Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Mój pierwszy raz" czyli pierwsze Wakacje w CRO :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018
"Mój pierwszy raz" czyli pierwsze Wakacje w CRO :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 12.06.2018 13:29

No to i Ja opiszę pierwszą drogę na upragnione Wakacje do Chorwacji. Wszystko miało miejsce w roku 2016. Zacznijmy od tego że przez 7 lat odmawiałem wyjazdu bo za daleko za drogo itp. ale wreszcie się zebrałem i zabrałem rodzinkę. Szwagier zapewniał 11 lat już tam spędzają Wakacje trasę ma obcykaną no to jedziemy...

Ruszamy z Łasku i szybki postój w Częstochowie. Lecimy dalej. Po przekroczeniu granicy Polsko - Czeskiej jedziemy przepisowo 60 km i już mam dosyć. Roboty drogowe, ograniczenia 30-50 /h. Masakra. Lecimy dalej Żylina-Bratysława jakoś leci. Następnie Węgry i widzę że Szwagier znowu unika autostrad by zaoszczędzić na drodze. Mnie już skręca. Jedziemy dalej. Dziecku mojemu się podoba całą noc nie śpi z wrażenia. Mijamy Węgry i jesteśmy już w Chorwacji. Przekraczamy Granicę w Latenye i jedną nogą już mamy Wakacje ale...

Autostrada Chorwacka koszmar. Jedziemy autostradą z prędkością 20-50/h upał, parkingi zawalone, na bramkach korki. Myślę co ja tu robię :) Podobno tunel na Słowenii zamknięty i wszystko leci Chorwacką Autostradą.

Po 23 godzinach jesteśmy w Grebasticy. Mówię do siebie odpocznę i wracam bo mam dosyć :) Wypiłem chyba skrzynkę piwa i poszedłem spać. rano wstaję emocje opadły i się zakochałem drugi raz. Raz w Żonie mojej drugi raz w Chorwacji. I już tak zostało. Po roku czasu wróciłem. Weekend Majowy 2017 Czarter Jachtu Oceanis 50 La Stella i tym razem Chorwacja od strony Wody. Szybki dojazd Autostradami 16 godzin i byliśmy na miejscu.

Kolejny rok i kolejny raz Chorwacja. Mam nadzieję że wyjazd będę relacjonował na forum w nowym temacie lub kontynuował w tym. Jak osiągnę możliwośc publikacji linków z filmami mojej produkcji to umieszczę je tutaj

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 13:46

Chorwację albo się kocha, albo nienawidzi. :smo:
Jadę w tym roku po raz 15-ty.
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 12.06.2018 13:56

Janusz Bajcer napisał(a):Chorwację albo się kocha, albo nienawidzi. :smo:
Jadę w tym roku po raz 15-ty.


Trochę prawdy w tym co mówisz jest. Nienawidziłem jeden dzień i kocham do dziś :)
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 12.06.2018 14:41

Ja w tym roku juz byłem w Cro w styczniu, służbowo ale zwiedziłem Zagrzeb porządnie. W tym roku nie mielismy jechać do CRO, tylko na laa inclusive , jednak..... jedziemy do CRO, 4 raz z tego 3 raz na miesiąc :D :D :D :D
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 12.06.2018 14:50

Mnie znajomek namawiał 3 lata bym się z nim wybrał. To samo-bo daleko itd. Raz z nim pojechałem.... I się zakochałem. Byłem już 4 razy. Teraz miałem przerwę dwuletnią. Dzieci chciały polskie morze. Masakra środek lata i w najgorętszej chwili 18 stopni. W zeszłym roku Albania. To nie to. PRL lata 80. Beton. Plaże przepiękne...ale tylko plaże. W tym roku wracam do cro.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.06.2018 21:19

Z chęcią zobaczę Wasz pierwszy pobyt w Cro. Jak go zrelacjonujesz, to ten majowy na jachcie również opisz i wrzuć jakieś fotki. Filmiki oczywiście również są interesujące, ale fotki to fotki :D :D
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 13.06.2018 22:40

agata26061 napisał(a):Z chęcią zobaczę Wasz pierwszy pobyt w Cro. Jak go zrelacjonujesz, to ten majowy na jachcie również opisz i wrzuć jakieś fotki. Filmiki oczywiście również są interesujące, ale fotki to fotki :D :D


No to zanim wyjadę w kolejną podróż to zrelacjonuje dwie poprzednie. Pierwszą opiszę w tym temacie.

A więc jak już wyżej napisałem wybraliśmy się wreszcie do Chorwacji na Wakacje jak każdy :)

Szwagier ze Szwagierką od 9 lat w to samo miejsce no to jedziemy z nimi.

Trasa jak zwykle po myśli Szwagra...

Opłotki... omijanie płatnych odcinków... częste postoje... wszystko czego nie lubię i nienawidzę :)

O podróży nie będę pisał tylko nadmienię że jechaliśmy taką drogą ( Łask-Cieszyn-Czadca-Żylina-Bratysława-Szombathely-Kaszthley-Latenye-Grebastica)

no i po 24 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Zimne piwko i w myślach mówię nigdy więcej...

no i po jednej nocy zmieniłem zdanie

Opis co zwiedziłem gdzie byłem zrecenzuje i zdjęcia wkleję w czasie dzisiejszych meczyków ;)
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 19:13

Kurcze problem mam ze zdjęciami. Za dużo zajmują. Nie ma jakiejś optymalizacji zdjęć przy wklejaniu na forum? Muszę pomyśleć o jakimś serwerku na zdjęcia

W ramach tego wkleję filmik tylko proszę się nie śmiać ;)
Ostatnio edytowano 04.07.2018 19:11 przez coolibeer, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2018 14:43

Jakoś przegapiłam tą relację, dosiadam się :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.06.2018 15:38

coolibeer napisał(a):Kurcze problem mam ze zdjęciami. Za dużo zajmują. Nie ma jakiejś optymalizacji zdjęć przy wklejaniu na forum? Muszę pomyśleć o jakimś serwerku na zdjęcia


Cześć , Michał , na forum optymalny rozmiar zdjęcia 800 x 600 pixeli , ja zmniejszam zdjęcia za pomocą InfranView ale to może być dowolny program graficzny , potem wrzucam jako załączniki . Przedtem korzystałem z Fotosika .



Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.06.2018 16:02

Hej :papa: W następnym filmiku więcej się uśmiechajcie, bo jakieś takie poważne miny macie :lol:
Ja też popatrzę :P
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 01.07.2018 08:57

Zasiadam i ja... :wink: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.07.2018 09:04

Też chętnie poczytam
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 04.07.2018 19:10

NIestety szkoda nawet pisać....

relacji nie będzie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 20:38

coolibeer napisał(a):NIestety szkoda nawet pisać....

relacji nie będzie :)


8O

31081424_820941674757666_8393803707837317120_n.jpg


Trudno :(
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Mój pierwszy raz" czyli pierwsze Wakacje w CRO :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone