Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini za Dubrovnikiem

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 23.07.2011 21:17

-Yaro- napisał(a):Jak wygląda wyposażenie apartamentu, chodzi mi min. o garnki trzeba coś ze sobą zabierać np. patelnię. gdzie znajduję się parking czy przed samym apartamentem czy trzeba gdzieś dalej parkować. Wrzuć jak możesz o ile masz jakieś fotki jak zrobiłeś.

ps. i jeszcze jedno pytanie czy jest grill?

Tak jak pisałem powyżej - nam brakowało tylko patelni (takiej do zrobienia naleśników), była tylko bardziej przypominająca rondel. Ale czy tak jest w każdym apartamencie to nie wiem. Był natomiast czajnik bezprzewodowy, a kilka razy w innych miejscach nie było na wyposażeniu.

Nie korzystaliśmy z grilla i nie rzucił mi się w oczy, ale może byłem lekko otępiony upałami;) Właściciel posiada dwa domy obok siebie i może w tym, w którym on mieszka jest grill?

Parking pod samym budynkiem, ale droga wąska.

Wspomnę jeszcze, że większe zakupy można robić przynajmniej w 3 większych sklepach (kawałek w stronę Dubrownika). Cenowo najgorzej wypadał Konzum. Bynajmniej najdroższe były te rzeczy, które my kupowaliśmy.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 28.07.2011 16:43

A jak wyglądała sprawa z internetem podobno jest na kwaterze.
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 08.08.2011 10:03

Tak był internet. Użyłem go kilka razy do sprawdzenia prognozy pogody. Nie działał za szybko, ale uruchamiałem tylko na telefonie.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 09.08.2011 16:07

Właśnie z niego korzystam :wink:
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 01.12.2011 12:27

Tak sobie myślę o roku 2012, więc może dwa pytania do tych, którzy tam byli ...

1. Czy w apartamentach są warunki na pobyt dwóch rodzin po 4 osoby?

2. A jak z klimatyzacją?

Dzięki z góry
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 01.12.2011 13:47

Byłem w Mlini w tym roku u Pana Vlaho. W każdym apartamencie mogą nocować 4 osoby. Ja byłem w nr 7 - było duże łoże małżeńskie i łóżko pojedyncze w sypialni oraz rozkładana sofa w kuchni. Tak, że 4 osoby swobodnie mogą się wyspać. Wyposażenie kompletne. Każdy apartament ma swój klimatyzator obsługiwany przez wczasowicza z pilota. TV z satelitą (polskie chyba 3 czy 4 programy). Gdyby nie fakt, że staram się co roku jechać w inne miejsce, to jechałbym tam bez zastanowienia. Moi znajomi po mojej relacji i obejrzeniu zdjęć już mają tu zabukowane miejsca na lipiec.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.12.2011 20:48

A jaka cena i w jakim terminie :wink:
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 06.12.2011 11:10

bahrij - dzięki za informacje.
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 06.12.2011 14:39

pawelh, co do ceny to nie wiem, bo jeszcze nie jest ostatecznie ustalona, ale jadą w II połowie lipca. Ja byłem na przełomie lipca i sierpnia 2011 - rewelacja. Woda 28 stopni, ani kropli deszczu - a przydałoby się trochę, jednak klimatyzacja (w cenie kwatery) pozwalała przenocować.
Takie małe spostrzeżenia. Wyżywienie w zasadzie we własnym zakresie - kuchnia wyposażona kompletnie. W zasadzie - bo czasami można zasamkować ichnych specjałów w okolicznych knajpkach. Do plaży - żabi skok, przez jadrankę i przez park. No i oczywiście zwiedzanie okolicy łącznie w wizytami w Dubrowniku i jego murami (autobus nr 10 sprzed kwatery) i wizyta w Czarnogórze. Dubrownika w sobote i niedziele nie radzę odwiedzać - stare miasto zapchane do granic. My, niestety bylismy w niedzielę i zwiedzanie żadne, bo na 2 m nic nie widać, tłumy z całego świata - zrobić zdjęcie to wyzwanie, żeby w obiektywie był ten kogo chcemy uchwycić. Ponadto wizyta popołudniowo-wieczorna konieczna, aby zobaczyc i poczuc atmosferę starego miasta - pełne kafejki, oświetlenie czy podświetlenie szczegółów. Przejazd do Czarnogóry - też lepiej w dzień powszedni. Chociaż mi trafił sie korek w drodze powrotnej - ponad godzinę wleczenia sie do granicy i tam szczegółowe przeszukania samochodów, podobno szukają i rekwirują śliwowicę. Widziałem jak z auta na rej. niemieckiej (nie byli to Niemcy - przynajmniej nie mówili po niemiecku) jakaś służba - chyba celnicy - wyciągnęli różnej wielkości butelki szklane i plastikowe, każdą odkręcałi i wąchali.
Ogólnie w CG taniej niz w Cro. Zakupy piwa, wina z całej starej Jugosławi można kupić w jednym markecie. Śliwowica i różnej jej odmiany można kupic na bazarze. Ponieważ na bazarze sprzedaja przeważnie starsze osoby dogadać można sie po "polsko-chorwacko-czarnogórsko" bez problemu. Miałem taka smieszną sprawę wziąłem za mało euro i chciałem wymienić - jak w Cro , złotówki na euro, ale w żadnym banku nie chcieli naszych złotówek. Trzeba było skorzystac z bankomatu i przelicznik lepszy niz kupowanie euro w Polsce.
Oczywiście byliśmy wiernymi kibicami waterpolsko "GUSAR", z niektórymi zawodnikami znaliśmy sie już z widzenia i można było wymieniać uwagi o meczach - najchętniej po angielsku. mecze piłki wodnej w Mlini to święto, trybuny pełne, a doping ludzi od 5 do 105 lat niesamowity.
Zkupy mozna robić w sklepach ok. 50 od kwatery lub trochę dalej w Konzumie, ale tańszy był chyba Merkator. Zwłaszcza burek w piekarni jeszcze ciepły na sniadanie super. Gospodarz wystawia skrzynkę z pomidorami dla gości i stale ją uzupełnia - nikt nie kupuje pomidorów tylko wcina domace. Ogólnie powtarzam, gyby nie to, że chcę odwiedzić jeszcze Istrię, to w ciemno pojechałbym do P. Vlaho.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2012 11:18

Witam serdecznie,

Vlaho napisał, że ma kwaterkę dla mnie w lipcu i stąd moja prośba: czy może ktoś na jakiejś mapie zaznaczyć, gdzie ta kwatera się znajduje (po adresie ciężko) a gdzie jest jakieś centrum Mlini.
Już czuję oddech wakacji :hut: teraz już tylko zagłębić się dokładnie w przewodniki i forum i zaplanować dokładnie wycieczki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za mapkę
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 22.03.2012 13:25

piekara114 napisał(a): czy może ktoś na jakiejś mapie zaznaczyć, gdzie ta kwatera się znajduje (po adresie ciężko)

Dojazd opisywałem na pierwszej stronie:
Jeśli ktoś by chciał trafić do apartamentu to jak się tylko zobaczy tablicę początkową miejscowości Mlini (jadąc od Dubrownika) i spojrzy w lewo to zobaczy ten budynek. Pierwszy po lewej stronie. Trzeba skręcić pierwszą w lewo (linia ciągła) lub zawrócić gdzieś dalej i z Jadranki skręcić w prawo (legalnie).

Gorzej jeśli przestawią znak początku miejscowości;)

Na tym zdjęciu (pochodzącym ze strony apartamentu):
Obrazek
widać auto i to jest pierwszy parking. Jadąc z Dubrownika przyjedziesz tą drogą z lewej strony. Aby wjechać na parking musisz wjechać pod górkę. Podjazd widać na zdjęciu.

Drugie zdjęcie (też ze strony):
Obrazek
pokazuje sklepiki obok apartamentu. Tam warto na początek zaparkować. Widać też podjazd prowadzący do drugiego budynku, którego nie widać bo jest ukryty głębiej (no może widać kawałek dachu, nie jestem pewien).
Miłego wypoczynku.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.03.2012 21:24

piekara114 napisał(a): czy może ktoś na jakiejś mapie zaznaczyć, gdzie ta kwatera się znajduje (po adresie ciężko)


Proszę bardzo :D

Obrazek

Obrazek

Czerwona strzałka- dom Vlaha
Żólta strzałka - parking ze zdjęcia powyżej
Niebieska strzałka - kierunek Dubrovnik
Czarna strzałka - tablica z napisem "Mlini"

Jak dobrze pójdzie to jest mozliwość, że się w lipcu u Vlaha spotkamy ... :D
Pozdrav.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 22.03.2012 23:47

bahrij napisał(a):pawelh, co do ceny to nie wiem, bo jeszcze nie jest ostatecznie ustalona, ale jadą w II połowie lipca. Ja byłem na przełomie lipca i sierpnia 2011 - rewelacja. Woda 28 stopni, ani kropli deszczu - a przydałoby się trochę, jednak klimatyzacja (w cenie kwatery) pozwalała przenocować.

Ile płaciłeś w zeszłym roku ?
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 23.03.2012 11:22

Płaciłem 45 euro za trzy osoby za dobę. Cena do jakości jest super.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.04.2012 17:45

Witam marcin_es i Wojan,
dziękuję,
Wojan w takim razie do zobaczenia, będę z Panem M i synem w lipcu od 10 do 19
:papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Mlini za Dubrovnikiem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone