Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejscowości,które odradzamy.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Miejscowości,które odradzamy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.01.2012 12:52

Może wzorem czarnej listy apartamentów warto opisać miejsca czy region,który lepiej omijać :lol:
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 01.01.2012 13:08

Ciekawa propozycja !
Popieram !
W Chorwacji byłem 3 razy.
Wszystkie miejscówki były ok !
Nawet Okrug Donji na Ciovo (wbrew opiniom niektórych forumowiczów) jest OK.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.01.2012 13:21

pawelh napisał(a):Może wzorem czarnej listy apartamentów warto opisać miejsca czy region,który lepiej omijać :lol:


To taki temat mocno naciągany. Każdy lubi co innego. Jedni jadą do Makarskiej czy Novaliji, a mnie nikt by tam nie zaciągnął nawet za dopłatą. Innemu polecę np. Loviste i powie mi że szlag go trafił po 2 dniach, bo światło gasili o 22 i szakale z klatek wypuszczali :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2012 13:25

Jak wjedziesz trochę w głąb kraju to możesz napotkać miejsca oznaczone :
MINEN!!! I trupia czacha do tego, to jedno z miejsc, które należy omijać, znaczy się wybrać inne krzaczory do robienia "makowca".

Inne, ostatnie już miejsca, które należy omijać to nieogrodzone poletka winogron i innych smakołyków, które miejscowi spryskują jakimiś mocnymi herbicydami, specjalnie na powitanie wygłodniałych "turystów". W pozostałych miejscach jeśli zachowasz się jak człowiek nie powinno być źle.

A przed wyjazdem pasowałoby poczytać o miejscach do których się jedzie :)

pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.01.2012 15:23

Rysio napisał(a):
pawelh napisał(a):Może wzorem czarnej listy apartamentów warto opisać miejsca czy region,który lepiej omijać :lol:


To taki temat mocno naciągany. Każdy lubi co innego. Jedni jadą do Makarskiej czy Novaliji, a mnie nikt by tam nie zaciągnął nawet za dopłatą. Innemu polecę np. Loviste i powie mi że szlag go trafił po 2 dniach, bo światło gasili o 22 i szakale z klatek wypuszczali :D
Oczywiście,że chodzi o podanie uzasadnienie a nie tylko nie bo nie :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.01.2012 15:57

Rysio napisał(a):
pawelh napisał(a):Może wzorem czarnej listy apartamentów warto opisać miejsca czy region,który lepiej omijać :lol:

To taki temat mocno naciągany. ...

Każdy z tych pomysłów jest do niczego.
To tak jak opinia o np. samochód Laguna to złom ....... a ile tenże samochód ma swoich zwolenników, zadowolonych zwolenników.
Tworzenie takich list uważam za dobrą/złą rozrywkę i nic ponadto.

Jak się autor i inni nudzą ...... proszę pisać. W wolnej chwili poczytam, co takiego złego i komu się przytrafiło. :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.01.2012 17:48

Są miejsca godne polecenia jeśli chcemy pozwiedzać inne są atrakcyjne ze względu na szeroko rozumianą przyrodę a jeszcze inne mają jedno i drugie,ale i bywają takie nijakie.Jadąc własnym samochodem można zawsze coś wykombinować lecz wyjazd np.autokarem zmusza do pobytu w miejscu,które może odbiegać od zapewnień organizatorów wypoczynku czy oferujących noclegi przez internet.Przejechałem całe wybrzeże od Słowenii po Czarnogórę i bywało prawie zawsze super.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.01.2012 17:55

Ja mam taki już sprawdzony sposób na to żeby poznać okolicę zanim coś wybiorę. Odpalam Google Earth'a i lokalizuję gdzie co jest. Są zdjęcia z plaż, miasteczek a nawet z morza robione. Jest tego masa, ale jak się człowiek wgłębi to wie czego się spodziewać. Jak już wiem gdzie mniej więcej planuję urlop, wbijam nazwę miejscowości tu na forum i czytam opinie ludzi którzy tam byli :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.01.2012 18:05

Wszystko jasne i sam czynię podobnie,ale widywałeś zapewne turystów w miejscach gdzie o wypoczynku trudno mówić(np.plaża 2m szerokości 1m od drogi)oczywiście jeśli ktoś jest tam z wyboru to ok.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.01.2012 18:21

pawelh napisał(a):ale widywałeś zapewne turystów w miejscach gdzie o wypoczynku trudno mówić(np.plaża 2m szerokości 1m od drogi


Ba.
Nawet na takiej........leżał. :D :wink:
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 01.01.2012 18:28

Sprawa jest rzeczywiście złożona, bo nawet w jednej miejscowości znajdziemy zarówno miejsca przeurocze jak również powiedzmy delikatnie ,,takie sobie".
Kontynuacja tego tematu ma sens, jeżeli opisując miejsce (do odwiedzenia którego nie zachęcamy) opiszemy dokładnie co nam się tam nie podobało.
Np.
W miejscowości X nie ma kanalizacji i różne rzeczy towarzyszą nam w kąpieli.
Albo, ,,przypływa tam mnóstwo jachtów, widok przeuroczy! szkoda , że po ich odpłynięciu znajdujemy na brzegu morza tyyyyyle skarbóóóóów ! :lol:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 01.01.2012 22:06

Rysio napisał(a):
pawelh napisał(a):Może wzorem czarnej listy apartamentów warto opisać miejsca czy region,który lepiej omijać :lol:


To taki temat mocno naciągany. Każdy lubi co innego. Jedni jadą do Makarskiej czy Novaliji, a mnie nikt by tam nie zaciągnął nawet za dopłatą. Innemu polecę np. Loviste i powie mi że szlag go trafił po 2 dniach, bo światło gasili o 22 i szakale z klatek wypuszczali :D


Rysio masz jakiś namiar na Loviste? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam, szczęśliwego Nowego Roku :papa: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.01.2012 22:23

pawelh napisał(a):Może wzorem czarnej listy apartamentów warto opisać miejsca czy region,który lepiej omijać :lol:


Najlepiej kierować się w tym względzie niezawodną intuicją :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.01.2012 14:40

Rysio napisał(a):Ja mam taki już sprawdzony sposób na to żeby poznać okolicę zanim coś wybiorę. Odpalam Google Earth'a i lokalizuję gdzie co jest. Są zdjęcia z plaż, miasteczek a nawet z morza robione. Jest tego masa, ale jak się człowiek wgłębi to wie czego się spodziewać. Jak już wiem gdzie mniej więcej planuję urlop, wbijam nazwę miejscowości tu na forum i czytam opinie ludzi którzy tam byli :)


Hej. Sposób ma pewną wadę.
Nie pokazuje niedawnych zmian, aktualnych zmian, które znacząco wpłyną na jakość i komfort pobytu.
Mam tu na myśli przede wszystkim dość uciążliwe inwestycje typu budowy, przebudowy, remonty, wszelkie inne zmiany, które spowodują zmianę wyglądu na gorszy, hałas, kurz itd.
Tak samo jak w googlu włączysz obrazowanie miejsc (CRO chyba jeszcze nie ma). Na dole jest data ujęcia- czasami są to obrazy sprzed 2-3 lat.
Np. pod moim mieszkaniem w Anglii wciąż stoi mój wóz, mimo że od 3 lat go pod tym adresem nie ma... :lol:)

Chyba nikt nie chciałby wylądować w apartmanie, gdzie za ścianą codziennie od 7:00/7:30 wali młot pneumatyczny czy kafar, albo gdzie 20m od okien co rusz jeździ wywrotka wznosząc tumany kurzu w tym upale i suchym piachu.
Tak samo jeśli obok ruszyła budowa hotelu, pensjonatu, nitka drogi albo kanalizę robią...

Druga sprawa- tak dyskusyjne kwestie jak np. przebudowa plaż- jak ta w Primośten, gdzie koparkami pozmieniali plażę trochę na siłę.

O takich sprawach na pewno warto pisać i to głośno, żeby sobie ktoś urlopu nie zepsuł, bo założę się, że nie każde biuro podróży poda takie informacje...
Ale należałoby też zaznaczyć, ze to są okresowe utrudnienia a nie że "tam nigdy nie jedźcie!"

No i na koniec takie miejsca, gdzie giną żywe stworzenia- niezbadane, niepewne, tajemnicze, dziwne a nawet ryzykowne- jak opisana Metajna.... :lol: :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.01.2012 15:55

henius34 napisał(a):
Rysio masz jakiś namiar na Loviste? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam, szczęśliwego Nowego Roku :papa: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Heh, tu jest problem i to z kilku względów. Po pierwsze, byliśmy tam w końcówce sezonu w ciemno. Noclegi znaleźliśmy bez problemu w 1 chałupie za campem Denka, tyle że info o noclegach dostaliśmy z innego apartmana, bo na tamtym nie było tabliczki, więc podejrzewam, że wynajmowali "na lewo". Świadczyć o tym mógłby też stan samego apartamentu, w którym ogólnie rzecz biorąc było dość brudno więc i polecać go nie bardzo chcę. Mi pasował ze względu na cenę i bliskość plaży oraz to, że właścicielka bez gadania dała mi do dyspozycji mopa więc po 20 minutach lśniło a cena pozostała niska :) Pościel była czysta więc nie marudziliśmy, aczkolwiek właściciele (małżeństwo w wieku ok. 60-65 lat) nie wyglądali by się zbytnio przejmowali opinią zarówno o apartamencie jak i o nich samych :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Miejscowości,które odradzamy.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone