Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sils
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sils » 15.08.2013 14:56

Daral7 napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak w Polsce ?
Kupuje 2 gb za jakąs tam cenę i nie używam aż do wykończenia limitu ?
Bez pamiętania o jakichś tam SMS-ach codziennych ?

jak pisałem wcześniej - bonbon
ChemVan
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ChemVan » 16.08.2013 08:14

Tak czytam cały temat i zdecydowałem się na Tele2 Welcome to Croatia. 300 mb to rozsądna ilośc na wakacje ;)

i tak:
1. Nie ma problemów z zakupem startera? Czytałem, że były tu jakieś problemy z dostaniem kart jakiejś firmy...
2. Jak dobrze zrozumiałem, kupuję starter, mam od razu 300 mb, ale i tak musze doładować?
3. Pakiet jest ważny 10 dni, więc po 10 dniach muszę wysłać sms o nowy pakiet internetu?
4. Jak to jest z nowymi smartfonami - nie miałem jeszcze takich doświadczeń - czy one nie protestują jak usiłuje im się wsadzić inną kartę niż ta, co była? Czy zmieniają się jakieś ustawienia w telefonie przez to, czy karta SIM nie wpływa na ustawienia telefonu? (SimLocka nie mam)

Pozdrawiam serdecznie.
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 16.08.2013 09:06

Nie ma problemu z zakupem Tele2 w kiosku. Pakiet darmowy 300MB ważny 10 dni, kodem włączasz nowy pakiet po 10 dniach, info podawałem wcześniej o dostępnych pakietach.

A może mi ktoś pisać ile kosztuje minuta na polską komórkę z ich strony?
larsson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) larsson » 17.08.2013 18:37

Baton, jeśli jesteś jeszcze zainteresowany, to podeślij mi na PW swojego maila, bo nie mogę odpowiadać na prywatne wiadomości, a nie chcę robić bałaganu w wątku...
Misiamisia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiamisia » 18.08.2013 18:04

Proszę o pomoc. Kupiłem kartę VIP za 20 kuna i podłączyłem internet w laptopie poprzez modem. Kupiłem też w kiosku doładowanie z kodem (żeby potem uruchomoć pakiet 1GB). Ale nie wiem jak to doładowanie zrobić, bo nie mam żadnego telefonu bez simlocka, a na kuponie nie ma żadnego numeru do wysłania SMSa z kodem.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 20.08.2013 09:16

Kupiłem T-mobile za 50 Kun (dwie karty). Włożyłem tę pierwszą do telefonu i wykonałem aktywację poprzez jeden głuchy telefon. (wybrałem przy okazji język angielski). Gość zakomunikował mi że mam 10 Kun na koncie. Czy to tak ma być ? Z tego co mówili przedmówcy można aktywować Internet L za 50 kun tylko że mam na koncie 10 a nie 50. Kto mi zjadł 40 kun ?;-)
nie aktywowałem żadnej opcji.
wojto19a
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojto19a » 20.08.2013 09:24

Stary coś źle zrozumiałeś. Kupujesz kartę (a raczej dwie w pakiecie), na karcie masz 1 Kunę (nie 10), musisz kupić doładowanie - codziennie musisz aktywować Internet Dan za 10 kun - więc kupując doładowanie za 50 kun - starczy Ci na 5 dni internetu bez limitu.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 20.08.2013 09:29

Nie nie, dobrze zrozumiałem.
Kupiłem starter z dwiema kartami sim. Jedna z niby 50 kunami a druga niby 1 kuna.
Włożyłem tę kartę all inclusive czy jakoś tak i zdzwoniłem żeby ja aktywować.
wybrałem język i gościu mi powiedział że stan konta to 10 kun.
Przy okazji sprawdziłem ze mam aktywny jakiś pakiet all inclusive. Nie chciałem go aktywować ale z tego co widzę to nie było innej możliwości i stało się to automatycznie - ten pakiet kosztuje właśnie 40 kun.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 20.08.2013 10:36

No trudno, stało się, nie zbankrutuję z tego powodu :-) Za to w promocji wakacyjnej (do 30 września) za 50 kun aktywując Internet L (opcja 4) dostajemy "gratis" dodatkowo 500mb czyli mamy za 50 kun 1GB.
Za 75 Kun zamiast 1 GB mamy 2GB.
bartula
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartula » 30.08.2013 23:56

jacusd napisał(a):Starter T Mobile za 50 kun otrzymujesz dwie karty sim ( każda z innym numerem ).
Na start na każdej jest symboliczna 1 kuna jeśli dobrze pamiętam.
Kartę aktywujemy przez dokonanie próby połączenia na dowolny numer.
Internet Dan działa przez 24 godziny od momentu aktywacji.
Aktywować można smsem na 3636 - Internet Dan, po otrzymaniu smsa zwrotnego potwierdzamy wysyłając DA.
Dla mnie wygodniejsze jest aktywowanie przez funkcję *136# zielona słuchawka, a dalej według pojawiających się instrukcji (zmieniłem tam język na angielski, dla wygody).
*100# zielona słuchawka - sprawdzenie salda na karcie.
Jeśli karty używasz w telefonie - na 15 min prze końcem czasu przychodzi sms informacyjny, i na zakończenie ponowne przypomnienie. Powtarzamy aktywację Internet Dan, bo inaczej pieniądze szybko znikną z konta.
Jeśli karty używamy w modemie (ja tak robiłem podlączając go do routera) należy pamiętać o ponownej aktywacji na czas. Za pierwszym razem zapomniałem i 100 kun zniknęło bardzo szybko.
Doładowania są po 25, 50, 100 kun w większości sklepów - mówimy bon T Mobile i kwotę, i drukują nam z maszynki do kart kredytowych.
Pozdrawiam
Jacek


witam wszystkich na forum, bo jest to mój pierwszy post tutaj.
Wracając do meritum:
By ustrzec się ryzyka zniknięcia kasy z konta ja zastosowałęm wariant polegający na wsadzeniu jej w telefon z androidem, na nim odpalamy tethering i mamy wifi dla pozostałych naszych zabawek. Na w/w telefonie odpalam sobie programik o nazwie Tasker, w nim sklecilem 4 skrypciki które działają tak:
1. po przyjsciu ostrzegawczego sms'a ze za 15 min opcja DAn się konczy telefon wyłącza pakietową transmisje danych
2.po przyjsciu sms'a o zakonczeniu opcji DAN telefon sam wysyła sms pod numer 3636 o tresci "Internet Dan"
3. Po nadejsciu sms z prożbą o potwierdzenie telefon sam wysyła sms z trescią "DA"
4 po nadejściu sms z potwierdzeniem aktywacji pakietu telefon automatycznie odblokowywuje sobie pakietową transmisję danych.

Dodatkowo, żeby mnie nie denerwowała 15to minutowa przerwa w dostępie do internetu pierwszą aktywację przeprowadziłem około 2 w nocy, i teraz nie zauważąm przerwy bo akurat o tej porze przeważnie już spię ")


pozdrówka z Biograd na morie :)
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 02.09.2013 08:26

witam gdzie kupię kartę prepaid w Brela ? szukam szukam i nie wiem za bardzo gdzie szukać
larsson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) larsson » 02.09.2013 14:11

A ja nadal mam jedną kartę do dyspozycji,gdyby ktoś był zainteresowany ;)
bartula
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartula » 03.09.2013 21:57

mariucous napisał(a):witam gdzie kupię kartę prepaid w Brela ? szukam szukam i nie wiem za bardzo gdzie szukać

Prawdopobnie kupisz w dowolnym `kiosku` czy stacji benzynowej, pytaj nie o starter, nie o karte do internetu. Wystarczy zapytac poprostu: t-mobile simcard
slas
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slas » 04.09.2013 09:50

Właśnie wróciliśmy z Chorwacji i mamy na zbyciu karte sim VIP na karcie zostało jeszcze około 200MB netu oraz 12 KN do wydzwonienia, wszelkie info na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
sirmariano
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirmariano » 11.09.2013 00:38

W niedziele wróciłem z BV i powiem wam szczerze, że net z tmobile to był strzał w 10. Kosztowało to 10 kun dziennie za unlimited ale na koniec router wskazywał ok 10GB przerobionych danych więc to jedyna opłacalna opcja dla mnie.

Karte kupiłem tu na forum i jeśli ktoś chce to mogę ją odsrzedać dalej - jest tam teraz ok 13 kun więc starczy na pierwszy dzień. Jakby ktoś chciał to piszcie na priva (mogę tez wysłac kurierem ale wtedy wyjdzie troche drożej)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone