Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

miejscowość Sv. Filip i Jakov - szukam informacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013
miejscowość Sv. Filip i Jakov - szukam informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 12.07.2013 12:54

Witajcie, jestem nowa więc na wstępie mówię dzień dobry i pozdrawiam wszystkich miłośników Chorwacji.
Mam nadzieję, że posłużycie mi poradą a raczej informacjami o miejscowości Sv. Filip i Jakov. :D
W forumowej wyszukiwarce niewiele wyników na ten temat. :x

Czy ktoś był tam w tym roku lub w zeszłym albo w ogóle i może coś powiedzieć na temat plaż? Z googla nie wygląda to ciekawie :? , przy centralnej części miasteczka jakaś ulica i wąski pas kamieni, płyt, trochę dalej od centrum lepiej to wygląda ale zachwytu nie wywołuje.

Szukamy spokoju więc będziemy mieli to zapewnione z tego co czytam o tej mieścinie.
Brakuje mi wiedzy o plażach. Może ktoś ma swoje zdjęcia stamtąd to byłabym wdzięczna za podesłanie kilku, zwłaszcza z plaży i określeniem która to konkretnie. Albo zamiast zdjęć - opis co tam można zastać przy brzegu. Może ktoś poleca jakiś konkretny apartament. Nasz budżet to maks. 400 euro za tydzień za 4 osoby. Jedziemy we wrześniu. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Czy byłaby to dobra miejscowość wypadowa??
Szukam też jakiejś alternatywy, interesuje mnie Dalmacja, przede wszystkim ładne plaże (najlepiej żwirowe i z piaskiem, choćby odrobinką) do 800 m od apartamentu, spokój, klika sklepików, jakaś restauracyjka, lody - to nam wystarczy.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.07.2013 13:54

Najpierw absolutna podstawa: TZ Sv. Filip i Jakov
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 12.07.2013 14:06

dziękuję za linka, poczytałam już wiele stron o tym mieście, tą również, ale przezd wszystkim potrzebuję informacji z tzw pierwszej ręki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2013 14:09

Na forum są relacje.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.07.2013 14:14

anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 12.07.2013 15:19

dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło, nie ma to jak poczytać o bliskich spotkaniach 3 stopnia z tą miejscowością
a własnoręcznie wykonane zdjęcia mówią o wiele więcej niż te ze stron turystycznych czy hotelowych

chciałabym jeszcze....:)
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 27.08.2013 12:56

witajcie po dłuższej przerwie
do wyjazdu zostały 2 tygodnie (o ile wyjedziemy bo córa zachorowała w zeszłym tygodniu na ospę) a ja nadal mam mętlik
gdzieś wyczytałam że wody przy tej miejscowości są chłodniejsze ze względu na prądy występujące w kanale pasmańskim
czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy tak faktycznie jest?
zależy mi na cieplutkiej wodzie,
no i jeszcze na drobnym żwirku, łagodnym i długo płytkim zejściu do wody i bez schodów prowadzących z apartamentów na plażę (jedziemy z wózkiem i tysiącem plażowych klamotów)

już nie wiem czy jechać faktycznie tam :roll: czy może poszukać czegoś dalej na południe?

Chorwacja w waszych zdjęć jest cudna i jestem zakochana i wpierw padnę niż tam nie pojadę :(
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.08.2013 13:10

anka-skakanka napisał(a):...
gdzieś wyczytałam że wody przy tej miejscowości są chłodniejsze ze względu na prądy występujące w kanale pasmańskim
czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy tak faktycznie jest?
zależy mi na cieplutkiej wodzie...

Prąd wody faktycznie istnieje lecz czy on sam w sobie wpływa na temperaturę wody - wątpię. W tym roku woda oscylowała tam w przedziale 24-26 stopni w lipcu. Jak dla mnie mogłaby być cieplejsza. Ale bywały lata, że miała i 29 stopni a prąd sobie był.

anka-skakanka napisał(a):...no i jeszcze na drobnym żwirku, łagodnym i długo płytkim zejściu do wody i bez schodów prowadzących z apartamentów na plażę (jedziemy z wózkiem i tysiącem plażowych klamotów)...

Jest tam żwirek, łagodne zejście i (w miarę) płytka woda. Piszę "w miarę" bo to nie tak jak np. w Ninie, gdzie idzie się 100 metrów i woda po pas.
Generalnie nie jest tam jakoś malowniczo jak na południu. No ale coś za coś...
Pozdrav
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 27.08.2013 13:39

wiem że nie tak malowniczo jak np na Hvar albo w okolicach Dubrownika
ale perłę Adriatyku muszę zostawić na przyszłość, to za długa podróż jak na moje dziecka: 1,5 roku i niespełna 5 lat
kurczaki gdzie jechać gdzie???????????????? coś mi moja intuicja podopowiada aby szukać gdzie indziej, ta woda mnie niepokoi
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.08.2013 14:16

anka-skakanka napisał(a):... ta woda mnie niepokoi

Dodam jeszcze, że ten prąd nie jest odczuwalny tuż przy samym brzegu. Dopiero po kilku/kilkunastu metrach od niego. I jego nasilenie bywa różne. Czasem całkiem ustaje, a bywało, że odwracał się na północ. Na pewno niesie ze sobą zagrożenie zniesienia dla osób wypływających dalej. Biorąc pod uwagę wiek Twoich dzieci (przypuszczam, że daleko wypływać z nimi nie zamierzasz) to takim samym zagrożeniem zniesienia gdzieś na sprzęcie pływającym może być wiejący wiatr.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.08.2013 14:47

anka-skakanka napisał(a):... perłę Adriatyku muszę zostawić na przyszłość, to za długa podróż jak na moje dziecka: 1,5 roku i niespełna 5 lat kurczaki gdzie jechać gdzie???????????????? coś mi moja intuicja podopowiada aby szukać gdzie indziej, ta woda mnie niepokoi

Sokoro jednak intuicja podpowiada Tobie szukać innego miejsca i nie chcecie daleko jechać, to może plaże na Riwierze Crikvenickiej będą odpowiednie. Dramalj jak i cała Riwiera znane są z piaszczystych plaż z łagodnym zejsciem do morza, do tego niektóre "ukryte" np. w Zatoce Manestra. :wink:
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 27.08.2013 14:59

dzięki Walp, zaraz zabieram się za oglądanie Riviery Crikvenickiej

tak naprawdę to w pierwszej wersji wybór padł na Sv. Filipa z racji bardzo taniego i ładnego (przynajmniej ze zdjęć) apartamentu 200 metrów od plaży, za pełne 2 tygodnie zapłacilibyśmy niecałe 1500 zł za naszą czwórkę

no nic to, jestem pewna że każde miejsce nam się spodoba jak tylko wysiądziemy z samochodu, znając moje dzieci i ich wytrzymałość na długie jazdy...........podróż będzie koszmarna
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.08.2013 15:06

anka-skakanka napisał(a):... znając moje dzieci i ich wytrzymałość na długie jazdy...........podróż będzie koszmarna

Może tu znajdziesz jakieś rozwiązanie na podróż z dziećmi: czym-zajac-dzieci-w-drodze-do-chorwacji
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 30.08.2013 09:40

dzięki wszystkim za podpowiedzi :D

wybraliśmy Primosten lub Rogożnicę na nasz pierwszy wyjazd do Cro...bardziej skłaniamy się ku Primostenowi, mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.

myślicie że to dobry wybór?
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 30.08.2013 15:42

Witam tydzień temu wróciliśmy z Sv Filip i Jakov. Miasteczko male ale bardzo klimatyczne. Dużo kwater. Dużo restauracji jest co wieczorem robić. Bardzo nam sie spodobała ta miejscowosc. jest duża promenada łącząca Filip z Turanj. Blisko Zadar i Biograd. Park Krk 40km. kwaterę 5min od plaży znaleźliśmy 35e za 2 osoby + 12letnie dziecko. Polecam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
miejscowość Sv. Filip i Jakov - szukam informacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone