Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice - Omis SZUKAM OPINI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 21.02.2012 19:26

onka37 napisał(a):Mam pytanko, czy MImice są w dużej odległości od OMis- będę chyba niestety jechać autokarem i dlatego pytam....

10 - 12 km od Omisza :lol:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 21.02.2012 20:18

[quote="auto_gt"]JAk wam nie pasuje Jadran , jeden z drugim , to na bałtyk wyp....

To nie jest na temat tego wątku i do moderatora ,zeby to do kosza.[/ Wypowiedz jak najbardziej w temacie.bałtyk?Jak kiedykolwiek uda Ci się zdobyć tyle doświadczenia w kwestii Cro co mam ja (siedem wyjazdów przy dzieleniu urlopu na dwa miejsca co daje tyle co czternaście)to wymienimy się uwagami.Życzę udanego pobytu.
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 05.03.2012 10:51

Krakuska napisał(a):Dołączę się do dyskusji o Mimicach – pewnie już posezonowo, ale pomyślałam, że może ktoś skorzysta z naszego sprawdzonego adresu w przyszłym roku.
Otóż, zachęceni pozytywnymi opiniami na forum odwiedziliśmy własnie Apollo 11 z nadzieją, że pozyskamy jakiś wolny apartament, ale niestety – wszystko zarezerwowane. Ponieważ nastawieni byliśmy właśnie na ten rejon w Biurze Informacji Turystycznej polecono nam apartament Pani Jagody Jurić w Mimicach, dokładnie w miejscowości Samograd 16. I była to super lokalizacja. Przede wszystkim nad samym brzegiem bez konieczności codziennego przechodzenia przez Jadranską Magistralę. Apartamenty ładnie urządzone z TV SAT i co najważniejsze ViFi. Nieduża, ale fajna plaża, praktycznie dostępna tylko dla mieszkańców najbliższych domów, więc spokojnie można było poplażować, bez jakiejś gorączkowej rezerwacji wczesnym rankiem. Ale można było też skorzystać z malutkich okolicznych plaż. A na „wyciągnięcie ręki” lub bardziej nogi skałki do poskakania. To akurat okazało się wielką atrakcją dla naszych nastolatków.
No i najcenniejsze w tym wszystkim to nasi Gospodarze z zapleczem pysznego czerwonego winka, orachowicy, oliwy własnej produkcji i pysznej kuchni (owoce morza, rybki z grilla).
Polecam spływ rzeką Cetynią – super sprawa (my płynęliśmy ze skiperem „Super Mario” w towarzystwie Czechów i Słowaczki, więc była dodatkowa „językowa” zabawaJ )
Dla zainteresowanych mogę przesłać kilka fotek plaży i okolicy


Witam

Czy mógłbyś podesłać mi więcej informacji ewentualnie jakieś zdjecia z tego apartamentu ? Czy nadaje się dla dzieci ( 3 + 6 ) ?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
heyluka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) heyluka » 12.03.2012 18:13

borut napisał(a):
Krakuska napisał(a):Dołączę się do dyskusji o Mimicach – pewnie już posezonowo, ale pomyślałam, że może ktoś skorzysta z naszego sprawdzonego adresu w przyszłym roku.
Otóż, zachęceni pozytywnymi opiniami na forum odwiedziliśmy własnie Apollo 11 z nadzieją, że pozyskamy jakiś wolny apartament, ale niestety – wszystko zarezerwowane. Ponieważ nastawieni byliśmy właśnie na ten rejon w Biurze Informacji Turystycznej polecono nam apartament Pani Jagody Jurić w Mimicach, dokładnie w miejscowości Samograd 16. I była to super lokalizacja. Przede wszystkim nad samym brzegiem bez konieczności codziennego przechodzenia przez Jadranską Magistralę. Apartamenty ładnie urządzone z TV SAT i co najważniejsze ViFi. Nieduża, ale fajna plaża, praktycznie dostępna tylko dla mieszkańców najbliższych domów, więc spokojnie można było poplażować, bez jakiejś gorączkowej rezerwacji wczesnym rankiem. Ale można było też skorzystać z malutkich okolicznych plaż. A na „wyciągnięcie ręki” lub bardziej nogi skałki do poskakania. To akurat okazało się wielką atrakcją dla naszych nastolatków.
No i najcenniejsze w tym wszystkim to nasi Gospodarze z zapleczem pysznego czerwonego winka, orachowicy, oliwy własnej produkcji i pysznej kuchni (owoce morza, rybki z grilla).
Polecam spływ rzeką Cetynią – super sprawa (my płynęliśmy ze skiperem „Super Mario” w towarzystwie Czechów i Słowaczki, więc była dodatkowa „językowa” zabawaJ )
Dla zainteresowanych mogę przesłać kilka fotek plaży i okolicy


Witam

Czy mógłbyś podesłać mi więcej informacji ewentualnie jakieś zdjecia z tego apartamentu ? Czy nadaje się dla dzieci ( 3 + 6 ) ?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam


Witam

Ja też poproszę o zdjęcia tych apartamentów jeśli to możliwe adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 07.09.2012 18:50

Potwierdzam, że u Jagody Jurić było bardzo OK. Jedno z lepszych miejsc, w których byliśmy.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 07.09.2012 19:27

Śliczna miejscowość...
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 08.09.2012 11:41

Spędziliśmy w tym roku wakacje właśnie w Mimicach i mogę polecić. Mieścina spokojna, ale jak dla mnie znowu nie jakieś zadu..e. Bardzo dobra baza wypadowa do splitu, Dubrovnika itd. mieszkaliśmy w apartamencie Bojić - bardzo mili gospodarze, mieszkanko bardzo przyjemne, także polecam:)
Ostatnio edytowano 09.09.2012 09:15 przez pakotomasz, łącznie edytowano 1 raz
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 08.09.2012 12:42

Dobre miejsce dla oszczednych autentycznie nie ma gdzie wydawac pieniedzy w sklepie tylko podstawowe produkty 3 knajpki na krzyz z marnym wyborem. Jak ktos chce wydawac kase nie polecam Mimic(ja z polowa zaplanowanej kwoty wrocilem).
Jak ktos ma potrzebe wydawania pieniedzy to polecam 10 km wczesniej Omis lub 20 km dalej Makarska
Zielina74.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielina74. » 08.09.2012 14:24

ocena miejscowści przez pryzmat miejs do wydawania pieniędzy lub ich brak to jakaś paranoja! Jak się chce wydać kasę to można wsiąść w auto, pojechać do Splitu i finansowo zaszaleć. Urlop to chyba coś więcej niż dobrze zaopatrzony sklep w pobliżu.
Akurat tak się składa, że bywam co roku w Mimicach i w porównaniu z innymi miejscowościami zaopatrzenie w sklepach i menu w restauracjach nie odbiegają od standardów.
Uważam, że np. konoba Cerevi Dvor bije na głowę nawet najdroższą restaurację we wspomnianej wyżej Makarskiej czy Omisu.
maciej1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1976 » 08.09.2012 16:21

wermar napisał(a):Dobre miejsce dla oszczednych autentycznie nie ma gdzie wydawac pieniedzy w sklepie tylko podstawowe produkty 3 knajpki na krzyz z marnym wyborem. Jak ktos chce wydawac kase nie polecam Mimic(ja z polowa zaplanowanej kwoty wrocilem).
Jak ktos ma potrzebe wydawania pieniedzy to polecam 10 km wczesniej Omis lub 20 km dalej Makarska

Potrzeba wydawania pieniędzy????????? Ja takiej potrzeby nie mam. Mam potrzebę udanego wypoczynku.
maciej1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1976 » 08.09.2012 16:25

borut napisał(a):Potwierdzam, że u Jagody Jurić było bardzo OK. Jedno z lepszych miejsc, w których byliśmy.

Czy mógłbym prosić o jakieś fotki z tego miejsca. Możliwe, że w przyszłym roku tam pojadę. Jeśli to nie tajemnica ile płaciliście za apartament?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 08.09.2012 17:07

Nie wiem czy to juz nie reklama ktora jest tu zakazana
maciej1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1976 » 08.09.2012 17:14

wermar napisał(a):Nie wiem czy to juz nie reklama ktora jest tu zakazana

Reklama czego???? Mimic?
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 08.09.2012 18:04

borut napisał(a):Potwierdzam, że u Jagody Jurić było bardzo OK. Jedno z lepszych miejsc, w których byliśmy.



Witaj,
Mógłbym prosić o namiar + gdyby nie był to problem jakieś fotki na priva - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pzdr, Makar :)
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 14.09.2012 10:15

wermar napisał(a):Dobre miejsce dla oszczednych autentycznie nie ma gdzie wydawac pieniedzy w sklepie tylko podstawowe produkty 3 knajpki na krzyz z marnym wyborem. Jak ktos chce wydawac kase nie polecam Mimic(ja z polowa zaplanowanej kwoty wrocilem).

To chyba rzeczywiście oszczędzałeś,bo nasza rodzinka jak chciała wydać pieniądze to np.na plaży w Mimicach brało się piwko w knajpce i lody lub po południu dzieciaki na pizze nieoszukaną jedną z najlepszych w moim życiu i nas na piwko oraz gratisową rakiję do pizzerni przy sklepie i naprawdę nigdy tam Polaków nie widziałem,bo Polacy to tylko wchodzili do sklepu i na apartament ,a później marudzą że nie ma gdzie kasy wydać :wink: .Zazwyczaj dzień w Mimicach wyglądał tak,że rano plaża ,a potem wypad wydawać kasę i zwiedzać i opalać się w innych miejscach jak Mostar,Wodospady Kravica,Trogir,Brela,BV,Makarska lub wspomniana konoba przy kościółku lub za drugim tunelem w stronę Omisia zajjebista konoba Puta Rata . Jedyne co w Mimicach brak to życia nocnego i tyle. Sklep Studenac w Mimicach lepiej zaopatrzony niż Konzum w Baska Voda na przykład ,wszystko tam było. Będąc w wyżej wymienionych miejscowościch pobocznych tak portfel uszczuplał i dzieciaki na straganach też mogły doić,że jak siedziałem w Mimicach to się cieszyłem ,że ma czas na regenerację :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mimice - Omis SZUKAM OPINI - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone