Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini 2010 - sprawozdanie na kolanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kakusia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kakusia » 02.08.2011 22:03

Potwierdzam. Mlini i okolice są przepiękne. Spędziliśmy tam fantastyczne dwa tygodnie. :D
Lothrain
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lothrain » 08.08.2011 00:07

mk55 napisał(a):"wroclave" mieliście ciekawą kwaterę?? można prosić o namiary, wybieramy się dopiero 29 sierpnia

O kwaterach napisałem co nieco na początku tego tematu. Zerknij.
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 09.04.2012 12:06

Witam wszystkich :D
W tym roku po raz czwarty wybieramy się z rodzinka(4osoby) do Chorwacji..
i coraz bardziej na południe. Po Pakostane kolo Zadaru, Tucepi, Orebicu na Peljesacu, tym razem padło na Żupe Dobrowacka-konkretnie Mlini.
Jestem na etapie mailowania i wybierania apartamentu. Mam pytanie- czy ma może Ktoś mapę Mlini z nazwami ulic. Chodzi mi o zlokalizowanie adresu, poznanie odległości od plaży, A może jakieś namiary na sprawdzony apartament?? Wybieramy się na przełomie czerwca i lipca.
Będę wdzięczny za plan-mapę Mlini i za wszelkie info.
Pozdrawiam. :D
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 09.04.2012 12:39

Mam już zarezerwowane dwa apartamenty u Vlaha już nie mogę się doczekać.Oczywiście Vlaho posłał zyczenia swiateczne. :)
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 17.06.2012 19:17

Własnie jestem w Mlini ! Pozdrawiam wszystkich!
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 17.06.2012 20:36

Witaj Onka :D
Ja za tydzień też bedę kwaterował w Mlini. Czy możesz napisać jak Ci się podoba miejscowość? Plaże? My mamy zarezerwowany apartament La Perla przy ul.Trgoviste 28-chyba dość daleko od plazy?
Będę wdzięczny za wszelkie info o Mlini i okolicy.
Pozdrawiam :)
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 17.06.2012 22:03

Witaj Andy!
ta ulica jest chyba za jadranką- upewnię się i napiszę. Co do miejscowości jest ok. Plaż ładna obok parku z placem zabaw dla dzieci- skałkowa, z kamieniami przy wejściu - choć dziś tłok- może dlatego że niedziela i dużo chorwatów.
To co napisał Lothrain mogę potwierdzić, lecz jestem dopiero od wczoraj i dopiero wszystko poznaję. Wieczorem cicho i pustawo. Nie wiem co dokładnie chcesz wiedzieć.
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 18.06.2012 21:30

Dzięki za odpowiedź.
Jak będziesz wiedziała, jak daleko jest od mojego apartmanu do plaży, to będę wdzięczny za info. Tak się spodziewałem, że jest za Jadranką, ale mam nadzieję, że jakoś damy radę, dzieci malutkich nie mam-raczej już panny dorosłe :D - jedziemy 4-osobową rodzinką, samochodem przez BiH- po drodze Mostar.
Jak w Mlini ze sklepami? targiem rybnym? (zawsze kupowałem świeże ryby na targu lub prosto od rybaków - ten wyjazd będzie moim czwartym, za każdym razem coraz bardziej na południe), jak z kantorem?
Są jakieś knajpki, aby czasami wyskoczyć na pizzę lub rybkę z grilla?
Jak z komunikacją do Dubrownika?-będę co prawda samochodem, ale pewnie lepiej będzie autobusem?
O pogodę pewnie nie trzeba pytać:)
Przepraszam, że tyle pytań, ale będę wdzięczny za każdą informację o Mlini i okolicy...
Pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.06.2012 21:37

andy46 napisał(a):Przepraszam, że tyle pytań, ale będę wdzięczny za każdą informację o Mlini i okolicy...
Pozdrawiam


Zajrzyj tutaj :D
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 18.06.2012 21:42

Tak nad Jadranką- ta ulica nie jest daleko do plaży - (nie widziałam tylko konkretnie twojej Villi może jutro bo dziś nie miałam siły się tam wdrapywać :D )-trochę schodami w dół- w górę trochę gorzej ale dasz radę.w Mlini mały market, ze dwie piekary. Ale niedaleko w Srebreno jest Konzum i Mercator- dziś robiliśmy zakupy. Niestety targu nie ma czego ogromnie żałuje bo też chciałabym kupować rybki, nie ma też targu owocowo warzywnego. Może w Cavtacie uda się coś kupić ,bo tak to pozostają tylko te markety Na razie byliśmy w jednej knajpce - Marinero (czy jakoś tak) rybka pyszna - ale na 2 osoby z sałatkami zapłaciliśmy 300 kun. Sa blisko przystanki autobusowe - w stronę Cavtat i Dubrovnika.
jeżeli chodzi o pogodę to od soboty lampa- jeżeli jesteśmy na plaży to pół dnia w cieniu- bo tak grzeje. W Konzumie kupiliśmy parasol ale można też wypożyczyć na plaży za 15 kun.
Pozdr.
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 19.06.2012 19:06

Dzięki Onka za info. Jestem Twoim dłużnikiem :)
Dzięki Wojan - świetny materiał!!!
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 19.06.2012 19:29

HEJ iw_Onko :-). Widzę, że chyba pogoda do bani :-) bo żyć bez kompa nie mozesz :-) . Jak tam podróż przebiegła?
Pozdrawiam
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 19.06.2012 22:19

zoohha napisał(a):HEJ iw_Onko :-). Widzę, że chyba pogoda do bani :-) bo żyć bez kompa nie mozesz :-) . Jak tam podróż przebiegła?
Pozdrawiam

Na kompa wchodzę na chwilkę wieczorem a pogoda no cóż grzeje mocno i lampa od rana do wieczora. Samolot miał godzinę opóźnienia ale lot spoko - samolocik mały trochę głośny ale nowiutki , jeszcze pachnący plastikiem (mam nadzieję że nie chińskim :D )
Pozdrawiam
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 23.06.2012 11:32

Witaj Onka...,
Trzymasz dla mnie miejsce na plaży???
Już odliczam godziny do wyjazdu. Jutro skoro świt w drogę..., po raz czwarty CRO :D . Tym razem aż do Mlini, na samo południe....
A po drodze Bośnia - Mostar, Blagaj, wodospady... :D
Pozdrawiam
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 28.06.2012 18:58

Witam..., już z Zupy Dubrowackiej..- konkretnie z Mlini, gdzie od trzech dni stacjonuję i chłonę z tarasu bajkowy krajobraz na Jadran :D
"Troszkę" przesadziłem z nasłonecznieniem bladej powłoki...
i dzis jako "Czerwonoskóry" nie wychylam sie poza parasol tarasu :) :)
Gdyby ktos potrzebowal aktualnych info z tego terenu, jak również z Dubrownika, Cavtat..., które w najbliższym czasie odwiedzimy..., to pozostaję do dyspozycji - pytajcie...
Pozdrawiam...gorąco- tak "pełną lampą" :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mlini 2010 - sprawozdanie na kolanie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone