 01.09.2010 14:58

Basiulinek napisał(a):Kasiu - dzieki za sliczne fotki i odswiezenie pamieci :D

A jeszcze przed 15 dniami tam bylam... Lezka kreci sie w oku :cry:

Pozdrawiam!


Oj mi też smutno, a przez okna to aż się patrzeć nie chce, powinno być piękne babie lato a tu co mamy? Jesień :(
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 01.09.2010 15:07

Jeszcze parę zdjęć z niedzielnej wycieczki do Korczuli (co je początkowo odrzuciłam, bo podobne, źle zrobione komóreczką, ale co tam niech będą :wink:) :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 01.09.2010 17:13

Jest wieczór 8 lipca, tym razem wybieramy mniejsza łódeczkę, z trzema przystojniakami na pokładzie "Tri Brata", w moim wolnym tłumaczeniu "Trzej Bracia" i tak ich zapamiętałam :wink:

No to płyniemyObrazek
W radiu śpiewa Thompson, fale przyjemnie kołyszą.

Obrazek


Miałam taką cichutką nadzieję, że trafimy na Moreskę, ale jak się okazało na miejscu spóźniliśmy się jeden wieczór. :?
Ale ktoś był widział i "zawiesił" w internecie.


Ale Korczula urzekła nas już ostatnio więc nie żałujemy tylko szwędamy się i podziwiamy widoki...
i mieszkańców :wink:

Obrazek
jest śliczny, ale "charakterny" prychał na każdego kto chciał podejść bliżej


A my patrzymy to w jedną stronę...

Obrazek

to w inną...

Obrazek

oglądamy flotę morską...

Obrazek

i Pałac Biskupi

Obrazek

zachód słońca

Obrazek

życie po prostu :wink:

Obrazek

A potem siadamy przy stoliczku, zamawiamy pyszne cappucino i podziwiamy pięknie podświetloną katedrę Świętego Marka

Obrazek

Jest o wiele tłoczniej, niż w niedzielę, widać sezon w pełni :wink:, ale jakoś to nie przeszkadza. A te wszystkie zapalone latarenki wyglądają uroczo i romantycznie.
Nasz aparacik do zdjęć nocnych słabo się nadaje, no i fotograf nie za bardzo więc proszę o wybaczenie :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedna próba( a nie mówiłam, że romantycznie :wink: )

Obrazek

Noc już zapadła, jutro czeka nas droga do domu, pora wracać.
I tu rozczarowanie "bracia" nie przypłynęli jest za to inna łódka i bardzo dużo chętnych :? .
Mówię do męża "poczekajmy na braci, nie zmieścimy się",
a on na to:"a jak nie przypłyną? wsiadaj, jest jeszcze dużo miejsca"
No i wsiadłam, kapitan był podobnego zdania, bo naładował jeszcze niezłą grupkę, z wózkami dziecięcymi, torbami, wyglądało to wszystko trochę jak te przeładowane pociągi w Indiach. Siedzieliśmy z tyłu, woda chlapała nas po plecach, tak mocno byliśmy zanurzeni, jakieś dzieci płakały, ja też miałam stracha.
W głowie kłębiły się myśli: przecież ja nie umiem pływać, pójdę jak kamień na dno, a nikt nawet nie będzie wiedział, że to ja, bo paszport mam w pokoju.
Oczywiście mąż miał ze mnie niezły ubaw. Teraz to i ja się z tego śmieję ale wtedy to gotowa byłam ziemię całować :wink:

Postanowiliśmy jeszcze coś przekąsić przy promenadzie w Orebiczu.
Radek jak zwykle miąsko, mąż rybkę a ja "lignije na żaru" i jakie było moje zdziwienie jak kelner zapytał czy na pewno chcę kalmary z grila 8O ?(Ja się tak produkowałam, a on umiał po naszemu :wink: )

Jest to moje jedyne "talerzowe" zdjęcie, w dodatku przypomniałam sobie o tym, jak już posmakowałam :oops:

Obrazek

Były pyszne, męża rybka też, tylko mówił, że "zubatac", którego jadł w Makarskiej pierwszego dnia był najlepszy.

No to teraz trzeba się spakować i wyspać.Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12171
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.09.2010 18:51

Kasia.K napisał(a):
Jest to moje jedyne "talerzowe" zdjęcie, w dodatku przypomniałam sobie o tym, jak już posmakowałam :oops:

Obrazek



Moja ulubiona cro-potrawa. A chrupiące macki najbardziej :!: :!: :!:
pozdrowienia z Poznania :wink:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 01.09.2010 20:41

longtom napisał(a):
Moja ulubiona cro-potrawa. A chrupiące macki najbardziej :!: :!: :!:
pozdrowienia z Poznania :wink:


Moje też :D
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 02.09.2010 21:29

Droga Przez półwysep rzeczywiście widokowa, mój mąż uwielbia takie trasy, trochę tylko marudził, że daleko bo całą trasę przejechał bez zmiennika (ze mnie to taki "imieninowy"kierowca icon_redface.gif ).
Pewnie spodobał by Ci się podjazd do Medugorje i stara jedynka.
Daj nam Boże takie "stresujące" drogi icon_wink.gif

Kasiu
Byłem, byłem w tym roku właśnie w Medjugorie i droga bardzo fajna, ale .... ja zafundowałem sobie inną frajdę. Pojechałem do Neum prze góry BiH od Stolac. Dla rządnych wrażeń i posiadaczy Żon o mocnych nerwach droga bomba. Asfalt ok. 2 m szeroki, co jakiś czas zatoczki do mijanek i dużymi fragmentami droga z zakrętami porośniętymi chaszczami (więc widoczność zerowa) po jednej stronie 300 m przepaść (żadnych barierek itp) po drugiej zbocze. I tak około 30 km., potem bliżej Neum troszkę szerzej, ale bez fanatyzmu. Acha, jechałem tamtędy, bo widziałem kolejkę na granicy i nie chciało mi się stać w korku. Czasowo pewnie wyszło na jedno, ale widoki, frajda i doznania bezcenne, a po za tym asfalt był jakby wczoraj wylany, żadne tam dziury.
pozdrawiam i sorki za brak cytatu :oops: :twisted:
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 02.09.2010 21:31

Zapomniałem, Ja też uwielbiam kalmary z grilla. W W-wie nie wiem czy gdzieś można zjeść porównywalne (pychota - najlepsze są w małym Stonie). 8)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.09.2010 22:19

Ależ mi się tęskno zrobiło :( Jakoś w tym roku bardziej tęsknie za Chorwacją niż w poprzednich. I nawet kalmary bym zjadła :)
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 06.09.2010 14:09

Aldonka napisał(a):Ależ mi się tęskno zrobiło :( Jakoś w tym roku bardziej tęsknie za Chorwacją niż w poprzednich. I nawet kalmary bym zjadła :)


Mi też smutno, już tak tęsknię za słoneczkiem. Wypatruję tego naszego babiego lata, które teraz właśnie powinno być ale przez deszczowe chmurzyska nie widać :(
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 06.09.2010 14:58

bzyku2010 napisał(a):Kasiu
Byłem, byłem w tym roku właśnie w Medjugorie i droga bardzo fajna, ale .... ja zafundowałem sobie inną frajdę. Pojechałem do Neum prze góry BiH od Stolac. Dla rządnych wrażeń i posiadaczy Żon o mocnych nerwach droga bomba. Asfalt ok. 2 m szeroki, co jakiś czas zatoczki do mijanek i dużymi fragmentami droga z zakrętami porośniętymi chaszczami (więc widoczność zerowa) po jednej stronie 300 m przepaść (żadnych barierek itp) po drugiej zbocze. I tak około 30 km., potem bliżej Neum troszkę szerzej, ale bez fanatyzmu. Acha, jechałem tamtędy, bo widziałem kolejkę na granicy i nie chciało mi się stać w korku. Czasowo pewnie wyszło na jedno, ale widoki, frajda i doznania bezcenne, a po za tym asfalt był jakby wczoraj wylany, żadne tam dziury.


My mieliśmy skrócić sobie drogę z Neum do Metković (obejrzeliśmy mapę i wyszło nam, ze się da), ale jedziemy w tym Neum, jakieś osiedle domków się nam zrobiło i droga wyglądała tak jakby się miała zaraz skończyć. Natknęliśmy się na patrol policji i ja oczywiście mówię do męża: "spytaj się ich czy dobrze jedziemy". A pan policjant mówi, że nie i że mamy jechać przez Opuzen. No to pojechaliśmy, a ja miałam do słuchania: "no i po co mnie wysłałaś, teraz takie kółko robimy":wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja Chorwacja II, czyli jak to w Orebiczu było... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone