Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 26.01.2006 15:27

Dzisiaj rozpoczynają się mistrzostwa europy w piłce ręcznej.
Polska gra w grupie z Ukrainą,Szwajcarią i Słowenią.
Czekam na finał Polska-Chorwacja :)
W Trogirze na dworcu PKS jest taki piękny publiczny kibelek.Jak sobie człowiek spocznie na tronie
jego oczom ukazuję się piękny plakat Mistrzów Olimpijskich ( Chorwatów ).
Szkoda ze reczna to w Polsce dyscyplina niszowa,bo Chorwaci mają niezłego fioła na jej punkcie.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze bedziecie trzymac kciuki.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.01.2006 16:00

Chorwaci w ogóle mają niezłego fioła na punkcie swoich sportowców :)
To, co się działo, jak Janica Kostelić ukończyła zjazd bez kijka i rękawiczki - przez cały tydzień było o tym głośno, wielkie zdjęcia w każdej, nawet najmniejszej gazetce, w TV ciągle powtórki i wywiady. Ogłosili ją bohaterką narodową. A my.. A my ciągle ubolewamy nad losem naszych piłkarzy: "dali z siebie wszystko, ale nie udało się im poknać..."... A gdzie inni nasi sportowcy? My tylko piłka i piłka, a w tym akurat jesteśmy do bani. Może byśmy powspierali trochę inne dyscypliny? No tak - tam jest mniejsza kasa, to nikt nie ma w tym interesu :(

Plumek

P.S. Za ręczną nie przepadam, ale jeśli dojdzie do spotkania Polska-Chorwacja - oglądnę!
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
pierwsze wygrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.01.2006 08:36

Na początek i Polska i Chorwacja dały rade :)
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 27.01.2006 08:45

Tylko, że Polska prawdopodobnie wygra na tych ME jeszce jeden mecz - a i to być może- a dla Chorwatów to dopiero przebieżka :)
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
odp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.01.2006 12:07

Jestes człowiekiem małej wiary qqryq
Mysle ze bedzie zdecydowanie lepiej
AguUsKa
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AguUsKa » 27.01.2006 14:24

Ooo wkoncu temat dla mnie :).
Wczoraj Polacy z Ukraina grali swietnie, kto ogladal ten wie :].Nasz bramkarz -Szmal , bardzo dobrze bronil, moze kiedys bedzie taki jak Vlado Sola :D. Bieleckiego uznali najwieksza gwiazda naszej grupy(A), a jego uderzenia dochodzily nawet do 120 km/h 8O .

Mam nadzieje ze final bedzie Polska-Chorwacja. Szkoda ze w tamtym roku w MŚ Chorwacja przegrala z Hiszpania (która wczoraj zremisowała z Niemcami i to mieli szczęście).

Rok temu jak zobaczylam jak kibice dopinguja Chorwatow to bylo cos wspanialego.Widać że u nich ten sport jest ważny jak i inne.

Nasi pilkarze nożni zakwalifikowali sie do MŚ i grają coraz lepie, siatkarki zdobyły następne złoto, więc teraz czas na piłkarzy ręcznych. :)


Pozdrawiam.
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 27.01.2006 15:44

Fakt, u nas ze sportami drużynowymi stoimy dosyć kiepsko. Piłkarze prezentują poziom mocno średni ( i niech nikogo tutaj nie zmyli nasz awans na MŚ ), całkiem nieźle stoi nasza siatkówka no i teraz dołącza ręczna resztę zaostawymy za kurtyną milczenia.

Co do mojej małej wiary :D Powalczymy jeszce ze Szwajcarami, ale już ze Słoweńcami będzie ciężko i to bardzo. Mimo, że wczoraj nie zagrali wielkich zawodów i raczej są krytykowani po pierwszym meczu. A co później ? A no mistrz Europy Niemcy (przyjechali w zmienionym składzie, ale dla nas to i tak za duzo), mistrz świata Hiszpania no i raczej mocniejszi niż słabsi Francuzi. W świtle siły tych drużyn i licznych kontuzji w naszej drużynie (Urbanowicz i wczoraj Wleklak, przez co dobrych zmian nie ma Lijewski i Tkaczyk teraz) mój opymizm jest dosyć mocno zachwiany ;)
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
mistrzostwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.01.2006 16:00

widze qqrq ze jestes w temacie :)
Małe ale:
Ja nie słyszałem niezadowolenia ze zwyciestwa.Raczej wszyscy sa bardzo zadowoleni.
Jezeli chlopaki uwierza w swoje sily ( a mecze ze Szwecja to udowodnily ) moga wygrac z kazdym.
Nasza druga linia nalezy do najlepszych na swiecie.Licze ze po fazie grupowej dojdzie do sibie Jurasik i da fajna zmiane Lijewskiemu.
Zmykam do poniedzialku i mam nadzije ze jak wejde na forum Polska po 3 zwyciestwach zajmie 1 miejsce a w telewizji pojawi sie troche wiecej informacji.
Trzymak kciuki i pozdrawiam.
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005
Re: mistrzostwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 28.01.2006 20:38

Łukasz Darowski napisał(a):Ja nie słyszałem niezadowolenia ze zwyciestwa.Raczej wszyscy sa bardzo zadowoleni.

Miałem na myśli echo gry Słoweńców w ich kraju, a nie nasze (dosyć niejasno to napisałem).

Dzisiaj niestety zagraliśmy ze Szwajcarami ze straszakiem -i nic więcej- Bieleckim, klasę pokazał nasz obrotowy no i Tkaczyk, Lijek na początku. Kiepsko zagraliśmy w obronie (31 bramek straconych z Helwetami !!) i 6 niewykorzystanych kontr, takich średniaków powinniśmy powieźć na zimno, a tymczasem po remisie to oni odtańczyli taniec zwycięstwa.
AguUsKa
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AguUsKa » 29.01.2006 19:28

Polska-Słowenia 29-33 (10:16)

Była szansa na wygraną.Ale nie z taką pierwszą połową!!!!Nieoglądałam wczorajszego meczu ze Szwajcarią, więc niemoge porównać czy grali lepiej czy nie.
W dzisiejszym meczu świetnie bronił bramkarz Słoweńców, odebrał nam kilka cennych punktów ... Niestety.

Nasz skład:
Stęczniewski (27% skutecznych interwencji), Szmal (29%) - Starczan 2, Bielecki 9 (3), Tkaczyk 3, Lijewski, Kuchczyński 3, Grabarczyk 2; Nilsson, Obrusiewicz 1 (1), Jurecki 4, Urbanowicz, Moszczyński 1, Wiśniewski 4.

.....................................................................


Chorwacja - Norwegia 32-28 (20:14)

Obecnie Chorwacja zajmuje 1 miejsce w grupie i dzisiaj zagra z Rosja mającą taką samą ilość punktów. Mecz będzie ciężki, a do tego nigdzie go nie transmitują :[ .Jak tak wogle można! Znów zostaje nerwówka przed Livescores :[.

Jak ktoś wytrzaśnie skład Chorwacji z meczu z Norwegią to niech zapoda.

.....................................................................................

Na stronie http://www.ihf.info/CDA/news_details,35 ... 54,en.html można głosować na najlepszą zawodniczke i zawodnika świata.Niestety nikt z Polaków nie jest nominowany za to wśród zawodników mamy dwóch Chorwatów :Balic'a i Dzombe.


Pozdrawiam.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 29.01.2006 20:47

AguUsKa napisał(a): Jak ktoś wytrzaśnie skład Chorwacji z meczu z Norwegią to niech zapoda.


Proszę uprzejmie... :)


Hrvatska - Norveška 32:28 (20:14)

Bern. Wankdorf Sporthalle.Gledatelja: 3.000. Suci: Bord i Buy (Francuska).

HRVATSKA
Losert, Šola; Sulić 7, Balić 8, Lacković 5, Čupić, Vori 1, Dominiković, Horvat 2, Goluža 5 (5), Šprem, Špoljarić, Metličić 4, Buntić.

NORVEŠKA
Ege, Erevik; Buchmann 4 (3), Berge 1, Loke 4, Strand 3, Ekelund 2, Lund, Vildalen, Lauritzen 4, Kjelling 6, Jorgensen, Jensen 2, Skjarvold 2.

SEDMERCI: Hrvatska 5 (5), Norveška 3 (3).
ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Norveška 12 minuta



Niestety, Chorwacja zajęła drugie miejsce w grupie, bo przegrała z Rosją 29:30. :cry:

I od razu składy i takie tam... :)


Hrvatska - Rusija 29:30 (12:17)

Bern. Wankdorf Halle. Gledatelja: 3.000. Suci: Lemme i Ulrich (Njemačka).

HRVATSKA
Losert, Šola, Sulić 4, Balić 9, Lacković 2 (2), Čupić, Vori 2, Dominiković 1, Horvat 4, Goluža 3 (3), Šprem 1, Špoljarić, Metličić 2, Buntić 1

RUSIJA
Kostigov, Levšin, Kokšarov 7 (5), Krivošljikov 4, Peskov 3, Ivanov 2, Čipurin 3, Rastvorcev 10, Dibirov, Kamanin 1, Jevdokimov, Filipov, Jegorov, Frolov

SEDMERCI: Hrvatska 8 (5), Rusija 6 (5)
ISKLJUČENJA: Hrvatska 10, Rusija 12 minuta


No to... trzymamy kciuki... :D

Pozdrawiam
Jola
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
do boju !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 30.01.2006 08:54

Szkoda przegranej ze Słowenia, byla szansa.
Brawa dla kolowego Chrobrego Głogów-Bartosza Jureckiego.
Szczesliwym trafem Ukraincy pokonali gospodarzy i wchodzimy do drugiej fazy z 2 punktami.
A tam juz tylko wielkie potęgi: Niemcy Francja i Hiszpania.Bedzie ciekawie,emocjonująco i mam nadzieje zwyciesko.
AguUsKa
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AguUsKa » 04.02.2006 17:13

Ma ktos zdjecie kibicow Chorwacji z dzisiejszego meczu z Francja?

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone