Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 07.08.2014 00:15

Tak jak napisał poprzednik. Działa bardzo dobrze. Starter kupiłem w Mali Losinj. Telefon córki robi za router dla reszty rodziny :D Polecam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.08.2014 13:29

Cześć. Jestem w Chorwacji. Kupiłem TELE2 cheapest surf& fun za 50kn. Sobie i sobie. Aktywacja przebiegła bezboleśnie. Nie trzeba nic wyslac. Pierwszy sms bądź rozmowa aktywuje kartę.
Lecz mamy problem. Jak i w jednym tak i w drugim przypadku nie da się dzwonić do polski.
Kod *150# który sprawdza konto wyświetla konto pokazuje 3,37kn na koncie, a powinno być 15kn tak jak jest napisane w instrukcji
Pakiet 1000 minut na miejscu oraz 3gb się zgadzają i działają idealnie.
I co chodzi z tym dzwonieniem do polski ?
Trzeba coś aktywować czy ustawiać w telefonach.
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 11.08.2014 16:26

U mnie to samo, pokazuje po aktywacji bilans jako 3.5 Kuna :( Poza tym OK (1000 min gratis w CRO i 3 GB na internet). Na stronie TELE2 nic nie ma o jakiś opcjach np. gratis CRo lub 15Kun na zagranice...
3 GB podatkovnog prometa
1000 minuta prema svim mrežama u Hrvatskoj
pozive prema fiksnim mrežama u 16 europskih država po cijeni od samo 0,39 kn/min (0,05 EUR/min)*
15 kuna na računu
Ostatnio edytowano 13.08.2014 11:57 przez Adax, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.08.2014 21:50

@Adax
Rozumiem, że używałeś tele2. Olałeś dzwonienie do polski czy jakoś rozwiązałeś sprawę ?
AnnaSzulc
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaSzulc » 12.08.2014 15:58

Witamy...Jutro wybieramy się do Dubrownika.Szukając informacji na temat internetu trafiliśmy na te forum.
Podczas naszego wyjazdu niezbędny jest nam szybki internet.Dodam że korzystamy tylko i wyłącznie z laptopa przez przenośny modem (paluch) plusa.Modem na pewno nie posiada smilocka,korzystaliśmy z niego już w te wakacje w Hiszpanii i Portugalii.Preferujemy sieć Vodafone z uwagi na to że nigdy nie mieliśmy z nimi żadnych problemów.Prędkość była zawsze zadowalająca :) Przeglądając wątek przeczytaliśmy sporo opinii ale nigdzie nie znaleźliśmy ustawień konfiguracji.Niestety za każdym razem jest z tym problem bo co kraj to ustawienia inne.
W Hiszpanii w salonie Vodafone bezproblemowo wskazano nam ustawienia.Użytkownik,apn itd.Natomiast w Portugalii Pani w salonie rozłożyła ręce i powiedziała że nie może nam pomóc bo się po prostu na tym nie zna..
Tego samego obawiamy się teraz :? Szukałam za pomocą google ustawienia,konfiguracja vodafone,chorwacja itp ale niestety nic nie znalazłam :? Może ktoś ma zapisane dane takiej konfiguracji??
Chyba że polecacie inną sieć ? Potrzebujemy minimum 3Gb. i będziemy korzystać tylko i wyłącznie z laptopa za pomocą modemu plusa dlatego z konfiguracjami może być już problem.W telefonie jest dużo łatwiej bo wystarczy wysłanie samego sms...Proszę o wskazówki.Dziękuje
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.08.2014 16:03

Tyle osób, a nie ogarnęliśmy tematu jakim jest Tele2.
Uwaga wyjaśniam.
Kupujemy starter Tele2 i czekamy na aktywacyjny sms. Nie używamy, nie dzwonimy, nie sms'ujemy. CZEKAMY.
Cennik.
50kn kosztuje starter.
Na koncie mamy:
- 3gb danych w szybkiej sieci 3G
- 1000 minut na chorwackie numery komórkowe (nie wiem jak stacjonarne),
- 15kn do wykorzystania na dzwonienie do 16 krajów UE, w tym polski.
Minuta do stacjonarnych 0,39kn
Minuta do komórkowych w tych 16 wymienionych na ulotce krajach UE, w tym polska 5,55kn

Naliczanie z tego co wiem na 50% jest minutowe.

Nakłuciem się z nimi bo tutaj nikt nie wytłumaczył.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 12.08.2014 17:49

kaeres napisał(a):Tyle osób, a nie ogarnęliśmy tematu jakim jest Tele2.
Uwaga wyjaśniam.
Kupujemy starter Tele2 i czekamy na aktywacyjny sms. Nie używamy, nie dzwonimy, nie sms'ujemy. CZEKAMY.
Cennik.
50kn kosztuje starter.
Na koncie mamy:
- 3gb danych w szybkiej sieci 3G
- 1000 minut na chorwackie numery komórkowe (nie wiem jak stacjonarne),
- 15kn do wykorzystania na dzwonienie do 16 krajów UE, w tym polski.
Minuta do stacjonarnych 0,39kn
Minuta do komórkowych w tych 16 wymienionych na ulotce krajach UE, w tym polska 5,55kn

Naliczanie z tego co wiem na 50% jest minutowe.

Nakłuciem się z nimi bo tutaj nikt nie wytłumaczył.


no i jasne! ...prawie jasne...
czyli karta zakupiona trafia do tabletu i nic nie robię tylko czekam na sms'a?
a skąd "ony" będą wiedzieć, że już ją mam?
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 12.08.2014 22:13

karta z instrukcja Startera Tele2
Obrazek
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 13.08.2014 08:45

kaeres napisał(a):@Adax -rozumiem, że używałeś tele2. Olałeś dzwonienie do polski czy jakoś rozwiązałeś sprawę ?
Używałem tylko do Internetu. W instrukcji jest:
2. How to activate the SIM card and data traffic packets and minutes?
Your SIM card can be activated via a short call or SMS, or by recharge voucher. Initially your account will be activated with a 3 GB package and 1000 minutes. The validity of the package is 30 days from the date of activation.
i tak zrobiłem.... :roll:
Calls to 16 landline networks in Europe 0,39 HRK/min
PL jest na liście! Czyli 0.39 Kun tylko na stacjonarne. Aktywowałem na komórkę, więc 5,55 Kun/min i wszystko jasne, o tym się nie pisze, ale roaming... 8O
Thx -Kartica oddana w dobre ręce :papa:
Ostatnio edytowano 14.08.2014 15:08 przez Adax, łącznie edytowano 1 raz
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 13.08.2014 13:52

a ja planuję korzystać z laptopa i z modemu na USB.
czy wiadomo jakie należy wpisać ustawienia przy TELE2 3GB?
smolandia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolandia » 13.08.2014 18:27

APN wpisz internet.tele2.hr
Użytkownik i hasło puste. Cieszysz sie netem.
Rzecz jasna w programie obsługującym modem ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 13.08.2014 20:03

smolandia napisał(a):APN wpisz internet.tele2.hr
Użytkownik i hasło puste. Cieszysz sie netem.
Rzecz jasna w programie obsługującym modem ;)

thx ;)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 20.08.2014 10:16

Witam. Kupiłem kartę Tele2 i niestety nie działa :(
- włożenie karty i czekanie - nie zadziałało, minęły 4 dni
- wpisanie internet.tele2.hr czy też wap.tele2.hr - nie zadziałało - brak neta
- wykonanie połączenia na nr miejscowy, czy też do Polski - nie zadziałało - połączenie nie może być zrealizowane
- *150# - pokazuje stan konta 0,0 kun i konto ważne do 30.08.2014
- wysłanie smsa na 13777 powoduje otrzymanie smsów aktywujących, po których nadal nie można nic zrobić
Kartę sprawdzałem zarówno na telefonie z androidem, jak i ios. Karta łączy się z siecią Tele2, zasięg jest pełny.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Kupiłem pustą/uszkodzoną/wykorzystaną kartę?
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 20.08.2014 19:05

glonik21 napisał(a):Wystarczy kupic ten starter za 50 kun i wykonac polaczenie, ja niby jeszcze wyslalem sms o tresci TEle2 na numer 13777. Ale wedlug instrukci wystarczy jedno polaczenie i po okolo godzinie aktywuja ci pakiet 3gb , mozesz to sprawdzic wpisujac kod *150# nastepnie 2 a pozniej 4. Na starcie jest 15 kun Faktycznie raz przed numerem wrzucilem 0 i teraz moge dzwonic .
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 20.08.2014 23:53

Próbowałem z jednym, dwoma, trzema zerami. Z plusem i ch** wie jeszcze czym ;)
Nie pisałbym na forum, gdybym najpierw nie spróbował wszystkich opcji.
Jeśli dobrze pamiętam, to Glonik miał problem tylko z połączeniami. Ja mam problem z netem, smsami, połączeniami itd. Dzwoniłem nawet na ten nr i też nic.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone