Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 25.08.2016 16:35

Pewnie było, ale tyle tych tematów i postów, że nawet szukajka mi nie pomaga :P

1)Mam pytanie odnośnie konfiguracji takiej karty.
Trzeba coś podziałać, wpisać jakiś tajemniczy kod, czy po prostu wsadzamy kartę do telefonu i od razu działa?
Sprawdzałem działanie prepaid po raz pierwszy w Czechach w zeszłym miesiącu i działało od razu, bez problemowo(Chociaż szybkość internetu tragiczna :P). W Chorwacji też nie ma z tym problemu czy to zależy od operatora?


2) W Igrane ktoś może polecić konkretnego operatora z którym nie będzie problemu z zasięgiem (T-Mobile na mapie zasięgu ma taką maluteńką białą kropkę właśnie nad Igrane) i internet będzie śmigać? Wolę się poradzić niż się później rozczarować :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2016 16:43

W tmobile próba doładowania na kolejny tydzień skończyła się wyparowaniem pieniędzy, a czas na rozpatrzenie reklamacji to ok. 5-6 dni. Nie wiem czy my coś źle zrobiliśmy czy jednak operator nawalił. Doładowanie robił Chorwat.
aasci
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aasci » 26.08.2016 10:59

kosecmar napisał(a):Jeśli chodzi o internet to najlepiej kupić za 85 Kun lub 11 Euro kartę z 7 dniowym internetem LTE bez limitu. Dostępne na prawie każdej stacji benzynowej po drodze. Zasięg jest prawie w całym kraju, jeśli nie ma LTE, to przełącza się na H+. Co do Neum, to trzeba ręcznie ustawiać w ustawieniach telefonu, by łączył się z siecią HT HR.

Problem był odrobinę przy uruchomieniu, ale po wpisaniu w ustawienia APN APN-u internet.ht.hr ruszyło. Dodatkowo polecam uruchomić sobie w telefonie opcję routera WiFi i wszyscy w rodzinie oraz samochodzie macie WiFi przez HT HR.

Karta posiada przejściówki na wszystkie rozmiary: SIM, mikroSIM, nanoSIM, więc nie będzie problemu z jabłuszkowymi telefonami.



Na Korculi ten internet śmiga bez problemu... LTE oczywiście. Na stacji INA kupiłem ten internet za 85 kun a na wyspie za 80 kun. Jest dentyczne opakowanie...
aasci
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aasci » 26.08.2016 11:09

ltxudorl napisał(a):Witam. Jak to jest z tymi kartami. Istnieje obowiązek rejestracji jak w Polsce. Kupić można bez rejestracji ale żeby zadziałały trzeba zarejestrować. Jak to jest w Chorwacji ?



W sierpniu tez nie było. ..
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 26.08.2016 13:03

Hej.
Potrzebuję neta Prepaid na trasę EU i na miejscu w Cro.
Czy na traffici Warszawa - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja wystarczy mi 2x300MB od Orange, czy coś znaleźliście obecnie lepszego (Pakiety-internetowe-w-UE)

Powyższa stronie chyba chwilowo nie działa, więc dopytam, jak z zasięgiem T-mo w okolicach Baski Vody, zarowno w gorach jak i u podnozy (unlimited surfing in croatia)?
rosa.arkadiusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosa.arkadiusz » 29.08.2016 08:00

crk64 napisał(a):Hej.

Czy na traffici Warszawa - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja wystarczy mi 2x300MB od Orange, czy coś znaleźliście obecnie lepszego (Pakiety-internetowe-w-UE)

myśle że z polskich ofert na karte najlepsza jest oferta w nju mobile na karte :

Pakiet Internet w UE na 3 dni - 50 MB za 5 zł
Pakiet Internet w UE na 7 dni - 200 MB za 20 zł
Pakiet Internet w UE na 14 dni - 500 MB za 30 zł
Pakiet Internet w UE na 30 dni - 1 GB za 50 zł

bedac na Euro w Marsylii korzystałem z nju (pakiet na 14 dni-500 mb), wszystko działało bez problemu, równiez w Niemczech
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 29.08.2016 09:51

rosa.arkadiusz napisał(a):
crk64 napisał(a):Hej.

Czy na traffici Warszawa - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja wystarczy mi 2x300MB od Orange, czy coś znaleźliście obecnie lepszego (Pakiety-internetowe-w-UE)

myśle że z polskich ofert na karte najlepsza jest oferta w nju mobile na karte :


Dzięki. Co Cię przekonało o tym, że jest to najlepsza z polskich ofert?

Wikipedia napisał(a):Nju Mobile (stylizowane na nju mobile) – marka usług telefonii komórkowej, działająca w sieci Orange... Operatorem sieci jest Orange Polska. W ofercie znajduje się zarówno sprzedaż usług na kartę (prepaid), jak i abonamentowych (postpaid).

Korzystanie z oferty Nju Mobile nie wymaga podpisywania długoterminowej umowy. Była to jedna z głównych zalet[potrzebny przypis], na które zwrócono uwagę w trakcie kampanii reklamowej.


Z tego co udało mi się dowiedzieć, to przez rodzime pochodzenie pokryciem mapy nie będzie się to raczej różniło, jest droższe od Orange i nie widzę, abym mógł o tym pogadać z konsultantem inaczej, jak przez formularz.
Gentleman
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman » 29.08.2016 11:36

crk64 napisał(a):Hej.
Potrzebuję neta Prepaid na trasę EU i na miejscu w Cro.
Czy na traffici Warszawa - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja wystarczy mi 2x300MB od Orange, czy coś znaleźliście obecnie lepszego (Pakiety-internetowe-w-UE)

Powyższa stronie chyba chwilowo nie działa, więc dopytam, jak z zasięgiem T-mo w okolicach Baski Vody, zarowno w gorach jak i u podnozy (unlimited surfing in croatia)?


t-mobile w basce , tucepi itp. smiga w lte znakomicie i na plazy i na trasie :)

jezeli potrzebujesz i chcesz na google mapach jechac , pobierz sobie obszary offline przez ktore jedziesz , nie potrzeba wtedy neta a dziala nawi znakomicie ;) mi od cro do pl obszary offline na karcie sd zajely ~ 3 gb ale warto bo neta nie sie :)
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 29.08.2016 16:47

Spoko, spoko. Na miejscu LTE nolimit wskazany bez dwóch zdań, nie tylko do navi ;)... Co do trasy, to też widzę po latach sporą przepaść co do jazdy bez i z traffic'ami. Można przeskalować sobie raz na jakiś czas trasę i zobaczyć co nasz czeka i jak ew. objechać korek.
Svenson43
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Svenson43 » 11.02.2017 10:07

Mam pytanie czy w Chorwacji jest potrzebna rejestracja karty tak jak w Polsce?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 12.02.2017 18:47

Svenson43 napisał(a):Mam pytanie czy w Chorwacji jest potrzebna rejestracja karty tak jak w Polsce?

nie
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 11.03.2017 16:12

witam mam Router mobilny huawei e5373 w sieci plus czy może ktoś prosto napisać jak z niego korzystać w Chorwacji wystarczy że kupię kartę sim z internetem włożę do routera i co? będzie działać? czy jakieś konfiguracje będą potrzebne przełożyłem swoją kartę telefoniczną z plusa (5giga internetu) i niestety nie mogę uzyskać połączenia potrzebna jest karta typowo do internetu czy jak? przez hot spot bez problemu idzie internet z tel na lapka a przez ruter nie chce
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.03.2017 00:18

Trzeba ustawic apn tak jak w telefonie. Tylko w telefonie czesto przy zmianie kartycdostajemy je smsem konfiguracyjnym
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 12.03.2017 16:43

W tym roku już chyba nie będzie sensu kupować chorwackiego prepaid'a.

Koniec z wysokimi rachunkami po wakacjach - od 15 czerwca 2017 roku za rozmowy i SMS-y w granicach Unii Europejskiej zapłacimy zgodnie z cennikiem krajowym operatora. Z internetem sprawa jest bardziej skomplikowana, ale i tu są duże szanse na brak dodatkowej pozycji na pourlopowej fakturze.

http://www.antyradio.pl/Technologia/Mob ... ming-13039
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 02.04.2017 12:09

Trzeba pamiętać że zniesienie opłat będzie dotyczyło roamingu a nie POŁĄCZEŃ MIĘDZYNARODOWYCH tak więc dzwoniąc na numery niepolskich operatorów np chorwackich operatorów dalej będziemy ponosili koszty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone