Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini za Dubrovnikiem

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.04.2016 20:22

Odpowiem Ci odnośnie schodów: są to normalne schody jeśli chodzi o wysokość stopni. Strome? Trochę, pomiędzy nimi są oczywiście podesty, takie jak w blokach półpiętra. Zobacz zresztą do mojej relacji, a Croberto nawet je nazwał schodozasuwajką :mrgreen:
W zależności jaka operacja i jakiej części nogi no i co ortopeda na zasuwanie po schodach, jeśli kolano to chyba bym odradzała.
Ale jest wyjście:
jak przejdziesz przez ulicę od Vlaho to w prawo prowadzi droga asfaltowa. Jest ona nachylona, ale nie aż tak mocno. Jeśli noga będzie sprawna i nie będziesz się mocno jej dociążąć (czytaj wózek, dziecko na ręce i milion dupereli ze sobą) to myślę, że spokojnie dasz radę dojść na plażę. Nie będzie to ta najbliższa, ale czasowo (schody i zadyszka) wyjdzie na to samo. Myślę, że nie masz się co martwić. Zawsze możecie podjeżdżać autem np. na plażę do Kupari i będziesz mieć całkiem płasko.

Może pomyśl jeszcze o tym miejscu. Spacer powrotny będzie bardziej wymagający, ale może jeśli nie będziesz się śpieszyć i nie będziesz musiała wiele nieść to powoli dasz radę. Ale ostrzegam to już nie jest spacerek - pooglądaj sobie zdjęcia. W końcu noga ma też Ci służyć (chyba taki cel będzie miała operacja), a nie dostosowywać wszystko do niej (bo pewnie teraz przed operacją to musisz robić, a operacja ma ten stan poprawić). Jedź i się nie martw, najwyżej trochę na miejscu będziesz improwizować, a i Vlaho pewno na miejscu coś Ci podpowie. To bardzo uczynny człowiek.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 15.04.2016 20:49

Dziękuję Wojan i piekara114 za szybkie i konkretne odpowiedzi.
Piekara114 wczoraj czytałam Twoją relację do nocy (a i tak nie skończyłam) i właśnie z niej się dowiedziałam o tych schodach.Dzięki, bo na miejscu doznałabym lekkiego szoku :)
Ogólnie mam kolano do wymiany a piszczel i udo do korekcji. Ale to pieśń przyszłości i kolejka w NFZ :) Póki co będą mi wyciągać blachę i śruby. Wesoło nie jest, ale jakoś kuśtykam :) ale boję się, że piszczel z 14 dziurami po śrubach będzie jak sito i muszę uważać.
Ale się uparłam i chcę tam jechać.

To teraz pozostaje tylko kwestia hałasu.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 15.04.2016 21:03

Aaaa piekara114 zapomniałam dodać, że polecane miejsce PIĘKNE ale nie wiem czy dam radę.
Dziękuję Ci bardzo :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.04.2016 13:08

sobolinek napisał(a):To teraz pozostaje tylko kwestia hałasu.
A o jaki hałas Ci chodzi? Jeśli chodzi o ruch uliczny to w tym nowym budynku (ten z tyłu 2piętrowy) to samochodów nie słychać, a co do budowlanki? To chyba musisz w kalendarzu wyjazdowym znaleźć kogoś kto jedzie do Mlini i poprosić żeby się wypytali czy we wrześniu będą prace trwały i jak wyglądał ten hałas w sezonie.

sobolinek napisał(a):Piekara114 wczoraj czytałam Twoją relację do nocy (a i tak nie skończyłam) i właśnie z niej się dowiedziałam o tych schodach.Dzięki, bo na miejscu doznałabym lekkiego szoku :)
Tak mi przez myśl przeszło, że to z mojej relacji o tych schodach, bo liczby chyba nikt inny nie podwał. Poszukaj też w wyszukiwarce relacji z okolicznych miejscowości (Plat,Soline) tam też były ciekawe informacje, zwłaszcza o plażach.
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 16.04.2016 19:25

Przecież nie musisz do Mlini jechać i forsować chorej nogi. :) Cro jest pełne cudownych miejsc gdzie niekoniecznie po schodach się śmiga. Ja mile wspominam np Tucepi albo Vodice. Niewielkie nachylenia, albo wcale - zależy gdzie się mieszka.
Ja we wrześniu ubr byłam i przyznam szczerze, że na hałas nie narzekałam.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 16.04.2016 19:33

gakako Racja ... i właśnie dlatego do Tucepi jadę na kolejny tydzień wakacji (już po raz 3) bo kocham tą mieścinę i jej piękne plaże i wszędzie płasko :)
Vodice dla mnie "za wysoko" na mapie, wolę cieplejsze rejony zwłaszcza we wrześniu.
Dzięki za sugestie :)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 17.04.2016 22:05

sobolinek napisał(a): ...Tylko przed rezerwacją nie doczytałam, że jest 231 schodów do morza. Dla mnie to istotne, bo mam chorą nogę i za miesiąc mam kolejną operację i nie wiem w jakim stanie będę. Moje pytanie brzmi czy te schody są bardzo wysokie (stopnie) i czy da się je obejść? ...

Do plaży w Kupari możesz spokojnie dojechać samochodem.
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 17.04.2016 22:40

sobolinek napisał(a):gakako
Vodice dla mnie "za wysoko" na mapie, wolę cieplejsze rejony zwłaszcza we wrześniu.
Dzięki za sugestie :)



ja we wrześniu byłam. Była piękna, słoneczna pogoda. :)
Ale Twoje kolano, Twoja decyzja ;)
O Orebiczu nie myślałaś? tam to przynajmniej woda cieplejsza niż w Mlini.... :)
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 23.04.2016 22:17

gakako w Orebicu byliśmy podczas pierwszego razu w Chorwacji i urzekło nas miasteczko i lody w Oazie, ale czarna smoła w wodzie nas zniechęciła skutecznie i bezpowrotnie. Tam się nie dało wejść do wody (na szczęście tylko 2 ostatnie dni). No i jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłam uwagę gdy z Orebica pojechaliśmy na 2 tydzień do Tucepi - słońce na plaży. W Orebicu ok 14-15 (we wrześniu) na Tristenicy już jest cień i ponuro. Na riwierze makarskiej tego nie ma. Zobaczymy jak będzie w Mlini :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.04.2016 20:46

sobolinek napisał(a):No i jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłam uwagę gdy z Orebica pojechaliśmy na 2 tydzień do Tucepi - słońce na plaży. W Orebicu ok 14-15 (we wrześniu) na Tristenicy już jest cień i ponuro. Na riwierze makarskiej tego nie ma. Zobaczymy jak będzie w Mlini :)


A w Mlini jest tak :

P1050970.JPG

P1050969.JPG


Obrazek

Właściwie to powinienem napisać nie "jest" tylko "było", bo to fotki sprzed kilku lat ... :D
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 24.04.2016 21:04

Oj wracają piękne wspomnienia z Mlini i pobytu u Vlaha.Pozdrawiam Andrzejku serdecznie Nie wiem jaką kontuzje ma koleżanka ale ja miesiąc po operacji kolana śmigałem po tych schodach jak sarenka Zawsze można też podjechać do Srebreno pod market chyba Merkator i dojść obok hotelu Sheraton na plażę ok 200 m.Na światłach w lewo jadąc od Mlini w stronę Dubrovnika Można też podjechać bliżej ale tam bodajże kasują za parkowanie.No i na plażę w Kupari też można dojechać ale słyszałem ze tam moze być wielki plac budowy bo te tereny z wymarłymi hotelami zostały wykupione i inwestycje pewnie ruszyły pełną parą.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 24.04.2016 21:35

wojan dziękuję za fotki. Mam nadzieję, że zbyt wiele się tam nie zmieniło przez te kilka lat :)

czekor68 ja to już nigdy śmigać nie będę, a o sarence nawet nie marzę :) :) Ale wielkie dzięki za pocieszenie. Dobrze, że u Ciebie już kolano w porządku.
Co do plaż, to jakoś dam radę dojść, mam nadzieję :) Kwestia dobrej motywacji hehe i nie czuje się bólu.
Właśnie ten wielki plac budowy mnie najbardziej niepokoi, bo to chyba niedaleko Vlaha.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.04.2016 21:42

sobolinek napisał(a):wojan dziękuję za fotki. Mam nadzieję, że zbyt wiele się tam nie zmieniło przez te kilka lat :)

czekor68 ja to już nigdy śmigać nie będę, a o sarence nawet nie marzę :) :) Ale wielkie dzięki za pocieszenie. Dobrze, że u Ciebie już kolano w porządku.
Co do plaż, to jakoś dam radę dojść, mam nadzieję :) Kwestia dobrej motywacji hehe i nie czuje się bólu.
Właśnie ten wielki plac budowy mnie najbardziej niepokoi, bo to chyba niedaleko Vlaha.


Mlini jest jak najbardziej ok :mrgreen: (może rzucić okiem do mojej relacyjki :oczko_usmiech: )
Plac budowy faktycznie jest :roll: , ale nie był on jakoś specjalnie uciążliwy ... najbardziej wizualnie bruździł :evil:
Pozdrów proszę Vlaha ode mnie :P
Ale masz fajnie, zazdroszczę bardzo, bo spędziliśmy tam cudowne wakacje :P :papa:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 24.04.2016 22:00

W zeszłym roku byłem tam przejazdem i widziałem wielki plac budowy w Srebreno. Budowane było centrum handlowe o nazwie Subcity-jak widziałem na youtubie jesienią zostało ono otwarte i być może ta wielka budowa już się zakończyła.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.04.2016 22:02

Ostatnio o Mlini pisała też Krakusowa w swojej relacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Mlini za Dubrovnikiem - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone