Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobile Homes Lanterna

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcopil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.11.2015
Mobile Homes Lanterna

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcopil » 18.11.2015 11:49

Witam Wszystkich,

Po wielu godzinach spędzonych na forum cro.pl postanowiłem zadać kilka pytań, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

A więc, wybieram się pod koniec czerwca 2016 r. na kemping Lanterna, rezerwację którą zrobiłem poprzez stronę booking.com dotyczy tzw. przyczepy mieszkalnej o podwyższonym standardzie z 2 sypialniami i tarasem i tu pojawia się moje pierwsze pytanie:

- jak wyglądają te przyczepy (czy był ktoś może konkretnie w tego typu przyczepach i ma może zdjęcia),
- gdzie są z lokalizowane czy daleko od basenów, plaży, itp.,

Generalnie wszędzie mnóstwo informacji, ale ciężko o jakąś spójność.

Mam jeszcze pytanie o ewentualnych dodatkowych kosztach na jakie się trzeba przygotować na miejscu, pytam bo w ofercie tej którą rezerwowałem jest informacja o:

- 35 euro za sprzątanie (cena jednorazowa za cały okres pobytu),
- 100 euro depozytu na wypadek ewentualnych szkód, depozyt jest zwracany przy wymeldowaniu, po sprawdzeniu stanu pokoju,

Mowa jest również o:
- podatku miejskim, ale nie ma informacji o kwocie, czy ktoś wie o co chodzi i jakie to koszty,

Ewentualnie co jeszcze należy doliczyć do całości.

Znalazłem trochę informacji o samym Kempingu na forum, ale większość z przed paru lat, czy mają Państwo jakieś świeże najlepiej z tego roku wieści na temat tego miejsca. Wszystkie dodatkowe informację na pewno się przydadzą.

Dziękuję z góry za zainteresowanie moim postem i ewentualne odpowiedzi :).

Pozdrawiam
Marek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.11.2015 16:32

Jako użytkownik własnej przyczepy coś niecoś podpowiem.
2 sypialnie w przyczepie to nie 2 pomieszczenia - weź to pod uwagę. W przyczepie masz 1 pomieszczenie i wydzielone strefy - sypialnie, kącik kuchenny, jadalnia ewentualnie łazienka (jako wydzielona ściankami i drzwiami z tego 1 pomieszcz.) W Twoim przypadku 2 sypialnie to łóżko podwójne na jednym końcu budki i piętrowe (2 pojedyńcze) na drugim końcu :) Przeważnie to małżeńskie ma możliwość odgrodzenia suwanymi drzwiczkami z płyty lub harmonijkowymi z tworzywa. Funkcję tarasu pełni dołączony do przyczepy przedsionek namiotowy, z którego dowolnie można przypinać i odpinać poszczególne ściany. Z opisu wynika, że wyposażony jest on w stół kempingowy i krzesła.
W przyczepie znajdziesz lodówkę, kuchenkę do gotowania i zlew. Będziesz miał prąd, wodę i gaz jeśli kuchnia jest gazowa. Nie będziesz miał wc+prysznic - trzeba korzystać z ogólnodostępnych kempingowych sanitariatów - więc jeśli będzie z Wami dziecko, które w nocy korzysta z WC - doradzam zabranie nocnika, ciężko w nocy z dzieckiem gonić do kibelka, który może być w znacznej odłegłości np.

Ze strony kempingu Lanterna wynika, że przyczepy na wynajem na terenie kempingu ma ich partner - firma Gebetsroither. Zerknij tu znajdziesz galerię i opis co znajduje się w przyczepie i jak ona mniej więcej wygląda.
Na Lanternie mają 2 opcje przyczep - Komfort i Standard, nie mają Komfort Plus (z łazienką i wc) przynajmniej tak piszą tu Podwyższony standard to wyposażenie w klimę.

Podatek miejski - to taxa klimatyczna - ok. 1 eu za dobę od osoby i ten koszt należy doliczyć, pozostałe koszty powinny być zawarte w cenie najmu.
Tu plan kempingu ale gdzie stoją budy wynajmowane to nie wiem, nie byłam na tym kempingu i nie wczytywałam się w jego plan.

Swoją drogą, dziwne że na stronie booking nie ma dokładnego opisu i zdjęć przyczepy jak to bywa w przypadku apartamentów czy choćby domków kempingowych. Takie trochę to bookowanie kota w worku.

Edit:
Acha - kanapy przy stoliku pełniącym funkcję jadalni rozkładają się, stolik idzie wtedy w dół i stanowi podstawę do rozłożenia materacy z siedziska i oparcia kanap - daje to dodatkowe miejsce do spania.
Oczywiście przyczepę zamyka się normalnie na klucz jak apartament czy domek. Okna są uchylne.
Jakbyś miał jeszcze pytania odnośnie funkcjonowania w przyczepie to chętnie podpowiem :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.11.2015 18:22

marcopil napisał(a):Witam Wszystkich,

Po wielu godzinach spędzonych na forum cro.pl postanowiłem zadać kilka pytań, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

A więc, wybieram się pod koniec czerwca 2016 r. na kemping Lanterna, rezerwację którą zrobiłem poprzez stronę booking.com dotyczy tzw. przyczepy mieszkalnej o podwyższonym standardzie z 2 sypialniami i tarasem i tu pojawia się moje pierwsze pytanie:

- jak wyglądają te przyczepy (czy był ktoś może konkretnie w tego typu przyczepach i ma może zdjęcia),
- gdzie są z lokalizowane czy daleko od basenów, plaży, itp.,


Mowa jest również o:
- podatku miejskim, ale nie ma informacji o kwocie, czy ktoś wie o co chodzi i jakie to koszty,



Cześć.

Mapa campu i lokalizacja jest na ich stronie :arrow: http://www.camping-adriatic.com/upload/lanterna.pdf

Podatek miejski to chyba masz na myśli tax i jest to w cenniku :arrow: http://www.camping-adriatic.com/general-conditions

Pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.11.2015 22:45

Vjetar napisał(a):...

Vjetar cenę taxy klimat. podałam i link do planu kempingu ten sam :) ale z planu nie wynika zupełnie, w której strefie znajdują się parcele wynajmowanych przyczep. Na szaro są tylko oznaczone parcele domków zajmowane przez firmy partnerskie.
Poza tym na booking jako typ pokoju jest przyczepa mieszkalna a na fotkach i w dokładniejszym opisie jest bungalow a to nie to samo co przyczepa ...
Na stronie kempingu jest informacja o możliwości wynajęcia przyczepy należącej do jednej z firm partnerskich i ta firma już na swojej stronie pokazuje jakiego rodzaju są te przyczepy ale też bez lokalizacji.
Ja bym zaczęła od zapytania do booking - co autor ogłoszenia ma na myśli - czy są to rzeczywiście przyczepy czy bungalowy a potem dopiero z pytaniem do kempingu o ich lokalizację. Przyczepy ma tylko jedna firma, ta do której link też zamieściłam w poprzednim poście - więc łatwo będzie myślę uzyskać w miarę precyzyjne info o ich miejscu postoju, natomiast domki wynajmuje kilka firm partnerskich i zapewne każda z nich ma jakiś oddzielny sektor pośród tych zaznaczonych na szaro.
marcopil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcopil » 19.11.2015 12:14

Dzięki bardzo "gusia-s" i "Vjetar" za szybką odpowiedź, w przesłanym potwierdzeniu rezerwacji były oczywiście zdjęcia przyczep (zdjęcia przesyłam w załączniku), ale z doświadczenia wiem, że zdjęcia osób prywatnych, odbiegają "trochę" od tych z katalogów, dla tego pytałem pod tym kątem. Trochę to właśnie zamieszane bo nazywają to przyczepą mieszkalną, a na zdjęciach jest domek, chyba że przerobiony z przyczepy :). Ty opisywałaś przyczepy bez wc, tu w opisie jest ona, tak więc trochę to zakręcone :). Ale podejrzewam, że miałaś na myśli przyczepy innego rodzaju.

Jeśli chodzi o lokalizację to raczej ten temat mam ogarnięty, dzięki przesłanym przez Was planom kempingu. Z opisu na bookingu wynika, że przyczepy znajdują się obok basenów dla dzieci (mapa z zaznaczonym miejscem przyczep również w załączniku).

Co do podatku to myślę, że chodzi właśnie o ceny taxy klimat.

Tak więc dzięki jeszcze raz za informację, jeśli będziecie mieli Wy lub inni jeszcze jakieś "dobre rady" to zawsze będą mile widziane :). Do Chorwacji będę jechał dopiero drugi raz, pierwszy wyjazd był zorganizowany poprzez biuro podróży autokarem parę lat temu i to w całkiem inne rejony (Makarska), tak więc teraz planuje wyjazd samochodem, dla tego chciałbym to już odpowiednio wcześnie zaplanować i dowiedzieć się wielu rzeczy na które mogę się przygotować przed wyjazdem.

Pozdrawiam
Marek
Załączniki:
plan.png
Plan kempingu Lanterna
27875981.jpg
Zdjęcia przyczep mieszkalnych
27875980.jpg
Zdjęcia przyczep mieszkalnych
27875979.jpg
Zdjęcia przyczep mieszkalnych
15302493.jpg
Zdjęcia przyczep mieszkalnych
15302469.jpg
Zdjęcia przyczep mieszkalnych
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.11.2015 15:07

marcopil napisał(a):... Ty opisywałaś przyczepy bez wc, tu w opisie jest ona, tak więc trochę to zakręcone :). Ale podejrzewam, że miałaś na myśli przyczepy innego rodzaju...


Dokładnie, miałam na myśli przyczepy kempingowe wynajmowane na Lanternie przez firmę Gebetsroither.
Na booking pewnie jest błąd z tłumaczenia rodzaju zakwaterowania ... może dla kogoś, mobilna hišica vel mobile homes - to po prostu dom mobilny czyli na kółkach czyli przyczepa :wink:
Jak widać z załączonych obrazków są to domki kempingowe a nie przyczepy, nie były też z przyczep przerabiane :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.11.2015 15:15

gusia-s napisał(a):Jak widać z załączonych obrazków są to domki kempingowe a nie przyczepy, nie były też z przyczep przerabiane :mrgreen:

Potwierdzam - to są domki kempingowe zwane też bungalowy.
marcopil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcopil » 19.11.2015 16:21

No to temat (domków kempingowych zwane też bungalowy) myślę, że został wyjaśniany - dzięki wszystkim :)

A jeśli chodzi o lokalizację czy faktycznie to miejsce, które zaznaczyłem na mapce jest trafne ?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.11.2015 19:44

A nie próbowałeś np. zarezerwowac podobny domek np. na stronie kempingieuropy.pl lub np. selectcamp.pl czy eurocamp.pl.
Ja korzystałam raz z selectcampu na campie bijela uvala, raz z kempingieuropy na solarisie i teraz zarezerwowałam ponownie z kempingieuropy domki na campie belvedere. Zawsze byłam zadowolona z domków. Poza sezonem mają całkiem niezłe ceny. Nie wiem ile płacisz na bookingu, ale byc może taniej niż u firm wymienianych przeze mnie. Przy rezerwacji ze strony kempingieuropy.pl jedynie mailowo porozumiewałam się z nimi (oczywiście po polsku) i wszystko co mnie nurtowało zostawało przez nich wyjaśniane na bieżąco.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.11.2015 19:56

Domki kempingieuropy.pl wyglądały następująco: klik
Są to zdjęcia robione przeze mnie na campie Solaris. Dla porównania możesz sobie zobaczyc na stronie kempingieuropy.pl jak wyglądają zdjęcia katalogowe.

Jeśli chodzi o sprzątanie końcowe to właśnie różnie to sobie liczą. W selectcampie wyglądało to tak:
Do ceny domków po prostu trzeba było doliczyc 35 euro za sprzątanie. Z tym było spoko, bo nie trzeba było się jakoś bardzo spinac ze sprzątaniem domku bo za to już było zapłacone. W dniu przyjazdu zapłaciliśmy kaucję 100 euro, która w dniu wyjazdu była nam zwrócona, ponieważ w domku nie było żadnych szkód.

W kempingieuropy.pl wyglądało tak: Za sprzątanie się nie płaciło, ale w dniu wyjazdu trzeba było wysprzątac extra domek, bo inaczej 35 euro byłoby potrącone z kaucji.
novy77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 20.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) novy77 » 24.11.2015 16:59

Byłem na tym campingu pod namiotem vacansoleil w połowie czerwca i muszę powiedzieć że camp jest super, wszystko co potrzeba znajduje się na miejscu . Uroku dodają baseny oraz plaża. Ogólnie byłem zadowolony :lol: Czerwiec jest miesiącem gdzie nie ma jeszcze takiego tłoku, także polecam 8)
marcopil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcopil » 25.11.2015 16:15

agata26061 napisał(a):A nie próbowałeś np. zarezerwowac podobny domek np. na stronie kempingieuropy.pl lub np. selectcamp.pl czy eurocamp.pl.
Ja korzystałam raz z selectcampu na campie bijela uvala, raz z kempingieuropy na solarisie i teraz zarezerwowałam ponownie z kempingieuropy domki na campie belvedere. Zawsze byłam zadowolona z domków. Poza sezonem mają całkiem niezłe ceny. Nie wiem ile płacisz na bookingu, ale byc może taniej niż u firm wymienianych przeze mnie. Przy rezerwacji ze strony kempingieuropy.pl jedynie mailowo porozumiewałam się z nimi (oczywiście po polsku) i wszystko co mnie nurtowało zostawało przez nich wyjaśniane na bieżąco.


Dzięki za porcję informacji jeśli chodzi o cenę poprzez booking to wychodzi 1000 euro na 10 dni tak, więc podobnie jak na tych stronach, które podałaś. Ale jest zasadnicze "ale", na bookingu dużo rzeczy jest "owianych tajemnicą", mam tu na myśli chociażby lokalizację prezentowanych domków, trudno dojść gdzie są zlokalizowane nie jest to jasno napisane, sam ich wygląd też jest nie do końca jasny, bo już czytałem, że podobno to co w opisie oferty to nie to samo co w rzeczywistości. A sprawdzałem na stronce selectcamp.pl, na pewno dużo klarowniej jest wszystko opisane. Dla tego myślę o anulowaniu rezerwacji poprzez booking i zrobieniu nowej na stronie selectcamp.pl.

Dzięki i pozdrawiam
Marek
marcopil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcopil » 25.11.2015 16:18

novy77 napisał(a):Byłem na tym campingu pod namiotem vacansoleil w połowie czerwca i muszę powiedzieć że camp jest super, wszystko co potrzeba znajduje się na miejscu . Uroku dodają baseny oraz plaża. Ogólnie byłem zadowolony :lol: Czerwiec jest miesiącem gdzie nie ma jeszcze takiego tłoku, także polecam 8)


Dzięki za info, a mógłbym Cię prosić o kilka zdjęć jeśli oczywiście będziesz mógł z samego campingu. Mój adres mailowy: marcopil(małpa)op.pl

Dzięki i pozdrawiam
Marek
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 25.11.2015 16:33

Hey, ja od siedmiu lat korzystam z takiej formy wypoczynku i zawsze w czerwcu. Kwota za 10 dni 1000 E, to masakra. Raz popełniłem błąd i zarezerwowałem w styczniu 30% drożej niż była cena promocyjna w maju. Potem już rezerwowałem tylko miesiąc , dwa tygodnie przed wyjazdem i zawsze cena była niższa niż na początku roku o ok 20-30%(zawsze sprawdzałem z ciekawości).Fakt nigdy nie korzystałem z booking tylko bezpośrednio strona kampingu ,raz vacansolei i w tym roku selectcamp.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 26.11.2015 22:49

Byłem na tym kempingu w czerwcu - poszukaj mojej relacji.
Ja byłem z eurocampu. Eurocamp ma najmniejsze domki (tylko standard) z wszystkich jakie tam są, ale to nie znaczy, że ciasne. Ale ma też najtańsze ceny. Za 10 dni, włączając w to 3 dni promocji gratis zapłaciliśmy ok. 3500 zł za cały domek.
Spaliśmy tam w 4 osoby dorosłe i 2 dzieci, i jakoś sobie daliśmy radę.
Oprócz eurocampu widziałem też selectcamp, gebetsroither, victorig (czeski), Canvas, Homair, Go4camp, Roan, Suncamp i parę innych. Do wyboru do koloru.
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mobile Homes Lanterna
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone