Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Vis na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 14.08.2017 23:25

Straty nadrobione. :D
Aż zatęskniłem (i Żona też)za Visem.Miło że wspominałaś o mnie w relacji :oczko_usmiech:
Trochę się zmieniło przez 2 lata:
-Jakaś idiotyczna opłata za zieloną jaskinię :evil: Bezsens
Przecież jest niewielka ,woda w niej zimna i jest ciemno,a pod wodą niewiele widać :)
-na plaży Tepluś nie było knajpki..przynajmniej ja nie pamiętam :oczko_usmiech:
-latarnie Stončica można było spokojnie zwiedzić...a w skałkach za latarnią,pod wodą były mureny.
Jak na razie żadnych ciekawych miejsc...nie pominęłaś :D
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.08.2017 11:08

Obrazek

super zdjęcie 8)

tomekkulach napisał(a):ps.jakoś nie ładnie Ci w tym kapeluszu :?


eee tam. Ładnej to we wszystkim ładnie :wink:
Mam taki sam kapelusz. Tylko kolor paska bardziej męski. Kupiłem go w Sarajevie

pozdrawiam,
M
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.08.2017 21:09

Po jakimś czasie na niebie pojawia się zła wróżba - cirrus:


Jak mówi stare żeglarskie powiedzenie: cirrus na niebie pogoda się je... (psuje) :mrgreen: Na szczęście Twoja chmurka to nie cirrus :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.08.2017 09:39

Ciekawe, czy to przez jakieś mega cirrusy nam ostatnio pół Kaszub zdewastowało...? :cry: :cry:
Widziałam na własne oczy, serce pęka. Sorry za OT.

Ja tu czekam na c. d. (lekko załamana, bo nabawiłam się zapalenia ścięgna Achillesa, leżę ze spuchniętą nogą i szlag mnie trafia, bo 14 DDW :twisted: ) Jedyne co mogę robić w tym stanie, to czytać relację. :|

(Może ktoś miał to cholerstwo i wie jak się szybko doprowadzić do użyteczności? )
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 16.08.2017 10:40

maslinka napisał(a):
Obok stoi pokaźnych rozmiarów pług, który pojawił się chyba we wszystkich relacjach z Visu. Musi być więc i u mnie :mrgreen::

Obrazek



Dzięki za fajne nastrojenie do wyjazdu! My ruszamy na Vis 28-go, drugi już raz.
Pozwoliłem sobie do pługa dołożyć istotę ludzką, aby widać było jego wielkość.

Obrazek

W winiarni niewiele można było kupić - we wrześniu już prawie wszystko wypite było. Za to klimat z lat prawie-wojennych niezapomniany.

Obrazek

Obrazek

No i BARDZO mądra maksyma na stole:

Obrazek

do której zamierzam się stosować w czasie najbliższego pobytu.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.08.2017 11:14

No i BARDZO mądra maksyma na stole:


Jak to mądrego dobrze posłuchać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 16.08.2017 17:31

No cześć, dzień dobry Maslinko Agnieszko,
opóźniona ale dotarłam i wreszcie mogę spokojnie pomyśleć o wakacjach (w Cro of kors). A myślenie o wyjeździe przy relacji z wyspy, która krąży i kusi jest nadzwyczaj przyjemne ale jeszcze nie w tym roku, może w przyszłości.
Plaże w Chorwacji - dla mnie także najpiękniejsze te z otoczaków, podkreślających kolor wody. Piasek wygląda tam słabo.

Pozdrawiam!
Ela
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.08.2017 17:59

Agnieszko litości :wink: wyjedzie człowiek na parę dni do Cro i musi 15 stron nadrabiać :mrgreen: ale pięknie jest...jak zawsze :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.08.2017 18:06

Witam nowych Czytelników! :) Fajnie, że jesteście :D Wybaczcie, że na razie nie odniosę się do Waszych komentarzy, ale tu, gdzie jestem ;), mam duże problemy z internetem.

słoma79 napisał(a):Agnieszko litości :wink: wyjedzie człowiek na parę dni do Cro i musi 15 stron nadrabiać :mrgreen: ale pięknie jest...jak zawsze :papa:

No to nadrabiajcie sobie spokojnie :D Ja do niedzieli jestem w Bawarii :mrgreen:, więc następny odcinek pojawi się najwcześniej w poniedziałek :D

Pozdrav :papa:
momil
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) momil » 17.08.2017 22:43

Witam wszystkich, pozwolę się wtrącić od strony lądu. Mamy za sobą kilka dostępnych plaz...Stiniva, baaardzo strome zejscie, polecam pełne obuwie, strome zejścia, ale z 3 latkiem się tam dostaliśmy...odradzam większy sprzęt, bo ręce muszą się czegoś trzymać...Pritiścina, baaaardzo wąska szrutówka mijanie niemalże niemożliwe, kamienie strzelają w opony, tylko dla ludzi o mocnych nerwach,,,Zagav bardzo przyjemny, Milna dla dzieci super, w Komizie miejskie plaże niezbyt urocze...Stoncicia, komercja, ale woda ciepła. Polecam Srebrną, Tepluś nie zachwycił nas.... jak w Sopocie - przynajmniej dzisiaj tak było...ale to mam nadzieje jeszcze nie koniec naszych przygód...Ktoś poleci coś więcej?
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 18.08.2017 18:36

momil napisał(a):Ktoś poleci coś więcej?
Uvala Smokova z liliami którą opisywałem w relacji.Skoro dałeś radę pieszo do Stinivy to jest ona w twoim zasięgu.To 30-40 minut spacerkiem :oczko_usmiech:
A samochodem to plaża Grandovac,na prawo przed miastem Vis
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 04:03

Stasiek18 napisał(a):
momil napisał(a):Ktoś poleci coś więcej?
Uvala Smokova z liliami którą opisywałem w relacji.Skoro dałeś radę pieszo do Stinivy to jest ona w twoim zasięgu.To 30-40 minut spacerkiem :oczko_usmiech:
A samochodem to plaża Grandovac,na prawo przed miastem Vis


Możecie też poszukać plaż za miastem Vis, od cypla w lewo, ale nie są komfortowe :smo:

Stasiek : Ten Vis który poznaliśmy ...nie tak dawno...jest zupełnie inny dzisiaj.. :(
momil
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) momil » 19.08.2017 17:02

Oj, szkoda, chyba już tam nie dotrzemy, rzuciliśmy się na plażowanie od strony doku dla łodzi podwodnej (?) w stronę fortu...Muszę przyznać, że ta strona wyspy interesująca jest tylko historycznie. Teraz to już tylko prom nas czeka. Jak się dowiadywaliśmy, jeśli ktoś chce się załapać na niedzielny prom o 12. do Splitu musi się ustawić do kolejki już o 8.00...Pozdrawiam!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 17:50

Jak się dowiadywaliśmy, jeśli ktoś chce się załapać na niedzielny prom o 12. do Splitu musi się ustawić do kolejki już o 8.00...Pozdrawiam!


:o 8O To tylko świadczy o obłożeniu Visu w tym roku... :cry:
Mam nadzieję,że we wrześniu będzie trochę lepiej, z tym ,że we wrześniu nie ma promu o 12tej...
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 19.08.2017 19:03

Ufff, dogoniłem relację. Jak zwykle fajnie się czyta i ogląda, tym bardziej jak jest się już po.
Bawaria lekarstwem na chandrę ;) ja pojadę w Tatry Słowackie. Trzeba sobie radzić.:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Vis na ziemi - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone