Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 26.04.2017 08:11

Tak, jechałem, końcowy odcinek drogi Foca - Scepan Polje trochę mnie wkurza - szutrówka, jest plan remontu ale kasy brak, ciągłe protesty mieszkańców na razie niewiele dają... W stronę Czarnogóry jedzie się tym "lepszym" - prawy pasem, bo 2 lata temu jak wracałem z Czarnogóry, w miarę normalnie można było jechać tylko lewym pasem (pozostałości asfaltu), ale co chwilę trzeba było zjeżdżać na prawy pas i stawać - nie dało się jechać ze względu nierozdrobnione kamienie. Nie wiem jaka będzie sytuacja w tym roku.
MIREK G
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MIREK G » 17.07.2017 18:40

Witajcie właśnie wróciłem z Czarnogóry 14 VII 2017r co mogę powiedzieć Montenegro to piękny kraj tańszy niż Chorwacja a tam to pogłupieli z cenami.W Montenegro ceny są w marketach jak u nas nie drożej nie taniej ,paliwo w tej samej cenie nie mówiąc że w CRO ok 6 zł.Zwiedziłem co mogłem myślę że najważniejsze miejsca Boka Kotorska ,Ulcinj,Jezioro Szkoderskie,plaże Valdamos,canj,i miasta oprócz Budvy.Mieszkaliśmy 2 tygodnie u Petera i Milicy super gospodarze i normalni o wszystkim można z nimi porozmawiać .Są pomocni we wszystkim ,a byłem 6 razy w cro i nie zdarzyło nam się spotkać takich ludzi.Warunki u Petera w willi są na wysokim poziomie ,czysto ,schludnie jest ok.Oczywiście śliwowica Peter jest najlepsza .Ta droga tylko do Ciebie Peter jest męcząca,ale jak wstępnie deklarowaliśmy przyszły rok bedziemy.Co do miejscowości mała mieścinka Dobra Voda jesli tak można ja nazwać nic szczegónego plaża jest czysta woda sam sie przekonałem bo jeżdziłem co dzień na każdą inną żeby mieć rozeznanie.Plaża wielka ULCINJ ładna ale...nie będę sie rozpisywał lepiej niech każdy sam się przekona jakie są plusy i minusy.Minus i to duży to te leżaki płatne i to w całej Czarnogórze.80% paży zajete przez leżaki od 5-10 e.(2 szt+parasol)W Ulcinj nie polecam rozkładać swojego bo tam jest wietrzenie,sam sie przekonałem.Co do czystości to nie jest Cro ale wolę przemęczyć się drogą niż dawać zarobić chorwatom.Pozdrawiamy PETERA i MILICE.Mirek z rodziną(MIRO)z Krakowa.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 26.07.2017 18:51

Jestem w Dobra Voda Milica i Mrvica od 16.07, 29.07 powrót do Polski. Jest super... żal będzie wracać, ale jeszcze kiedyś tu wrócimy. Pozdrowienia
Rafał 82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał 82 » 26.07.2017 23:38

Powiedzcie czy jadąc w ciemno do Czarnogóry mogę liczyć na bezproblemowe znalezienie kwatery tak jak jest to w Chorwacji czy lepiej jednak rezerwować wcześniej? Zawszę wolę najpierw obejrzeć okolicę i sam apartament, jak się nie podoba można jechać dalej :)
Druga sprawa to kwestia jakości paliwa, która nie widziałem żeby była poruszana, czy ON jest dobrej jakości, jakie stacje najlepiej wybierać, a jakich unikać? W dalekiej podróży chyba jedną z gorszych rzeczy jaka się może przydarzyć jest kłopot ze środkiem transportu dlatego ten temat zawsze mnie żywo interesuje :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.07.2017 22:28

Jestem w tej chwili w Dobra Voda. W Czarnogórze są stacje benzynowe słoweńskiej firmy Petrol, Lukoil, Eko Petrol i wiele prywatnych, tankowałem na jednych i drugich i nie było problemu z jakością paliwa (jeżdżę dieslem).
Jeśli chodzi o znalezienie kwater " w ciemno" wczoraj zrobiłem trasę od Dobra Voda do Ada Bojana i po po drodze było wielu tzw. naganiaczy przy trasie z tabliczkami Sobe, w miejscowościach gdzie mieszkają Albańczycy, naganiacze trzymają tabliczki DHOME/sobe.
Ostatnio edytowano 31.07.2017 12:30 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
Rafał 82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał 82 » 27.07.2017 23:54

Dzięki za informację.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 29.07.2017 07:26

slavko.v napisał(a):Jestem w tej chwili w Dobra Voda. W Czarnogórze są stacje benzynowe słoweńskiej firmy Petrol, Lukoil, Eko Petrol i wiele prywatnych, tankowałem na jednych i drugich i nie było problemu z jakością paliwa (jeżdżę dieslem).
Jeśli chodzi o znalezienie kwater " w ciemno" wczoraj zrobiłem trasę od Dobra Voda do Ada Bojana i po po drodze było wielu tzw. naganiaczy przy trasie z tabliczkami Sobe


Na Ada Bojana byłeś Sławek ?
To prawie przy granicy z Albanią. Co Ty tam robiłeś - to plaża dla naturystów.
No ja bym się nie odważył chyba, że z meksykańskim kapeluszem w ręku :wink:
Czy tam też na plaży jest pylisty szary piasek jak w Ulcinij ?
Powiedz jak kształtują się aktualnie ceny żywności i posiłków w restauracjach np. w Dobrej Vodzie. Czy pogoda dopisuje ?
Pozdrawiam z dalekiej Polski Ural. :papa: :hut:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 31.07.2017 13:01

Byłem na Ada Bojana - jest tam ujście do Jadranu rzeki Bojana, przy rzecze ok. 500m od ujścia znajdują się nad rzeką restauracje rybne i domki rybaków, ciekawy jest też most nad rzeką. Byliśmy w restauracji Misko (podobno najstarsza na Ada Bojana) - ceny zestawu z przystawkami od ok. 12E, ceny ryb na kg - 30-40E, np. 500gr dorada z frytkami ok. 15E - przystawki były gratisowe min. oliwki, kozi ser biały i twardy, czosnek w oliwie, na koniec arbuz. Ceny nie odstraszają, ale w Dobra Voda w restauracji Plavi Jadran, np. dorada z frytkami 9E, ale Ada Bojana jest wyjąkowa i warto tam pojechać.
Na plażę FKK w Ada Bojana nie dotarłem.
Pogoda w Dobra Voda super - słońce, temp. codziennie była od 30-34 st.C, chyba w poniedziałek (tydzień temu)wieczorem była burza, dość mocno popadało i we wtorek były bardzo duże fale, w środę, czwartek i piątek też, ale można było się kąpać, wszyscy mieli ubaw, a najbardziej dzieci.
Na obiady chodziłem do Plavi Jadran, ceny np. pleskavica, cevapi, filet z kurczaka, udko z kurczaka z frytkami, sałatą, lepinią 4-5E, nadziewana pleskavica 5,5E, mięsna plata - 11E, ryby od 8E, sałatka np. grecka, owoce morza ok. 5E, piwo 0,5l - 1,8E, lody gałka - 0,5E, duży kręcony z automatu - 1E.
Płynęliśmy małym statkiem z Baru do Budvy 8.45 - 18.20 - cena 10E, byliśmy na obiedzie w Budvie (ok. 1km od Starego Miasta, przy plaży głównej) ceny +60% w porównaniu z Dobra Voda.
Ceny w sklepach w Dobra Voda podobne do cen w Voli (Bar, Ulcinj).
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.08.2017 19:50

Dziękuję Slavko za wyczerpujące informacje.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.08.2017 19:06

Nema problema Ural! Odpowiem na każde pytanie, jeśli będę znał odpowiedź. haha.
Prijatno!
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 02.08.2017 21:09

Masz balkanskie pochodzenie?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 03.08.2017 07:51

Nie mam bałkańskiego pochodzenia.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.08.2017 22:15

Slavko ma staropolskie pochodzenie z dziada i pradziada wszak mieszka w Gnieżnie.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 04.08.2017 08:10

Dokładnie Ural... haha
sergiusz5
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergiusz5 » 05.08.2017 10:25

Witam
Jestem w tym apartamencie od tygodnia (nr3).
Wszystko co przeczytałem wcześniej potwierdziło się.
Gospodarze przemili :)
Peter rzeczywiście częstuje swoim napitkiem(dobre) ale ja od jakiegoś czasu tylko wino i przez to skrzywił się okrutnie.
On nie uznaje wina za godny napitek.
My najczęściej na plaże gdzieś jeździmy na południe (Kruće,Utjeha).
W Dobra Voda tylko ta mała plaża po schodkach.
Dzięki slavko za wyczerpujące info.Bardzo sięprzydało.
:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone