Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
makek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) makek » 16.07.2010 06:08

Nie trzeba nic pobierać i instalować. Ja korzystałem z telefonu i udostępniałem połączenie, natomiast znajomi mieli modem (chyba z Plusa) i po skonfigurowaniu połączenia poszło bez problemu. Kiedy chcieli doładować konto przekładali kartę do telefonu.
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 16.07.2010 09:32

dzięki za info. :D
Verite
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Verite » 16.07.2010 13:40

Zapytam tu, może ktoś odpowie;)
Będę jutro w Chorwacji i planuję zdobyć internet pre-paid. Przejrzałam oferty, ale szczerze mówiąc nie jestem pewna, czy rozumiem wszystko...;)

Czy to: http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-internet/internet-na-mobilnom-telefonu
są jakieś oferty dla stałych klientów, na umowę albo coś w tym rodzaju, czy też może da się to zakupić tak ot? Ktoś pisał gdzieś tutaj o pakietach 1000MB, a taki widzę tylko tu...
vielki
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vielki » 16.07.2010 19:24

Nizej masz pytania i odpowiedzi :)
i tam masz wlasnie :)
Dla kogo jest skierowana taka usluga vip surfu - internetu :)
odpowiedz:
"są dostępne dla wszystkich aktywacji Vip użytkowników "

ciagnac dalej .... VIP nie oferuje Pre-Paidów , czyli tylko abonament wchodzi w gre :)

T-Mobile posiada startery z internetem (do modemow)
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 16.07.2010 20:56

vielki nigdzie nie moge doczytac na stronie t-mobile o internecie na kartę.
Sorki znalazłam.
... ale jak czytam o aktywacji to jakaś dziwna sprawa.

Aktywacja opcji

Na stronie internetowej My T-Mobile - wybrać Opcje link i postępować zgodnie z instrukcjami.
Poprzez wysłanie wiadomości tekstowej z numeru 3636.
Po wysłaniu wiadomości otrzymasz komunikat zwrotny z listą opcji płatnych, które mogą być aktywowane i odpowiadające im numer seryjny. Wybrany numer, aby wysłać wiadomość pod numer 3636, po którym pojawi się komunikat z info musisz potwierdzić, że aktywacja wysyłanie wiadomości tekstowych z DA. Jeśli aktywacja się powiedzie, wiadomości SMS otrzymasz certyfikat.
Dzwoniąc do Obsługi Klienta numer 098 1520.
T-w wybranych ośrodkach i T-Mobile partnerów.

Jak mam wybrac link skoro nie mam jeszcze aktywnego neta?
vielki
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vielki » 16.07.2010 21:12

hehe :roll:
nie wiem jak sie to fachowo nazywa
ale bedzie cos takiego ze bedziesz miec internet :D ktory bedzie ci dziala tylko ze strona T-Mobile ;)
czyt na strone T-Mobile wejdziesz a na inne nie :)
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 16.07.2010 21:15

kuchnia felek mam nadzieje, że to bedzie dzialać... bo jak nie to mąż mnie lekko poddusi za zakupiony modem 8O
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 16.07.2010 23:32

vielki napisał(a):Nizej masz pytania i odpowiedzi :)
i tam masz wlasnie :)
Dla kogo jest skierowana taka usluga vip surfu - internetu :)
odpowiedz:
"są dostępne dla wszystkich aktywacji Vip użytkowników "

ciagnac dalej .... VIP nie oferuje Pre-Paidów , czyli tylko abonament wchodzi w gre :)

T-Mobile posiada startery z internetem (do modemow)


Sorry Winnetou - nie masz racji. W ubiegłym roku korzystałam właśnie z sieci Vip na Peljesacu i kupowałam zwykłe doładowania w formie voucherów w Konzumach. W tym roku też tak zamierzam korzystać. Tylko musiałam wyłączyć automatyczne aktualizacje antyvira - bo na pierwszym doładowaniu 100 kun zeżarło mi w ciągu 1 popołudnia
8O
Verite
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Verite » 16.07.2010 23:47

@kroj
A jak to cudo się nazywa? I jaki ma transfer i w ogóle?;D Mógłbyś powiedzieć coś więcej? Proszę ślicznie.;)
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 17.07.2010 10:07

Verite napisał(a):@kroj
A jak to cudo się nazywa? I jaki ma transfer i w ogóle?;D Mógłbyś powiedzieć coś więcej? Proszę ślicznie.;)

mogłabym :lol:

nazywa się Vipme Broadband to masz namiar http://www.vipnet.hr/vipme-broadband

trzeba mieć kupiony starter (jak masz sprzęt -modem usb rzecz jasna) lub można kupić cały zestaw modem ze starterem za 179 kun. Ja kupiłam modem "goły" bez simloka w kraju i używam tam gdzie potrzebuję - blueconnect, t-mobile, vipme..
starter czasem można kupić u nas na allegro - ludki wracający z Cro sprzedają aktywne karty lub starter z pierwszym doładowaniem powiedzmy 50 MB. Można też już na miejscu starter kupić w sklepach z elektroniką, sprzętem - mają duże szyldy z logo Vipme Broadband, tam też dokupisz doładowania, a doładowania w Konzumach. Ja kupowałam w Orebicu, a nawet w malutkim Konzumie w Pernie. Pakiety nie są tak wypasione jak na telefon - teraz 50 MB, 300 MB i 1 GB, no i są droższe. Transfer zależy od możliwości modemu ale ściąganie koło 100 kB/s wyciąga, do niezbędnie koniecznego posprawdzania tego co trzeba, plus jakieś fejsbuki czy inne gadulce dzieciaków spokojnie wystarczy. Jak pisałam - mnie zeżarło na automatycznym live update bazy wirusów, więc już teraz pamiętam, żeby wyłączyć pobieranie codzienne.
Pozdrav :hut:
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 17.07.2010 10:17

Acha. jak wyjedziesz do zera doładowanie, to zawsze masz dostęp do strony Vipme, na której wklepujesz numer z zakupionego vouchera i surfujesz dalej
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 17.07.2010 18:49

kroj może zrobisz fotkę tego startera i pokażesz i ile kosztuje taki starter?

Czy uruchomienie tego jest dośc proste?
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 17.07.2010 21:26

agneess napisał(a):kroj może zrobisz fotkę tego startera i pokażesz i ile kosztuje taki starter?

Czy uruchomienie tego jest dośc proste?


Jak masz zainstalowany modem z oprogramowaniem, to trzeba wprowadzić odpowiednie numery (bierze się je z karty sim starter), ja nie chcąc tracić czasu poszłam z notebookiem do sklepiku z logem Vipme Broadband i poprosiłam miłego młodego człowieka o skonfigurowanie. Zrobił to bez żadnego problemu.
Na stronie Vip jest software do ściągnięcia na różne modemy http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/ ... le-connect, ja nie próbowałam gdyż korzystam z programu Mobile Partner, który dostałam wraz z modemem. Podejrzewam, że ten soft ze strony Vip jest bardziej przyjazny w stosunku do kart Vip-mowskich, niż inne.
A dzięki zdolnościom mojego męża do chomikowania różnych drobiazgów mamy jeszcze zużyte starter i voucher z zeszłego roku :D
Tak wygląda starter, normalnie wybrzuszasz sima i wkładasz do modemu

Obrazek

a tak bony, czy vouchery do doładowań, zdrapujesz numer i wprowadzasz na stronie www tam, gdzie masz info o swoim koncie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 17.07.2010 21:32

Acha, jak Ci się konto wyczerpie, to automatycznie wyskoczy Ci okienko z informacją, że "sorry ale kasa pusta" po hrvatsku i będziesz widziała miejsce na wbicie nowego numeru ze zdrapki do doładowania.
Jak Ci zależy na necie, to polecam zaraz po przyjeździe wbij do pierwszego punktu z oznaczonym logo, niech Ci skonfigurują - szkoda czasu i pogody na kombinowanie przy kompie :D :D
A jest ta sieć tak popularna, że nie będziesz miała żadnych problemów ze znalezieniem takiego punktu. Szukaj szyldów.
Pozdrav :papa:
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 17.07.2010 21:49

O, sorry, nie powiedziałam o cenie - ja starter kupiłam w ubiegłym roku na allegro, za około 30 zł - ale było tam nie więcej niż 20-30 chyba kun. Teraz zaglądałam ale nie widzę ofert. My chyba kupimy na miejscu, za dwa tygodnie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone