Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 04.07.2016 14:11

Co do czekania to tak chyba normalnie. Ale smakiem nie powala. A ceny też nuczego sobie. Ta na dole otwarta dopiero od 19 :( ale też mamy w planach ja idwiedzić :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.07.2016 17:09

MrOwA napisał(a):Ale smakiem nie powala.

My chyba aż tak nie zwracamy na to uwagi, może dlatego, że nie podążamy szlakiem Maklowicza, tylko własnym. :oczko_usmiech:
Poza tym, do wyboru był jeszcze jeden lokal koło kościoła, a tam nie chciało nam się chodzić.
MrOwA napisał(a):Ta na dole otwarta dopiero od 19 :( ale też mamy w planach ja idwiedzić :)

A to coś się zmieniło, bo my tam chodziliśmy na ručak, czyli po naszemu lunch. :wink:
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 05.07.2016 10:44

Hmm, a jakiś namiar na ten lokal koło kościoła? Patrzyłem i na razie nie wiem nawet jak dotrzeć do tego kościoła ;)

Poniżej kilka aktualnych fotek Miry (oczywiście robione wieczorem, nie żeby nie było słońca ;)):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zejście na plażę (o tym chyba nikt nie pisał:)):
Obrazek
Obrazek

i sama plaża:
Obrazek
Obrazek

Obawiam się że jak otworzą ten apartament przed Mirą to będzie już tłoczno na plaży i nie będzie fajnego klimatu (osoby z trzech apartamentów to już jednak spory tłum na taką plażę :(
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 06.07.2016 18:43

MrOwA ile jest tych schodów liczyłeś? i co z ta knajpa na plaży naprawdę czynna dopiero od 19. Gdzieś blisko da się lody na gałki kupić?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.07.2016 19:15

MrOwA napisał(a):Hmm, a jakiś namiar na ten lokal koło kościoła? Patrzyłem i na razie nie wiem nawet jak dotrzeć do tego kościoła ;)

Od Studenaca, pod górkę w kierunku kościółka i traficie. :wink:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 06.07.2016 19:43

amator33 napisał(a):Nie polecam knajpy Val. Długo się czeka. Rybna płata dla 2 os ociekaczem olejem i zimna. Pizza też taka se.


Ja akurat mam zdecydowanie odmienne zdanie na temat tej knajpki :) czas oczekiwania standardowy (pizza musi się wypiec i tego procesu się nie przyspieszy :mrgreen: ), a smak? Nie narzekaliśmy ani razu. Jedliśmy tam prawie codziennie przebywając na plaży i za każdym razem ze smaczkiem. Wiadomo, nie jakaś najlepsza pizza na świecie, ale taka po prostu dobra :)
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 09.07.2016 21:20

Schodów w sumie będzie jakaś setka :( Najbliższe lody w barze na plaży publiczbnej (jakieś 100m w lewo i parę schdków w dół) Knajpka przy kościele ma swój klimacik :) Ale jedna uwaga serwowane są w niej same rybki jako dania ciepłe.
Obrazek
Ale pyszne i napewno warto tam zajrzeć. Prawdziwy chorwacki klimacik.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 09.07.2016 21:38

MrOwA napisał(a):Ale pyszne i napewno warto tam zajrzeć. Prawdziwy chorwacki klimacik.


Aż zjadłbym sobie taką rybkę :) ta knajpka ma gdzieś jakąś widoczną nazwę? Bo będziemy w Mimicach za niecały miesiąc i, patrząc na zdjęcie, apetyt rośnie :D
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 12.07.2016 22:13

W okolicach kościoła są 'drogowskazy' :) Myśłę że po 19 będą schodzić się tam ludziki :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2016 22:23

a jak z cenami?siedzimy w lokvie i z checia ja odwiedzimy bo od Omis nam sie juz dralowac...mega tłumy.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 13.07.2016 21:09

A powiem szczerze, że chyba całkiem spoko bo za 2 makrele, doradę i 5 malutkich sardeli (o ile dobrze pamiętam) :), 3 porcje frytek, 2 sałatki, dwa piwa, 2 napoje i 0,7 winka zapłaciliśmy chyba coś ok 450kn.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 14.07.2016 00:19

Ja pamiętam jeszcze jak dostęp do plaży był tylko dla gości z Miry gdzie nie było pobudowanych obok nowych domów,ewentualnie przychodzili miejscowi z pobliskich apartamentów.Jednak adres był Medici a nie Mimice.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 01.08.2016 21:32

Janusz Bajcer napisał(a):
klerjeser napisał(a):A ulicą też kiepsko bo chodników brak, a poboczy też nie za wiele. Tak więc choć okolica ładna, nie należy się nastawiać na romantyczne spacery...

Między innymi z tego powodu omijam takie miejscówki :wink: :lol: :idea:


My mamy odmienne zdanie z żoną:) Mimice właśnie dlatego mają swój urok, bo są wioską, gdzie można wypocząć, bez wrzasków ludzi i zewsząd wydostającej się muzyki. Najważniejsze to że jest sklep (Studenac) i od tego roku bankomat (na ścianie Studenaca) oraz świeże warzywa i owoce od pana, który czasem jest w polskiej koszulce Lecha Poznań:), który również wyrabia własne trunki %% oraz oliwę (można nawet z nim pojść zobaczyć jego "królestwo" i popróbować tego co naprodukował:) )
Poza tym konoba/pizzeria Val (szału nie ma, ceny z kosmosu, smażone na niezdrowym oleju), konoba na dole przy plaży (ale otwarta od 19, jeszcze tam nie byliśmy), restauracja Sydney-Croatia (przy Jadrance, ale nie wygląda ciekawie) oraz chyba warta polecenia konoba wysoko po drugiej stronie Jadranki, za kościołem (robi wrażenie, zwłaszcza dzięki lokalesom, wybierzemy się tam na pewno przed powrotem do kraju).
Poza tym przy plaży (tej bliżej Medic, bo jest jeszcze druga plaża bliżej Marusici, za konobą Val) jest bar z lodami i napojami (ale widziałem że przy tej drugiej plaży jest też beach bar, który lepiej wygląda).

Czyli generalnie wszystko, co do odpoczynku potrzebne:) Zero tłumów i hałasu, spokój, cisza, relax:) Jesteśmy tu już 3 raz (u pani Duszanki, czujemy się już prawie jakbyśmy do rodziny na wakacje jeździli) :)
Na plaży głównie Polacy, Czesi i Niemcy. Polecam Mimice:) Widok z łóżka na morze:)
joaska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska » 02.08.2016 07:01

Witam. Jedziemy w tym roku po raz 4 do Chorwacji. Wybór padł w tym roku na Mimice. Znalazłam apartament przy ul.Prilaz moru 78 a właścicielką jest P. Jelena Vrdoljak. Może ktoś tam był i coś napisze, bo w internecie nie ma żadnych opinii na temat tego apartamentu. Że z górki na plaże to się z tym liczymy bo 2 lata temu byliśmy w Marušići w Domu Kuzmanić, który serdecznie polecam zwłaszcza apartament dla 4 osób.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 02.08.2016 07:32

joaska napisał(a):Witam. Jedziemy w tym roku po raz 4 do Chorwacji. Wybór padł w tym roku na Mimice. Znalazłam apartament przy ul.Prilaz moru 78 a właścicielką jest P. Jelena Vrdoljak. Może ktoś tam był i coś napisze, bo w internecie nie ma żadnych opinii na temat tego apartamentu. Że z górki na plaże to się z tym liczymy bo 2 lata temu byliśmy w Marušići w Domu Kuzmanić, który serdecznie polecam zwłaszcza apartament dla 4 osób.


Jeśli to jest ten budynek obok nas (bo my jesteśmy przy nr 80) to dobrze wygląda przynajmniej z zewnątrz :)
Z górki owszem i to bardzo, strome zjazdy dla aut i bardzo ciasno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone