Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Migawki z Halkidiki

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.10.2011 08:17

Do kliknięcia w relację zachęciła mnie nazwa miejscowości ;)
Aż buzia się sama śmieje... ale jak się okazuje nie tylko nazwa fajna, bo fajnie się ogląda i czyta

:papa:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 11.10.2011 18:31

Znajomi w tym roku byli na Sithonii ( to ten środkowy palec Chalkidiki ).
Byli zachwyceni. Przepiękne krajobrazy, rewelacyjne plaże.....zazdroszczę
że mogłaś to zobaczyć.
Pozdrawiam aga.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 11.10.2011 18:45

Dzięki takim słonecznym relacjom łatwiej będzie nam przetrwać ten chłód i ciemność za oknem:)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 11.10.2011 19:27

żałuję,że wcześniej nie skusiłam się na Grecję samochodem,ale zawsze wydawało mi się,że to wielki kęs drogi.Owszem -kęs dość duży(1700km w jedną stronę-powoził tylko mąż) ,ale spokojnie do przejechania w 17-18 godzin (tyle pokazał komputer w samochodzie).Oczywiście do tego trzeba doliczyć przerwy po drodze i ewentualny nocleg tranzytowy.
My spaliśmy w Leskovacu w Stojanovic Hajat Hotel http://www.hostelsclub.com/hostel-pl-19370.html
dość przyzwoicie.Dwójka ze śniadaniem 35 euro.
W powrotnej drodze spaliśmy na Węgrzech przed Budapesztem jakieś 30-40km,w jakimś motelu przy autostradzie-pojęcia niemam gdzie.Ale tam nas oskubali na 46 euro bez śniadania.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 12.10.2011 20:04

Nie licząc (w moim przypadku) powolnej trasy przez Słowację to potem jest niezła i szybka droga która wg mnie posiada tylko jeden minus - W sezonie wakacyjnym strasznie obciążona droga już od Budapesztu do Niszu, nie wspominając już o przejściach granicznych i bramkach autostradowych, a wszystko za sprawą tysięcy Turków z Niemiec i Holandii.
Jest tak źle, że powoduje u mnie niechęć jechania w tamte strony, wiedzą o czym mówię Ci co stali w wielkich korkach na przejściu SLO-HR
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 18.10.2011 12:25

a tu krótki film
Kleszcz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kleszcz » 30.08.2013 13:32

Jeżdzę w te rejony od 8 lat,zawasze samochodem.Wybierając się pamiętajcie aby NIGDY ale to NIGDYT nie jechać w sob i niedzielę bo traficie właśnie na korki na granicach.Jeśli pojedziecie w tygodniu trasa Kraków -Saloniki jest do przejechania w 17-18 h
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Migawki z Halkidiki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone