Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 15.01.2018 15:08

W zeszłym roku znalazłem informację, że rząd BIH (RS) planuje wyremontować drogę Foca-Scepan Polje. Potwierdził to Petar Tomić właściciel M&M, ale stwierdził, że budowana będzie nowa droga obok starej a właściwie nad stara drogą. Spróbuję znaleźć linka np. tego remontu. Z Sarajeva dojedziesz do MNE, ale nadrabia się kilometrów, np. przez Trebinje.
Link dot. budowy drogi Foca-Scepan Polje
https://www.blic.rs/vesti/republika-srp ... om/0m7yyyh
http://www.palelive.com/za-put-foca-sce ... lion-evra/
http://058.ba/category/scepan-polje/
Z tych artykułów jednak nie wynika, że w tym roku rozpoczną budową (mieli rozpocząć), jest zrobiony projekt a przedstawiciele rządu BIH jadą do Brukselli rozmawiać w sprawie przyznania funduszy na budowę.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 15.01.2018 16:13

Ja tez doczytałem, że ma być zbudowana nowa droga we współpracy ze stroną czarnogórską. Także myślę, że w tym roku przejadę jeszcze po szutrówce. Wiem, że można przez Trebinje ale zależy mi na przejazd Kanionem Pivy żeby pokazać znajomym. Dzięki za wszelkie informacje.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 16.01.2018 08:38

Jak będę miał nowe informacje o budowie odcinka Foca-Scepan Polje, to dam znać.
klem
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) klem » 25.01.2018 18:05

Jeszcze tylko 6 miesięcy :papa:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 25.01.2018 23:34

Hej. My wyjeżdżamy 14.07 - ok. 6.00... z Gniezna, zostały 24 tygodnie...168 dni, ok. 4000 godzin, powoli trzeba rezerwować nocleg w Serbii (Bezdan lub Sombor). :-)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.01.2018 08:53

No Slavko już niedługo do wyjazdu. Ciągle do Dobrej Vody. Może tak do Albanii np. do Ksamil. Co tam Ciebie ciągnie do Branko. Slivovica czy co. Ty już prawie jak Serb. Uważaj Slavko ażeby Chorwaci Ciebie nie poturbowali za twoje podróżnicze orientacje albo Polacy, którym podkupujesz apartament.
Już wszystko zobaczyłeś w Czarnogórze jedż gdzie indziej. Może ryb połów na wędkę to fajne zajęcie. Ja bym na Twoim miejscu Pekę upiekł u Branko pewnie tego nie robiłeś w życiu. Pozdrawiam :papa: :hut:
xenia13
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) xenia13 » 28.01.2018 20:20

Cześć Slavko , w drodze powrotnej z grecji na dwie noce zawitamy do Petara i Milicy , będziemy wieczorem 26.07 rozpalcie grilla !!! Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio edytowano 29.01.2018 11:16 przez xenia13, łącznie edytowano 1 raz
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 28.01.2018 21:37

p.s.Dzięki za szczegółowy opis wycieczki - jeszcze jedno pytanie - trzeba się wcześniej (dzień przed) zapisać, kupić bilet czy można tak z marszu i nie zostaniemy na lodzie? W Budvie jest postój na plaży czy w porcie z możliwością ekspresowego zwiedzenia starówki ? :hut:[/quote]
tych stateczków jest kilka.Na promenadzie w sutomore stoją ich sprzedawcy.Za dzieci liczą połowę .Na statku tez sprzedaja bilety.W budvie w porcie i tez spokojnie zwiedzisz starówkę.
W moim przypadku statek opływał swietego stefana bez kąpieli ,za to spotkaliśmy delfiny
klem
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) klem » 30.01.2018 17:09

Albania super. Ale Ksamil i Saranda - szczególnie Saranda to masakra, chyba, że lubicie super tłumy.
iwonah
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonah » 30.01.2018 22:53

slavko.v napisał(a):Idąc na tę plażę jest wiele domów w pierwszej linii, ale mnie jest tak dobrze w M&M, że nawet nie chciało mi się pytać o cenę za nocleg, która pewnie jest wyższa niż w M&M. Gospodarze Petar i Milica są pomocni i mili, zresztą sami zobaczycie.

Zgadzam się w zupełności! Dzięki postom Slavka dwa lata temu trafiliśmy do Dobrej Vody. W znalezieniu apartamentu pomógł nam Petar, który nie miał już miejsc. W ubiegłym roku spędziliśmy urlop w M&M - wspaniali Gospodarze!
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 03.05.2018 18:12

Do Urala! (odpowiadam jak szachista po 3 miesiącach)Pędzimy za 70 dni do Dobre Vode. Do D.V. M&M ciągnie mnie fajna domowa atmosfera, Jadran słońce, super jedzonko... W MNE nie widziałem jeszcze wielu rzeczy. Do Albanii jakoś mi nie po drodze a wśród Chorwatów mam samych przyjaciół także luzzz :-) Pozdrawiam Uralku
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 03.05.2018 18:24

Do MkBojarczuk! Bilety kupiliśmy w Dobre Vode na kilka dni przed rejsem. Moim zdaniem bilety lepiej kupić wcześniej, bo w dzień rejsu może już nie być wolnych miejsc.
W Budvie postój przy plaży (ok. 30 min pieszo do Starówki, albo taksówką wodną). Szczerze nigdy nie miałem szczęścia i delfinów nie widziałem! Pozdrawiam
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.05.2018 06:50

Jakiś Ty uprzejmy Slavko w stosunku do kolegi Bojarczuka. Może razem zaplanujcie urlop w Dobrej Vodzie :D
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 05.05.2018 12:22

Ural napisał(a):Jakiś Ty uprzejmy Slavko w stosunku do kolegi Bojarczuka. Może razem zaplanujcie urlop w Dobrej Vodzie :D

No niestety ,moje zainteresowania sa szersze i nie potrafilbym przez (juz chyba 5 lat)
pisac i jezdzic w to samo miejsce.
Od czasu powstania tego watku ,bylem w Czarnogorze,Chorwacji,Albanii z Macedonia i Grecji.
Nie za bardzo lubie byc 2 razy w tym samym miejscu.Kiedys pojechalem na Krym ,bylem mega zachwycony,za rok drugi raz ,mimo innych miejsc,czar prysl.
A tak apropos Waszych wzajemnych podbijan watkow (polowe rzeczy mozecie sobie przekazac na priv)to zobaczcie forum gazety .Chyba o autorze jest mysl w watku co sie stalo z cro.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.05.2018 17:47

Czytałem wątek ale czy Slavko czytał nie wiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone