Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.11.2017 22:19

Witamy w klubie! My wracamy do Polski w sobotę 28.07.2018 także wskakujecie na nasze miejsce.
Blisko, coraz bliżej...
Pozdrawiam
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 02.01.2018 09:53

Mam pytanie dotyczące plaż w Dobra Voda a właściwie w okolicach. Po kilku pobytach w Chorwacji planujemy spędzić wczasy w Czarnogórze DV wydaje się bardzo dobrą miejscówką tylko ta zatłoczona plaża mnie przeraża. W związku z tym podobnie jak w Chorwacji mamy zamiar plażować poza miastem (miejskie plaże często tłoczne, mętna woda itp.) tylko czy w okolicach DV są dzikie kameralne niezatłoczone plażyczki? Ktoś był, widział może coś o tym napisać?. Na mapach google widzę z 3,4 miejsca gdzie prawdopodobnie można się rozłożyć ale to tylko internet a jak jest w rzeczywistości??
Chodzi mi o takie miejsca jak udało nam się zobaczyć w Chorwacji. Plaże prawie prywatne, czyste i cudowne. Przykładowe fotki:
Załączniki:
IMG_20170729_120546746.jpg
IMG_20170728_114948786.jpg
IMG_20170727_111745276.jpg
IMG_1376.JPG
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 03.01.2018 10:14

podepnę się pod miejscówkę Dobra Voda -czytam dość rozbieżne opinie
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 05.01.2018 21:39

W sezonie główna plaża w Dobra Voda zatłoczona, 200m na północ od plaży głównej jest fajna mała plaża, zawsze tam chodzimy...(zdjęcie można znaleźć w wątku), w pobliżu Dobrej Voda, duża i przestronna plaża jest w Buljaricy, ok. 20km w kierunku Budvy, można też pojechać za Ulcinj na Velika Plaza. Jadę 3 raz do Dobej Vody ap. M&M, podoba mi się kwatera i sama miejscowość, jednak Czarnogóra w porównaniu do Chorwacji ma małą ilość plaż... pomimo tego ja wybrałem Czarnogórę i tam zamierzam jeździć na wakacje.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 05.01.2018 21:48

Do wrona25, twoje fotki wyglądają na Pag, w Czarnogórze wybrzeże jest niby podobne ale jednak inne, płytko jest raczej tylko na głównych plażach, mało jest dzikich plaż z dobrym dostępem do wody... Polecam całodniową wycieczkę na łodzi z Baru do Budvy i z powrotem , koszt 10E, można wtedy poznać i podziwiać czarnogórskie wybrzeże.
Ostatnio edytowano 05.01.2018 22:15 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 05.01.2018 22:13

Odpowiedź dla usera Klem, ale innym też się przyda...
Zakupy w Dobra Voda my robimy głównie w Idea Market i Femić Market przy główny wejściu na Veliki Pjesak ul. Marin Ploca (wybór sklepów duży)
Jedzonko w Plavi Jadran, ale można wybrać też coś innego np. przy hotelu Deus, albo Kalamper). Włączyć sobie google maps - street view... i sobie obejrzycie miejscowość...!!!!!
Zwiedzanie (okolica) Stari Bar, Bar, Ulcinj, Velika Plaza, Ada Bojana, Jezioro Szkoderskie, wycieczka łodzią z Baru do Budvy. Można tez wybrać się autem do Budvy, sv. Stefana, Kotoru + Boka Kotorska itd.
pozdrawiam
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 08.01.2018 14:06

Slavko.v
"wycieczka z Baru do Budvy za 10e - to oferta od M&M czy jakiś standardowy temat,który można znaleźć w porcie?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 08.01.2018 22:27

Rejs z Baru do Budvy tj. oferta biura podróży (bilety można kupić za Hotelem Kalamper pod górkę w stronę magistrali jakieś 200m po prawej stronie). Auto można zaparkować bezpłatnie przy markecie Voli, albo w porcie.
Start ok. 8.30 port w Barze, po drodze zabierają ludzi w Sutomore, w Petrovac ok. 1h przerwy, następnie na ok. 40min zatrzymaliśmy się w pobliżu sv. Stefan i kto chciał mógł się wykąpać i poskakać do wody... wykąpał się nawet Pan Kapitan Schetino. Następnie prosto do Budvy, w Budvie jakieś 3h wolnego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Kraljicina Plaza ok. 1h, w porcie w Barze byliśmy ok. 18.30.
Koszt. 10E - warto było... można było podziwiać fajne widoki przy czarnogórskiej muzyce.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 09.01.2018 21:35

slavko.v napisał(a):Rejs z Baru do Budvy tj. oferta biura podróży (bilety można kupić za Hotelem Kalamper pod górkę w stronę magistrali jakieś 200m po prawej stronie). Auto można zaparkować bezpłatnie przy markecie Voli, albo w porcie.
Start ok. 8.30 port w Barze, po drodze zabierają ludzi w Sutomore, w Petrovac ok. 1h przerwy, następnie na ok. 40min zatrzymaliśmy się w pobliżu sv. Stefan i kto chciał mógł się wykąpać i poskakać do wody... wykąpał się nawet Pan Kapitan Schetino. Następnie prosto do Budvy, w Budvie jakieś 3h wolnego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Kraljicina Plaza ok. 1h, w porcie w Barze byliśmy ok. 18.30.
Koszt. 10E - warto było... można było podziwiać fajne widoki przy czarnogórskiej muzyce.

Hej Slavko.v
Potrafisz zachęcić do działania :)
Tak na marginesie -Jesteś sprawcą naszego noclegu u M&M od 30.06 do 6.07 :D Żonka trochę marudziła, że nie w pierwszej linii brzegowej ale cóż ... Po Twoich i kilku innych recenzjach z forum jestem spokojny, że trafimy w fajne miejsce z super Gospodarzami.

p.s.Dzięki za szczegółowy opis wycieczki - jeszcze jedno pytanie - trzeba się wcześniej (dzień przed) zapisać, kupić bilet czy można tak z marszu i nie zostaniemy na lodzie? W Budvie jest postój na plaży czy w porcie z możliwością ekspresowego zwiedzenia starówki ? :hut:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.01.2018 22:54

Hejhej! Bilety trzeba kupić w tym biurze o którym pisze wyżej, na kilka dni przez rejsem (pogadam z kumplem, który zamawiał bilety, może ma reklamę tego biura). W Budvie postój przy plaży, do starówki jest pewnie z 1,5 km.
haha... Wtrącę coś czasami na temat DV i M&M i powiem Wam, że gdybym wakacji 2018,nie zamówił już we wrześniu, to pewnie już nie byłoby miejsca w moim terminie, bo ja w zeszłym roku wciąłem się w termin stałych bywalców M&M, ale kto pierwszy, ten lepszy... i w 2018 roku, też im się wciąłem.
Prawda jest taka, że są różne gusta,jednym miejsce się spodoba, innym nie...
Fakt, nie jest to pierwsza linia brzegowa, ale widoki z okien fajne i do morza jest niewiele ponad 100m + zejście schodami na plażę miedzy skałami z dobrym wejściem do wody.
Idąc na tę plażę jest wiele domów w pierwszej linii, ale mnie jest tak dobrze w M&M, że nawet nie chciało mi się pytać o cenę za nocleg, która pewnie jest wyższa niż w M&M. Gospodarze Petar i Milica są pomocni i mili, zresztą sami zobaczycie.
Dobra Voda nie jest zabytkową miejscowością ale jest bardzo dobrym miejscem wypadowym, znajomi pojechali któregoś ranka do Kotoru, fakt wrócili wieczorem zmęczeni, ale nie żałowali, ja sobie odpuściłem, bo byłem już tam przy okazji pobytu z Molunat (CRO).
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.01.2018 20:16

[quote="slavko.v" Wtrącę coś czasami na temat DV i M&M i powiem Wam, że gdybym wakacji 2018,nie zamówił już we wrześniu, to pewnie już nie byłoby miejsca w moim terminie, bo ja w zeszłym roku wciąłem się w termin stałych bywalców M&M, ale kto pierwszy, ten lepszy... i w 2018 roku, też im się wciąłem.
(CRO).[/quote]


Czy to tak wypada Slavko?. Czy to bylo eleganckie z Twojej strony. No nie wiem, nie wiem.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.01.2018 22:26

Haha... jak byłem z zeszłym roku w Dobra Voda, Petara odwiedzili tzw. "stali bywalcy" (którzy zmuszeni byli stacjonować na innej kwaterce w Dobra Voda), zresztą bardzo mili, którzy w trakcie rozmowy powiedzieli, że zrobiłem rezerwację w ich terminie i na następny rok zrobią rezerwację wcześniej bo już w październiku... a ja spokojnie wróciłem do Polski i zarezerwowałem kwaterki w połowie września... były jeszcze wolne. No i fajnie... do wyjazdu do słonecznej Czarnogóry pozostało jeszcze pół roku... niestety...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.01.2018 21:56

Ty Slavko uważaj, żeby Ci stali bywalcy nie wpierdzielili. Już nie będą w 2018 roku tacy bardzo mili.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 15.01.2018 10:54

Mamy silną ekipę... damy sobie z nimi radę. Hehe
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 15.01.2018 13:03

Slavko czy remont drogi Foca-Scepan Polje jest na pewno zaplanowany w tym roku? Pytam bo jedziemy 1 września do Utjehy, a mam już rezerwację noclegów tranzytowych w Doboj i Harkanach. Jeżeli będzie remont to muszę zmienić trasę i zaplanować noclegi. Chyba że jest jakaś inna trasa z Sarajewa?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone