Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini 2015 plus Montenegro

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Mlini 2015 plus Montenegro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 16:44

Oj człowiek już stary się robi...
Kiedyś wracał z wakacji i jeszcze w nocy relacje w necie płodził, a dziś...
Już prawie nie pamietam o wakacjach :( , ale do rzeczy, żeby innym się przydało.

Samochodem juz nie jeźdżę :) Jak policzę koszty dojazdu (paliwo, winiety, hotele po drodze, autostrady) to samolot wychodzi... taniej :) Poza tym, po mojej przygodzie sprzed dwóch lat, gdy styrany wracałem z koncertu nocnego i mi powieka "klapnęła" nawet nie wiem kiedy, to teraz mam taką rezerwę do jazdy nocnej. (wtedy nic się nie stało i całe szczęście, ale mogło być różnie, a nie mam już 30 lat , kiedy na raz brałem Dalmację, czy Paryż :)

No dobra podsumowujmy ekonomiczno - exploracyjnie.

Dlaczego Mlini ? Ponieważ zjeżdziłem już przed laty całą Cro, byłem rownież w Dubrovniku, ale w jego okolicach bawilismy tylko jeden dzień. Nie zawiodłem się ! W kierunku Montenegro - cudowne krajobrazy i plaże !

Samolot (3 osoby) Berlin - Dubrovnik - 780 zł w obie strony (oczywiście prawie rok wczesniej book !)
Do stolicy Niemiec mam 250 km autostradami nie licząć dojazdu do Kórnika, więc pikuś.

Lądujemy w Dubrovniku, wypożyczam Aveo za 700 zł/tydzień (które mi się po 1 dniu rokracza :), ale to na inny post :)

W nocy (około 22.30) dojeżdżam do apratamentu Apartments Ante, Put Bana Josipa Jelačića 31, 20207 Mlini, Chorwacja i okazuje się , że mieszkanie, a własciwie cały wynajęty dom jest klasa !
Apartamentami zarządza przesympatyczny Chorwat, mówiący w ojczystem języku, po niemiecku i angielsku (znowu historia jego życia na inny post).

Pan zaprasza nas na rodzinną imprezę zakrapianą i degustacyjną i tłumaczy, tu zakupy (oczywiście Konzum 3 km za Mlini w stronę Dubrovnika, tutaj wymienia się euro (jedyny bank w mieście w stronę Srebrena ze świetnym kursem bez prowizji), do plaży w lini prostej około 500 m ( no trzeba przejsć jadrankę, ale te miasteczka juz tak położone), Fajna knajpka przy samej plazy w Mlini, taka drewniana cała (koło kibelka czyściutkiego, darmowego z panią sprzatającą co kilka minut !) , wygląda niepozornie ale smacznie, duże porcje i no powiedzmy przystepne ceny , bo cała Riviera Dubrovnicka wydaje mi się droższa od innych części Chorwacji, ale w końcu nie byłem tam 3 lata...

Ponieważ nie lubię relacji typu na śniadanie zjadłem, na obiad... wstawiam krótką fotorelację z minimalistycznym opisem :)



Jak cudownie zobaczyć Dubrovnik z góry ! Lotnisko około 20 km za miastem w okolicach Cavtat
Obrazek

Jednej nocy Bora i na drugi dzień... woda 18 C ! Nie dało się do niej wejść, mimo że powietrze +35 ! całe szczęście kolejnego dnia wszystko wróciło do normy, a ta zimna aż parowała !
Obrazek

Taxi boat do Dubrovnika - swietna wycieczka - bilet niezbyt tani za dorosłego 70 kun w dwie strony, ale warto !
Obrazek

Znowu Dubrovnik z góry ! Tym razem SRD ! Znajomi poszli na mury, my juz tam bylismy przed kilka laty, więc mówię rodzince On the Cable ! Oni zdziwieni, a potem... zachwyt ! (Na murach +50 C ! Wyrazy współczucia dla twardzieli ! )
Obrazek

Gdzie ja w końcu mieszkałem :) Sam, gospodarz nie wiedział..., przywiesili mu prawie przed domem 2 tygodnie wczesniej coś takiego :) ale adres mam Mlini, przynajmniej na razie - mówił :)
Obrazek

No już pisałem wcześniej, Aveo się rozkraczyło :) Została tylko "trójka". Pomyślałem na trójce do czarnogóry nie dojadę :) Taki niepozorny Economy Car Rental stanął na wysokosci zadania i na drugi dzień przyprowadzono mi 2 letniego Cruze`a - fajnie się tym jeździło.
Obrazek

W drodze do Montenegro na promie skracającym Zatokę Kotorską ! cena za auto 4,50 euro - co za widoki ! Z powrotem wróciłem dookoła zatoki z ciekawości (30 km dalej też pięknie !) Za rok Czarnogóra ? ...
Obrazek

Budva - mury miejskie super - taki mini, mini Dubrovnik, ale spokojnie i powolutku w skwarze super się zwiedzało, a potem na zakupy ! Koszulki firmowe za 4 euro ! (firmowe ?!)
Obrazek

Majestatyczny Kotor i obiad za 6 euro ! Toż to grosze w porównaniu z CRO ! :)
Obrazek

Pani w Mlini (właściwie w Srebreno koło budowy wielkiego marketu sprzedaje anchois własnej roboty ! Do tego Zlahtina ! Wiem to wino z Krk, ale jak tylko widze w sklepie w Cro to się nie mogę powstrzymać :)
Obrazek

Ciekawostka , plaża nudystów w Mlini... Fotografowałem, zeby nagości nie było :)
Obrazek

Apratament Ante , cały do, do dyspozycji, widok z tarasu na jadran, ale około 500 m od plazy, całe szczęście tylko około 100 schodów, a właściwie 0, tylko ścieżką pod górkę :)
Obrazek

Najlepsza plaża jest w ... samym Mlini, maleńka, kameralna, kamyczki, taką uwielbiamy ! Nawet trochę skałemk i piasku tam jest (takie Cro Beach w pigułce ) :)
Obrazek

To ta plaża ! Żona twierdzi, że najfajniejsza w całej Cro, a w końcu 7 raz byliśmy ( albo 8... nie pamiętam )
Obrazek

Srebreno, cudna zatoka i jeden wieki plac budowy w tym roku (hotele, centra handlowe ) , dobrze ,że tutaj nie mieszkaliśmy, ale w zeszłym roku musiało być super :) i może za rok będzie :) (Jednak wolę Mlini)
Obrazek

Droga z Srebreno do kupari (kurczę bateria mi się w aparacie skończyła, ale Kupari rozczarowało, takie Mielno w Chorwacji :) Potem byłem jeszcze w ruinach hoteli w nocy ! To było przeżycie . brrrr
Obrazek

Cavtat - fajny port dla podobno rosyjskich dygnitarzy, tylko z kąpielami krucho , plaże skaliste, nie dla nas. miasto świetne.
Obrazek


i to tyle, a za rok może Montenegro jednak.... po te koszulki firmowe :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.08.2015 16:49

Się melduję tu oczywiście :mrgreen:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 18:34

Czytam koleżanki relację z Mlini... szczęka mi opadła :)
To jest relacja ! Przynajmniej Mlini bardziej zaistnieje na forum, bo do tego roku tylko kilka relacji znajdowałem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2015 19:24

:oczko_usmiech:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 18.08.2015 19:41

Pozwolisz że i ja przycupnę bo w tym roku nie było tak nisko ale wspomnienia powracają :D
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 20:09

Dostaję prośby o namiary na apartament :)
Proszę bardzo:

http://www.booking.com/hotel/hr/apartma ... ni.pl.html

Ogólnie w tych rejonach rodaków jakby mniej.
Najwięcej Niemców, Holendrów i Anglików sporo :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2015 21:28

Jest Mlini, jestem oczywiście i ja :)


Twoja relacja to Mlini w pigułce, ale ziarnko do ziarnka ... i coraz więcej Zupy dubrovackiej na forum. Dzięki :D :papa:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 21:35

No właśnie, dzięki Twoim wcześniejszym postom o tym rejonie moja noga tam postała :)
Trzeba jednak przyznać, że nie za wiele jeszcze informacji o terenie od Dubrovnika do granicy z Czarnogórą.
Chyba przez to, ze daleko.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.08.2015 16:25

Ekstra!
Pozdrawiam :oczko_usmiech:
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 25.06.2016 15:57

Niestety Mlini w tym roku wielkie rozczarowanie-częśc gastronomiczna dno ,imprezy tak samo no tv i mistrzostwa,plaże tez trzeba czasem sprzątnąć a nie tylko leżaki wstawić.Ceny dostosowane do okolicy. Ale czerwiec to okres przygotowań i może w sezonie jest inaczej w co też wątpię

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mlini 2015 plus Montenegro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone