Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 29.05.2018 10:51

Blums napisał(a)::) no to musze posta wyedytowac :) nie zmienia to faktu ze doja nas z kazdej strony


Mnie tam nie doją :) płacę 35 zl miesięcznie abonamentu, z nielimitowanymi rozmowami/sms/mms i 10 GB transferu danych, w roamingu unijnym mam to samo i prawie 5 GB przesyłu danych.

8,5 euro to dojenie?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.05.2018 11:20

kaeres napisał(a):Nie róbcie szumu gdzie go nie ma.
Wyjeżdżający na wakacje mogą spać spokojnie. Żadnych dopłat nie będzie.

Doczytaj dokładnie, potem się wypowiadaj. Opłaty nie dotyczą wszystkich operatorów (T-mobile) i wszystkich abonentów, poza tym są niewielkie ale jednak są.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.05.2018 11:29

greenrs napisał(a):
kaeres napisał(a):Nie róbcie szumu gdzie go nie ma.
Wyjeżdżający na wakacje mogą spać spokojnie. Żadnych dopłat nie będzie.

Doczytaj dokładnie, potem się wypowiadaj. Opłaty nie dotyczą wszystkich operatorów (T-mobile) i wszystkich abonentów, poza tym są niewielkie ale jednak są.


No to może wystarczy od razu podać kogo opłaty będą dotyczyły, a nie napisać, że od tego roku opłaty wróciły. Z tego co widzę to mnie ani większości osób, które wyjeżdżają na wakacje te opłaty nie dotyczą, więc też nie wiem po co robić zamęt ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2018 11:32

greenrs napisał(a):
kaeres napisał(a):Nie róbcie szumu gdzie go nie ma.
Wyjeżdżający na wakacje mogą spać spokojnie. Żadnych dopłat nie będzie.

Doczytaj dokładnie, potem się wypowiadaj. Opłaty nie dotyczą wszystkich operatorów (T-mobile) i wszystkich abonentów, poza tym są niewielkie ale jednak są.


Ty doczytaj dokładnie.
Siejecie panikę a chodzi generalnie o to, że w większości cudzoziemcy (przy granicach) kupują sobie nasze karty SIM i korzystają z tego powodując straty u opów.
Drobne dopłaty będą dotyczyć takich szczególnych przypadków w których np. więcej połączeń jest generowanych poza krajem niż w Polsce.

https://www.spidersweb.pl/2018/05/plus- ... y-uke.html
Cytat z linku powyżej.

"Wśród osób, które zgodnie z duchem roam like at home podróżowały okazjonalnie, roaming nie podlegał dodatkowym opłatom. Wygląda na to, że tak pozostanie u klientów abonamentowych, aczkolwiek z pewnymi zmianami. Plus wprowadza nowe zasady dla nowych abonentów, a także dla osób przedłużających umowę w ofertach Plus Abonament, Plus Mix, Plus dla firm i Plush ABO.

Plus od teraz będzie dodatkowo taryfikował osoby, które korzystają z polskich kart częściej i intensywniej poza krajem niż w kraju, a analizowany będzie 30-dniowy okres – czterokrotnie krótszy niż do tej pory. Ma to nie utrudnić życia klientom korzystającym z usług normalnie, a ukrócić proceder wywożenia poza granice Polskich kart SIM, które przynoszą operatorom jedynie straty."
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.05.2018 12:31

Tylko pozazdrościć tym co maja czas na siedzenie przed laptopem w sieci na urlopie. Mnie czasami dnia brakuje.
Standardem juz jest, ze wszędzie jest wifka tam gdzie sie mieszka. ew. w większych miastach są hotspoty dla uzależnionych :D Sprawdzenie ewentualnego @ i w drogę :) .
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 29.05.2018 12:39

Venom555 napisał(a):Tylko pozazdrościć tym co maja czas na siedzenie przed laptopem w sieci na urlopie. Mnie czasami dnia brakuje.
Standardem juz jest, ze wszędzie jest wifka tam gdzie sie mieszka. ew. w większych miastach są hotspoty dla uzależnionych :D Sprawdzenie ewentualnego @ i w drogę :) .


Amen.

Zdarza nam się napisać jakiegoś pilnego maila, albo przejrzeć wiadomości w internecie, ale z reguły korzystamy wtedy z wifi. Jak wifi kiepski używamy roamingu, wieczorem jakiś klimatyczny ambient ;) albo dobry film z netflixa.

Ale jest sporo takich którzy non stop relacjonują z plaży, knajp itd. via fejsbuk/instag i inne włotsapy ;)

Są tez osoby które ponoć nonstop pracują, no ale wtedy przecież za połączenia płaci pracodawca, albo wrzuca się w koszty DG :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2018 12:53

Odkąd pracuję w IT, wyleczyłem się z ogólnodostępnych hot-spotów :mrgreen: Na wakacje jedzie z nami tylko tablet z Windowsem, który ma możliwość szerowania neta (jak większość smartfonów), gdy jesteśmy w chacie... raz widziałem obrazek, jak siedzą studenci na plaży i każdy zapatrzony w telefon. Co oni to nawet ja nie :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2018 13:10

Venom555 napisał(a):Tylko pozazdrościć tym co maja czas na siedzenie przed laptopem w sieci na urlopie. Mnie czasami dnia brakuje.
Standardem juz jest, ze wszędzie jest wifka tam gdzie sie mieszka. ew. w większych miastach są hotspoty dla uzależnionych :D Sprawdzenie ewentualnego @ i w drogę :) .

??
Spotify, nawigacja.
O czym Ty bredzisz człowieku man ?
Pakiet na wakacjach to opcja MUST HAVE.

PS. nie wiem jak będzie w tym roku ale w 2012 wifi na Krk to był rarytas.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.05.2018 13:17

Spotify, nawigacja...no i to jest argument.
Jadę ponad 1000 km po spotify :lol: Nawigacji off line na Europe jest od groma. Zresztą po co ? Na miejscu z niej korzystasz ? Tak piszesz jakby to było centrum Paryża albo Monachium. Ale luzik - bredzę :D
Na urlopie jak najdalej od internetu, laptopów itp. Tego człowiek ma od groma na co dzien i trzeba czasami odpocząc chyba, ze ktoś jest uzależniony czy sfejsbuczony - to co innego.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2018 13:26

Owszem, korzystam z nawigacji online bo lubię znać korki, objazdy, itd.
Na miejscu sporo jeżdżę więc bez tego ani rusz.
Spotify - u mnie nonstop.
Revolut - kolejny czynnik niezbędny to posiadanie neta.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 29.05.2018 13:33

Venom555 napisał(a):Spotify, nawigacja...no i to jest argument.
Jadę ponad 1000 km po spotify :lol: Nawigacji off line na Europe jest od groma. Zresztą po co ? Na miejscu z niej korzystasz ? Tak piszesz jakby to było centrum Paryża albo Monachium. Ale luzik - bredzę :D
Na urlopie jak najdalej od internetu, laptopów itp. Tego człowiek ma od groma na co dzien i trzeba czasami odpocząc chyba, ze ktoś jest uzależniony czy sfejsbuczony - to co innego.


Widzę, że spotify wywołał poruszenie :).

Owszem lubię słuchać w trasie, mam na koncie swoje playlisty, wrzucam prze bt i jadę :)

A na miejscu włączamy sobie wieczorem do drinka jakiś fajny chillout ze DI albo RT z tableta albo telefonu na głosnik bt.

Navi offline są jak najbardziej pożyteczne. Tylko po co mam teraz się bawić w aktualizację map, skoro online mam też dobrą navi - Here, Waze, nie wspominając o Google. Zresztą offine także używam jak jestem poza Unią.

Na miejscu też korzystam, zwłaszcza w miastach. Rok temu w Salonikach navi online bardzo nam się przydała, bo dzięki aktualnym komunikatom o remontach pojechaliśmy wygodną trasą po obrzeżach miasta, zamiast pchać się przez rozkopane centrum, gdzie kupę ulic było zamkniętych. Przy offline byłoby kiepsko.

Skoro mam darmowy roaming i spory pakiet danych, to czemu mam nie korzystać?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.06.2018 16:29

T-mobile dołącza do pozostałych operatorów i wprowadza opłaty i ograniczenia:
https://www.gsmmaniak.pl/850114/t-mobil ... y-roaming/
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 01.06.2018 16:54

Mnie nie dotyczy bo nie mam pre pajda :oczko_usmiech:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 01.06.2018 16:59

sito_zabrze napisał(a):Mnie nie dotyczy bo nie mam pre pajda :oczko_usmiech:


Jednak dotyczy.....
Bo 1GB to mało na 2 tygodnie....
Czyli dochodzi kolejne 15zł do wydatków :oczko_usmiech:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.06.2018 18:34

T-Mobile robi sporo, aby znowu stracić sporo klientów... I to jeszcze taki strzał przed wakacjami :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone