Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 22.06.2015 20:26

Belluna napisał(a):Mam ogromną prośbę, jestem zupełnym laikiem, jeśli chodzi o sprawy techniczne, jak dotąd mieliśmy wifi w apartamencie na wyjazdach. W tym roku niestety wifi brak. Poczytałam trochę wątek i zrozumiałam :mrgreen: , że powinnam zakupić na miejscu w CRO starter TELE-2, będę miała 3 GB do wykorzystania na interenet, powinno chyba wystarczyć, potrzebuję głównie do sprawdzania poczty służbowej. Tylko jak już kupię to co dalej, czy ktoś mógłby mi "łopatologicznie" - krok po kroku, napisać co z tą kartą dalej robić, jak to uruchomić.
Chciałabym mieć internet na macbooku, da się? i jak to zrobić? I czy to się potem w razie co łatwo doładowuje?
Pomóżcie...bardzo proszę :)

Wszystko powyżej koledzy i koleżanki Ci już opisali. Ja dodam od siebie tylko, żebyś dobrze zapamiętała rodzaj karty do kupienia. Ja po trzech dniach prób w zeszłym roku odpuściłem. Dopiero jakieś trzy miesiące po powrocie przypadkowo zauważyłem, że kupiłem ..... zwykły starter Tele2, który był na doładowania :oops: :oops: :oops:

Belluna napisał(a):Faktycznie, w takim razie zainwestować w jakiś modem jednak muszę. Dzięki :)

Jeśli masz starszy nieużywany telefon to może służyć on za modem. Wystarczy, że ma funkcje udostępniania. Mój stary Sony pracuje za taki właśnie modem. Łączy się zarówno z Iphonem, jak i tabletami dzieci. Wtedy za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić mężowi coś ładnego ;)
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 22.06.2015 20:39

Rafal G-ce napisał(a):...żebyś dobrze zapamiętała rodzaj karty do kupienia.

Właśnie zrobiłam fotkę, więc chyba dam radę :mrgreen:
Rafal G-ce napisał(a):...starszy nieużywany telefon to może służyć on za modem. Wystarczy, że ma funkcje udostępniania.

A widzisz, to jest cenna rada :D
Rafal G-ce napisał(a):Wtedy za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić mężowi coś ładnego ;)

Zaraz...zaraz... - sobie kupię coś w zamian :oczko_usmiech:
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 23.06.2015 08:12

Faktycznie, kompletnie zapomniałem o udostępnianiu sieci z tel - tylko tel długo nie wytrzyma (chodzi o baterie) także jak się nie ma pod ręką prądu rozwiązanie kiepskie :/
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.06.2015 10:20

Jeszcze raz pytam czy Welcome To Croatia z TELE2 jest z kartą nano SIM ?
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 23.06.2015 10:39

Ja miałem coś takiego z Tele-2 i karta SIM była w rozmiarze standardowym i od razu nacieta na jeden rozmiar mniej. Ale czy to było nano czy mikro tego juz nie powiem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2015 10:53

kaeres, zapytaj u źródła i podziel się wiedzą z nami. Tak będzie najpewniej.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 23.06.2015 12:00

kaeres, u mnie była standardowa Mini SIM z nacięciami do Micro SIM. Nano SIM możesz sobie sam wyciąć przy pomocy np. ostrego noża, w internecie są instrukcje oraz szablony.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 23.06.2015 15:03

kaeres napisał(a):Jeszcze raz pytam czy Welcome To Croatia z TELE2 jest z kartą nano SIM ?

Hej. Dzisiaj kupiłem w Puli kartę za50 kun i gostek w salonie pytał o rodzaj karty (iphone ma inną) Z tego wynika że są różne. Nam sms-a(gdziekolwiek) nie udało się wysłać więc na nr 13777 wysłaliśmy"tele2" i przysłali konfiguracje i śmiga. Moi nastoletni hakerzy :mrgreen: twierdzą że tel z którego chcieli wysłać pierwszego smsa jest trochę niedysponowany więc to mogła być przyczyna braku aktywacji. Gostek w salonie twierdził że nie trzeba nic robić i ma działać. U mnie za modem służy urządzonko które dostałem do neta z orange(Huawei e5220 mobile wifi)
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 23.06.2015 19:56

Po długich poszukiwaniach w Medulinie, starter TELE 2 kupiony na poczcie, jak sprawdzić czy mam 3gb właczone ?A i jeszcze jedno pytanko bo 2 godziny temu wykonałem połączenie , sms wysłany o treści Tele 2 na numer 13777 a dalej nie mam pakietu 3gb . Czekać czy cosik jeszcze trzeba zrobić ??

Wpadłem teraz na pomysł żeby wysłać sms o tresci DAN na 13777 , dostałem jeszce raz sms z konfiguracja tel i teraz mi aktywowali promocyjne 3gb. Po wstukaniu szybkiego kodu 150 wchodze w 2 a nastepnie 4 i jest pakiecik ;-)
Ostatnio edytowano 23.06.2015 20:58 przez glonik21, łącznie edytowano 1 raz
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 23.06.2015 20:16

Poprosiles o aktywację usługi od razu przy zakupie? Spróbuj połączenie wykonać, mi tak zaskoczyło dopiero jak zadzwoniłem.
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 25.06.2015 16:32

Dobra, to podsumowując (bo przed godziną zacząłem w ogóle myśleć o internecie mobilnym w Chorwacji :lol: ):

- Idę gdzieś, na stacje paliw, poczte itp i mogę kupić Tele2 za 50 kun i mam wysłać sms gdziekolwiek albo na ww numer i wyskoczy mi gdzieś że mam 3 GB?

ALBO:

-Idę (ale gdzie i co - łopatologicznie) i kupuję T Mobile i używam za 10 kun dziennie bez limitu, tylko właśnie jakby ktoś podał jak ma wyglądać starter, ile kosztuje, czy pieniądze wydane na zakup są do wykorzystania w całości (np. kupuje za 50 kun i mam na 5 dni?) Co się robi po zakupie, wkładam do telefonu i co wpisuję po kolei, czy muszę codziennie reaktywować (bo pisaliście różnie, jedni że samo, inni że trzeba). Doradźcie, nie każdy potrafi te sprawy techniczne znaleźć i doczytać po Chorwacku. :hut:

Aha - jeśli chodzi o link http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... ?docid=224 to z tego wynika, że jak kupię ten starter mam 3GB i jeszcze kwotę czy limit na rozmowy? Czy jak zadzwonię z tego np. do Polski, co się opłaca nawet, kosztuje około 20gr/min to ubędzie mi trochę MB?
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 25.06.2015 19:11

Wojtas_gt, dokładnie ten starter miałem, ale nie dzwoniłem z niego bo karta była cały czas w routerze :) ale podobno 1000 minut faktycznie jest ale nie wiem czy razem z 3GB netu czy wymiennie

Najlepiej pójść do salonu jakieś sieci - Tele2 lub T-Mobile i od razu poprosić o aktywację karty, nie będziesz musiał kombinować co zrobić żeby działało :)
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 25.06.2015 20:17

Tzn wygląda na to ze 1000 minut w kraju i 3 GB sa to rzeczy obligatoryjne. Ale jesli z tego chcesz zadzwonic juz poza limit to zjada kase, ktora jest na internet. Mi nie zalezy jakos na dzwonieniu, a na internecie i moze ktos jeszcze zrobi tu pokaz wiedzy jesli ja ma ;)
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 25.06.2015 22:17

wojtas_gt napisał(a):Tzn wygląda na to ze 1000 minut w kraju i 3 GB sa to rzeczy obligatoryjne. Ale jesli z tego chcesz zadzwonic juz poza limit to zjada kase, ktora jest na internet. Mi nie zalezy jakos na dzwonieniu, a na internecie i moze ktos jeszcze zrobi tu pokaz wiedzy jesli ja ma ;)


Masz 3GB i 1000 minut do wydzwonienia na chorwackie sieci..
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 26.06.2015 08:02

No to super. Poszukam juz na tankszteli, a jak nie znajde to na miejscu juz, na poczcie itp. Moze jako opanuje :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone