Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.05.2018 05:39

Orange wprowadza dopłaty do roamingu w UE

Od kiedy 16 kwietnia Orange otrzymał zgodę na dopłaty do roamingu, czekaliśmy na informację, jak pod jej wpływem zmieni się oferta operatora. Już wiemy, że dopłaty wprowadzone zostaną 18 czerwca, ale zapłacą je tylko niektórzy klienci.

Orange jest trzecim polskim operatorem, który otrzymał zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na stosowanie dopłat do roamingu na terenie Unii Europejskiej. Podobną otrzymały już wcześniej Plus i Play, ale tylko ten ostatni zdecydował się na ich wniesienie i to w bardzo ograniczonym zakresie, co na początku tego roku obszernie starał się to wytłumaczyć swoim klientom Play, zapewniając, że podwyżki i mogą spodziewać się tylko osoby, które korzystają z roamingu częściej, niż z połączeń w kraju, a więc w oczywisty sposób nadużywają usługi, wykorzystując różnice w cenach usług telekomunikacyjnych w różnych krajach UE.

Teoretycznie operatorzy, po otrzymaniu zgody mogą wprowadzić dopłaty w roamingu za minutę połączenia wykonanego (0,05 zł) i odbieranego (0,02 zł), wysłany SMS (0,01 zł), MB danych (0,01 zł) i MMS (0,01 zł) i z tej możliwości od 18 czerwca korzystał będzie Orange.

Ale uwaga! Dopłaty obejmą jedynie klientów sieci Orange i Nju korzystających z taryf na kartę.


Konta abonamentowe są rozliczane na dotychczasowych zasadach, czyli z uwzględnieniem FUP.


źródełko
tom4sz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom4sz » 24.05.2018 19:30

mario mario napisał(a):Jaki internet na karte najbardziej się opłaca w cro? W orange, na polskiej karcie, rozmowy i sms są nielimitowane na terenie UE ale internet to niewiele ponad 2GB. Na 2 tygodnie to troche mało więc myślę o dokupieniu na kartę ale nie wiem jakie sa ich lokalne oferty najsensowniejsze

Podbijam temat
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 24.05.2018 22:09

Trzeba kupić na miejscu za 10 EUR Internet bez limitu na tydzień i spokój. LTE śmiga całkiem ładnie.
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 24.05.2018 22:53

Dokładnie za 85 kun. Wprawdzie w warunkach użytkowania jest informacja, że oferta obwiązuje do 15 maja, ale przed chwilą wywołałem do tablicy konsultanta z chorwackiego T-mobile, który potwierdził, że oferta cały czas obowiązuje i we wakacje również się nie powinno zmienić, a jeżeli już, to:
This offer should be avaiable for the whole summer. But if that wont be avaliable, there are numerous week offers for local users which You can get too, some of them are weeky offers and there is no contract on them or similar comitment. Once You arrive in Croatia, ask some local people to direct You to our stores or find them online. Once there, our staff in store will carefully explain You our offers so You can get one there.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.05.2018 11:25

Oferta w T-Mobile powinna być w wakacje dostępna, bo jest nastawiona i reklamowana głównie pod turystów. W zeszłym roku do walki o klienta włączył się VIP, z nieco tańszą ofertą, ale nie gwarantują LTE. Kartę należy zarejestrować na swoje dane w salonie, podobnie jak to jest u nas.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 25.05.2018 12:10

P405 napisał(a):Trzeba kupić na miejscu za 10 EUR Internet bez limitu na tydzień i spokój. LTE śmiga całkiem ładnie.

A jak ktoś jedzie na dłużej niż tydzień?
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 25.05.2018 12:49

Albo trzeba wykupić drugi tydzień, albo idzie dokupić poszczególne dni po tych siedmiu.
Wszystkie szczegóły powinny być na stronie.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
http://www.vipnet.hr/tourist-offer/en
suvi1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) suvi1 » 29.05.2018 07:39

"Kartę należy zarejestrować na swoje dane w salonie, podobnie jak to jest u nas" Czy to jakaś nowość, na stronach operatorów nic na ten temat nie ma?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 29.05.2018 08:13

Od zeszłego roku sprawa ułatwiona, poprzez darmowy pakiet danych w roamingu. Mam prawie 5 GB i roku temu w czasie wyjazdu do Grecji zeszło mi niecałe 4 GB, w tym navi, muzyka ze spotify w trasie, maile i okazjonalne przeglądanie internetu. W dodatku jechałem na przełomie dwóch okresów rozliczeniowych, więc tak naprawdę miałem prawie 10 GB do dyspozycji. Do tego jeszcze pakiety u zony i dzieci.

W zasadzie kupowanie karty na miejscu nie ma już sensu, jeśli ktoś jedzie turystycznie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.05.2018 08:28

malinero napisał(a):Od zeszłego roku sprawa ułatwiona, poprzez darmowy pakiet danych w roamingu. Mam prawie 5 GB i roku temu w czasie wyjazdu do Grecji zeszło mi niecałe 4 GB, w tym navi, muzyka ze spotify w trasie, maile i okazjonalne przeglądanie internetu. W dodatku jechałem na przełomie dwóch okresów rozliczeniowych, więc tak naprawdę miałem prawie 10 GB do dyspozycji. Do tego jeszcze pakiety u zony i dzieci.

W zasadzie kupowanie karty na miejscu nie ma już sensu, jeśli ktoś jedzie turystycznie.

Od tego roku niestety opłaty wróciły w Orange, Plus i Play. T-mobile na razie się wstrzymał, choć też zgodę na ich wprowadzenie otrzymał. Stawki za rozmowy są na ogół minimalne, choć dla kogoś, kto lubi wisieć na telefonie i relacjonować każdy posiłek czy wyjście na plażę może stanowić już pewne obciążenie.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 29.05.2018 08:50

A co najlepsze tylko nasze opy stosują dopłaty w roamingu. Dojenie z każdej strony .
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2018 09:49

Nie róbcie szumu gdzie go nie ma.
Wyjeżdżający na wakacje mogą spać spokojnie. Żadnych dopłat nie będzie.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 29.05.2018 10:14

greenrs napisał(a):
malinero napisał(a):Od zeszłego roku sprawa ułatwiona, poprzez darmowy pakiet danych w roamingu. Mam prawie 5 GB i roku temu w czasie wyjazdu do Grecji zeszło mi niecałe 4 GB, w tym navi, muzyka ze spotify w trasie, maile i okazjonalne przeglądanie internetu. W dodatku jechałem na przełomie dwóch okresów rozliczeniowych, więc tak naprawdę miałem prawie 10 GB do dyspozycji. Do tego jeszcze pakiety u zony i dzieci.

W zasadzie kupowanie karty na miejscu nie ma już sensu, jeśli ktoś jedzie turystycznie.

Od tego roku niestety opłaty wróciły w Orange, Plus i Play. T-mobile na razie się wstrzymał, choć też zgodę na ich wprowadzenie otrzymał. Stawki za rozmowy są na ogół minimalne, choć dla kogoś, kto lubi wisieć na telefonie i relacjonować każdy posiłek czy wyjście na plażę może stanowić już pewne obciążenie.


Owszem, tylko warto doczytać kogo to dotyczy. Jeśli ktoś przez miesięc, albo dłużej będzie się non stop logować z zagranicznej sieci, albo jeździć bardzo często za granicę i dużo dzwonić czy wykorzystywać przesył, to istnieje podejrzenie, że jest w innym kraju Unii emigracyjnie/zarobkowo i nadużywa w ten sposób darmowego roamingu. Taka osoba/numer dostanie od operatora dopłaty.

Osoby jeżdżące turystycznie czy biznesowo nie będą miały żadnych dopłat. Rozmowy bezpłatne o ile mają taki abonament i odpowiedni pakiet przesyłu danych.

To tyle jeśli chodzi o abonamentowców, nie wiem jak jest przy kartach prepaid.
Ostatnio edytowano 29.05.2018 10:19 przez malinero, łącznie edytowano 2 razy
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 29.05.2018 10:17

Blums napisał(a):A co najlepsze tylko nasze opy stosują dopłaty w roamingu. Dojenie z każdej strony .


Nie, Proximus w Belgii, Three i O2 w Irlandii, Movistar w Hiszpanii mają też dopłaty. Podejrzewam że wielu innych operatorów w Europie podobnie.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 29.05.2018 10:27

:) no to musze posta wyedytowac :) nie zmienia to faktu ze doja nas z kazdej strony
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Mobilny internet prepaid - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone