Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 25.04.2017 07:56

paulr napisał(a):Z tym najtańszym operatorem to się wstrzymajcie do wakacji. Poczekajcie co zaoferują nam nasi operatorzy. Jak będzie wyglądał rynek po 15 czerwca. To że dziś coś w Chorwacji jest nie znaczy że będzie w lipcu. Ich operatorzy tak samo jak i nasi będą musieli dostosować się do nowego prawa.


Na samym początku najlepiej mogą mieć klienci T-Mobile bo Chorwacja jest w strefie T-Mobile, i na chwilę obecną najkorzystniej jest właśnie tam. W tym roku raczej cudów nie będzie, ale na przyszłe wakacje już możemy skorzystać z wojenki miedzy konkurencją. Zaczną się coraz lepsze oferty, a głównymi tematami reklam poszczególnych operatorów będzie właśnie łączność za granicą.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 25.04.2017 08:03

Generalnie po tych zmianach będzie tak że zniesione zostaną tylko opłaty roamingowe.
W ofertach najczęściej mamy nielimitowane połączenia do wszystkich sieci i jakiś tam pakiet danych. Ale Chodzi o wszystkie sieci w kraju. Nie będziemy płacić opłaty roamingowej tylko taką samą stawkę jaką mamy w cenniku u naszego operatora. Każdy ma taki cennik w załączniku do umowy. Nielimitowane są tylko w kraju a więc stawka za minutę będzie taka jak w cenniku tylko że bez opłaty roamingowej. Najczęściej cennik podaje 29gr za minutę połączenia.

Dopiero jakiś czas po wprowadzeniu tego prawa operatorzy zaczną wprowadzać połączenia za granicę do swoich pakietów.

Na pewno będzie taniej! Ale nie spodziewajmy się jakichś rewelacji.
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 25.04.2017 21:57

adrianek90 napisał(a):
paulr napisał(a):Z tym najtańszym operatorem to się wstrzymajcie do wakacji. Poczekajcie co zaoferują nam nasi operatorzy. Jak będzie wyglądał rynek po 15 czerwca. To że dziś coś w Chorwacji jest nie znaczy że będzie w lipcu. Ich operatorzy tak samo jak i nasi będą musieli dostosować się do nowego prawa.


Na samym początku najlepiej mogą mieć klienci T-Mobile bo Chorwacja jest w strefie T-Mobile, i na chwilę obecną najkorzystniej jest właśnie tam. W tym roku raczej cudów nie będzie, ale na przyszłe wakacje już możemy skorzystać z wojenki miedzy konkurencją. Zaczną się coraz lepsze oferty, a głównymi tematami reklam poszczególnych operatorów będzie właśnie łączność za granicą.


Mój gospodarz polecił T-com.
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 27.04.2017 23:01

Ja też potrzebuję na majówkę i nie dlatego, że bez neta nie wytrzymam lecz po to żebym mógł poruszać się po kraju, korzystać z informacji co, gdzie, kiedy i za ile.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.04.2017 09:25

agaj666 napisał(a):Ja też potrzebuję na majówkę i nie dlatego, że bez neta nie wytrzymam lecz po to żebym mógł poruszać się po kraju, korzystać z informacji co, gdzie, kiedy i za ile.

W jakiej sieci masz telefon w Polsce?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.04.2017 20:15

agaj666 napisał(a):Ja też potrzebuję na majówkę i nie dlatego, że bez neta nie wytrzymam lecz po to żebym mógł poruszać się po kraju, korzystać z informacji co, gdzie, kiedy i za ile.

W tmobile byla/jest w polsce karta gdzie za darmo bylo w chorwacji ( i innych krajach) chyba 500mb na 2 tygodnie.
Przed feriami na ich stronie byla darmowa wysyłka. Moze jeszcze jest.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.04.2017 20:26

Ewentualnie w T-mobile jest opcja kupić pakiet za 50 zł i masz nielimitowane połączenia z Chorwacji do kraju i internet jakiś też tam był, ale nie pamiętam ile, przynajmniej 500MB albo trochę więcej.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016
Internet w telefonie za granicą - Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 04.05.2017 09:05

Jadę autem do Austrii na wakację. Możecie powiedzieć czy wykupując pakiet w Plusie( z tej sieci mam telefon) będzie internet działał mi za granicą? Internet jest mi potrzebny abym mogła sprawdzić w trakcie podróży aktualna pogodę...czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiej opcji?
Bardzo prosze o jakieś podpowiedz.
Pozdrawiam

Ps. nie wiedziałąm w jakim dziale umieścić watek...za błąd przepraszam
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Internet w telefonie za granicą - Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.05.2017 09:15

mari18 napisał(a):Jadę autem do Austrii na wakację. Możecie powiedzieć czy wykupując pakiet w Plusie( z tej sieci mam telefon) będzie internet działał mi za granicą? Internet jest mi potrzebny abym mogła sprawdzić w trakcie podróży aktualna pogodę...czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiej opcji?
Bardzo prosze o jakieś podpowiedz.
Pozdrawiam

Ps. nie wiedziałąm w jakim dziale umieścić watek...za błąd przepraszam

Nie wiem jaki masz abonament, lecz ja mam w pakiecie 1GB do wykorzystania w Unii,od 15czerwca zmieniają się przepisy w całej Unii,więc musisz chyba w Plusie się dowiedzieć.
Użytkownik usunięty
Re: Internet w telefonie za granicą - Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2017 09:18

Przy włączonym roamingu będzie. Ale nie za darmo.
Ostrzegam przed roamingiem w krajach poza UE. Tam jest dużo drożej. Mam na myśli wycieczki do Dubrownika czy Mostaru.
Użytkownik usunięty
Re: Internet w telefonie za granicą - Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2017 09:20

Nie będzie dodatkowej opłaty za roaming, ale ponad pakiet i tak będzie stosunkowo drogo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Internet w telefonie za granicą - Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2017 10:54

mari18 napisał(a):Ps. nie wiedziałąm w jakim dziale umieścić watek...za błąd przepraszam

Post przeniesiony.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Internet w telefonie za granicą - Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.05.2017 13:21

mari18 napisał(a):Jadę autem do Austrii na wakację. Możecie powiedzieć czy wykupując pakiet w Plusie( z tej sieci mam telefon) będzie internet działał mi za granicą? Internet jest mi potrzebny abym mogła sprawdzić w trakcie podróży aktualna pogodę...czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiej opcji?
Bardzo prosze o jakieś podpowiedz.
Pozdrawiam

Jeśli jedziesz na wakacje (czyli po 15 czerwca), to wszelkie porady nie mają sensu. Po 15 czerwca wszystko się zmieni. Spadną ceny opłat roamingowych za internet a prawdopodobnie wszyscy operatorzy wprowadzą nowe lub zaktualizują obecne pakiety.
Po wykupieniu odpowiedniego pakietu, trzeba zwrócić uwagę, by telefon miał ustawione aktywne dane komórkowe w roamingu. Odpowiednia opcja jest w każdym telefonie z androidem i windows phone. Sądzę, że IOS także ma takie ustawienie ale nie wiem bo nigdy nie korzystałem z iPhone'a :wink:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 04.05.2017 13:33

jako ze jedziemy przed 15 czerwca zakupiłem starter njumobile i pakiet internet w UE na 14 dni - 500 MB za 30 zł mam nadzieję że na mapy powinno wystarczyć udostępnię go ze starej Noki i powinna śmigać :)
Pozdrawiam Jacek :)
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 04.05.2017 14:52

Dziękuję za wszystkie informację. Po 15 czerwca pójdę do Plusa się dowiedzieć wszystko co i jak...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone