Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sweettemper
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sweettemper » 13.07.2014 23:08

W hostelu w Zagrzebiu startery leżały w formie ulotek można sobie było wziiąc.
Korzystaliśmy z 2 ofert
1)All inclusive holiday package: 30 minut , 300sms do krajów europejskich, 300mb, darmowe rozmowy w sieci chorwackiej - pakiet ważny 7dni , cena 40kun ale trzeba uważać bo jak ktoś miał więcej na koncie to oferta sama się przedłużała po tygodniu.
2) Internet L -1GB do wykorzystania, cena 50 kun(ważność chyba miesiąc) -przez 10 dni używania na tablecie , zeszło mi ok 400mb
Jakby ktoś był chętny to mogę podarować (szkoda żeby sie reszta pakietu zmarnowała a komuś może się przydać) - do końca lipca karta chyba jest ważna , nie jestem tego pewna trzeba sobie sprawdzić samemu , w każdym bądź razie aktywowałam 1-2 lipca
szczegóły na pw:)
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 14.07.2014 08:16

sweettemper napisał(a):W hostelu w Zagrzebiu startery leżały w formie ulotek można sobie było wziiąc.
Korzystaliśmy z 2 ofert
1)All inclusive holiday package: 30 minut , 300sms do krajów europejskich, 300mb, darmowe rozmowy w sieci chorwackiej - pakiet ważny 7dni , cena 40kun ale trzeba uważać bo jak ktoś miał więcej na koncie to oferta sama się przedłużała po tygodniu.
2) Internet L -1GB do wykorzystania, cena 50 kun(ważność chyba miesiąc) -przez 10 dni używania na tablecie , zeszło mi ok 400mb
Jakby ktoś był chętny to mogę podarować (szkoda żeby sie reszta pakietu zmarnowała a komuś może się przydać) - do końca lipca karta chyba jest ważna , nie jestem tego pewna trzeba sobie sprawdzić samemu , w każdym bądź razie aktywowałam 1-2 lipca
szczegóły na pw:)

Obie zaproponawane opcje sa w moim odczuciu mierne. Polecam to bo obecnie korzystam, calosc az... 50kun
http://www.tele2.hr/m/floatingdoc.aspx?catid=167 min. 3GB internetu na 30 dni
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.07.2014 08:25

ronnie napisał(a):
sweettemper napisał(a):W hostelu w Zagrzebiu startery leżały w formie ulotek można sobie było wziiąc.
Korzystaliśmy z 2 ofert
1)All inclusive holiday package: 30 minut , 300sms do krajów europejskich, 300mb, darmowe rozmowy w sieci chorwackiej - pakiet ważny 7dni , cena 40kun ale trzeba uważać bo jak ktoś miał więcej na koncie to oferta sama się przedłużała po tygodniu.
2) Internet L -1GB do wykorzystania, cena 50 kun(ważność chyba miesiąc) -przez 10 dni używania na tablecie , zeszło mi ok 400mb
Jakby ktoś był chętny to mogę podarować (szkoda żeby sie reszta pakietu zmarnowała a komuś może się przydać) - do końca lipca karta chyba jest ważna , nie jestem tego pewna trzeba sobie sprawdzić samemu , w każdym bądź razie aktywowałam 1-2 lipca
szczegóły na pw:)

Obie zaproponawane opcje sa w moim odczuciu mierne. Polecam to bo obecnie korzystam, calosc az... 50kun
http://www.tele2.hr/m/floatingdoc.aspx?catid=167 min. 3GB internetu na 30 dni

korzystasz w tablecie czy w telefonie?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.07.2014 08:27

W tym roku przetestowaliśmy mobilny internet w Cro.

Starter Tele2+ 3 giga transferu: 50kn.
Wkłada się kartę, wysyła smsa lub nawiązuje połączenie z kimkolwiek i już.
Działało nawet na końcu świata na Pł. Peljesac ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.07.2014 08:30

Roxi napisał(a):W tym roku przetestowaliśmy mobilny internet w Cro.

Starter Tele2+ 3 giga transferu: 50kn.
Wkłada się kartę, wysyła smsa lub nawiązuje połączenie z kimkolwiek i już.
Działało nawet na końcu świata na Pł. Peljesac ;)

tak technicznie pytam: korzystałeś w tablecie czy w telefonie?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.07.2014 10:32

Z racji wykonywanego zawodu, mój mąż musiał mieć ze sobą laptopa, więc z niego korzystaliśmy.
Ale w telefonie też działa.
juwicz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 07.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juwicz » 14.07.2014 11:29

piotrk77 napisał(a):Witam
Jadąc z Polski na Chorwację lepiej włączyć dane w telefonie i jechać z mapą google (ciekawe ile zaplacę)czy kupić nawi:) może ktoś wie?


Nawigacja on-line to jednak nie najlepsze rozwiązanie: koszt nie do przewidzenia (może ktoś ma jakieś doświadczenia?) a dłuższy brak zasięgu (co wcale nie musi być takie rzadkie) to brak mapy. Zamiast map Googla można użyć innych map, ładowanych na telefon (więc net niepotrzebny). Można też kupić telefon Nokia i mieć mapy za darmo :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.07.2014 11:36

Roxi napisał(a):W tym roku przetestowaliśmy mobilny internet w Cro.
Starter Tele2+ 3 giga transferu: 50kn.
Wkłada się kartę, wysyła smsa lub nawiązuje połączenie z kimkolwiek i już.
Działało nawet na końcu świata na Pł. Peljesac ;)


Ciekawa jestem, czy będzie działało w Gdinjskich uvalach na Hvarze... :roll: Na mapce Tele2 zasięg w "naszej" okolicy wygląda na słabiuśki... :?
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 14.07.2014 17:09

maniusc napisał(a):
ronnie napisał(a):
sweettemper napisał(a):W hostelu w Zagrzebiu startery leżały w formie ulotek można sobie było wziiąc.
Korzystaliśmy z 2 ofert
1)All inclusive holiday package: 30 minut , 300sms do krajów europejskich, 300mb, darmowe rozmowy w sieci chorwackiej - pakiet ważny 7dni , cena 40kun ale trzeba uważać bo jak ktoś miał więcej na koncie to oferta sama się przedłużała po tygodniu.
2) Internet L -1GB do wykorzystania, cena 50 kun(ważność chyba miesiąc) -przez 10 dni używania na tablecie , zeszło mi ok 400mb
Jakby ktoś był chętny to mogę podarować (szkoda żeby sie reszta pakietu zmarnowała a komuś może się przydać) - do końca lipca karta chyba jest ważna , nie jestem tego pewna trzeba sobie sprawdzić samemu , w każdym bądź razie aktywowałam 1-2 lipca
szczegóły na pw:)

Obie zaproponawane opcje sa w moim odczuciu mierne. Polecam to bo obecnie korzystam, calosc az... 50kun
http://www.tele2.hr/m/floatingdoc.aspx?catid=167 min. 3GB internetu na 30 dni

korzystasz w tablecie czy w telefonie?


Samsung Galaxy Note 10.1
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 15.07.2014 08:56

piotrk77 napisał(a):Witam
Jadąc z Polski na Chorwację lepiej włączyć dane w telefonie i jechać z mapą google (ciekawe ile zaplacę)czy kupić nawi:) może ktoś wie?

Dość oryginaly pomysł. Lepszym będzie wykupienie np na miesiąć navi na telefon.
np dla iPhone Automapa. cena chyba 10 euro na miesiąc. Normalnie masz wgraną mapę w pamięci telefonu. Telefon korzysta tylko z GPS.

a wracając do tematu:
Rok temu korzystałem z usług T-Mobile oraz Internet Dan. 10 kun/dzien no limit. Działało to dobrze. W tym roku ktoś z tego korzysta ?
juwicz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 07.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juwicz » 15.07.2014 12:44

adi_tiger napisał(a):
piotrk77 napisał(a):Witam
Jadąc z Polski na Chorwację lepiej włączyć dane w telefonie i jechać z mapą google (ciekawe ile zaplacę)czy kupić nawi:) może ktoś wie?

Dość oryginaly pomysł. Lepszym będzie wykupienie np na miesiąć navi na telefon.
np dla iPhone Automapa. cena chyba 10 euro na miesiąc. Normalnie masz wgraną mapę w pamięci telefonu. Telefon korzysta tylko z GPS.


A tego nie wiedziałem :? To dodam, że dla Androida jest nawet taniej.
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 15.07.2014 13:19

Roxi napisał(a):W tym roku przetestowaliśmy mobilny internet w Cro.

Starter Tele2+ 3 giga transferu: 50kn.
Wkłada się kartę, wysyła smsa lub nawiązuje połączenie z kimkolwiek i już.
Działało nawet na końcu świata na Pł. Peljesac ;)


Cześć
Wygląda na ciekawą ofertę. Na stronie Tele2 nie znalazłem jednak w jakim rozmiarze jest karta SIM (zwykła, micro, nano). Bo jeśli jest tylko zwykła to np. do iPada nie wejdzie, trzeba docinać kartę.

Może ktoś się orientuje czy ruszy włożone do takiego routera:
http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... odel=M5350

pozdrawiam
juwicz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 07.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juwicz » 15.07.2014 13:27

było wcześniej :)
glonik21 napisał(a):Karta jest zwykla z opcja micro .
juwicz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 07.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juwicz » 15.07.2014 13:56

Iza&Krzysiek napisał(a):Może ktoś się orientuje czy ruszy włożone do takiego routera:
http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... odel=M5350

pozdrawiam


Niby technicznie nie widać przeciwwskazań, ale w User Guide (http://www.tp-link.com.pl/resources/document/M5350_V1_User_Guide_1910100018.pdf) nie wymieniono Chorwacji wśród krajów, gdzie można korzystać z routera. I niekoniecznie są to względy prawne :) a zapewne konfiguracyjne. Aktualizacje też nie informują o Chorwacji :/ Trzeba dopytać w tp-linku albo czekać na odzew forumowicza, który testował na miejscu ;-)
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 15.07.2014 14:13

juwicz napisał(a):
Iza&Krzysiek napisał(a):Może ktoś się orientuje czy ruszy włożone do takiego routera:
http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... odel=M5350

pozdrawiam


Niby technicznie nie widać przeciwwskazań, ale w User Guide (http://www.tp-link.com.pl/resources/document/M5350_V1_User_Guide_1910100018.pdf) nie wymieniono Chorwacji wśród krajów, gdzie można korzystać z routera. I niekoniecznie są to względy prawne :) a zapewne konfiguracyjne. Aktualizacje też nie informują o Chorwacji :/ Trzeba dopytać w tp-linku albo czekać na odzew forumowicza, który testował na miejscu ;-)


Stąd właśnie moje pytanie :)

tu krótka recka na ten temat
http://imagazine.pl/2013/07/15/mobilny- ... nt-page-1/

wynika z niej, że działa w Cro

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone