Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MÓj Plan - Do Podgory Autokarem(pinior)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaro
MÓj Plan - Do Podgory Autokarem(pinior)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro » 28.03.2003 14:27

CO MYŚLICIE O TAKIEJ 14-DNIOWEJ WYPRAWIE WAKACYJNEJ?
DO CHORWACJI AUTOKAREM - PINOIR ALBO COŚ TAM INNEGO, CAŁKIEM NIEZALEŻNIE I W CIEMNO, BEZ WYKUPOWANIA POBYTU W POLSKICH BIURACH PODR. I BEZ UDZIAŁU PORTALI/SERWISÓW TURYSTYCZNYCH. PO PRZYJEŹDZIE DO PODGORY (TAM ZATRZYMUJE SIĘ AUTOKAR W TEJ OKOLICY CHCĘ SIĘ OBRACAĆ), CHWILA PRZERWY NA BROWARKA I W AUTOBUS LOKALNY I KIERUNEK DRWENIK (CHYBA FAJNA SPOKOJNA MIEJSCOWOŚĆ Z PORTEM-CZYLI MOŻLIWOŚCIĄ KORZYSTANIA Z PROMU-NP. DUBROWNIK, KORCULA, HVAR, ITP.). TAM OKOŁO 10.00 WYSIADKA I OSTRE SZUKANIE POKOJU. POBYT ALBO DO KOŃCA URLOPU ALBO ZNOWU W AUTOBUS LOKALNY I INNE MIEJSCE I ZNOWU PARĘ DNI. PO ZALICZENIU PARU (MYŚLĘ O 2-3 MIEJSCOWOŚCI). POWRÓT DO PUNKTU WYJAZDU AUTOKARU I DO SZAREJ POLSKI. JADĘ W CZERWCU RAZEM Z ŻONĄ I MYŚLĘ, ŻE NIE BĘDZIE PROBLEMU Z KWATERKAMI. CO O TYM MYŚLICIE MOŻE KTOŚ MIAŁ JAKIEŚ PRZYPAŁY NA TAKIM WYJEŹDZIE, A JA NIE ZDAJĘ SOBIE Z TEGO SPRAWY TZN. JESTEM NIEŚWIADOMY CZEGOŚ NA MIEJSCU? HEJ.
Edy
My też :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edy » 28.03.2003 16:16

Mamy podobmy plan. Autobusem lub pociągiem do Splitu a potem promem na Hvar. Zupełnie w ciemno, ewentualnie zarezerwujemy coś bezpośrednio przez internet. Jak nam się nie spodoba to dalej... N a miejscu chcemy być 16 czerwca, może sięspotkamy gdzieś w Chorwacji :wink:
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 29.03.2003 13:57

Plan fajny. Ale ważne jest w której połowie czerwca jedziecie bo, jeśli w drugiej połowie około 20.06 to mogą być problemy z kwaterami. Hwar jest opanowany przez Czechów i większość Czechów i Polaków jeździ tam w tym terminie z względu na ceny. Druga sprawa że w sezonie niechętnie wynajmują jak piszesz na 2 , 3 dni. Zbyt opotymistycznie liczysz też godziny z Drevnika dojedziesz do Sucuraja to jest niezbyt atrakcyjna miejscowość i co dalej musisz wybrac gdzie jedziesz Hwar.Jelsa, Stari Grad , Vrboska , Milna itd .Pewnie są tam jakieś autobusy ale ja niewidziałam. Prom na Korculę płynie z Drevnika dwa razy na dzień a do Dubrownika wcale . Do Dubrownika płyną promy z miasta Hwar wysoka cenna płynie ok 7 godz ztrzymuje się na Vis, Korculi,Snobra, Dubrownik.
Może się okazać że jadąc w ciemno kwaterę znajdziesz w godzinach wieczornych i będziesz kompletnie wykończony, kwater 2 osobowych jest bardzo mało najczęstsze to 4, 5 , 6 osobowe po serfuj na necie to sam zobaczysz.Nie chcę cię zniechęcać bo plan jest ambitny godny globtrotara ale takie jest moje zdanie być może się mylę.
Pozdrawiam Grazka :papa:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
dojazd autokarem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.05.2003 16:29

Swietny pomysł na zwiedzanie ,tylko przy najezdzie Polaków iCzechow w sezonie -Czesi juz sa od maja- sa faktycznie trudności z otrzymaniem pokoju, Na początku czerwca jest luzno i bardzo ładna pogoda,mozna tez -jak nie macie duzego bagazu jezdzic auto stopem.Ja bym zaryzykowała.Zwiedzilam tak w przeszlym czasie poł Europy.jezdzilam z Mama ktora miala 70 -80 lat jezdzilysmy tak przez 10 lat co roku po trzy tygodnie.To byly najwspanialsze moje wycieczki zwiedzilam wiecej niz samachodem. Zycze Wam wspanialej pogody.
kinia
a w sierpniu jak wygląda ? lub wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinia » 14.05.2003 14:42

też się tak wybieramy nie wiem jeszcze czym samolot czy pociąg? pewnie samolot drogi...ale bym wolała nim..wiecie jakie są ceny i czy lepiej z berlina np lecieć i gdzie to sprawdzić?
mieszkamy w poznaniu..
tez chcemy pojeździć tak od kwater do kwatwer tu 3 dni tu 5...
dwa lata temu byliśmy tak w sezonie w lipcu i nie było problemu..czasem jeśli lądowaliśmy tak wieczorem to musieliśmy się nachodzić...
czy w chorwacji są jakieś punkty informacyjne jak np. w hiszpanii: Turismo ??? i w jakim języku się tam można dogadać? jak są oznaczone? literką T ???
czy sierpień jest mocno oblegany przez turystów?
pozdrawiam i liczę na pomoc..gdyż jedziemy tam pierwszy raz i to w podróż poślubną;))))

ciao
bass
Wakacje w Chorwacji autokarem

Nieprzeczytany postnapisał(a) bass » 21.05.2003 12:13

Moje gratulacje fajny pomysł myślałem że to mój jak to czytałem ale jak widze ty jedziesz wcześniej ja z dziewczyną planuje wyjazd ok 19 lipca też autokarem piniora i też raczej wysiądziemy w Podgorze będe próbował szukać czegoś na miejscu.Co o tym sądzicie czy w tym terminie to jest w ogóle realne znaleść jakąś dwójke niedrogo a może zamiast Podgory proponujeci Baśke Wode albo Vodice mam jeszcze czas doradźcie coś?
Sebastian
Agnieszka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka » 21.05.2003 13:05

Jeżeli planujecie przelot samolotem, to polecałabym Pragę- najtansze loty we wschodniej Europie.
Ceny naprawdę konkurencyjne.
pozdrawiam
Agnieszka

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
MÓj Plan - Do Podgory Autokarem(pinior)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone