Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 09.07.2015 17:59

Ad 1 - jak masz funkcje modemu i udostępniania sieci innym - tworzenia wifi - będzie działało
Ad 2 - jest w tym wątku link do mapki z zasięgiem. Generalnie net jest prawie wszędzie, LTE słabo na wyspach. Przepraszam ze nie wkleję ale nie mogę..
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 09.07.2015 22:52

lukask10 napisał(a):Mam 2 pytania :)

1. Mam nieużywany telefon Samsung Galaxy Ace 2 z funkcją modemu wifi. Czy on będzie ok? Nie ma modemu LTE tylko zwykły stąd pytam.
2. Czy w primosten jest zasięg tego internetu tele 2? Bo wiadomo w Polsce te mobilne nie wszędzie działają.

Ad1 TAK http://anko-system.pl/udostepnic-intern ... u-android/
Ad2 TAK http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima ... nost/cc26/
:papa:
vannilla
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vannilla » 11.07.2015 14:12

Witam

Poniżej informacje na temat oferty dostępu do Internetu z kartą prepaid HT HR, na podstawie moich doświadczeń.

Oferta, jak już napisałem pochodzi z Hrvatski Telekom, zwanego tutaj zwykle "ti-kom". Zasady są następujące:

W cenie 85kun kupujemy starter, które zawiera kartę sim oraz tygodniowy (168godz), nielimitowany dostęp do Internetu z prędkością do 75 Gb/s.

Ten tydzień dostępu kosztuje 80kun, więc z 85kun które są na koncie po zakupie karta, zostaje od razu 5kun.

Po tygodniu, jeśli chcemy nadal korzystać z Internetu, mamy następujące możliwości:
1) nielimitowany Internet 4G na kolejny tydzień, za 80kun, wysyłając SMS o treści "Flat" na nr 13636. Wg infolinii, opcja jest dostępna tylko raz, czyli łącznie karta jest na 2 tygodnie, potem trzeba kupić nową,
2) nielimitowany Internet 4G na 24h, za 15kun, wysyłając SMS o treści "Internet Dan 4G" na nr 13636. Opcja działa wiele razy, nie wiem ile maksymalnie.
3) nielimitowany Internet na 24h, za 10kun, wysyłając SMS o treści "Internet Dan" na nr 13636. Opcja działa wiele razy, nie wiem ile maksymalnie.
Co ciekawe, opcja nr 3 również łączy się w technologii 4G, może prędkości są niższe, ale nie zaobserwowałem trudności czy spowolnienia.

BARDZO ISTOTNA UWAGA: Po tym jak kończy się pierwszy tydzień dostępu do Internetu, karta automatycznie przechodzi na standardowe stawki, gdzie opłaty pobierane są za ilość transferu (ok 1kuna za 1MB). Jeśli więc mamy załadowane konto karty, dostęp do internetu będzie aktywny i kuny zaczną dość szybko znikać (co mnie niedawno spotkało). Nie można się przed tym ustrzec aktywując kolejny tydzień/dzień wcześniej, gdyż taka opcja jest wtedy nieaktywna. Aby to dobrze rozegrac, należy albo zaczekać na koniec okresu aktywnego internetu, wyłączyć transmisję danych, doładować konto, aktywować nielimitowany internet i włączyć transmisję danych, albo jeśli mamy konto doładowane wczesniej, pamiętać kiedy kończy się nielimitowany Internet i dezaktywowac transmisję danych prze końcem czasu, a kiedy przyjdzie SMS ze jest koniec pakietu, wysłać odpowiedni SMS, a po otrzymaniu potwierdzenia aktywowanie oferty, włączyć transmisję danych.

Doładowania są dostępne w kioskach, na stacjach benzynowych i wielu innych punktach. Kwota jaką uzupełnia się stan konta jest zawsze o 10% mniejsza od kwoty zakupu. Dostępne doładowania to:
1) 27,5kun - doładowanie konta to 25kun
2) 55 kun - doładowanie konta to 50 kun
3) 110 kun - doładowanie konta to 100 kun
są wyższe, ale nie pamiętam jakie.

Kupując jedno doładowanie za 27,5 kun oraz jedno za 55 kun, ładujemy konto karty 75kunami, co razem z 5kunami które zostają na koncie po zakupie karty, daje 80 kun - dokładnie tyle ile potrzeba żeby aktywować nielimitowany Internet na cały drugi tydzien. Trzeba jedynie pamiętać żeby nie wejść w zwykła taryfę po zakończeniu pierwszego tygodnia, o czym pisałem w uwadze powyzej.

Strona z ofertą, regulaminem (nie mogę wstawić linka więc proszę sobie odpowiednio zmienić adres): hrvatskitelekom-kropka-hr/visiting-croatia

Pakiet i karta wygląda tak:
received_10206307536319013.jpeg


Informacje pomocnicze:

Karta jest w popularnej formie mini/micro/nano (zdejmuje się odpowiednie plastikowe elementy), więc pasuje do pełnego spektrum urządzeń.

Dostęp jest realizowany w technologii 4G, ale również 3G i 2G (sprawdziłem osobiście). Przy 4G miałem prędkość nawet 70 Mb/s, a generalnie nie odczułem zacięć czy wolnej pracy sieci (Istria: Valalta k/Rovinj, Pula, okolice). Skype z video działa bez problemu.

Internet jest aktywny od razu po włożeniu karty do urządzenia (w moim przypadku tablet), choć kiedy wyłączałem i włączałem tablet, musiałem czasami przełączyć się na 3G z 4G aby zarejestrować się do sieci  (2 minuty, potem powrót do 4G).

Dostęp odbywa się przez APN "T-Mobile Internet", w urządzeniu rejestruje się jeszcze APN "T-Mobile HTTP", w przypadku problemów z siecią warto sprawdzić który jest aktywny i ewentualnie przełączyć na Internet.

Dostęp można współdzielić (tethering lub inne technologie), nie ma żadnych ograniczeń w zakresie blokady portów (dla ruchu wychodzącego jak i przychodzacego), wartości TTL nie są monitorowane, działają również VPNy oparte o IPSEC czy SSL.

Przeanalizowałem różne opcje dostępu do Internetu i w mojej opinii powyższa jest bezsprzecznie najlepsza.

Pozdrawiam
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 11.07.2015 17:55

Jestes tu teraz bogiem ;) z tego wynika ze to jest ichni Tmobile i styknie potem transfer po 10 kun dziennie jak dla mnie na 8 dni czy 9, doladowac tylko. A korzystales moze z polskiej telewizji np z darnowych programow na androidzie typu videostar plus, czy przez ich stronke, czy spoza kraju jest odbior? Mam zabierac swoj dekoder nc+ i teraz nie wiem czy jest sens...
atri
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) atri » 11.07.2015 19:51

Potwierdzam wszystko powyzsze. Nie mam co prawda 4g. Ale hsdpa daje ok 10 mbit. Co w zupelnosci wystarcza. Kawal dobrej roboty!
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 11.07.2015 21:11

Dziala tv pl na aplikacjach?
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 11.07.2015 21:16

W Ivanie mam g... nie zasięg na TM ;)
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 11.07.2015 22:02

wojtas_gt napisał(a):Dziala tv pl na aplikacjach?


To czy działa polskie tv nie zależy od tego jaki masz internet tylko od tego czy nadawca tv udostępnia swoj program po zagranicznym IP. Np tvn blokował możliwość oglądania ich programów za granicą PL ale teraz w najnowszej wersji Player'a juz można normalnie oglądać. Tak samo ipla dla Polsatu czy vod dla TVP.

A czy net to uciagnie to już musi być 4G i dobry zasięg :) Mi na Hvar na 3G chodziło dobrze chociaż trzeba było odczekać aż troszkę do przodu się zbuforuje :)
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 11.07.2015 23:21

Właśnie o to mi chodzilo, czy sa blokowane. W jednej komórce mam aero2 z predkoscia max 512kbit/s i sie ogląda tv, czasem sie tylko zatnie, to wystarczy spokojnie kilka mega do swobodnego oglądania na wysokich parametrach, nir zalezy mi na HD 1024 :D
Podrzuci ktos czy oglada w Chorwacji przez internet mobilny co i na jakich aplikacjach w srodowiskach android i windows? Z gory dzieki, po co jeszcze brac dekoder, mam ten duzy :lol: jeszcze z enki.
atri
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) atri » 11.07.2015 23:31

tvn25 działa całkiem przyzwoicie - tylko ja wykupiłem ten ich abonent za 8 PLN, teraz złapało mi LTE, jestem w Murterze na plaży Slanica
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 12.07.2015 08:02

Ja tvn przez aplikację Player i chodziło ok, bez problemów :) Chociaż zawsze na wszelkie W lekko buforowalem na początku.
mario1969
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1969 » 12.07.2015 14:06

Jeżeli ktoś z okolic Sosnowca chce kartę tele 2 z około 700mb internetu ważna do 26.07 to mogę oddać za dobre piwko.kontakt na priwat , odbiór osobisty ,idealna na start wakacyjny , można ściągnąć aplikację HAK i monitorować korki oraz kontrolować korki na granicach i bramkach . mi wczoraj pomogła ,korek na Lućko był 9 km więc zjechałem zjazd wcześniej i bez problemu objechałem bramki
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.07.2015 17:52

Kto mi wyośli ocb z kartą Tele2 i ich 1000 minut w cro ?
Nigdzie się nie mogę dozwolić na żaden numer chorwacki.
mario1969
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1969 » 12.07.2015 19:50

kaeres napisał(a):Kto mi wyośli ocb z kartą Tele2 i ich 1000 minut w cro ?
Nigdzie się nie mogę dozwolić na żaden numer chorwacki.

Też miałem problem z dzwonieniem ,lecz okazało się że nie ma tych 10 kun na start na koncie. Może trzeba coś aktywować aby dostać tą kasę na konto.internet działał bez zarzutu
huling
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) huling » 12.07.2015 22:22

Ja kupiłem kartę Tele2. Te 3 Gb na pewno mi wystarczy na całe 2 tygodnie. Żeby ją aktywować wystarczy wysłać z niej SMS-a, lub gdziekolwiek zadzwonić. Ja wysłałem SMS-a na swoją komórkę. W Rogoźnicy sygnał jest wszędzie, nawet na najbardziej oddalonej plaży.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Mobilny internet prepaid - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone