Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejscowości na Brać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004
Miejscowości na Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 03.02.2013 18:27

Wałkuję już forum od dłuższego czasu i nadal mam mętlik w głowie. Trudno też przekopać się przez tę ilość wątków, więc proszę nie bić jeżeli pytam o coś o czym na forum już było ....

Trzeci raz wybieram się co Chorwacji (byłam na Istri - Vrsar i na Murterze i w obydwu przypadkach byłam baaaaardzo zadowolona).

Teraz marzy mi się Dalmacja poniżej Splitu - najchętniej wyspa i chyba na razie najbardziej pasuje mi Brać.

Chcę jednak dopytać o miejscowości na Brać. Którą wybrać jeśli zalezy mi na:

- względym spokoju, ale żeby nie była to dziura zabita dechami. Ważne, aby było tam dość dobre zaplecze sklepowo-knajpiane, jakieś malutkie centrum z ładną zabudową i promenadką ...;)
- plażach o łagodnym zejściu do morza (ze względu na dzieciarnię).

Nie bedziemy dużo zwiedzać, bo wybieramy się dużą ekipą i nastawiamy się raczej na leniuchowanie. Dlatego ważne aby miejscowość miała sklepy, lodziarnie, knajpy, pizzernie itd. ALe też nie lubię dzikich tłumów i zbyt dużych ośrodków turystycznych.

Milna, Mirca, Splitska są chyba malutkie i nie specjalnie będzie gdzie zjeść czy pospacerować po mieścinie?
Supertatr jest chyba tłoczny i za duży? Czy może mam mylne wrażenie.
Postira, Sulivan są chyba takie właśnie średnie? Nie za tłoczne w lipcu?
A Pucisca, Povlja, Sumartin?

Gdzie jest ładnie, spokojnie, ale z dobrym zapleczem knajpiano-sklepowym i łagodnymi zejściami do morza?
Co polecicie?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.02.2013 22:09

POSTIRA

Poczytaj, jak masz ochotę

Blade Twarze - Bracz
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 03.02.2013 23:52

Przejrzałam Twoją relację. Dzięki.
Mam pytanie o fabrykę sardynek: nie jest to szpecący i śmierdzący moloch? Napisałeś że zapach ryb czułeś tylko pierwszego dnia, ale nie był to odrzucający ... hmmm... smród .... jeśli można tak to nazwać ;)

Widzę też że byłeś na Pagu wcześniej. Zabawne bo właśnie zanim zaczęłam myśleć o Braću, Pag jako pierwszy był brany pod uwagę.

Gdzie Ci się bardziej podobało? Gdzie są fajniejsze plaże dla dzieciaków? Pag nie jest zbyt skwarny przez ten swój brak roślinności (wybieramy się w lipcu)?

A można prosić na maila namiary na kwatery na Pagu jak i Braću?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.02.2013 00:55

MonikaK napisał(a):Gdzie Ci się bardziej podobało? Gdzie są fajniejsze plaże dla dzieciaków? Pag nie jest zbyt skwarny przez ten swój brak roślinności (wybieramy się w lipcu)?


Witaj. Na obydwu wyspach byłem też ja- w ostatnie wakacje.
W swojej relacji o Brać pisałem na początku właśnie o tym, dlaczego Brać i jakie miał zalety.
Jest zdecydowanie bardziej zielony- w porównaniu z Pagiem jest jak oaza zieleni i cienia!
Natomiast Pag ma więcej owych łagodnych plaży, jest ich cały ciąg od Bośany na zachód patrząc a do tego dochodzi Mandre i plaże koło Metajny a także w pozostałych miejscowościach.
Różnica jest i taka, że Brać jest o wiele bardziej górzysty i pofałdowany, dlatego większość miejsc nad wodą poza głównymi miejscowościami to wąskie zatoczki- dokładnie inaczej niż na Pagu, gdzie pas przybrzeżny poza bezpośrednią okolicą Bośany jest bardzo łagodny.
Bolączką Pagu jest jednak brak drzew i cienia przy plażach. Oznacza to smażalnię ludzi i samochodów na parkingu.

Biorąc pod uwagę bazę turystyczną i jej zaawansowanie oraz dostęp do wygód i ilość rozrywek to wydaje się, ze jednak Pag ma takich miejsc więcej (centra rozrywki i spore ośrodki turystyczne jak Novalija, Zrće, Pag) natomiast Brać ma również takie miejsca, ale panuje w nich większy spokój i poza Supetarem oraz Bolem- nie ma tego zgiełku.
Myślę, że dla tego co napisałaś najwłaściwszym wyborem będzie albo Bol albo Postira.
Radziłbym jednak mieszkać dalej od centrum, aby odpoczywać w spokoju a w dzień czy wieczór korzystać z dobrodziejstw całej bazy turystycznej.

Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.02.2013 14:56

MonikaK napisał(a):Przejrzałam Twoją relację. Dzięki.
Mam pytanie o fabrykę sardynek: nie jest to szpecący i śmierdzący moloch? Napisałeś że zapach ryb czułeś tylko pierwszego dnia, ale nie był to odrzucający ... hmmm... smród .... jeśli można tak to nazwać ;)

Widzę też że byłeś na Pagu wcześniej. Zabawne bo właśnie zanim zaczęłam myśleć o Braću, Pag jako pierwszy był brany pod uwagę.

Gdzie Ci się bardziej podobało? Gdzie są fajniejsze plaże dla dzieciaków? Pag nie jest zbyt skwarny przez ten swój brak roślinności (wybieramy się w lipcu)?

A można prosić na maila namiary na kwatery na Pagu jak i Braću?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Sardina Postira nie jest żadnym molochem - to elegancka fabryczka z białą elewacją :)

Pewne podsumowania i porównania między tymi dwoma wyspami, zwiedzanymi po sobie, zawarłem na końcu mojej relacji. Potwierdzam słowa FATY, że dostępność plaż jeśli jedzie się z dziećmi - lepsza na Pagu.

Podczas moich pobytów na Brać była bardzo zimna woda, na Pagu cieplutka.

Uważam, że jedna i druga wyspa jest warta co najmniej dwóch tygodni pobytu
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 12.02.2013 13:32

Ja byłam w tamtym roku w Supetarze końcówka sierpnia początek września i byłam mile zaskoczona ponieważ dzikich tłumów nie było na plaży , fajnie zagospodarowane plaże oczywiście nie miejska bo na tej nie bywaliśmy tylko dalej w stronę Sutivanu . Miejscowość dzieli się na część portową i w tej nie radzę mieszkać my mieszkaliśmy bliżej kompleksów hotelowych nie są to duże molochy więc jakoś mi nie przeszkadzały i będąc na plaży nie rzucały się w oczy . Można zaplanować wspaniałą wycieczkę po Splicie i zakosztować życia wieczornego ,ponieważ ostatni prom na wyspę był o 1 w nocy :lol: :lol: :lol: :lol: . Może podpowiesz mi , w której części Vrsaru najlepiej mieć apartament by był blisko plaży. Pozdrawiam :papa: :papa: :papa:
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 13.02.2013 11:04

Miejsca już zarezerwowane. Padło na Postirę.

Jeśli chodzi o Vrsar tu jest mapka:
Obrazek
Mieszkaliśmy na skraju starego miasta od strony miejskiej plaży, trochę w kierunku dzielnicy Trsine. Plaża miejska jest fajna bo poprzedza ją spory park i można bez problemu w cieniu posiedzieć. Jednak z naszej kwatery było dość ostro z górki/pod górkę. Plaże są jeszcze za hotelem Belvedere, ale tam raczej już mnie ma apartamentów prywatnych. Sam kompleks Belvedere ma do wynajęcia domki, ale nie orientuję się jakie i za ile. Widziałam tylko z zewnątrz.
Sporo kwater jest pomiędzy starym miastem a przystanią. Vrsar jest raczej zwarty - wszystko w kupie. Widziałam jednak że za boiskiem sportowym jest nowa dzielnica (nie widać na mapie) i tam jest bardzo dużo apartamentowców. Tam mi się nie podobało.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 13.02.2013 17:55

Witaj Dzięki za odpowiedz :D :D :D . Będę tam szukać albo koło portu z tego nowego osiedla to za daleko . A ile płaciłaś za apartament ? Pozdrawiam :papa: :papa: :papa: .
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 13.02.2013 20:52

Ja byłam 3 lata temu w drugiej połowie września i płaciłam 35 euro za apartament na 4 osoby.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 15.02.2013 11:49

U mnie też padło na Brać. Szukam miejscowości typu Zavala na Hvarze.
Nie lubię dużych "miejskich" plaż, raczej małe, bardziej kameralne, czy znawcy Bracia mogą mi doradzić gdzie jechać?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.02.2013 11:53

A relacje z Bracia z ub. roku czytałaś? :roll:
Bo tam jest cała paleta. Wystarczy wybrać.
Wcześniej - przeczytać i obejrzeć.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 15.02.2013 13:33

Oj czytałam, czytałam...
Z resztą są super, dawno nie znalazłam tyle informacji w tak krótkim czasie, ale nie mogę znaleźć (może źle szukam) takiej lokalizacji, aby znaleźć taki apartament, aby bez dojeżdżania autem znaleźć się szybko ( czyli apartament blisko morza) na plaży, ale nie plaży głównej w miejscowości. Dlatego podałam przykład Zavali.
Tak w ogóle to szukam miejsca na drugi tydzień pobytu w cro. Pierwszy w tydzień zarezerwowany w Zecevie Rogoznickim, drugi miał być w Pakostane, ale po przeczytaniu relacji doszłam do wniosku, że to jednak nie dla mnie.
Ja chcę WYSPĘ!
No to miał być Hvar po raz drugi, ale jak poczytałam Wasze relacje z Brać muszę tam być w tym roku, trzeba tylko znaleźć miejscówkę.
Dzisiaj siadam jeszcze raz do czytania, może coś jeszcze wyczytam.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.02.2013 22:35

hania731 napisał(a):... ale nie mogę znaleźć (może źle szukam) takiej lokalizacji, aby znaleźć taki apartament, aby bez dojeżdżania autem znaleźć się szybko ( czyli apartament blisko morza) na plaży, ale nie plaży głównej w miejscowości.

W takim razie na pewno Povlja oraz Murvica, z tym, że Murvica jest malutka i nie wiem czy łatwo będzie tam znaleźć apartman. Trzeba by spytać Maslinki jak tam wygląda sprawa obecności apartmanów i kwater.
Może być i Splitska z opisaną przez Myszę i przeze mnie Uvalą Zaton, gdzie jest sporo miejsca i choć miejscowi tam jacyś zawsze są wraz z gośćmi, to jednak z uwagi na fakt, że jest to mała miejscowość, nie ma tam nadmiernego tłoku.
W Povlji jedyny mankament jest wg. mnie taki, że kamienie na plaży są dość duże- jest to wielka kupa kamieni i nie ma tam niestety żadnych drzew na plaży i bliżej niej (jest tylko jedną kępka przy końcu drogi i knajpce) więc...patelnia... Murvica jest też deko łysawa, choć tam już coś przy brzegu rośnie natomiast dla mnie najciekawsza i najłatwiej dostępna była właśnie Uvala Zaton. Plaże w Postirze są raczej typu miejskiego, ale za wschodnim skrajem miejscowości jest taka jedna i prowadzi tam szutrowa droga. Trzeba tam jednak trochę "drepnąć".
Jeśli chodzi o ładność tych plaży to.... wygląda na to (po szczegółowej analizie dostępnych danych i przemyśleniach własnych), że najładniejsze są te w....Murvicy. Ale to takie moje widzimisię. (Ja mam dość wybredny gust jak idzie o plaże :lol: :wink: ). Mimo wszystko możesz na nim polegać, bo nigdy nie piszę takich opinii bez solidnych podstaw.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że się coś przyda.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 15.02.2013 23:03

Fatamorgana napisał(a):
hania731 napisał(a):... ale nie mogę znaleźć (może źle szukam) takiej lokalizacji, aby znaleźć taki apartament, aby bez dojeżdżania autem znaleźć się szybko ( czyli apartament blisko morza) na plaży, ale nie plaży głównej w miejscowości.


Może być i Splitska z opisaną przez Myszę i przeze mnie Uvalą Zaton,


Czasem nie Zastup :?:
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 15.02.2013 23:04

A możesz pokazać mniej więcej na goole maps gdzie jest ta fajna plaża na wschodzie Postiry?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone