Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008
Mimice 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 09.07.2008 22:37

Wróciłem właśnie z Mimic. Wybrałem najciekawsze fotosy z tej małej ale jak pięknej miejscowości.
Fotografie czerwiec/lipiec 2008:

Port i główna plaża:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Widok z naszego tarasu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nasza plaża:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nasz apartament:
Obrazek

Obrazek


I inne:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


To narazie tyle. Na życzenie wkleję i prześlę więcej fotek mailem.

Pozdrawiam!
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 09.07.2008 22:58

kombiaczek superr:) jadę za 5 dni do Lary:) poproszę o fotki na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Napisz jakie wrażenia

Jadran Cieplutki ? czysty ? :)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 09.07.2008 23:27

Kombiaczek,
czekałam na tę relację ale liczyłam na jakiś dłuższy opis;)

Trzy pytania:
1. zejście do plaży - bardzo uciążliwe jest to złażenie a potem włażenie na tę skarpę - jak to jest rozwiązane - ścieżka, schody?

2. Czy w samych Mimicach jest bankomat?

3. Czy w wodzie były jeżowce?
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 10.07.2008 16:01

witam jotem!!!
relacja bedzie lada moment musimy trochę ochłonąć.
Najpierw odpowiem Ci na pytania:
1). zejście na plażę jest dość strome. Zależy jednak gdzie bedziesz mieszkać. My mieliśmy około 5 minut drogi z dziećmi do plaży w dół oczywiście a po plazy w górę niecałe 10 minut. Da się wytrzymać. Niektórzy widać było jak męczą się wchodząc na górę aż za droge asfaltową. To dopiero męczarnia.
Schodów na plażę nie ma. Jest za to bardzo wygodne, wyasfaltowane i kamienne zejście. Jak widać na zdjęciach zejście na plaże było od strony naszego apatramentu. Na tą samą plażę jest drugie zejście dla osób, które mieszkają z drugiej strony plaży. Tam są częściowo schody bardzo wygodne do zejścia.
2). Nie ma bankomatu w Mimicach. Jeśli chodzi Ci o wymianę pieniędzy to jest poczta czynna przez cały tydzień - nawet w soboty do godziny 12. Na poczcie jest tość dobry kurs wymiany np. euro na kuny.
Jeśli poczta nie jest czynna ( np niedziela lub późnym wieczorem a potrzebujesz wymiany ) możesz wymienić też po dobrym kursie u mężczyzny sprzedającego przy sklepie warzywa i owoce - chłop ma na imię MARIO. Na pewno będziesz zadowolona z kursu u niego lub na poczcie niż na granicy - tam to dopiero zdzierają z ludzi prowizję. My na granicy wymieniliśmy dosłownie kilka euro na kuny aby było na drogę, resztę na miejscu u Mario a potem na poczcie. Najbliższy bankomat jest w Omisiu 9 km lub w drugą stronę Baśka Voda około 15 km. Nie ma problemu.
3). W wodzie sa jeżowce ale dopiero widać je jak nurkujesz na głębokości około 6-8 metrach. Nie spotkaliśmy się na żadnego jeżowca w miejscu kąpieli. A nurkowalismy dość często i całe dno znamy na pamięć. Na marginesie proponuję Ci zaopatrzyć się również w sprzęt: maska i rurka - widoki podwodne nisamowite i nie do opisania.
Pozdrawiam :papa:
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 10.07.2008 16:14

adam11 napisał(a):kombiaczek superr:) jadę za 5 dni do Lary:) poproszę o fotki na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Napisz jakie wrażenia

Jadran Cieplutki ? czysty ? :)



adam11 witam Cię:-)
Fotki prześlę wieczorem a najpóźniej jutro do południa.
Całą relację z Mimic napiszę w tym samym czasie. Przyznam się że nie wiem od czego zacząć.
Jadran jest bardzo ciepły i krystalicznie czysty. Z dnia na dzień temperatura wody rośnie więc pozazdrościć Tobie i wszystkim innym co wyjeżdżają późnej.
Pozdrawiam :P
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 10.07.2008 19:21

kombiaczek napisał(a):1). zejście na plażę jest dość strome. Zależy jednak gdzie bedziesz mieszkać.


Mam rezerwację w Larus-M - i choć to miejsce było juz na forum omówione nie wiem nadal, z której strony wioski znajdują się te apartamenty..:(
Jedyne co wiem to, że poniżej drogi - tak napisał właściciel.
Z załączonych opisów oraz zdjęć wnioskuję nieśmiało, że Twoje lokum było po drugiej stronie osady.... a może kojarzysz? Może przechodziłeś kiedyś obok Larus-M i możesz dokładnie określić gdzie to? Ewentulanie zaznaczyć gdzieś na poglądowej fotce?

Info o poczcie i Mario - Bardzo przydatny. Z ciekawości - jaki był ten korzystny kurs w czasie Twojego pobytu? Wiem, że to się zmienia ale daje jakiś obraz sytuacji.


Płewy, maska i fajka - syn zamierza wziąć to wszystko - czy ja się odważę...zobaczymy;)

Na relację będę grzecznie czekać - jadę na przełomie sierpnia i września więc do tego czasu pewnie zdołasz swoje wspomnienia ogarnąć?;)

Napisz proszę co udało Wam się zwiedzić w okolicy - gdzie najdalej dotarliście, co polecacie i ile mniej więcej czasu trzeba na taką eskapadę przeznaczyć - takie praktyczne info - nie wiedza przewodnikowa. A może również selekcja negatywna - coś jest przereklamowane?

Innymi słowy - łykam wszystko - a jak znam życie - taka pełniejsza relacja znajdzie wiecej czytelników;)

Pozdrawiam
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 10.07.2008 20:41

zdjęcia fajne-napisz jak cenowo w tym roku jest z kwaterami w tej okolicy i czy wieczorem jest gdzie wyjśc 8)
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 10.07.2008 22:17

Kacper111 napisał(a):zdjęcia fajne-napisz jak cenowo w tym roku jest z kwaterami w tej okolicy i czy wieczorem jest gdzie wyjśc 8)


witam Kacper111
z relacji innych osób z którymi nawiązaliśmy kontakt w Mimicach to ceny za apartamenty wahają się od 45 do 60 euro za dobę. Jest to oczywiście cena uzalezniona od warunków tj. miejsce apartamentu - bliżej morza czy dalej, potem czy jest klima czy nie ( za klimę wołają od 3-5 euro za dobę ), no i inne ogólne zasady t. czy wspólna łazienka i kuchnia czy tez własna itd. W Marusici ( obok Mimic ) ceny podobne jedynie plaża do KITU !!! Nie polecam :x
W Mimicach jest pizzeria obok marketu - ceny podobne jak w Polsce a smakowo bardzo dobra ( od 35 kuna ) do tego piwko lub winko do wyboru, lody itp.
Jest też konoba trochę wyżej za kościołem po lewej stronie. Tam gospodarz podaje pyszne ryby z grilla, do tego trunki winne - rakije, piwka - polecam.
Na plaży przy porcie też jest restauracyjka, gdzie mozna ciekawie spędzić czas, lecz podczas naszego pobytu zatłoczona miejscowymi graczami w karty.
Innych atrakcji w Mimicach raczej nie znajdziesz. Nie ma dyskotek ani pubów. Cisza i spokój. I tak ma tam być :sm:
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 10.07.2008 22:38

jotem napisał(a):
kombiaczek napisał(a):1). zejście na plażę jest dość strome. Zależy jednak gdzie bedziesz mieszkać.


Mam rezerwację w Larus-M - i choć to miejsce było juz na forum omówione nie wiem nadal, z której strony wioski znajdują się te apartamenty..:(
Jedyne co wiem to, że poniżej drogi - tak napisał właściciel.
Z załączonych opisów oraz zdjęć wnioskuję nieśmiało, że Twoje lokum było po drugiej stronie osady.... a może kojarzysz? Może przechodziłeś kiedyś obok Larus-M i możesz dokładnie określić gdzie to? Ewentulanie zaznaczyć gdzieś na poglądowej fotce?

Info o poczcie i Mario - Bardzo przydatny. Z ciekawości - jaki był ten korzystny kurs w czasie Twojego pobytu? Wiem, że to się zmienia ale daje jakiś obraz sytuacji.


Płewy, maska i fajka - syn zamierza wziąć to wszystko - czy ja się odważę...zobaczymy;)

Na relację będę grzecznie czekać - jadę na przełomie sierpnia i września więc do tego czasu pewnie zdołasz swoje wspomnienia ogarnąć?;)

Napisz proszę co udało Wam się zwiedzić w okolicy - gdzie najdalej dotarliście, co polecacie i ile mniej więcej czasu trzeba na taką eskapadę przeznaczyć - takie praktyczne info - nie wiedza przewodnikowa. A może również selekcja negatywna - coś jest przereklamowane?

Innymi słowy - łykam wszystko - a jak znam życie - taka pełniejsza relacja znajdzie wiecej czytelników;)

Pozdrawiam



Przyznam się szczerze, że nie wiem, gdzie jest Larus-M. Nie wpadło mi w oko to apartamento. Tez dużo czytałem na forum o tym miejscu i widać było duże zainteresowanie osób. Musisz dokładnie jeszcze poszukać.
Jeśli chodzi o kurs - u Mario 1 euro/ 72 kuna, zaś na poczcie 1/76.
Dużo się nie nazwiedzaliśmy, poniewarz pierwszy raz w Chorwacji i w Mimicach postanowilismy więcej czasu poświęcić na poznanie samej miejscowości, kultury i oczywiście plażowaniu.
Jednodniowe wycieczki do: Omisia, Baśki Vody i pobliskich mniejszych miejscowości, wycieczki ze straszym synem w góry.
W powrotnej drodze poświęcilismy więcej czasu na zwiedzenie słynnych Jezior Plitvickich - gorąco polecam. Z Mimic jest około 300 km więc jeśli zaplanujesz wycieczkę w trakcie pobytu to od wczesnego ranka do wieczora.
W przyszłym roku może coś więcej i dalej :P
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 11.07.2008 06:14

Apartmani LARA to ten budynek w lewym dolnym rogu :D

Obrazek
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 11.07.2008 08:39

LARA i Larus-M to dwa różne miejsca..:)

Kombiaczek,
jeszcze jedno - do jakiego miejsca jechaliście autostradą - i może pamiętasz ile Was ten przejazd kosztował? Dużo osób narzeka na "błędne" wydawanie reszty na bramkach na autostradzie i wolałabym się przygotować z drobnymi kunami aby zminimalizować "dodatkowe koszty" wyjazdu.
A może jesteś bardzo skrupulatny i po prostu masz odcinki z poszczególnych etapów jazdy autostradą?

Czy gdziekolwiek w Mimicach zapłacę kartą? Nastawiam się generalnie na płacenie kartą w Chorwacji, jednak zastanawiam się czy nie warto wziąć trochę euro i na miejscu wymienić na kuny, bo karta może się okazać mało popularna w tym miasteczku...
Ostatnio edytowano 11.07.2008 08:50 przez jotem, łącznie edytowano 1 raz
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 11.07.2008 08:44

rzeczywiście....jeszcze spałem gdy pisałem post :wink:
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 11.07.2008 14:48

jotem napisał(a):LARA i Larus-M to dwa różne miejsca..:)

Kombiaczek,
jeszcze jedno - do jakiego miejsca jechaliście autostradą - i może pamiętasz ile Was ten przejazd kosztował? Dużo osób narzeka na "błędne" wydawanie reszty na bramkach na autostradzie i wolałabym się przygotować z drobnymi kunami aby zminimalizować "dodatkowe koszty" wyjazdu.
A może jesteś bardzo skrupulatny i po prostu masz odcinki z poszczególnych etapów jazdy autostradą?

Czy gdziekolwiek w Mimicach zapłacę kartą? Nastawiam się generalnie na płacenie kartą w Chorwacji, jednak zastanawiam się czy nie warto wziąć trochę euro i na miejscu wymienić na kuny, bo karta może się okazać mało popularna w tym miasteczku...


jotem
autostradą jechaliśmy do samego końca miejscowość SESTANOVAC. Cały koszt przejazdu autostardą 171 kuna. Nie szukaliśmy specjalnie objazdów autostard i jechaliśmy głównymi. Opaty nie są takie duże i na jedno wychodzi jak omijasz autostrady i robisz objazdy tracąc przy tym paliwo no i czas.
W Mimicach nie zapłacisz nigdzie kartą. Lepiej mieć gotówkę na przyjeździe.
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 11.07.2008 14:53

arekwroc napisał(a):Apartmani LARA to ten budynek w lewym dolnym rogu :D

Obrazek


witam arekworc
Lara była naprzeciw naszego apartamentu. Przez okres jak byliśmy to prawie sami Polacy w Larze. Ten obiekt cieszy się dużą popularnościa.
Ale muszę Ci powiedzieć, że u nas tj. apartament MARIJA też jest SUPERRR.
Pozdrowionka dla wrocławiaków :wink: :papa:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 11.07.2008 17:04

Dziękuje za zdjątka Kombiaczek :) za 3 dni wyjazd:)
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone